W poszukiwaniu groźnego sobowtóra

W poszukiwaniu groźnego sobowtóra
Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

Galeria foto
Galeria fotoW samo południe, w niedzielny piękny dzień wybrałem się do Puszczy Niepołomickiej na poszukiwanie grzybów sobowtórów łuszczaków zmiennych czyli hełmówek jadowitych. Kilka dni temu dzwonił do mnie znajomy, który do pracy „naukowej” potrzebuje pilnie tego grzyba. Kilka lat temu udało mi się w czasie wędrówek po Puszczy Niepołomickiej znaleźć te rzadkie i groźne grzyby. Dziś udałem się w kierunku miejsca, w którym znalazłem kiedyś hełmówki jadowite i miałem nadzieję, że znowu je znajdę, ale znalazłem tylko jadalne łuszczki zmienne.
W lesie widać grzybowe ożywienie we wzroście grzybów nadrzewnych – brak przymrozków i wilgoć utrzymująca się w lesie daje szansę na pojawienie się jeszcze jakichś grzybów…
Miałem dziś okazję pofotografować kilka gatunków grzybów, które zagoszczą w najnowszych listopadowych zagadkach.W lesie opadły już prawie wszystkie liście ale Puszcza i bez nich ma swój urok…


Mam prośbę, jeśli w tym roku ktoś spotkałby jeszcze hełmówkę jadowitą, proszę o kontakt emailowy nagrzyby@gmail.com i wskazanie miejsca gdzie jeszcze rosną.
Mam nadzieje, że odwiedzę Puszczę Niepołomicką jeszcze za kilka dni, może uda mi się spotkać te grzyby, które szukam… Groźne sobowtóry jadalnych łuszczaków zmiennych.

Tak wyglądają jadalne łuszczaki zmienne >>> 
A tak wyglądają śmiertelnie trujące hełmówki jadowite >>> 

 

Galeria foto z dzisiejszej wyprawy >>>

Wyświetleń: 1354


Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

Dodaj komentarz