Gdy nie ma gdzie suszyć grzybów…

Gdy nie ma gdzie suszyć grzybów…
Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

Gdy nie ma gdzie suszyć grzybów…

Nie wiem czy mieliście kiedyś taki problem, że mogliście nazbierać dużo grzybów a nie było ich jak ususzyć. Dawno, dawno temu nocując kiedyś u znajomych na Orawie, suszyłem grzyby na ich piecu kaflowym. Zapach suszonych grzybów był tak intensywny, że domowników rozbolały głowy… Czy jest jakiś sposób, aby bez prądu, bez pieca czy kaloryfera suszyć grzyby?
Okazuje się, że właściciel tej firmy MET ART dostał kiedyś nietypowe zlecenie od turysty- grzybiarza na wykonanie suszarni grzybów, którą można byłoby postawić gdzieś na zewnątrz i suszyć w niej grzyby. Właściciel firmy nie wiele myśląc, skonstruował na szybko pierwszy prototyp takiej suszarni… Suszarnia zdała swój pierwszy egzamin. W kolejnych suszarniach konstruktor udoskonalał wykonanie i funkcjonalność tego urządzenia czego efektem jest zastrzeżony już wzór użytkowy.
Nie zdziwcie się,  że na zdjęciach przedstawiających tą suszarnie nie ma szczegółów wykonania tej suszarni…
Taka suszarnia ma głównie tą zaletę, że suszyć w niej grzyby można wszystkim co jest palne np: spróchniałe drewno, gałęzie, zrębki, a nawet suche liście.

Suszarnia do grzybów, owoców i ziół

Tu jest opis tego urządzenia:

Naturalna i zdrowa żywność jest najpewniejsza, gdy wyprodukujesz ją sam !
Przedstawiamy Państwu naszą suszarnię. Jest idealna do suszenia grzybów, warzyw, owoców i ziół.
Dzięki swojej konstrukcji i gabarytom suszenie może odbywać się nawet na tak małej powierzchni, jak balkon. Jednorazowo można w niej ususzyć ok. 10 litrów produktów.
Suszarnia działa na zasadzie cyrkulacji powietrza. Nie ma w niej żadnych wiatraków, więc nie potrzebuje zasilania elektrycznego.

Paliwem do suszarni może być wszystko co jest nam niepotrzebne w ogrodzie, np: spróchniałe drewno, gałęzie, zrębki, a nawet suche liście.

Czas suszenia jest różny – wszystko zależy od rodzaju produktów, jest jednak znacznie krótszy niż w przypadku suszenia w suszarniach elektrycznych.

Po zakupie otrzymają Państwo suszarkę gotową do użycia, i co ważne nie jest to produkt na jeden sezon!! W komplecie znajdują się tacki na których układamy suszone produkty.

Produkty wytwarzane w naszej firmie są zawsze solidne i estetycznie wykonane, a materiały z której jest wykonana suszarnia są najwyższej jakości i odpowiedniej grubości !!
Produkt zastrzeżony wzorem użytkowym !!!!

A tu dane firmy która to produkuje. >>> http://www.dlaogrodu.sklepna5.pl/

Prawda że ciekawy pomysł i realizacja ?

Wyświetleń: 1811


Udostępnij:
  •  
  •   
  •  

Dodaj komentarz