Fotorelacje z grzybobrań 2013

Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Post autor: Paweł » środa, 18 września 2013, 16:54

Darek29, :brawo: :brawo: :beer: :beer: ładnie zakisiłeś fotki :mrgreen: dwa tygodnie :cry:
DZISIEJSZE SPOTKANIA :)
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Pod koniec spacerku :w00t: :hyhy:
Obrazek
Łącznie 3 babki :D 3 maślaczki żółte i ponad 30 pieprzników :)



Darek29
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity
Posty: 3115
Rejestracja: wtorek, 13 września 2011, 00:09
Ulubione grzyby: duże i twarde
Lokalizacja: Pustynia Wlkp.
Pochwalony: 279 razy

Post autor: Darek29 » środa, 18 września 2013, 17:05

Paweł54, dzięki :beer: A jakoś tak wcześniej brakowało czasu by te zdjęcia wstawić. Inna sprawa, że akurat te fotki nie bardzo mi wyszły, a już napewno nie tak jak chciałem więc też nie było sie co śpieszyć z ich pokazywaniem. Na szczęście ze zdjęciami podczas kolejnych wypraw było już lepiej. Za to z grzybami coraz gorzej :( Piękny ten muchomorek: http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/1080845-1/P1040044.JPG" onclick="window.open(this.href);return false; . To też ładne http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/108084 ... rocybe.JPG" onclick="window.open(this.href);return false; :ok: Też dziś jakieś 20-30 kurek znalazłem ale niestety niezbyt dużych. Wciąż za mało deszczu.


Jestem wesoły Romek mam na pustyni domek, a na niej całkiem pusty las powtarzam jeszcze raz, jestem wesoły Romek mam na pustyni domek...
Awatar użytkownika

kombiii
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1727
Rejestracja: wtorek, 4 września 2012, 13:24
Ulubione grzyby: prawdziwek, borowik oraz boletus edulis
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwalił: 109 razy
Pochwalony: 494 razy
Kontakt:

Post autor: kombiii » środa, 18 września 2013, 17:35

Witejcież, wszystkim gratuluję grzybienia, zwłaszcza Zygmuntowi, Twoje zdjęcia to pełna profeska, nie można oczu oderwać :brawo:
Sporo miałem zajęć w pracy, lecz udało się mnie użebrać jutro dzień urlopu. Pędzę z personelem pomocniczym, czyli Mamą i z kolegą w pewne miłe miejsce ;)
Zanosi się na pełną eksterminację borowikowatych. Wstrząsająca fotorelacja z pewnością Was nie ominie ;)


Zdobywca II miejsca w fotce dekady 21-31 lipca :) w 2014 roku
Awatar użytkownika

francesca
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 166
Rejestracja: sobota, 20 lipca 2013, 14:09
Lokalizacja: Wielkopolska - Poznań
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 32 razy

Post autor: francesca » środa, 18 września 2013, 19:07

Darek29 pisze: Francesca http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/108074 ... 17-168.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; :ok:
A Zenitowi w kwestii "jeść czy nie jeść oto jest pytanie" możesz zaufać.
Jutro bladym świtem po pracy pędzę do lasu obejrzeć sromotnika i czarcie jaja ponownie - zobaczę czy dojrzały... zrobię porządne foty.
Swoją drogą.. jak można to zjeść? :shock:


Awatar użytkownika

Bobik
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 7016
Rejestracja: sobota, 11 grudnia 2004, 19:13
Ulubione grzyby: Każdy, byle nie trujący :)
Lokalizacja: N 49°38′57″ - E 019°49′48″
Pochwalił: 1996 razy
Pochwalony: 1463 razy
Kontakt:

Post autor: Bobik » środa, 18 września 2013, 19:44

Na grzybowym safari…

Popadało ostatnio nieźle i niezbyt skąpo – w sumie 27 l/m²/48 h. :) :ok: Niedużo, ale nie bądźmy upierdliwi – jak na nasze potrzeby – wystarczająco! Wydaje się, że to jest tylko przerwa w lejbie – i jutro znów popada. I tak trzymać :ok: – w końcu mamy już klimatyczną jesień! Na szczytach Tatr i na Babiej Górze pojawiły się śniegi…

Udałem się tedy do Majerzowego Lasu – na zwiady i pod wieczór. Nie liczyłem na jakieś rewelacje, a tutaj proszę – cały koszyk podgrzybków i koźlarzy „brzeziaków”. :jupi: I znowu ANI JEDNEJ KURKI!!! To zaczyna być NAPRAWDĘ irytujące!!! Co się dzieje??? :doh:

Dlaczego safari? Idąc przez śródleśne łączki, porosłe zeschłą już, wysoką trawą, w której czaiły się koźlarze, mimowolnie przypominały mi widoki z sawanny w Kenii i Tanzanii. Tylko że tam w takich trawach czaiły się lwy, gepardy, antylopy, słonie i bawoły, a tutaj przede wszystkim grzybasy! A ten gorzki zapach spadających liści! :? I co ciekawe – w niektórych miejscach pachnie anyżkiem, choć w polu widzenia nie widać żadnego grzybasa! :|

Pan Bednarz polował w lasach Przykca i przyniósł cały potężny kosz rydzów. :jupi: Na Majerzówce ich nie ma, w paśmie Hyćkowej tylko w kilku miejscach i to bardziej na kierunku Bystrej Podhalańskiej. Ale jutro ma padać, Księżyc w pełni, jeszcze przydałoby się trochę ciepełka… :eat:

Foty i filmiki - http://grzybypl.blogspot.com/2013/09/na ... afari.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Credo quia absurdum NON est!
http://www.wszechocean.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.grzybypl.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.echojordanowa.wordpress.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

gonzo
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 19027
Rejestracja: poniedziałek, 9 marca 2009, 08:36
Ulubione grzyby: rydze,zieleniatki,kanie oraz drożdże piwne
Lokalizacja: Radomsko
Pochwalił: 3906 razy
Pochwalony: 16712 razy
Kontakt:

Post autor: gonzo » środa, 18 września 2013, 19:53

Zenit, PAWEŁ54, Bobik, dziękuję :)
Ayrr pisze:gonzo, A jak przyrządzasz te grzybki?
Jak już kiedyś wspomniałem, ciężko jest trafić te grzyby zdrowe ( w ubiegłym roku udało mi się to tylko raz z kilkoma owocnikami ), a zatem i możliwość eksperymentowania z nimi w kuchni była bardzo ograniczona. Teraz to się ciut zmieniło :) W niedzielę były duszone , "do kotleta" jak to się zwykło mówić :P :) Część pozostałych grzybasków została zamrożona, a część włożona w słoiki w sosie własnym. Tak, że dopiero w późniejszym terminie będę mógł coś więcej powiedzieć :) Natomiast w poniedziałek jadłem gołąbki smaczne ( zrobione tak samo, ale na masełku ) uzbierane w niedzielę i muszę powiedzieć, że były smaczniejsze. Teraz tylko kwestia wiedzieć, czy to zasługa masełka, czy gołąbków :)

francesca, ładne fotogrzybobranie :) :brawo: Piękny okaz siedzunia Ci się trafił :ok:
francesca pisze:trzęsak listkowaty(?)
Ja tam trzęsaka nie widzę, widzę za to uszaka :)
PAWEŁ54 pisze:dodane
:ok: :beer: :beer:
PAWEŁ54 pisze:gonzo, muchomor cytrynowy to cytrynowy czy odmiana biała
Aleee, o so Cii choci ;)

Darek29 pisze:Gonzo, potężny zbiór opieniek
E tam, taki sobie ;) :beer:
Darek29 pisze:Zdjęcia z lasu sosnowego z 3 września
Chwalisz się dopiero po dwóch tygodniach, co by Ci konkurencja po lesie się nie szwendała ? Sprytnie ;)

PAWEŁ54, Darek29, :brawo: :ok:


Krótka fotorelacja z niedzielnej wycieczki. Borowikowate, gł. koźlarze w dwóch gatunkach ( ok. 60 sztuk ), kilka prawdziwków i kilkanaście podgrzybków zawiozłem braciakowi w zamian za litr napoju grzybiarza :) Sam zadowoliłem się kilkunastoma gołąbkami smacznymi, a opieniek udawałem w lesie, że nie widzę :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

W niedzielę skupiłem się bardziej na szukaniu "wynalazków" i poniżej kilka z nich:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Awatar użytkownika

Leszek/S
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8140
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 00:32
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Post autor: Leszek/S » środa, 18 września 2013, 20:07

Na forum pojawiło się sporo ciekawych znalezisk i piękne "jadalniaczki" - gratulacje dla ich znalazców :ok: :brawo: :brawo:


W szeregu zbiórka !! :lol: ;)

Obrazek



Darek29
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity
Posty: 3115
Rejestracja: wtorek, 13 września 2011, 00:09
Ulubione grzyby: duże i twarde
Lokalizacja: Pustynia Wlkp.
Pochwalony: 279 razy

Post autor: Darek29 » środa, 18 września 2013, 20:08

francesca pisze:Swoją drogą.. jak można to zjeść? Jutro bladym świtem po pracy pędzę do lasu obejrzeć sromotnika i czarcie jaja ponownie - zobaczę czy dojrzały... zrobię porządne foty.
A ktoś to jada? :shock: :niepewny: Chociaż chwile, coś mi świta że chyba ktoś kiedyś tutaj pisał, że to jadł choć nie pamiętam kto. No to czekamy na zdjęcia z serii kilka dni z życia bezwstydnego grzyba ;)
gonzo pisze:Chwalisz się dopiero po dwóch tygodniach, co by Ci konkurencja po lesie się nie szwendała ? Sprytnie
:lol: :lol: :ok: I tak sie "szwenda" rotfl Tak serio to po prostu brakowało czasu żeby to wcześniej zrobić. To już taka tradycja, przed rokiem też byłem troche do tyłu z relacjami, nawet bardziej niż teraz bo wtedy z grzybami było w moich okolicach dużo lepiej i jeszcze częściej do lasu chodziłem :mrgreen:


Jestem wesoły Romek mam na pustyni domek, a na niej całkiem pusty las powtarzam jeszcze raz, jestem wesoły Romek mam na pustyni domek...
Awatar użytkownika

francesca
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 166
Rejestracja: sobota, 20 lipca 2013, 14:09
Lokalizacja: Wielkopolska - Poznań
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 32 razy

Post autor: francesca » środa, 18 września 2013, 20:39

Darek29 pisze:
francesca pisze:Swoją drogą.. jak można to zjeść? Jutro bladym świtem po pracy pędzę do lasu obejrzeć sromotnika i czarcie jaja ponownie - zobaczę czy dojrzały... zrobię porządne foty.
A ktoś to jada? :shock: :niepewny: Chociaż chwile, coś mi świta że chyba ktoś kiedyś tutaj pisał, że to jadł choć nie pamiętam kto. No to czekamy na zdjęcia z serii kilka dni z życia bezwstydnego grzyba ;)
Jedzą czarcie jaja i to NA SUROWO! :o
http://www.bio-forum.pl/messages/34/199815.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Mnie się zrobiło słabo od tego wątku:)


Awatar użytkownika

francesca
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 166
Rejestracja: sobota, 20 lipca 2013, 14:09
Lokalizacja: Wielkopolska - Poznań
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 32 razy

Post autor: francesca » środa, 18 września 2013, 20:57

gonzo pisze: francesca, ładne fotogrzybobranie :) :brawo: Piękny okaz siedzunia Ci się trafił :ok:
francesca pisze:trzęsak listkowaty(?)
Ja tam trzęsaka nie widzę, widzę za to uszaka :)
Kurcze, mąż twierdził, że to właśnie uszak bzowy, ale uszaki w atlasach są czerwonawe, okrągłokształtne, sprężyste i mają meszek.
Ten był ciemny, pofałdowany, galaretowaty i bardziej wiotki. Wyglądał jak trzęsak w Zenitowej Encyklopedii :-)
Coś takiego:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... a_BM_6.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Ale faktycznie, teraz oglądam inne foty w internecie, dużo zależy chyba od wieku owocnika, nawodnienia i oświetlenia.


Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Post autor: Paweł » środa, 18 września 2013, 20:57

gonzo pisze:
PAWEŁ54 pisze:gonzo, muchomor cytrynowy to cytrynowy czy odmiana biała
Aleee, o so Cii choci ;)
Ano z palca sobie nie wyssałem :P -> http://nagrzyby.pl/atlas/267" onclick="window.open(this.href);return false; i http://nagrzyby.pl/atlas/4850" onclick="window.open(this.href);return false; :o
gdzie przeflancować Twoją cytrynkę :(
:brawo: :beer: za kolejne :grzyb1: :grzyb1: :grzyb1:
Leszek/S pisze:W szeregu zbiórka !! :lol: ;)
ja widzę zbiórkę pod ścianą :oops: :P
ogólnie :ok: :beer:


Awatar użytkownika

DZIKI
Grzyb "trujący" na okrągło
Grzyb "trujący" na okrągło
Posty: 4324
Rejestracja: środa, 26 maja 2010, 23:50
Ulubione grzyby: Generalnie wszystkie...
Lokalizacja: Kujawy Zachodnie...
Pochwalił: 12 razy
Pochwalony: 2075 razy
Kontakt:

Post autor: DZIKI » środa, 18 września 2013, 21:36

Darek29, zbiory może nie olbrzymie, ale dobrze że coś u siebie znajdujesz... :) :ok:

PAWEŁ54, bardzo przyzwoite fotozbiory... :brawo: :ok:
Bobik pisze: I znowu ANI JEDNEJ KURKI!!! To zaczyna być NAPRAWDĘ irytujące!!! Co się dzieje???
Zapraszam na Kujawy, tutaj kurek całe mnóstwo, mi się już nie chce ich zbierać... ;) :)

gonzo, jest na co popatrzeć... Super fotozbiory... :brawo: :brawo: :ok: :ok:

Widzę, że linijka się przydaje w lesie do liczenia blaszek na centymetrze... ;) :)

Leszek/S, lubisz ten wojskowy dryl... :) Biedne te Twoje borowiki, ciągle ćwiczenia i szkolenia... ;) :lol:

A u mnie po staremu, cały czas coś rośnie, tylko trzeba czasu aby to zebrać... ;)

Wczoraj byłem tylko dwie godziny w lesie, ale dłużej w deszczu nie chciało mi się chodzić... Fotki tylko z domu, żal było aparat wyciągać w terenie...

Obrazek Obrazek

Generalnie to już końcówka letnich grzybów, ale za jakieś dwa tygodnie, a może trochę szybciej to się dopiero zacznie grzybowe szaleństwo... Ostatni tydzień prawie codziennie u mnie padało, w miarę ciepło jest... Oj będzie się działo... Tylko co z tymi grzybami robić... ;) :lol:


Jesteśmy wędrowcami...Droga przed nami daleka...
Nikt nie wie gdzie jej kres...I tak idziemy, idziemy...
Dopóki nas nogi nie rozbolą...
Awatar użytkownika

gonzo
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 19027
Rejestracja: poniedziałek, 9 marca 2009, 08:36
Ulubione grzyby: rydze,zieleniatki,kanie oraz drożdże piwne
Lokalizacja: Radomsko
Pochwalił: 3906 razy
Pochwalony: 16712 razy
Kontakt:

Post autor: gonzo » środa, 18 września 2013, 21:42

PAWEŁ54 pisze:Ano z palca sobie nie wyssałem http://nagrzyby.pl/atlas/267" onclick="window.open(this.href);return false; i http://nagrzyby.pl/atlas/4850" onclick="window.open(this.href);return false;
gdzie przeflancować Twoją cytrynkę
Ja wiem, że istnieje biała odmiana tego muchomora :P , ale te moje to zwykłe cytrynowe w odmianie podstawowej :)
francesca pisze:dużo zależy chyba od wieku owocnika, nawodnienia i oświetlenia.
I jeszcze wielu innych czynników :)
DZIKI pisze:gonzo, jest na co popatrzeć... Super fotozbiory...
Dzięki :) U Ciebie, jak zwykle, czerwono :) a i kotletów sporo dorwałeś :) :brawo:
DZIKI pisze:Widzę, że linijka się przydaje w lesie do liczenia blaszek na centymetrze...
Niezbędna przy rozróżnianiu gołąbków -wąskoblaszkowego i smacznego, na oko :mrgreen: ;)


Awatar użytkownika

Leszek/S
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8140
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 00:32
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Post autor: Leszek/S » środa, 18 września 2013, 21:54

DZIKI pisze:Leszek/S, lubisz ten wojskowy dryl... Biedne te Twoje borowiki, ciągle ćwiczenia i szkolenia...
DZIKI, one to lubią :lol: :lol: :ok:


Awatar użytkownika

Sensibility
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 18797
Rejestracja: wtorek, 12 lutego 2008, 19:30
Imię: Grażyna
Ulubione grzyby: borowik kania koźlarz
Lokalizacja: Wielkopolska
Pochwalił: 1374 razy
Pochwalony: 5879 razy
Kontakt:

Post autor: Sensibility » środa, 18 września 2013, 22:13

Ja też byłam dziś na grzybach. Nawet na 2 ręce byliśmy, bo córka ze swoją ekipą a ja ze swoją. ;)
Jak zwykle puszczam zwiastun a relacja w terminie późniejszym. :)
Ale obejrzałam wasze zbiory, obejrzałam fotki i skomentuję przy okazji. :) Jest na co popatrzeć. :ok:
W lesie nie było źle, kosz prawie zapełniliśmy. Kilkanaście borowików, także koźlarzy łącznie z tymi pomarańczowymi, kurki, trochę modrzaków i podgrzybków.
Przeróbka trwa. ;)
Zapomnieliśmy noży do lasu więc grzybki mniej obrobione bo paznokciami nie dawałam rady. :mrgreen:
W tym małym koszyczku zbiór córki, ona miała nóż więc grzybki czyściutkie. :ok:
Przy okazji też zapytam o te córki czubajki, jakieś inne niż kanie mi się wydają? To gwiaździste?
Stoją w słoiku do jutra, żeby się rozwinęły. :)
Leszek ze mną też te grzyby mają 3 światy. ;) :mrgreen:
Też je szkolę, muszą znać swoje miejsce. :D
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat