Łuszczakowy zawrót głowy

Łuszczakowy zawrót głowy
Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

Łuszczakowy zawrót głowy

Ale zacznijmy od początku. Wszystko zaczęło się wczoraj od całkiem niewinnego spacerku pod wieczór po lesie, już zmierzchało, a mi po głowie wcale nie chodziły grzyby ;) Aż tu nagle ni z tego, ni z owego takie coś:Wszystko grzecznie zebrałem celem :eat: Niestety okazało się, że wszystko zarobaczywione :placze: No prawie, wszystko. Na szczęście jeden samotny kapelusz był zdrowy, no to hyc na patelnię i :mniam: Muszę przyznać, że bardzo mi zasmakowały. Bałem się troszkę, bo spotkałem się z opinią, że „smakują jak opieńki”, ale jak dla mnie to zupełnie co innego ;) A przynajmniej nie przypominają tych opieniek, które ja spotkałem :lol: :lol: :rotfl: :rotfl:

Więc dzisiaj z nadzieją wybrałem się do lasu na miejscówkę, gdzie pierwszy raz w życiu spotkałem łuszczaka. Najpierw spotkałem to cudo:

Trzęsak pomarańczowożółty

Następnie szczęka mi opadła :o :o :o
Ale najpierw muszę ostrzec (potencjalnych) amatorów łuszczaków, bo „nie wszystko złoto co się świeci” :nie: Trafił mi się taki przykład:
Łuszczak zmienny i trująca maślanka wiązkowa na jednym stanowisku :!: :!: :!: :!:

 

Ale przejdźmy do konkretów oto moje dzisiejsze zbiory:

Starałem się na zdjęciach ująć te charakterystyczne „łuseczki” i myślę, że przynajmniej w przypadku niektórych fotek nawet się udało ;) Ale dzisiejszy zbiór niestety problemu nie rozwiązuje :nie: :nie: :nie: :nie:
W lesie jeszcze MNÓSTWO łuszczaków zostało do :eat: :eat: :eat: :eat: I tu się pojawia kolejny problem, bo od przybytku też głowa boli ;) Co z tym można zrobić ? Czy suszy się je? A jak tak, to czy zachowują ten fantastyczny smak i aromat? :zhm: :zhm: :zhm: :zhm:
A jak nie to zostaje tylko marynowanie i ewentualnie zrobić sosik i zapasteryzować ? :zhm: :zhm:

P.S. W przypadku paru łuszczaków trafiły się ładne, grubiutkie, soczyste trzonki, więc zamierzam przetestować, czy to, że „je się tylko kapelusze” to prawda ;)

sectroyer

 

Wyświetleń: 249


Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

Dodaj komentarz