Trzecia nadmorska wyprawa na grzyby

Trzecia nadmorska wyprawa na grzyby
Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

Niżej prezentuję zdjęcia z mojej trzeciej i ostatniej nadmorskiej wyprawy na grzyby. :)
Tym razem namierzyłam borowika wysmukłego, chociaż ze ślimakiem ale dobre i to. Przynajmniej go widziałam na żywo i cel osiągnęłam.
Poza tym spotkałam też inne grzybki u siebie nie spotykane np. płachetka czy korkoząb kieliszkowaty i miałam okazję pochodzić sobie kolejny raz po tych pięknych i przestronnych lasach. Bardzo i się spodobały bo są całkiem inne niż moje. :)
Ale do rzeczy. Zacznę od borowika wysmukłego. :ok:Był jeden to i na sesję nadmorską się załapał ;) :lol:


Gołąbki z przewagą tych w kolorze czerwonym ale pomarańczowe się też trafiały. :)Płachetki chociaż tu dość wymęczone. :?Korkoząb spotkany już wcześniej :)

Ponurniki, te naprawdę dużych rozmiarów. :)

I jakieś inne grzybki, te 2 obżarte z pierwszego rządku te chyba też płachetki ?


I na koniec jeden koźlarz, tuż przy siatce ośrodka wypoczynkowego. :)

I bonusik. :)

 

Awatar użytkownika

 

Wyświetleń: 847


Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

2 komentarzy

witam, byłęm na grzybach przedwczoraj w okolicy Łeby, zebrałem duzo prawdziwków ale były takze bardzo ładne całe brązowe grzybki łacznie z gabką, nigdy takich nie widziałem i zastanawiam sie jaki to gatunek? jest ich teraz duzo nad morzem wraz z borowikami i maslakami, ktos kto ostatnio zbierał powinien skojarzyć, podobne do podgrzybków, suche, bez sluzu na kapeluszu, prosze o info, co to moze być za grzyb, na borowika ponurego, szatańskiego czy ceglastoporego mi to nie wyglada więc zupełnie nie wiem jak to zakwalifikować? Marek

Dodaj komentarz