Forumowicze informują – listopad 2016(2)

Forumowicze informują – listopad 2016(2)
Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

Ja tak skromniutko, bo nie było wiele czasu dzisiaj :)

mleczaj świerkowy – Lactarius deterrimus

 


To ja też :)

Dzisiejsze czarki austriackie


W sobotę penetrowałem swoje miejscówki w okolicy Świętoszyna, liczyłem na sporą ilość podgrzybków ale znalazłem tylko jednego, borowików też nie trafiłem.Mimo to na brak grzybów nie narzekam.
Ogólnie miałem: 2kg maślaków, 4kg opieniek, 1 podgrzybka, 30 czubajek ( w większości gwiaździste) oraz mnóstwo fajnych fotek.

Nic tak nie motywuje do do ruszenia „czterech liter” z fotela, jak Wasze relacje i zdjęcia na Forum. :mrgreen: Tak więc, po 4 dniach postu i ja wyruszyłem w lasy. :jupi:
Tradycyjnie, im mniej nakręcam się na udane zbiory, tym lepiej na tym wychodzę. :D
Grzybobranie zdominowane mleczajowo-opieńkowym asortymentem, ale do koszyczka wpadły także 3 borowiki, cztery kozaczki i kilka maślaczków. :jupi:
„Kto z kim przestaje, takim się staje”. Nie mogłem więc się oprzeć pokusie sfotografowania również grzybów stanowiących dla mnie zagadkę. :D
gąsówka fioletowawa

Dziś niebo postraszyło trochę śniegiem, więc na wszelki wypadek poszedłem uzupełnić swoje grzybowe zapasy, które składuję by przetrwać zimę ;)
Do spiżarni zapakowałem opieńki, a w roli rydza występował dzisiaj mleczaj jodłowy :ok: ;) Ale będzie :mniam: :lol: :lol:

Odwiedziłem w poniedziałek miejscówki rydzowe w okolicach Jasła. Rydzów, czyli mleczajów jodłowych, było mniej niż w ubiegłym roku, ale dla mnie wystarczyło :)
Królowały piękne muchomory czerwone. Ten na zdjęciu to chyba jakiś rekordzista (łubianka ma 37 cm).


Wyświetleń: 1443


Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

Dodaj komentarz