Zgłoszenia naszych grzybobrań – występowanie grzybów.

Zgłoszenia naszych grzybobrań – występowanie grzybów.
Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

Miło mi poinformować że po pierwszych testach nowej mapki występowania grzybów od 1 lutego działa możliwość zamieszczania wpisów. Autorami mapki jest Dare i Młody i myślę że dodawanie zgłoszeń jest dość proste o czym przekonałem się w dniu wczorajszym. Meryt bez żadnych problemów zgłosił pierwsze zgłoszenie zamieszczając zdjęcie, galerie foto i linkę do niusa w swoim zgłoszeniu. linka do zgłoszenia >>> KLIKNIJ

tak wygląda pierwsze zgłoszenie:  

Dare w kilku słowach i zdjęciach pokazał funkcjonalność mapki. To takie pierwsze kroki jak to się robi…

I) Gość – użytkownik niezalogowany po wejściu na stronę widzi jedynie samą mapkę oraz tabelkową listę doniesień pod samą mapką (ta tabelka będzie dostępna na dniach, gdyż w tej chwili jej nie ma). Tak wygląda ekran dla gości:

Użytkownik tutaj może wybrać zakres dat poprzez kliknięcie na odpowiednie pole i zatwierdzenie wyboru poprzez kliknięcie w przycisk:


Po kliknięciu mapka się odświeży i pokaże doniesienia tylko w przedziale dat wybranych w polach „od” i „do”.
Kliknięcie w ikonkę grzybka spowoduje wyświetlenie okienka ze szczegółami doniesienia, czyli datą, opisem oraz linkami:

Tyle jedynie może zrobić gość.

II) Zarejestrowany użytkownik – ten bowiem ma odrobinę więcej możliwości, gdyż może dodać doniesienie do mapki. Po zalogowaniu na stronie pojawia się formularz do dodawania:


Tutaj zbytnio żadnej głębszej filozofii nie ma, standardowy formularz do wypełnienia, ale trzeba pamiętać, aby dodać nowego markera (ikona grzyba) na mapie poprzez kliknięcie w dane miejsce. Dodawany marker będzie się różnił od istniejącego, że w prawym górnym roku jest ikonka plusika:


Po wypełnieniu formularza klikamy przycisk „Dodaj doniesienie”.


Jeśli chodzi o wypełnianie formularza:
1) Pozwalamy na linki zewnętrzne, jednak fajnie by było jakby wszystko pochodziło z jednego źródła – album i zdjęcie z galerii, link do relacji z portalu, itd…
2) Pola z gwiazdką są obowiązkowe, są to tylko: Data oraz opis, reszta jest nieobowiązkowa, ale gorąco zachęcamy do wypełniania wszystkich pól.
3) Używanie kodu HTML oraz linków w opisie (póki co) – WZBRONIONE!

Po kliknięciu przycisku strona spróbuje dodać wpis do bazy o czym poinformuje zarówno okienko dialogowe:


Doniesienie jest widoczne dopiero po zaakceptowaniu przez administratora portalu (Zenit, Nadir, Dare, Mlody).

Tak wygląda przykładowo moje zgłoszenie zrobione dziś a dotyczące grzybobrania z 10.11.2015 roku linka do zgłoszenia >>> KLIKNIJ

W zgłoszeniu jest linka do pojedynczego zdjęcia


Linka do albumu – galerii foto >>> KLIKNIJ i relacji czyli niusa z tego grzybobrania >>> KLIKNIJ

Kolejną nowością (dla zarejestrowanych) są tzw. Moje obszary. Na górnej belce mapki dla zalogowanego użytkownika pokazuje się przełącznik trybów mapki.

Kliknięcie w „Moje obszary” aktywuje tryb subskrypcji. Co to oznacza? Z mapki znikają markery, ale teraz można stworzyć sobie obserwowane obszary. Odbywa się to poprzez kliknięcie w punkt na mapie, ja wybrałem punkt centralny (1) mniej więcej środek Polski i powiększyłem sobie rozmiar (2) aby obszar zajmował cały kraj


Ważne: Użytkownik może ustawić sobie jeden lub więcej obszarów, a każdy obszar może mieć dowolną wielkość.

Do czego to służy? W momencie, gdy któryś z administratorów zaakceptuje dane doniesienie, które jest w obszarze użytkownika, wtedy ten dostaje powiadomienie mailowe z linkiem informujące o nowym doniesieniu:


Zapraszam do korzystania z nowej mapki. Można w ramach treningu wstawiać ubiegłoroczne relacje z grzybobrań.
Dare w swojej instrukcji nie wspomniał jeszcze o jednej funkcji w rubryce zgłoszenia, dotyczącej satysfakcji z naszego grzybobrania – ta funkcja pokazana jest w formie koszyczka . W zgłoszeniu wypełniamy procent zadowolenia.

Wyświetleń: 1544


Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

Dodaj komentarz