Zaproszenie do Łańcuta

Zaproszenie do Łańcuta
Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

A ja zapraszam do Łańcuta :)
(kurcze, nigdy nie wiem, czy to Łańcut koło Rzeszowa, czy Rzeszów koło Łańcuta , bo Łańcut to chyba wszyscy znają ;) Kiedyś miałam takie zabawne zdarzenie: zaprosiłam kolegę z Niemiec na zwiedzanie zamku, a on doszedł do mostku, stanął jak wryty i mówi: „Wiesz co? Ja tu już kiedys byłem! Naprawde, nie śni mi sie, byłem tu.” Okazało się, że rzeczywiście był jako dziecko na wycieczce klasowej :lol:
Zwiedzałam ten zamek już wiele razy, dzięki znajomościom (sic!) buszowałam po pomieszczeniach zamkniętych dla zwiedzających i ciągle odkrywam coś nowego :) Wspaniały wystrój, cenne zbiory malarstwa, przepiękne piece, pięknie udrapowane zasłony (czy tam portiery), bukiety kwiatów, czy choćby łazienki: szczyt techniki początku XX wieku :D
Ma swoją atmosferę i sprawia wrażenie zamieszkałego: jakby za chwilę miała wyjść z salonu Księżna Marszałkowa :roll: W bocznym skrzydle zamku jest też przepiękna oranżeria, a trochę dalej w pawilonie storczykarnia.
Duże wrażenie robi też powozownia- chyba największy w Polsce zbiór powozów, bogate muzeum ikon, no i sam park jest bardzo malowniczy, szczególnie wiosną, kiedy zaczynają kwitnąć magnolie we wszystkich możliwych kolorach, a potem rododendrony :) Wiosną odbywa się w zamku Muzyczny Festiwal, którego wieloletnim dyrektorem był wczoraj zmarły Bogusław Kaczyński.
Fascynująca jest już sama historia zamku i okoliczności jego przechodzenia z rąk do rąk pomiędzy sławnymi rodami Stadnickich, Lubomirskich i Potockich: http://strefatajemnic.onet.pl/duchy/zam … iego/y232z
No i nie od rzeczy: Fabryka Polmos to też Łańcut ;)
Zachęciłam? To po zwiedzaniu zapraszam do mnie na :beer: ;)Zamek w moim obiektywie :)


tu mała relacja poznawania grzybów w parku >>> Relacja z parkuAvatar użytkownika
Agnes

Wyświetleń: 138


Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

Dodaj komentarz