Dziki kontra szaleństwa „dojnej zmiany”

Awatar użytkownika

Autor tematu
Bobik
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 7016
Rejestracja: sobota, 11 grudnia 2004, 19:13
Ulubione grzyby: Każdy, byle nie trujący :)
Lokalizacja: N 49°38′57″ - E 019°49′48″
Pochwalił: 1996 razy
Pochwalony: 1463 razy
Kontakt:

Dziki kontra szaleństwa „dojnej zmiany”

Post autor: Bobik » czwartek, 10 stycznia 2019, 17:24


Od kilku lat w Polsce mamy do czynienia z epidemią choroby zwierzęcej ASF- wirusa afrykańskiego pomoru świń, który to wirus powoduje śmierć naszych świń domowych. Choroba ta została najprawdopodobniej zawleczona zza wschodniej granicy, a konkretnie z Ukrainy, gdzie się tym nikt nie przejmuje. Idę o zakład, że ktoś podrzucił tego wirusa Ukraińcom, by mieli powód do walki z Rosjanami, wszak politycznym awanturnikom Majdan nie wyszedł, więc trzeba uderzyć w gospodarkę Ukrainy, a przy okazji Polski. Znamy to, znamy – już to raz przetrenowaliśmy w latach 80-tych XX wieku, kiedy nałożono na Polskę embargo by zmusić Polaków do powstania przeciwko swojemu rządowi…
Ale u nas władza się przejęła i to aż za bardzo! Otóż odnośny minister ten od środowiska wpadł na genialny pomysł – oto by zatrzymać ASF należy… odstrzelić 200.000 dzików, ze szczególnym uwzględnieniem prośnych loch!!! Czegoś takiego nie wymyśliłby Goering z Himmlerem, ale polski minister od środowiska – jak widać – mógł…


Nie zmienia to jednak faktu, że sam zmasowany odstrzał dzików został zaplanowany i to w - jak przyznają często sami myśliwi - bardzo nieetyczny sposób. Ministerstwo nie tylko wyraziło zgodę, ale także zachęca do tego, by podczas polowań myśliwi zabijali przede wszystkim samice. Zarówno ciężarne, jak te, które już mają małe warchlaki. Chodzi bowiem o jak największe ograniczenie populacji dzika w Polsce.
Tymczasem Ministerstwo Środowiska za zabicie dorosłego samca dzika płacić będzie kołom łowieckim 300 zł za każdą sztukę. Cena samicy jest ponad dwukrotnie większa - to 650 zł za każdą. - To będzie prawdziwa masakra - mówi Onetowi Marzena Białowolska z fundacji Dzika Ostoja w Szczecinie, która zajmuje się ratowaniem dzikich zwierząt. - Żeby zabić taką liczbę dzików, trzeba będzie strzelać od rana do wieczora. Obawiam się, że ta masakra obejmie nie tylko dziki. Obawiam się, że podczas tych tygodni nieraz usłyszymy o postrzelonym innym dzikim zwierzęciu, zwierzęciu domowym, a nawet myśliwym - dodaje.
Choć ministerstwo swoją decyzję tłumaczy ASF, czyli afrykańskim pomorem świń, który ma zagrażać polskiej trzodzie chlewnej, to aktywiści w takie tłumaczenia nie wierzą. Ich zdaniem głównym powodem są pieniądze. Chodzić ma o koszty, które ministerstwo ponosi z powodu odszkodowań wypłacanych rolnikom. Powód - zdaniem działaczy - ma być jeszcze jeden. To walka o elektorat wśród mieszkańców wsi, którym dziki niszczą plony.
- Tymczasem za AFS i jego roznoszeniem stoją przede wszystkim ludzie. Kiedy jakiś czas temu pojawiły się wytyczne dotyczące niewpuszczania zwierząt udomowionych do trzody chlewnej, pojawiło się wielkie oburzenie. - Jak to? Przecież psy i koty z krowami i świniami nawiązują więź - burzyli się rolnicy. Tylko że te koty i psy chodzą swobodnie do lasu i mogą przenosić ASF. Przecież dzik sam nie wejdzie do świń. Winni są też często sami hodowcy, którzy nie zachowują odpowiednich środków bioasekuracji - mówi Białowolska. (Onet.pl)


Moi koledzy-leśnicy są tym przerażeni, bo dziki są przede wszystkim ochroną sanitarną lasów chroniącą je przede wszystkim przed szkodliwymi owadami takimi jak poproch cetyniec czy chrabąszcz majowy! O innych zaletach tego zwierzęcia długo by mówić. Ale to rozumie leśnik, a nie jakiś tuman, którego na stanowisko wyniósł partyjny fawor.
Poza tym jest oczywiste, że dziki NIE SĄ wektorami przenoszenia ASF, bowiem ich kontakt z trzodą chlewną jest zerowy. Mogą za to nim być pasożyty, muchy i inne owady, które mają kontakt ze zwierzętami. Wirusa mogą przenosić także, a właściwie przede wszystkim ludzie np. w skażonej nim żywności, odzieży i innych przedmiotach użytku codziennego, które w totalnej niefrasobliwości wyrzuca się do lasu. W ten sposób przywleczono ten dopust boży zza wschodniej granicy.
Przed czymś takim ostrzegałem jeszcze we wczesnych latach 90-tych, ale kto by tam słuchał ostrzeżeń jakiegoś pogranicznika! To były czasy rządów hurra-bogo-ojczyźnianych oszołomów z AWS i ultraliberałów z UW, którzy tłukli kasę na wszystkim, co tylko się dało i wszelkie ostrzeżenia mieli sami-wiecie-w-czym. Ten idiotyzm musiał się skończyć tak, a nie inaczej. Ale winnymi byli – oczywiście jak zwykle – „lewacy”, cokolwiek ten wyraz oznacza. Teraz władza ma problem, który załatwić chce radykalnie i najgłupiej w świecie – rozwalić wszystkie dziki, zlikwidować całą populację. Tylko że ten idiotyczny krok wykończy polskie lasy, z których tacy jesteśmy dumni. Dzięki Bogu, że nie dożył tego dnia red. Andrzej Zalewski, dla którego las był Świątynią Przyrody i cudem Natury – boską emanacją, bo by Go chyba szlag na miejscu trafił…
Wariackie rządy „dojnej zmiany” znane są z antyekologicznych posunięć: prób likwidacji puszczańskiego Białowieskiego Parku Narodowego, zamachów na bobry, łosie, żubry i foki, a teraz na dziki. Odnoszę wrażenie, że to jakiś pomysł wariatów, którzy chcą sobie postrzelać do żywych celów. W Malezji wojsko trenowało na świniach, które zabijano w związku z epidemią jakiejś choroby. Czyżby nasze WOT miano wykorzystać do uśmiercania dzików jak w Malezji? W tym kraju żaden idiotyzm mnie już nie zdziwi…
I na koniec jeszcze jedna kwestia: pieniądze. Odstrzał 200.000 zwierząt będzie kosztował kupę kasy – za jednego dzika 300,- PLN, za prośną lochę nawet 650 ,- PLN. Zakładając, że mamy 50/50 samców i samic, to wyjdzie jakieś 65 mln PLN za samice i 30 mln za knury – razem jakieś 95.000.000,- PLN. Kto zapłaci za ten obłęd? I co się zrobi z odstrzelonymi zwierzętami? W Malezji je palono, a u nas?
Cała sprawa wydaje się być propagandową zagrywką PiS pod polskich rolników – wszak wybory w tym roku, trzeba czymś zaskarbić sobie głosy elektoratu! W końcu – jak się wyraził pewien wielce waży pisowiec – naród jest głupi i to kupi. A eurokasa pachnie im bardzo i coraz bardziej…
Jak zwykle.


Opinie z KKK

A najgorsze jest to, że takie łachmyty, które niszczą polską przyrodę, pozostaną bezkarni. Pozdrawiam i ponawiam życzenia noworoczne, aby tych psycholi szlag trafił.
PS. Co do odstrzeliwania dzików przez „terytorialsów”... Do czegóż innego nadaje się ta zbieranina grubasów o mentalności motłochu? Przecież nie do walki z wrogim wojskiem. W wypadku takiej konfrontacji, wzorem swych poprzedników z pospolitego ruszenia, zastosowaliby zapewne taktykę, jak spod Ujścia w 1655 roku - spieprzaliby, gdzie pieprz rośnie. (M.K.)

Przerażająca jest bezmyślność narodu, który pozwala sobie na narzucanie różnych idiotyzmów. A co do odstrzału dzików, to najprawdopodobniej chodzi o to, że gdzieś jest zapotrzebowanie na dziczyznę i skóry dzików. PiS na gwałt potrzebuje kasy na zaspokojenie zachcianek partyjnych bonzów i ich czarnych popleczników, więc ASF stał się błogosławieństwem, bo to wybory blisko i trzeba spłacać różne zobowiązania, więc to jest samozrozumiałe. Z Puszczą nie wyszło, to może dziki? Podejrzewam, że komuś – wiadomo komu! – zależy na zniszczeniu Lasów Państwowych i zamienieniu ich na brzęczącą monetę! (Daniel Laskowski)


Credo quia absurdum NON est!
http://www.wszechocean.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.grzybypl.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.echojordanowa.wordpress.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Włóczykij
Moderator
Moderator
Posty: 2283
Rejestracja: niedziela, 6 kwietnia 2008, 17:36
Imię: Mirosław
Ulubione grzyby: opieńka prawdziwek podgrzybek
Lokalizacja: wodzisław śląski
Pochwalił: 73 razy
Pochwalony: 598 razy

Dziki kontra szaleństwa „dojnej zmiany”

Post autor: Włóczykij » czwartek, 10 stycznia 2019, 17:34

Słuszną linię władzy ma nasz rzónd, :doh:


Ciekawość to pierwszy stopień do znalezienia grzyba.
Awatar użytkownika

Sysunia
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 7821
Rejestracja: sobota, 4 stycznia 2014, 11:13
Imię: Krystyna
Ulubione grzyby: z Czerwonej listy
Pochwalił: 4315 razy
Pochwalony: 7436 razy
Kontakt:

Dziki kontra szaleństwa „dojnej zmiany”

Post autor: Sysunia » czwartek, 10 stycznia 2019, 17:53

Bobik pisze:QR_BBPOST Nie zmienia to jednak faktu, że sam zmasowany odstrzał dzików został zaplanowany i to w - jak przyznają często sami myśliwi - bardzo nieetyczny sposób. Ministerstwo nie tylko wyraziło zgodę, ale także zachęca do tego, by podczas polowań myśliwi zabijali przede wszystkim samice. Zarówno ciężarne, jak te, które już mają małe warchlaki. Chodzi bowiem o jak największe ograniczenie populacji dzika w Polsce.
Nie będę komentować, bo przyzwoicie się nie da.
Bobik, dzięki za ten wpis. :ok:


Awatar użytkownika

Leszek/S
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8140
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 00:32
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Dziki kontra szaleństwa „dojnej zmiany”

Post autor: Leszek/S » czwartek, 10 stycznia 2019, 18:00

Niemcy: Rekordowy odstrzał dzików w sezonie 2017/2018. "To zabezpieczenie przed ASF"
Jak podał Niemiecki Związek Łowiecki (Deutsche Jegdverband - DJV), w sezonie 2017/2018 odstrzelono na terenie Niemiec ponad 800 tysięcy dzików. Masowy odstrzał tych zwierząt miał być zabezpieczeniem przed rozwojem ASF (afrykańskiego pomoru świń).


https://wiadomosci.wp.pl/niemcy-rekordo ... 558811265a


A czy wiecie jaki jest w Polsce coroczny odstrzał dzików ?? :zhm:


Awatar użytkownika

Włóczykij
Moderator
Moderator
Posty: 2283
Rejestracja: niedziela, 6 kwietnia 2008, 17:36
Imię: Mirosław
Ulubione grzyby: opieńka prawdziwek podgrzybek
Lokalizacja: wodzisław śląski
Pochwalił: 73 razy
Pochwalony: 598 razy

Dziki kontra szaleństwa „dojnej zmiany”

Post autor: Włóczykij » czwartek, 10 stycznia 2019, 19:26

Nie , a jaki?


Ciekawość to pierwszy stopień do znalezienia grzyba.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Bobik
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 7016
Rejestracja: sobota, 11 grudnia 2004, 19:13
Ulubione grzyby: Każdy, byle nie trujący :)
Lokalizacja: N 49°38′57″ - E 019°49′48″
Pochwalił: 1996 razy
Pochwalony: 1463 razy
Kontakt:

Dziki kontra szaleństwa „dojnej zmiany”

Post autor: Bobik » czwartek, 10 stycznia 2019, 19:30

Leszek/S - to akurat wiem. Tylko że odstrzał NIE JEST metodą na nierozprzestrzenianie się ASF. Dziki nie są wektorami przenoszenia się wirusa - są nim owady, pasożyty i... ludzie. Ale obawiam się, że nie o ASF tutaj chodzi, tylko o kasę i głosy rolników. Można było podjąć działania zaporowe już w latach 2015/16, kiedy zagrożenie ASF stało się realne, ale nie podjęto. Podjęto - nomen omen - w roku wyborów do Europarlamentu. Tak jakoś się dziwnie złożyło... ;)


Credo quia absurdum NON est!
http://www.wszechocean.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.grzybypl.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.echojordanowa.wordpress.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Autor tematu
Bobik
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 7016
Rejestracja: sobota, 11 grudnia 2004, 19:13
Ulubione grzyby: Każdy, byle nie trujący :)
Lokalizacja: N 49°38′57″ - E 019°49′48″
Pochwalił: 1996 razy
Pochwalony: 1463 razy
Kontakt:

Dziki kontra szaleństwa „dojnej zmiany”

Post autor: Bobik » piątek, 11 stycznia 2019, 05:45

Podobnież odwołano nakaz eksterminacji loch. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało w praktyce...


Credo quia absurdum NON est!
http://www.wszechocean.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.grzybypl.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.echojordanowa.wordpress.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Leszek/S
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8140
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 00:32
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Dziki kontra szaleństwa „dojnej zmiany”

Post autor: Leszek/S » piątek, 11 stycznia 2019, 12:38

Bobik,
Bobik pisze:QR_BBPOST Cała sprawa wydaje się być propagandową zagrywką PiS pod polskich rolników – wszak wybory w tym roku
Bobik,
Bobik pisze:QR_BBPOST Podjęto - nomen omen - w roku wyborów do Europarlamentu. Tak jakoś się dziwnie złożyło...
:zhm: Przyjrzyjmy się zatem, jak faktycznie wygląda odstrzał dzików w poszczególnych latach:

Rok 2007/2008
Polska –131 tyś
Niemcy – 480 tyś
Francja – 522 tyś

Rok 2008/2009
Polska –201 tyś
Niemcy – 647 tyś
Francja – 569 tyś

Rok 2009/2010
Polska –197 tyś
Niemcy – 440 tyś
Francja – 492 tyś

Rok 2010/2011
Polska –211 tyś
Niemcy – 585 tyś
Francja – 551 tyś

Rok 2011/2012
Polska –177 tyś
Niemcy – 402 tyś
Francja – 527 tyś

Rok 2012/2013
Polska –219 tyś
Niemcy – 644 tyś
Francja – 605 tyś

Rok 2013/2014
Polska –220 tyś
Niemcy – 474 tyś
Francja – 551 tyś

Rok 2014/2015

Polska –260 tyś
Niemcy – 521 tyś
Francja – 586 tyś

Rok 2015/2016
Polska –310 tyś
Niemcy – 611 tyś
Francja – 667 tyś

Rok 2016/2017
Polska –282 tyś
Niemcy – 589 tyś
Francja – 693 tyś

Rok 2017/2018

Polska –210 tyś
Niemcy – 837 tyś
Francja – 756 tyś


Oczywiście te statystyki można podawać z dokładnością co do jednej sztuki, ja tego nie robię bo nie ma w tym przypadku takiej potrzeby.
Bobik, – idąc Twoim tokiem rozumowania, w Polsce od 2007 roku mamy non stop wybory, i pod te rzekome wybory myśliwi co rok strzelają podobną ilość dzików !

Bobik,
:zhm: Raz piszesz:
I na koniec jeszcze jedna kwestia: pieniądze. Odstrzał 200.000 zwierząt będzie kosztował kupę kasy – za jednego dzika 300,- PLN, za prośną lochę nawet 650 ,- PLN. Zakładając, że mamy 50/50 samców i samic, to wyjdzie jakieś 65 mln PLN za samice i 30 mln za knury – razem jakieś 95.000.000,- PLN. Kto zapłaci za ten obłęd?

:zhm: A zaraz potem:
PiS na gwałt potrzebuje kasy na zaspokojenie zachcianek partyjnych bonzów i ich czarnych popleczników

:zhm: Tutaj logiką to już w żaden sposób nie można tego ogarnąć, jeśli takie polowanie jest dużym kosztem i jak sam to określasz będzie kosztowało
rząd „kupę kasy” a następnie sugerujesz za rząd na tym zarobi to ja … wysiadam !Nie jestem zwolennikiem polowań, strzelania do zwierząt itp. Lecz czasem tak niestety bywa, by uratować życie, trzeba amputować nogę !


Awatar użytkownika

Autor tematu
Bobik
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 7016
Rejestracja: sobota, 11 grudnia 2004, 19:13
Ulubione grzyby: Każdy, byle nie trujący :)
Lokalizacja: N 49°38′57″ - E 019°49′48″
Pochwalił: 1996 razy
Pochwalony: 1463 razy
Kontakt:

Dziki kontra szaleństwa „dojnej zmiany”

Post autor: Bobik » sobota, 12 stycznia 2019, 06:53

Leszku/S - Wysiadaj. Odstrzał dzików to jest kolejny przekręt, którego normalny człowiek nie ogarnia. Nie wyszło z Puszczą, nie wyszło z łosiami, nie wyszło z bobrami, nie wyszło z fokami, no to teraz zabrali się za dziki. Zauważ jedno, że ci panowie za co się zabiorą to spieprzą. Potrzeba im kasy, więc łapią każdą okazję. ASF to jest własnie kolejna taka okazja. Mięso odstrzelonych dzików nie będzie skażone ASF, więc będzie można je wyeksportować za ciężką kaskę - kto ją przytuli? Bo zdaje się o to właśnie chodzi. ASF zagraża świniom domowym, a nie dzikom. Zapytaj każdego leśnika, to Ci powie.

Amputowanie nogi, o którym piszesz, będzie wyrokiem śmierci na lasy. Dziki są zwierzętami na szczycie piramidy troficznej, a co za tym idzie pożerają wszystko, co tylko zjeść się da - w tym poczwarki, pędraki i inne szkodliwe patogeny. Wataha 15-20 osobników jest w stanie odrobaczyć, odpędraczyć 1 ha lasu/dzień. Kiedy ich nie będzie, lasy zeżrą szkodliwe owady: chrabąszcze majowe, wałkarze, guniaki, wszelkie inne szkodniki. Czy to jest takie trudne do ogarnięcia ??

Odstrzał prośnych i zaciążonych loch, to co to ma być? To jest oczywista aborcja. Aborcja w tak arcykatolickim kraju, jak Polska ?? ?? ?? A co na to Kosciół ??

I jeszcze jedno: gdzie się podziało 35 mln PLN na walkę z ASF, które dostaliśmy od UE? No gdzie są te pieniądze ?? Może zapytam tak: kto je przytulił ?? Kto pozwolił je "wyprowadzić" czytaj: ukraść ?? To jest pytanie do prokuratury i organów ścigania !!

I sprawa z dnia wczorajszego - https://nczas.com/2019/01/12/wiemy-co-m ... k7v7EZ-gLk Nie wierzę Korwinowi-Mikkemu, bo to błazen i antysocjalistyczny przygłup, ale w tym przypadku coś jest na rzeczy. A dziki, to tylko taka zasłona dymna dla kolejnego przekrętu PiS.


Credo quia absurdum NON est!
http://www.wszechocean.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.grzybypl.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.echojordanowa.wordpress.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Autor tematu
Bobik
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 7016
Rejestracja: sobota, 11 grudnia 2004, 19:13
Ulubione grzyby: Każdy, byle nie trujący :)
Lokalizacja: N 49°38′57″ - E 019°49′48″
Pochwalił: 1996 razy
Pochwalony: 1463 razy
Kontakt:

Dziki kontra szaleństwa „dojnej zmiany”

Post autor: Bobik » sobota, 12 stycznia 2019, 09:44

Wierszyk z FaceBooka:

Dzik jest dziki, dzik ma pecha
Dzik roznosi ASF-a!
Tak dzikowi źle jest gdyż
W kraju teraz rządzi PiS.
Gdy pisiorów partia znika
Dziki wrócą do paśnika
Smutna prawda właśnie TA –
W kim dzik konkurencję ma?!


(Procjon)


Credo quia absurdum NON est!
http://www.wszechocean.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.grzybypl.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.echojordanowa.wordpress.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Leszek/S
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8140
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 00:32
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Dziki kontra szaleństwa „dojnej zmiany”

Post autor: Leszek/S » sobota, 12 stycznia 2019, 10:01

Bobik,
Bobik pisze:QR_BBPOST Odstrzał dzików to jest kolejny przekręt, którego normalny człowiek nie ogarnia
Bobik, ale w którym miejscu masz ten przekręt, powyżej podałem ci statystyczny odstrzał dzików w latach 2007-2018 i widać tam jak na dłoni że w Polsce co roku strzela się porównywalną ilość dzików - gdzie ten przekręt ??


Awatar użytkownika

Leszek/S
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8140
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 00:32
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Dziki kontra szaleństwa „dojnej zmiany”

Post autor: Leszek/S » sobota, 12 stycznia 2019, 10:03

Obrazek z internetu:
Obrazek


Awatar użytkownika

Autor tematu
Bobik
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 7016
Rejestracja: sobota, 11 grudnia 2004, 19:13
Ulubione grzyby: Każdy, byle nie trujący :)
Lokalizacja: N 49°38′57″ - E 019°49′48″
Pochwalił: 1996 razy
Pochwalony: 1463 razy
Kontakt:

Dziki kontra szaleństwa „dojnej zmiany”

Post autor: Bobik » sobota, 12 stycznia 2019, 20:03

Leszek/S - zobaczymy. Podałem Ci link - czytałeś ??


Credo quia absurdum NON est!
http://www.wszechocean.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.grzybypl.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.echojordanowa.wordpress.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73058
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9012 razy
Kontakt:

Dziki kontra szaleństwa „dojnej zmiany”

Post autor: Zenit » niedziela, 13 stycznia 2019, 10:45

Bobik, przeczytaj to myślę że coś w niesie i uzupełni Twoje wiadomości >>> http://www.nienawisc.pl/odstrzal-dzikow ... ormacyjny/


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Leszek/S
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8140
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 00:32
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Dziki kontra szaleństwa „dojnej zmiany”

Post autor: Leszek/S » niedziela, 13 stycznia 2019, 12:55

Bobik,
Bobik pisze:QR_BBPOST Leszek/S - zobaczymy. Podałem Ci link - czytałeś ??
Gdzie ten link ? Na PW nic nie ma.

Zenit,
Zenit pisze:QR_BBPOST myślę że coś w niesie i uzupełni
Zenit, gratuluję wyboru artykułu, czytałeś komentarze pod nim ?
Gdy widzę, że autor jakiegoś artykułu jest natchniony materiałem z "GW' to już wiem, że będzie to jedynie słuszny "solidny" i "prawy" artykuł :)
Nie znalazłem podpisu "ojca" tegoż eseju, pewnie wstydzi się podpisać pod swoim wybitnym dziełem, twórczością której niejeden hejter mógłby mu pozazdrościć, :) natomiast pod "literaturą" ;) znalazłem to:
" Tekst powstał przy wsparciu Patronów.
A gdybyście i wy mieli ochotę rzucić we mnie monetą i wesprzeć moją pisaninę, to będę bardzo wdzięczny. "
:) :) :)


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat