Forumowicze informują – listopad 2016(3)

Forumowicze informują – listopad 2016(3)
Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

4 listopada

Dzień dzisiaj był chłodny, z rana (tak koło 9:00 :D ) ledwie +2 w cieniu, ale za to słonecznie. Siedzieć w domu w taki dzień to grzech, więc tak koło 12:00 zapodałem adekwatne do temperatury odzienie i wyruszyłem do lasu. :) Dziś bez eksperymentów. Stara sprawdzona trasa.

Wyprawa zakończyła się takim, cieszącym oko, urobkiem ->

 

Niestety fotografowanie szło mi znacznie gorzej i najlepszym zdjęciem okazały się opieńki.


W drodze powrotnej natrafiłem na gąsówki filetowawe (których nie zbieram). Cztery czarcie kręgi o średnicy 5-6m, jeden przy drugim.

Znalazłem je raptem 50m od brzegu lasu. Obok składnica drewna służąca grzybiarzom za parking. Najwyraźniej nikt ich w moich stronach nie chce.

 


05_11_2016 Park Leśny Zabrze
Na dzień dobry trafienie w boczniaka :jupi: prawdopodobnie pierwsze i ostatnie, bowiem pieniek stoi na składzie drewna skąd trafi do jakieś kotłowni :placze:
Dopisały opieńki i gąsówka fioletowawa, podgrzybki jak zwykle ” zdechłe ” zaczerwione.
Mam złe przeczucie, że to już ostatnie zbiory tak obfite, w lesie powoli grzybki zanikają :( tak to w ” moim ” parku wygląda.


Dzisiejszy zbiór :mniam: :mniam:

:papa: :papa:

Byłem dzisiaj na przystani, maślaki czerwone mają się świetnie. Niestety zapomniałem aparatu i zdjęcia z telefonu wyszły kiepskie.
O dziwo te zroślaki z pierwszego zdjęcia wyglądają zupełnie tak samo jak tydzień temu. Nawet nie urosły.

Ja dzisiaj byłem bardziej spacerowo i rekreacyjnie, aby odpocząć po ciężkim tygodniu. Ale do lasu szedłem w przeświadczeniu że coś i do koszyczka i pod obiektyw wpadnie :) Miło się zaskoczyłem tym że w Zielonej Górze można jeszcze napotkać Borowiki :) Prócz tego troszkę Maślaków, kilka Kań i 2 Szmaciaki :)

Wyświetleń: 3011


Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

Dodaj komentarz