Obserwacje burz

Wraz z mapą pogody
Awatar użytkownika

Autor tematu
staszek
Hubiak
Hubiak
Posty: 346
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 14:51
Ulubione grzyby: Borowik,podgrzybek,kurka
Lokalizacja: Środa Śląska, Legnica
Pochwalił: 50 razy
Pochwalony: 134 razy

Obserwacje burz 2017

Post autor: staszek » wtorek, 11 kwietnia 2017, 13:25

hittmanka pisze:QR_BBPOST W Zabrzu po północy była burza :rotfl: Wyładowanie było jedno ale konkretne. Walnęło jak trzeba ;) bez gradu. Lało. Nie wiem czy frontowa czy termiczna ale bardzo się ochłodziło ;)
hittmanka Dziękuję za info :) Zdecydowanie frontowa :) ponieważ po przejściu tych burz, opadów, nastąpiła zmiana sytuacji meteorologicznej i mamy dziś ostry spadek temperatury.

Nie chciałem Wam sprawiać problemów , przepraszam :D Przypominam że wyraźnie napisałem że co do rodzaju burz to rodzaj nie jest obowiązkowy
ważne żeby wpisać pozostałe dane. Ja jestem Wam bardzo wdzięczny za "podsyłanie" danych i wszystkie znajdą się w podsumowaniach ale tym RODZAJAMI BURZ się nie przejmujcie :)


Awatar użytkownika

Autor tematu
staszek
Hubiak
Hubiak
Posty: 346
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 14:51
Ulubione grzyby: Borowik,podgrzybek,kurka
Lokalizacja: Środa Śląska, Legnica
Pochwalił: 50 razy
Pochwalony: 134 razy

Obserwacje burz 2017

Post autor: staszek » wtorek, 11 kwietnia 2017, 13:35

Nadir pisze:QR_BBPOST
hittmanka pisze:QR_BBPOST Nie wiem czy frontowa czy termiczna
Ale nam Staszek namieszał z tymi rodzajami burz :D , dotychczas burza to była burza i wszystko było proste. A teraz co zagrzmi, to człek się będzie głowić: frontowa czy termiczna? :zhm: :lol:
U nas noc była bezchmurna, ale rankiem popadało. Na szczęście nie grzmiało, więc tym razem nie mam dylematu ;)
Nadir No właśnie :( macie na Forum takiego maniaka- pogodowego ;) i już nic nie jest proste. Piszcie to co wiecie a nie główcie się rodzajami bo tych rodzai to jest więcej niż dwa :lol:


Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Obserwacje burz 2017

Post autor: Nadir » piątek, 14 kwietnia 2017, 02:34

hittmanka pisze:QR_BBPOST noooo.... :lol: czytałam defnicje ale nic mi w głowie nie rozjaśniły :zhm:

Mi sporo rozjaśniają, ale dopasowanie ich do konkretnej sytuacji na niebie to już zupełnie inna sprawa :zhm: :D
Ale to tylko kwestia czasu, grzyby też kiedyś znałem "wszystkie trzy" :D
staszek pisze:QR_BBPOST
Nie chciałem Wam sprawiać problemów , przepraszam :D

No jak mogłeś...! :? ;)
staszek pisze:QR_BBPOST Nadir No właśnie :( macie na Forum takiego maniaka- pogodowego ;)

I tak trzymać :tak: :ok: :jupi: :D


Awatar użytkownika

Włóczykij
Moderator
Moderator
Posty: 2310
Rejestracja: niedziela, 6 kwietnia 2008, 17:36
Imię: Mirosław
Ulubione grzyby: opieńka prawdziwek podgrzybek
Lokalizacja: wodzisław śląski
Pochwalił: 76 razy
Pochwalony: 598 razy

Obserwacje burz 2017

Post autor: Włóczykij » piątek, 14 kwietnia 2017, 07:44

U mnie dalej 0 burz,świat nie jest sprawiedliwy. :nie:


Ciekawość to pierwszy stopień do znalezienia grzyba.
Awatar użytkownika

Autor tematu
staszek
Hubiak
Hubiak
Posty: 346
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 14:51
Ulubione grzyby: Borowik,podgrzybek,kurka
Lokalizacja: Środa Śląska, Legnica
Pochwalił: 50 razy
Pochwalony: 134 razy

Obserwacje burz 2017

Post autor: staszek » sobota, 15 kwietnia 2017, 16:20

Z dniem dzisiejszym tj. 13.04.2017 dane do rankingu burzowego zostają ograniczone do trzech
następujacych: data wystąpienia burzy - miejscowość- grad.

Od dziś w informacji o zjawisku burzowym nie trzeba wpisywać siły ani rodzaju burz Wykrzyknik
Mam nadzieję że ułatwi to sprawę i będzie napływać więcej info o burzach, Oczko
Wszystkich zachęcam do nadsyłania na wszelkie możliwe sposoby zaobserwowanych burz
z Waszych miejscowości.

Konieczne dane od dziś to : DATA BURZY - MIEJSCOWOŚĆ- WYSTĄPIENIE GRADU.

Oczywiście jeżeli Ktoś chętny do nadsyłania większej ilości danych i opisu burzy to będzie to mile widziane ale najważniejsze jest to co zaznaczono kolorem niebieskim.
Za kilka dni zostanie zamieszczony ranking za sezon 2017

UWAGA : PODSUMOWANIA MIEJSCOWOŚCI BURZOWYCH BĘDĄ ZAMIESZCZANE RÓWNIEŻ TU W NA FORUM W TYM WĄTKU :tak: Bez podawania siły i rodzajów zjawisk będzie łatwiej :)


Awatar użytkownika

Autor tematu
staszek
Hubiak
Hubiak
Posty: 346
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 14:51
Ulubione grzyby: Borowik,podgrzybek,kurka
Lokalizacja: Środa Śląska, Legnica
Pochwalił: 50 razy
Pochwalony: 134 razy

Obserwacje burz 2017

Post autor: staszek » niedziela, 16 kwietnia 2017, 19:34

RANKING MIEJSCOWOŚCI "BURZOWYCH" ( Do dnia 16.04.2017)

Poniższe dane zostały zebrane w następujący sposób:
- z komentarzy użytkowników kilku forów internetowych
- z informacji otrzymanych od obserwatorów po przez wiadomości prywatne
- z Facebooka
- z obserwacji własnych.

Uwaga: w podsumowaniu jest jedynie niewielka część burz które wystąpiły w tym roku w Polsce. Są tylko te o których otrzymałem wiarygodne info lub posiadam wiedzę iż miały one miejsce. W podsumowaniu podana jest miejscowość w której lub w bliskiej odległości której miała miejsce burza w okresie 2 marca-16 kwietnia.
W zestawieniach będą podawane nie liczba ale liczba dni z burzami.

LICZYMY BURZE 2017 ( okres: 2.03-16.04)

Miejscowość................Powiat...........................Województwo......................Liczba dni burzowych
1. Limanowa.............Limanowski.....................Małopolskie.................................6 dni
2. Katowice...............Katowicki.........................Śląskie.......................................4 dni
3. Zabrze.................Zabrzański........................Śląskie.......................................3 dni


4. Zakopane.............Tatrzański.......................Małopolskie.................................2 lub 3
4. Jordanów..................Suski..........................Małopolskie.................................2
4. Kraków.................Krakowski......................Małopolskie..................................2
4. Skawina...............Krakowski.......................Małopolskie..................................2
4. Warszawa............Warszawski.....................Mazowieckie.................................2
4. Żywiec.................Żywiecki..........................Śląskie........................................2
10. Gniezno.............Gnieźnieński.....................Wielkopolskie...............................1
....Szprotawa............Żagański...........................Lubuskie....................................1
...Mysłowice.............Mysłowicki........................Śląskie........................................1
...Łódź......................Łódzki..............................Łódzkie......................................1
...Nowy Tomyśl........Nw.tomyski.......................Wielkopolskie..............................1
....Pniewy................Szamotulski.......................Wielkopolskie..............................1
...Poznań..................Poznański........................Wielkopolskie...............................1
..Wieliczka................Wielicki...........................Małopolskie..................................1
...Środa Wlk..............Średzki...........................Wielkopolskie................................1
...Gorzów Wlk...........Gorzowski.........................Lubuskie.....................................1
..Olkusz....................Olkuski...........................Małopolskie...................................1
...Niepołomice..........Wielicki...........................Malopolskie...................................1
..Przemków..............Polkowicki........................Dolnośląskie.................................1
..Żary.......................Żarski..............................Lubuskie......................................1
...Wabienice.............Oleśnicki..........................Dolnośląskie.................................1
...Bierutów...............Oleśnicki..........................Dolnośląskie.................................1
...Nowa Ruda............Klodzki............................Dolnośląskie.................................2
.Legnickie Pole.........Legnicki...........................Dolnośląskie..................................1
..Kostomłoty.............Średzki............................Dolnośląskie..................................1
...Chlebowo.............Krośnieński........................Lubuskie......................................1
..Rogozino.................Gryfiński.........................Zach-pomorskie............................1
..Police......................Policki............................Zach-pomorskie.............................1
...Goleniów.............Goleniowski.......................Zach.-pomorskie............................1
..Wirów....................Gryfiński..........................Zach-pomorskie.............................1
...Leśmierz...............Zgierski..............................Łódzkie.......................................1
---Sługi....................Łęczycki.............................Łodzkie.......................................1
...Boczki...................Zgierski.............................Lodzkie........................................1
..Zgierz....................Zgierski.............................Łódzkie........................................1
...Durbicze Cer.........Hajnowski..........................Podlaskie.....................................1
...Łomża..................Łomżyski...........................Podlaskie......................................1
...Nidzica..................Nidzicki...........................War-mazurskie...............................1
...Gołdap..................Gołdapski........................War-mazurskie...............................1
...Kalisz....................Kaliski..............................Wielkopolska.................................1
...Grudziądz..............Grudziądz.........................Kuj-pomorskie...............................1
....Zbiersk.................Kaliski.............................Wielkopolskie.................................1
....Chełm..................Chełmiński........................Lubelskie......................................1
....Tarnowskie G.......Tarnogórski.......................Śląskie.........................................1
...Szczecin..................Szczeciński....................Zach-pom......................................1
..Chybie.....................Cieszyński.......................Śląskie..........................................1
...Aleksandria I...........Czestochowski.................Śląskie.........................................1
..Jastrzębie Zd............Jastrzebski......................Śląskie..........................................1
...Tychy......................Tyski..............................Śląskie..........................................1
...Pszczyna.................Pszczyński.......................Śląskie..........................................1
...Przemyśl.................Przemyski......................Podkarpackie...................................1
....Rzeszów................Rzeszowski....................Podkarpackie....................................1
...Krosno...................Krośnieński....................Podkarpackie....................................1
---Jasło.....................Jasielski.........................Podkarpackie....................................1

To na razie tyle :) W niedługim czasie ranking zostanie uporządkowany, poprawiony, województwa zostaną oddzielone
żeby było łatwiej przeglądać. Jeżeli Ktoś w " tabelce" wykryje jakiś błąd, to proszę o wiadomość prywatną.
Ja do tej pory to południe Polski GÓRĄ ! Zapraszam chętnych do nadsyłania danych o burzach : data - miejscowość- grad
i nic więcej. Ranking będzie się powiększał a na jesień szykuje się nam tu podsumowanie burz z Prawdziwego Zdarzenia Uśmiech

Ranking " gradowy" pojawi się pod koniec kwietnia. :)


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Obserwacje burz 2017

Post autor: Zenit » niedziela, 16 kwietnia 2017, 21:24

Myślę że ilość burz w danym regionie ma odzwierciedlenie w większych wysypach grzybów. Burze to nie tylko woda ale energia elektryczna która pobudza do owocowania grzybni :) Cieszę się że w Limanowskim tak dużo burz :) będzie i w tym roku dużo grzybów :)


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Autor tematu
staszek
Hubiak
Hubiak
Posty: 346
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 14:51
Ulubione grzyby: Borowik,podgrzybek,kurka
Lokalizacja: Środa Śląska, Legnica
Pochwalił: 50 razy
Pochwalony: 134 razy

Obserwacje burz 2017

Post autor: staszek » niedziela, 16 kwietnia 2017, 23:51

Zenit Zgadza się. No tak, w tym roku będziemy analizować liczbę dni burzowych w poszczególnych miejscach
może doda się do tego he jakiś ranking deszczowy :D to będzie mozna porównywać to z wysypami grzybów.

Chyba mam nowy pomysł :)


Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Obserwacje burz 2017

Post autor: Nadir » sobota, 22 kwietnia 2017, 00:51

staszek pisze:QR_BBPOST Chyba mam nowy pomysł :)
Ja też chyba mam nowy pomysł :zhm: :) Ale narazie nie powiem jaki, żeby "nie spalić" :)



Tak przy okazji mała poprawka...
staszek pisze:QR_BBPOST ....Chełm..................Chełmiński........................Lubelskie......................................1
Powiat chełmski, bo powiat chełmiński leży w województwie kujawsko-pomorskim (i obejmuje Chełmno, a nie Chełm) :)


Awatar użytkownika

Autor tematu
staszek
Hubiak
Hubiak
Posty: 346
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 14:51
Ulubione grzyby: Borowik,podgrzybek,kurka
Lokalizacja: Środa Śląska, Legnica
Pochwalił: 50 razy
Pochwalony: 134 razy

Obserwacje burz 2017

Post autor: staszek » niedziela, 23 kwietnia 2017, 13:24

Dzięki :tak: Jeżeli w rankingu będzie coś " nie tak" to proszę pisać śmiało , przy takiej ilości miejscowości czy powiatów jaka nie długo się pojawi, możliwe będą błędy z mojej strony za które przepraszam. Przy okazji tego " przedsiewzięcia" przynajmniej poznam wiele ciekawych miejscowości w Polsce np. dziś burze wystąpiły m.in w : Grzmiącej i we wsi: Stary Przylep. :D


Nadir

Kiedy dowiemy się jaki to pomysł? bo takim ciekawy :(


Awatar użytkownika

Henryk
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1921
Rejestracja: niedziela, 5 czerwca 2016, 18:32
Imię: Henryk
Ulubione grzyby: borowik
Lokalizacja: Zabrze
Pochwalił: 1585 razy
Pochwalony: 1778 razy
Kontakt:

Obserwacje burz 2017

Post autor: Henryk » niedziela, 23 kwietnia 2017, 14:10

staszek, :witam:
Pewnie link będzie Tobie znany -> http://pl.blitzortung.org/live_dynamic_maps.php , korzystam z niego na bieżąco jest pomocny na moje potrzeby pogodowe :)


Awatar użytkownika

Autor tematu
staszek
Hubiak
Hubiak
Posty: 346
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 14:51
Ulubione grzyby: Borowik,podgrzybek,kurka
Lokalizacja: Środa Śląska, Legnica
Pochwalił: 50 razy
Pochwalony: 134 razy

Obserwacje burz 2017

Post autor: staszek » niedziela, 23 kwietnia 2017, 14:51

Henryk

Tak znany, ale więcej korzystam z innych map. Bez nich to do żadnych podsumowań burzowych bym się nie zabierał. :D


Awatar użytkownika

Ronka
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity
Posty: 3646
Rejestracja: niedziela, 7 sierpnia 2011, 12:24
Ulubione grzyby: zbierać koźlarze czerwone, jeść gąski
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 875 razy
Pochwalony: 2395 razy
Kontakt:

Obserwacje burz 2017

Post autor: Ronka » niedziela, 23 kwietnia 2017, 22:23

staszek, dzisiaj w Łodzi padał śnieg i nie wiem czy dobrze określę tzw "krupa śnieżna" oraz usłyszałam dwa grzmoty burzowe.



sectroyer
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1896
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 17:20
Imię: Michał
Ulubione grzyby: Kanie, Podgrzybki, Maślaki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 439 razy
Pochwalony: 694 razy
Kontakt:

Obserwacje burz 2017

Post autor: sectroyer » niedziela, 23 kwietnia 2017, 22:44

Ronka pisze:QR_BBPOST staszek, dzisiaj w Łodzi padał śnieg i nie wiem czy dobrze określę tzw "krupa śnieżna" oraz usłyszałam dwa grzmoty burzowe.
Ja słyszałem 3 albo 4 :)


Awatar użytkownika

Autor tematu
staszek
Hubiak
Hubiak
Posty: 346
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 14:51
Ulubione grzyby: Borowik,podgrzybek,kurka
Lokalizacja: Środa Śląska, Legnica
Pochwalił: 50 razy
Pochwalony: 134 razy

Obserwacje burz 2017

Post autor: staszek » niedziela, 23 kwietnia 2017, 23:01

Ronka pisze:QR_BBPOST staszek, dzisiaj w Łodzi padał śnieg i nie wiem czy dobrze określę tzw "krupa śnieżna" oraz usłyszałam dwa grzmoty burzowe.
Tak bardzo dobrze, krupa u mnie przechodziła ze 3 razy ale na spokojnie. Łódzkie miało więcej szczęścia do burz :)


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat