Jak popada, będzie piękny i bogaty wysyp

Jak popada, będzie piękny i bogaty wysyp
Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

Po dłuższym czasie i ja mogę wrzucić parę obrazków. Z braku czasu ujmę wszystko w jednym wątku:)
Dłuuugo było sucho i nic się nie pojawiało. Niespecjalnie mnie to zmartwiło, bo byłam mocno zajęta, ale coś się w końcu zaczyna. Nieźle popadało, w lasach zrobiło się cudnie wilgotno i jakoś tak „grzybiaście” :), mchy się wypuszyły i nic pod nogami nie pyli ani nie chrzęści. Niestety poza kurkami dotychczas nie było widać nawet gołąbka. Za to widać różne stwory – potwory 

Ale wczoraj poszłam, choć w czasie weekendu wszystko zdeptano dokładnie. I znalazłam całkiem dorodne i zdrowe prawdziwki w ilości 6 szt, nawet nie zrobiłam fotek, bo już ciemnawo było. A dziś wygospodarowałam chwilę, żeby pojechać 10 km i efekt jak na początek całkiem zadowalający. Po pierwsze prawie pełny koszyk kurek i drobnicy podgrzybkowej plus dwa piaskowce i dwa koźlarze pomarańczowożółte. I kilka niewielkich koźlaczków. Na moje oko, jak popada jeszcze, to przez najbliższe dwa tygodnie będziemy mieli piękny, różnokolorowy i bogaty wysyp :borowiczki: :grzyb1: :maslak: :)

   

Wyświetleń: 1752


Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

1 komentarz

Witam

28-go sierpnia mimo poniedziałku również wybrałam się na grzybobranie w okolicy Solca Kujawskiego.Zbiorem jestem zachwycona-3 kosze pełne kozaków(w tym czerwonki)kurek dużych i małych,prawdziwków(w ilości 13 sztuk-zdrowe)no i……zaczynają się podgrzybki-to był 3-ci kosz.
Jutro czwartek-dałam grzybkom podrosnąć przez kilka przepięknych ciepłych dni-i rano wypad do lasu 🙂

Dodaj komentarz