Fotorelacje z grzybobrań 2013

Awatar użytkownika

kombiii
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1727
Rejestracja: wtorek, 4 września 2012, 13:24
Ulubione grzyby: prawdziwek, borowik oraz boletus edulis
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwalił: 109 razy
Pochwalony: 494 razy
Kontakt:

Tym razem na smutno

Post autor: kombiii » niedziela, 22 września 2013, 19:25

Gratulując wszystkim pięknych grzybień, opiszę swe nie planowane wyjście do Wapienicy. Jak wspomniałem wcześniej, wymknąłem się z ciepłego łóżka bez wiedzy żony. W lesie byłem o siódmej. Przywitały mnie okrzyki na cały głos: " Rysiek, idziesz k....a czy nie!". Wokół poprzewracane grzyby, puste puszki po piwie, indywidua snujące się po lesie z ćwiartką w ręku (swoją drogą, co tych żuli ciągnie do lasu, a nie na osiedlową ławeczkę obok śmietnika? ) i wreszcie facet, który krążył wokół mnie jak ćma, gdy schylałem się po grzybka, miał okolicznościowy skurcz lędźwi, ale w końcu go zgubiłem :) Generalnie wszyscy chodzili na pusto, ale ja wiem gdzie w Wapienicy szukać grzybków.Ogólnie dramat. Mając w pamięci piękne lasy lasy sierakowskie, gdzie pierwszego grzybiarza spotkałem po 2 godzinach, zero śmieci, eh ....
Doprawdy nie wiem, dlaczego ludzie po wejściu do lasu przemieniają się w bydlaki. :cry: Ktoś kiedyś na forum zamieścił zdjęcie tabliczki wiszącej na drzewie, o treści " Zakaz srania i lania w lesie - nie dotyczy zwierząt". Zakaz ów, przydałby się w Wapienicy .... Ale na pusto nie wyszedłem. Około 20 podgrzybków
Obrazek Obrazek
Trafił się mnie nawet super maluszek :D
Obrazek
Pozdrawiam wszystkich syfiarzy. Obyście podobny gnój mieli, taki jak robicie w lesie, w swoich mieszkaniach :?


Zdobywca II miejsca w fotce dekady 21-31 lipca :) w 2014 roku
Awatar użytkownika

francesca
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 166
Rejestracja: sobota, 20 lipca 2013, 14:09
Lokalizacja: Wielkopolska - Poznań
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 32 razy

Post autor: francesca » niedziela, 22 września 2013, 23:04

Witajcie po małej przerwie:)

I mnie się w końcu udało na chwilę wyskoczyć do lasu - pojechaliśmy w sobotę, grzybiarzy więcej niż grzybów, ale i tak było warto. Odwiedziłam sromotnika i jego czarcie jaja, potaplałam się jeepem w błocie, a na koniec zebraliśmy trochę podgrzybków i kani. Z grzybków ciekawych trafił się piaskowiec kasztanowaty i lakówka ametystowa. Niestety fot niewiele, bo zdechła bateria aparatu:(( Kanie usmażone i przerobione na octową marynatę.
Gniezno, Las Królewski Obrazek Obrazek


Awatar użytkownika

francesca
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 166
Rejestracja: sobota, 20 lipca 2013, 14:09
Lokalizacja: Wielkopolska - Poznań
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 32 razy

Post autor: francesca » niedziela, 22 września 2013, 23:16

Gwiton pisze:Temat tętni życiem i nie sposób nadążyć za Waszymi zbiorami. Pięknie Wszyscy kosicie i focicie.
Ciężko byłoby się cofnąć i gratulować każdemu z osobna od czasu mojego ostatniego posta w relacjach z grzybobrań. Przyjmijcie więc zbiorowe gratulacje... :beer: :beer: :beer:
/.../
Garść fotek w załączeniu: http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/107796 ... e+-+01.jpg
Nie było mnie od czwartku, a tu tyle nowości:-)
Podobnie jak Gwiton gratuluję grupowo pięknych zbiorów i super zdjęć:))
Gwiton, ta fota mnie rozwala:-) :D
Pzdr.


Awatar użytkownika

gregforet
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1040
Rejestracja: poniedziałek, 30 lipca 2012, 23:42
Ulubione grzyby: koźlarz czerwony
Lokalizacja: Kraków
Pochwalony: 417 razy
Kontakt:

Post autor: gregforet » poniedziałek, 23 września 2013, 07:32

kombiii pisze:Przywitały mnie okrzyki na cały głos: " Rysiek, idziesz k....a czy nie!". Wokół poprzewracane grzyby, puste puszki po piwie, indywidua snujące się po lesie z ćwiartką w ręku (swoją drogą, co tych żuli ciągnie do lasu, a nie na osiedlową ławeczkę obok śmietnika? ) i wreszcie facet, który krążył wokół mnie jak ćma, gdy schylałem się po grzybka, miał okolicznościowy skurcz lędźwi, ale w końcu go zgubiłem :)
Doprawdy nie wiem, dlaczego ludzie po wejściu do lasu przemieniają się w bydlaki. :cry: Ktoś kiedyś na forum zamieścił zdjęcie tabliczki wiszącej na drzewie, o treści " Zakaz srania i lania w lesie - nie dotyczy zwierząt". Zakaz ów, przydałby się w Wapienicy ....
Pozdrawiam wszystkich syfiarzy. Obyście podobny gnój mieli, taki jak robicie w lesie, w swoich mieszkaniach :?
Kombiii
Z całą pewnością to cię nie pocieszy, ale "u mnie" wygląda to identycznie :x Wczoraj długo musiałem uciekać od tego wszystkiego wgłąb lasu, ale opłaciło się. Cisza, spokój, no i super grzybobranie :lol:


Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Post autor: Paweł » poniedziałek, 23 września 2013, 14:45

kombiii, bywają nieznośne spotkania :oops: ale pod :grzyb1: :grzyb1: trochę uszknąłeś :) :brawo:
francesca, śliczny piaskowiec kasztanowaty :jupi: skoro Ty się taplałaś :lol: to ja swoim wehikułem bym utonął :oops:
gregforet, tak mogłeś :eat: :grzyb1: :borowiczki: :kurka: a fotki :ranting: w lesie :?:
Rozmaitości :P

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Ostatnio nawet mi nie przeszkadza brak wysypu jadalnych :grzyb1: :borowiczki: :rydz: :lol: Mogę :shock: na różne ciekawostki ;)


Awatar użytkownika

gregforet
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1040
Rejestracja: poniedziałek, 30 lipca 2012, 23:42
Ulubione grzyby: koźlarz czerwony
Lokalizacja: Kraków
Pochwalony: 417 razy
Kontakt:

Post autor: gregforet » poniedziałek, 23 września 2013, 14:57

PAWEŁ54

Ładny "fotozbiór"
Jak znajdę chwilkę, to coś wrzucę, bo dawnom tego nie czynił... :)


Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Post autor: Paweł » poniedziałek, 23 września 2013, 15:06

gregforet, najwyższa pora :mrgreen: sezon tuż tuż ;) jadalniaczki też pstryknąłem :) małe bo małe , ale co by nie zarzucali , że kolorówką żyję :P



Darek29
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity
Posty: 3115
Rejestracja: wtorek, 13 września 2011, 00:09
Ulubione grzyby: duże i twarde
Lokalizacja: Pustynia Wlkp.
Pochwalony: 279 razy

Post autor: Darek29 » poniedziałek, 23 września 2013, 16:11

Jimmy6 ładne maleństwa. Zbiory sprzed lat bomba :shock: :ok:
Dzięki Paweł54 :beer: Ciekawe wynalazki, elegancki pięknoróg :ok:
kombiii pisze:Z autopsji wiesz, co znaczy pobyt w szpitalu.
No niestety. Co gorsza ostatnio złe wspomnienia wracają i to nie bez powodu. Kilka dni temu dostałem wiadomość, że mój wuja - nomen omen również zapalony grzybiarz - z którym w marcu leżałem nie tylko że razem w Szpitalu Chorób Płuc w Chodzieży ale nawet na tej samej sali, ma złośliwego guza płuc i leży już w agonii. Nie ma już ratunku :( I wyobraź sobie, że leżąc z Nim pół roku temu na jednej sali wielokrotnie byłem świadkiem jak lekarze, a nawet ordynator tegoż szpitala w rozmowie z moim wujem zarzekali sie, że ma tylko POCHP (Przewlekłą Obturacyjną Chorobe Płuc), z którą można żyć jeszcze dobre kilka lat. Jakiś czas po tym w innym ze szpitali okazało sie, że ma jednak raka płuc. Podawano chemie, ale nic nie dała bo było już za późno. Szkoda Go bo swój chłop, do tańca i do różańca. Niedbałość i niekompetencja lekarzy Szpitala Chorób Płuc w Chodzieży odebrała mojemu wujowi jakiekolwiek szanse w walce z chorobą, bo przez to że wcześniej lekarze nie wykryli tego guza, wuja nie był leczony wtedy kiedy był na to czas. Ręce opadają :cry: I pomyśleć, że rekomendowano mi te placówke jako najlepszy szpital chorób płuc w kraju. Śmiech na sali.
kombiii pisze:Wprawdzie córcia była tylko jeden dzień w klinice (przepuklinka) , ale sporo mnie i żonę to kosztowało nerwów. Właściwie to byłem zdruzgotany, gdy anestezjolog wziął ją z moich rąk w nieznane ..
No tak, wyobrażam sobie jakie to nerwy. Przepuklina? Ojej. A ile córka ma lat jeśli można spytać? Chodzi o to czy była świadoma tego zabiegu czy też takie maleństwo które jeszcze nie bardzo wie co sie dzieje?

Pytam, bo ja w wieku 5-6 lat też miałem zabieg chirurgiczny. Byłem już świadom tego co mnie czeka i krótko mówiąc nie uśmiechało mi sie to :roll: Kiedy pielęgniarka zabrała mnie do windy, w trybie natychmiastowym kopnąłem ją w kostke i dawaj w nogi. Ganiali mnie potem po korytarzu :lol: Ale były cyrki rotfl Taki był ze mnie asior w dzieciństwie ;)
kombiii pisze:Ale już jest wszystko ok.
To najważniejsze :ok:

Wojtas :brawo: Piękny wysyp sie tam u Ciebie szykuje.
Gwiton pisze:musisz być dobrej myśli. Często pojaw grzybasów jest nieprzewidywalny... Trzeba pilnować lasu
Dzięki :beer: Tak wiem. I pilnuje swoich lasów. Zaglądam do nich regularnie co kilka dni nawet w suszy, więc wiem że niczego nie przegapiłem. Zdaje sobie sprawe, że czasem pojaw bywa nieprzewidywalny, ale obawiam sie że u mnie w tym roku raczej nic już z tego nie będzie. Piszesz o sierpniu, ale w sierpniu to jednak temperatury jeszcze dużo wyższe. A teraz noce są już u mnie bardzo chłodne, góra 5-6 stopni. Więc nie dość, że mało deszczu to zimne noce. To wybitnie niesprzyjające warunki dla grzybów. A co gorsza na drugą połowe tygodnia zapowiadają już pierwsze przygruntowe przymrozki :placze:

Gwiton, rewelacja. Gratulacje :brawo: :brawo: :brawo: A jaką piękną segregacje rasową w koszyku zrobiłeś, z jednej strony borowiki, z drugiej kurki, a w środku podgrzybki. Elegancja Francja :ok: http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/108173 ... e+-+02.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; - wycacany. Bardzo ładne zdjęcia.
Cinkusss obfite zbiory :shock: :brawo: :brawo:
Darrkus imponująca ilość koźlarzy, gratki :brawo: Zawsze z tego słynąłeś i nic sie w tej kwestii nie zmieniło.
Woookash, śliczne prawdziwki :brawo: Ale byczy okaz trafiłeś, szkoda że robaczywy.
Paweł54, http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/108330 ... loides.JPG" onclick="window.open(this.href);return false; - zabójczo piękny, świetnie go uchwyciłeś :ok: A co to za cycuś http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/1083305-1/P1060022.JPG" onclick="window.open(this.href);return false; :mrgreen:
Mariuszmc, superaśne zbiory. Te olbrzymie prawdziwki po prawej robią duże wrażenie. Gratulacje :brawo: :brawo: :brawo:
kydra21 pisze:Dla mnie szczyt sezonu jest pechowy , mój stan zdrowia niestety wyłączył mnie z akcji
Zdrówka życze.

Johnny40 ładny zbiór :brawo: Brawa dla żony za tak duży okaz. http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/108353 ... 073919.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; - piękne.
kombiii pisze:Wokół poprzewracane grzyby, puste puszki po piwie,
Brzmi kiepsko.
kombiii pisze:indywidua snujące się po lesie z ćwiartką w ręku (swoją drogą, co tych żuli ciągnie do lasu, a nie na osiedlową ławeczkę obok śmietnika? )
Może po pijaku nie odróżniają drzew od drewna (ławek) :lol:
kombiii pisze:i wreszcie facet, który krążył wokół mnie jak ćma, gdy schylałem się po grzybka, miał okolicznościowy skurcz lędźwi, ale w końcu go zgubiłem
Dobrze, ze zgubiłeś ogon.

Kombiii, ale coś na patelnie znalazłeś. No i prawdziwek sie trafił :ok: Fajnie, że jednak znalazłeś czas.
Francesca śliczna mozaika. Solidny zbiór podgrzybka, a tylu pięknych dorodnych kań to tylko pogratulować i pozazdrościć :brawo: :brawo: U mnie w tym roku z kaniami wyjątkowo nędznie, tak jak ze wszystkimi innymi grzybami zresztą :(


Jestem wesoły Romek mam na pustyni domek, a na niej całkiem pusty las powtarzam jeszcze raz, jestem wesoły Romek mam na pustyni domek...
Awatar użytkownika

kombiii
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1727
Rejestracja: wtorek, 4 września 2012, 13:24
Ulubione grzyby: prawdziwek, borowik oraz boletus edulis
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwalił: 109 razy
Pochwalony: 494 razy
Kontakt:

Post autor: kombiii » poniedziałek, 23 września 2013, 18:09

Darek29 pisze: leży już w agonii. Nie ma już ratunku
Strasznie mi przykro, w takiej sytuacji nie bardzo wiem co napisać, przy całej mej elokwencji w takich sytuacjach brakuje słów...
Darek29 pisze: A ile córka ma lat jeśli można spytać? Chodzi o to czy była świadoma tego zabiegu czy też takie maleństwo które jeszcze nie bardzo wie co się dzieje?
Martusia, zresztą jak jej siostra bliźniaczka, ma 4,5 roku. Trafiliśmy na szczęście do prywatnej kliniki, która ma podpisaną umowę na te zabiegi z NFZ. Wszystko trwało, łącznie z zabiegiem i wybudzeniem 5 godzin, po których pojechaliśmy do domu. Jestem pod wrażeniem niezwykłego profesjonalizmu lekarzy kliniki Falmed w Czechowicach, dzięki któremu nasza córcia nie musiała gnić 3 dni w szpitalu, gdzie ten czas jest zwyczajowym, po tego typu zabiegach. Jeśli Pani doktor Beata Zapart jest grzybiarką i czyta nasze forum, to z tego miejsca ślę jej buziaki w imieniu moim i Martusi :)


Zdobywca II miejsca w fotce dekady 21-31 lipca :) w 2014 roku
Awatar użytkownika

DZIKI
Grzyb "trujący" na okrągło
Grzyb "trujący" na okrągło
Posty: 4324
Rejestracja: środa, 26 maja 2010, 23:50
Ulubione grzyby: Generalnie wszystkie...
Lokalizacja: Kujawy Zachodnie...
Pochwalił: 12 razy
Pochwalony: 2075 razy
Kontakt:

Post autor: DZIKI » poniedziałek, 23 września 2013, 18:37

Pogratulować wszystkim zbierającym i pstrykającym grzybki... :brawo: :ok: Jest na co popatrzeć... :) Miło, że grzyby rosną praktycznie w całej Polsce... :)
W miniony czwartek odwiedziłem lasy liściaste, chcąc sprawdzić co w ściółce piszczy... ;) No cóż, jeśli chodzi o borowikowate to niestety póki co brak takowych grzybów, ale w lesie sporo ciekawostek można spotkać...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jak widać są i jadalniaczki, są wynalazki oraz są też grzyby chronione... :)

Więcej zdjęć w galerii... Czwartkowe wynalazki... Zapraszam...

Obrazek


Jesteśmy wędrowcami...Droga przed nami daleka...
Nikt nie wie gdzie jej kres...I tak idziemy, idziemy...
Dopóki nas nogi nie rozbolą...
Awatar użytkownika

Marek Z
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1216
Rejestracja: poniedziałek, 30 kwietnia 2007, 20:52
Ulubione grzyby: Borowiki królewskie, Piestrzenice pochyłe i Złotaki złotopore
Lokalizacja: Chełm
Pochwalony: 282 razy
Kontakt:

Post autor: Marek Z » poniedziałek, 23 września 2013, 22:20

PAWEŁ54, widać, że maślaki lakkei mają się dobrze. Jesteś na razie chyba jedyny w Polsce :ok: :beer:

Jimmy6, francesca, kombiii, :ok: :beer:
DZIKI, ciekawe grzybki w pięknej scenerii :ok: Te gwiazdosze super !! Chyba potrójne, a ten ostatni - rycerzyk ?

Dubienka nad Bugiem . W lesie byłem od 16 do 18, warunki do foto kiepskie. W sosenkach zaczynają się prawdziwki, bo do tej pory to raczej pojawiały się w brzózkach. Maślaków nie do wyniesienia.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » poniedziałek, 23 września 2013, 22:28

Gratulacje dla wszyskich za piękne foto relacje i udane grzybobrania
.Marek Z, te dwie Twoje fotki prawdziwych rydzów (u mnie takich nie ....) wstawię do atlasu >>> Obrazek Obrazek

linka do atlasu >>> http://nagrzyby.pl/atlas/245" onclick="window.open(this.href);return false;


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

gonzo
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 19027
Rejestracja: poniedziałek, 9 marca 2009, 08:36
Ulubione grzyby: rydze,zieleniatki,kanie oraz drożdże piwne
Lokalizacja: Radomsko
Pochwalił: 3906 razy
Pochwalony: 16712 razy
Kontakt:

Post autor: gonzo » poniedziałek, 23 września 2013, 22:30

Brawka dla Wszystkich zbieraczy i fotopstrykaczy ;) za zbiory i uwiecznione grzybaski :brawo: :brawo: :ok: Ja z powodu grypska w weekend odbyłem tylko dwie krótkie przejażdżki nastawione na wynalazki ( a i do jedzenia też się trochę uzbierało :) ). Ewentualne fotorelacje trochę później :)

Na razie krótka relacja o moich grzybkach :) . Na mojej przydomowej łączce maślaki dwóch gatunków przypuściły ofensywę. Wszelkie prace typu koszenie i grabienie zostały wstrzymane ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
A pozostawiony na rozsiew okaz ( prezentowany tutaj http://www.forum.nagrzyby.pl/viewtopic. ... &start=465" onclick="window.open(this.href);return false; ) osiągnął już chyba maksymalne rozmiary tj. 18,5 cm średnicy kapelusza. Obrazek


Awatar użytkownika

gregforet
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1040
Rejestracja: poniedziałek, 30 lipca 2012, 23:42
Ulubione grzyby: koźlarz czerwony
Lokalizacja: Kraków
Pochwalony: 417 razy
Kontakt:

Post autor: gregforet » poniedziałek, 23 września 2013, 23:12

Gratuluję wszystkim wypraw do lasu oraz zbiorów i fotek :jupi: . Bezcenne :ok:

Trochę zaprzątnięty innymi obowiązkami, w tym sezonie zdołałem się wyrwać na grzyby dopiero po raz trzeci. Ale za każdym razem byłem zadowolony.
Ten ostatni wypad (niedzielny) to już całkiem mnie zadowolił :P
Najwięcej zadowoliły mnie podgrzybki aksamitne, trafione w punkt, takie w sam raz, bez wkładu i pleśni. Drugie miejsce zajęły ceglastopore i podgrzybki brunatne, a na okrasę dobiłem kilkunastoma prawdziwkami, maślakami pstrymi i jednym koźlarzem :P Więc się pochwalę :roll:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

więcej na: http://www.nagrzyby.pl/galeria/v/users2 ... 013_09_22/" onclick="window.open(this.href);return false; :papa:


Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Post autor: Paweł » wtorek, 24 września 2013, 09:33

DZIKI, Marek Z, gonzo, gregforet, :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :beer: :beer: :beer: :beer:
Dalszy ciąg sesji lakei
fotki pod katem atlasu ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Druga z lampą błyskową , a czwarta na żywca :roll:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat