Fotorelacje z grzybobrań

Awatar użytkownika

Autor tematu
Szyja
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 34
Rejestracja: wtorek, 18 września 2007, 21:08
Ulubione grzyby: Borowik szlachetny
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwalony: 1 raz

Fotorelacje z grzybobrań

Post autor: Szyja » czwartek, 27 września 2007, 20:10

Postanowiłem założyć ten temat, z myślą o wszystkich forumowiczach chcących pochwalić się swoimi grzybowymi dokonaniami. Proponuje aby każdy chcący wkleić swoje fotki z grzybobrania, czynił to właśnie tutaj. Gromadzenie fotorelacji w jednym miejscu spowoduje, że archwiwalne relacje nie będą znikać w otchłani kolejnych tematów, a każde nowe grzybobranie nie będzie oznaczało konieczności założenia nowego tematu. Poza tym wszystkie relacje zebrane w jednym miejscu to komfort i wygoda :) Przynajmniej tak mi się wydaje. Gdyby pomysł się przyjął, temat byłby z pewnością jednym z popularniejszych na forum. Wierzę, że liczba komentarzy i wpisów byłaby również duża :)

Co o tym sądzicie ? JEZELI POMYSŁ WAM SIĘ SPODOBAŁ TO SERDECZENIE ZAPRASZAM DO WKLEJANIA SWOICH ZDJĘĆ !!

Jako założyciel tematu postaram się wkleić pierwszą relację jeszcze dzisiaj. Jeżeli ktoś z szefostwa zdecyduje, że taki temat jest niepotrzebny, prosiłbym tylko o zmiane tytułu i usunięcie tego posta :)

POZDRAWIAM
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 11 maja 2009, 08:46 przez Szyja, łącznie zmieniany 3 razy.


Awatar użytkownika

Termit
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 22555
Rejestracja: niedziela, 24 października 2004, 00:00
Ulubione grzyby: Boletus erythropus
Lokalizacja: M Kotlinka
Pochwalił: 14 razy
Pochwalony: 1458 razy
Kontakt:

Post autor: Termit » czwartek, 27 września 2007, 20:49

Szyja, superasnie że to temat odświeżyłeś podobny gdzieś jest na forum tylko umarł śmiercią naturalną :lol: ale zaraz reaktywujemy oba tematy do życia :wink: i będziemy się chwalić oczywiscie wiekciejszymi zbiorami chwalimy sie na niusach.


Dopiero poniedziałek, a tyle się zdarzyło...

""""Może się spotkamy znów po kilku latach
Może właśnie tutaj lub na końcu świata-
Zapamiętaj tylko, że się nie zmieniłem
Myślę, co myślałem, wierzę w co wierzyłem""""
Awatar użytkownika

Autor tematu
Szyja
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 34
Rejestracja: wtorek, 18 września 2007, 21:08
Ulubione grzyby: Borowik szlachetny
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwalony: 1 raz

27 Września 2007 Bydgoszcz-Solec Kujawski

Post autor: Szyja » czwartek, 27 września 2007, 20:53

Od godziny jest juz czwartek. Wlasnie skonczylem ogladac transmisje meczu mojej ukochanej druzyny. Zaczela sie noc. Powiniennem juz spac. Cos jednak nie daje mi spokoju... To deszcz... Zaczal padac jakies 3 godziny temu. Poczatkowo bronie sie przed ta mysla. Przeciez jest za wczesnie, za krótko po deszczu - mysle. W koncu przez caly tydzien nie spadla z nieba ani kropla... Poza tym jest juz pózno, a ja jestem cholernie zmeczony... Nie ma sensu ! Zgadnijcie ile czasu zajmujmuje mi zmienienie zdanie i stwierdzenie ze sens jednak jest... ? Po 5 minutach zastanowienia wyjmuje dwa wiaderka, nozyk, buty, nastawiam budzik na 5:05... "jutro" GRZYBOBRANIE !! :)

Tyle tytulem wstepu, bez dalszej zbednej paplaniny czas przejsc do meritum sprawy :) Otóz w lesie wyladowalem okolo 6. Conajmniej 15 minut za wczesnie. No chyba, ze ktos z Was potrafi zbierac grzyby po ciemku. Jako ze ja nie opanowalem jescze tej zdolnosci, przez kwadrans musialem pokrecic sie bez celu wokól samochodu i zadowolic sie wdychaniem swiezutkiego lesnego powietrze... W koncu jednak nie wytrzymalem i ruszylem w las. Pierwszego prawuska znalazlem jeszcze w szarudze... Kolejne widzialem juz doskonale...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ogólem lupem padlo okolo 50 'najszlachetniejszych'. Mimo iz wynik to o polowe slabszy od zeszlotygodniowych zbiorów, i tak bylem bardzo mile zaskoczony. Zbieralem w sprawdzonych miejscówkach. Najwieksza ilosc, tradycyjnie juz, znalazlem na skraju mojego najukochanszego lasu. Podgrzybkom postanowilem dzisiaj odpuscic, kozaczkom i maslaczkom (mimo totalnego wysypu) równiez. Poza borowikami do domu przywiozlem 3 male sówki oraz kilkanascie gasek zielonek. Pojawienie sie tych ostatnich bardzo mnie zreszta ucieszylo. Szkoda tylko ze na 10 znalezionych sztuk az 6-7 bylo robaczywych. Licze jednak ze to dopiero pierwsze slowo tych wspanialych grzybasów i z biegiem czasu bedzie coraz lepiej...
Obrazek Obrazek Obrazek Poza tym, pod wplywem forumowiczów, udzielajacych sie na tej zacnej stronie obfotografowalem kilka wynalazków i grzybasów które do tej pory nie zwracaly mojej uwagi...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek No to jeszcze 2 ciekawostki. Na 1-szym zdjeciu - kokosowe cukierasy "Rafaello" które znalazlem w lesie bez opakowania. Byly niezle, choc smakiem odbiegaly od tych kupnych w sklepie ;) Na 2-giej fotce zas - dosyc nietypowy mezalians. Spotkalem dwie takie pary - postanowilem jednak skonczyc te "toksyczne" zwiazki... :)
Obrazek Obrazek Na koniec rzut oka na dzisiejsze plony, oraz teren moich lowów...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek P.s. Gdyby któras z moich sów lub gasek okazala sie jednak trujakiem, smialo prosze mówic - nie obraze sie :D

P.s.s. Prosze o komentarze. Tylko systematyczne wpisy oraz kolejne relacje Nas grzybiarzy utrzymaja ten watek przy zyciu :)

Serdecznie pozdrawiam, zapraszajac na calosc relacji do mojej galerii. Oczywiscie zachecam równiez do pomocy w identyfikacji - jako ze ja jestem w tym fachu totalnym zóltodziobem :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 27 września 2007, 21:28 przez Szyja, łącznie zmieniany 4 razy.



lesni_ludzie
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 19
Rejestracja: wtorek, 25 września 2007, 17:16

Post autor: lesni_ludzie » czwartek, 27 września 2007, 20:56

Super pomysl,tez nam sie podoba :) :) Mamy pare ladnych zdjec z tego roku :) :) Myslimy,ze szefostwo zaakceptuje propozycje.


Awatar użytkownika

Termit
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 22555
Rejestracja: niedziela, 24 października 2004, 00:00
Ulubione grzyby: Boletus erythropus
Lokalizacja: M Kotlinka
Pochwalił: 14 razy
Pochwalony: 1458 razy
Kontakt:

Post autor: Termit » czwartek, 27 września 2007, 20:57

Tamten temat to kicha jedynie wypadało by go skasować Szyja, lecimy na tym


Dopiero poniedziałek, a tyle się zdarzyło...

""""Może się spotkamy znów po kilku latach
Może właśnie tutaj lub na końcu świata-
Zapamiętaj tylko, że się nie zmieniłem
Myślę, co myślałem, wierzę w co wierzyłem""""
Awatar użytkownika

Termit
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 22555
Rejestracja: niedziela, 24 października 2004, 00:00
Ulubione grzyby: Boletus erythropus
Lokalizacja: M Kotlinka
Pochwalił: 14 razy
Pochwalony: 1458 razy
Kontakt:

Post autor: Termit » czwartek, 27 września 2007, 20:59

Szyja,
Was potrafi zbierać grzyby po ciemku.
a byli tacy co z latarkami zbierali :lol: :lol: Pięknie wystartowałeś grzybasowo :)


Dopiero poniedziałek, a tyle się zdarzyło...

""""Może się spotkamy znów po kilku latach
Może właśnie tutaj lub na końcu świata-
Zapamiętaj tylko, że się nie zmieniłem
Myślę, co myślałem, wierzę w co wierzyłem""""
Awatar użytkownika

grzegorzww
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1516
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 19:42
Ulubione grzyby: czarka
Lokalizacja: Sępólno Kr.
Pochwalony: 19 razy

Post autor: grzegorzww » czwartek, 27 września 2007, 21:25

No pięknie SZYJA - pięknie :-) GRATULUJĘ relacji i fotek. Cieszę się, że JUŻ WIDZISZ inne gatunki :-)


Awatar użytkownika

Autor tematu
Szyja
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 34
Rejestracja: wtorek, 18 września 2007, 21:08
Ulubione grzyby: Borowik szlachetny
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwalony: 1 raz

Post autor: Szyja » czwartek, 27 września 2007, 21:36

Witam grzegorz :)

Zauważam owszem - z tym że w dalszym ciągu nie rozpoznaje :) Przynajmniej tych mniej spotykanych ;) I w tym miejscu licze na speców takich jak Ty :)

P.s. Najchetniej fotografuje te grzybasy ktore mi sie podobaja, tak jak bylo to z tymi okrągłymi białymi kulkami - to purchawki chropowate tak ?


Awatar użytkownika

grzegorzww
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1516
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 19:42
Ulubione grzyby: czarka
Lokalizacja: Sępólno Kr.
Pochwalony: 19 razy

Post autor: grzegorzww » czwartek, 27 września 2007, 21:48

Szyja pisze:to purchawki chropowate tak ?
Raczej tak. :-) Podobna jest purchawka jeżowata - dość rzadki gatunek. Słabo już widzę na tej fotce - przez ostatnią moją chorobę :-( Ale inni zobaczą lepiej i potwierdzą.
Aaaa i jeszcze jedno, nie wyzywaj mnie proszę od speców, bo do tego jeszcze mi dłuuuuuuuugo!!!!! :-)


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » czwartek, 27 września 2007, 21:55

Termit pisze:i będziemy się chwalić oczywiscie wiekciejszymi zbiorami chwalimy sie na niusach.
jestem za :) po pierwsze niusy ogląga więcej grzybiarzy niż forum które okupują tylko ci w którym uczestniczą. Po drugie w niusach jest archiwum jeśli jesteś ciekawy jak było np rok wczesniej łatwo to znajdziesz w wyszukiwarce. Jeśli koniecznie chcecie zawsze można zdublować tu i tam jestem wstanie nawet to zrobic w 10 minut.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.

kaka
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 24
Rejestracja: czwartek, 13 września 2007, 16:04
Ulubione grzyby: prawdziwek,podgrzybek,kozak,maślak
Lokalizacja: Kraków/Chełm

Post autor: kaka » czwartek, 27 września 2007, 21:56

Szyja, świetna relacja ! Gratuluję pomysłów, grzybków, pięknych fotek( szczególnie prawdziwka pod igłami z szyszką-cudo! i tej "toksycznej" pary). Pozdrawiam :).

[ Dodano: 2007-09-27, 21:59 ]
Szyja, ach i ten malusi kozaczek z igiełkami piękniutki :)


Karolina
Awatar użytkownika

Autor tematu
Szyja
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 34
Rejestracja: wtorek, 18 września 2007, 21:08
Ulubione grzyby: Borowik szlachetny
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwalony: 1 raz

Post autor: Szyja » czwartek, 27 września 2007, 22:01

Zenit - Czyli jak rozumiem lepiej byłoby gdybym stworzył niusa zamiast relacji na forum ? Chociaż z drugiej strony nie wiem czy owe grzybobranko zasługuje na pierwszą stronę, poza tym gdyby nawet tak było, zrobienie z tego niusa zajęło by mi 'odrobinke czasu'. Na pewno troszkę więcej niż 10 minut ;)


POZDRAWIAM

Kaka - Miło ze spodobaly Ci sie moje grzybasy :) Wkrotce pojawia sie nastepne :) POZDRAWIAM i zapraszam do odwiedzania tego tematu :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 27 września 2007, 22:04 przez Szyja, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » czwartek, 27 września 2007, 22:03

Zrobienie niusa to napisanie tekstu + zrobienie galerii foto - piszesz w edytorze tekstowym jestes zalogowany na portalu masz podpis pod niusem podajesz mi linkę do Twojej galerii i robie to w 10 minut. A to co na pisałes załuguje na 1 stronę :)
podaj mi linkę to tej galerii... !


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

grzegorzww
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1516
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 19:42
Ulubione grzyby: czarka
Lokalizacja: Sępólno Kr.
Pochwalony: 19 razy

Post autor: grzegorzww » czwartek, 27 września 2007, 22:05

Podpisz sobie jeszcze w galerii fotki: muchomor cytrynowy :-)


Awatar użytkownika

Baśka
Administrator
Administrator
Posty: 8736
Rejestracja: piątek, 10 czerwca 2005, 19:26
Lokalizacja: Kraków
Pochwalony: 157 razy

Post autor: Baśka » czwartek, 27 września 2007, 22:06

Szyja,
zrobienie newsa zajmuje dokładnie tyle samo czasu co relacji na forum :)
Wsadzasz zdjęcia do galerii i opisujesz. Piszesz tekst relacji (najlepiej w jakimśedytorze), wklejasz linkę do galerii pod tekstem; logujesz się, klikasz dodaj news; wpisujesz tytuł, wklejasz tekst, podgląd, wyślij i gotowe. :)
Jak widzisz z czynności dodatkowych jest logowanie i wklejanie. Ale to można wytrzymać :)


Baśka
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat