Okolice Łodzi

Awatar użytkownika

Krakus
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 479
Rejestracja: sobota, 10 maja 2014, 09:03
Ulubione grzyby: Koźlarze, borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 67 razy
Pochwalony: 262 razy
Kontakt:

Post autor: Krakus » niedziela, 1 czerwca 2014, 20:49

Witam Was serdecznie,

Doszła Wam kolejna nowa osoba z okolic Łodzi i mam nadzieję, że czas pozwoli na aktywne udzielanie mi się na tym forum :)
Ogólnie czytuję stronę i przeglądam forum od roku, ale dopiero wraz z nowym sezonem postanowiłem założyć konto. Mimo, że jadalniaki zacząłem zbierać już 11.05 to dosyć ciężko jest mi się zabrać za ogarnięcie czegoś nowego (zakładanie galerii, wklejanie zdjęć), dlatego też pierwszy mój post dopiero dziś ;)
Nie będę się cofał wstecz z informacjami, a jedynie zaznaczę, że na ogół jestem przyzwyczajony do buszowania po grotnikowym lesie od strony Nakielnicy i w tym roku udało mi się wynieść stamtąd gdzieś do 100 kozaków łącznie. Ogólnie jednak tamtejsze miejscówki w tym roku zawodzą, a po wczorajszej wizycie w nich całkowicie się zniechęciłem: przez 2 godziny 2 kozaki, 7 samochodów i ze 12-13 osób, które mijałem idąc moimi szlakami. Zbyt oblegane miejsce się zrobiło.
Dlatego dziś postanowiłem wyruszyć w zupełnie inny, obcy mi rejon, nie nastawiając się na duże zbiory, ale po prostu szukam czegoś nowego. I tak trafiłem dziś w lasy w rejonie Dąbrowy, gdzie od razu zapuściłem się głęboko, nie patrząc czy się zgubię czy nie. Na ogół jestem wychowany na zbieraniu kozaków, a w tych lasach musiałem radzić sobie bez nich - brak miejsc typowych na koźlarze.
W sumie po niedługim czasie znalazłem tego o to grzybka: Obrazek Czytałem na forum, że w tych rejonach można znaleźć ceglastego, więc się podekscytowałem, że dość szybko udało mi się go znaleźć - pierwszego w życiu.
Szukałem terenu z jodłami i po takim też buszowałem. Pod jedną z jodeł znalazłem pierwszego w tym roku szlachetnego. Obrazek Swoją drogą, gdyby nie miał poobgryzanego łba, to bym go nie dojrzał, ale ta biel po prostu rzuciła mi się w oczy.
Na leśnej drodze spotkałem jakąś starszą parę na rowerach, która się zainteresowała, czy mam grzyby. Pokazałem oba borowiki i stwierdzili, że ten pierwszy to nie ceglasty, tylko szatański. W domu zajrzałem do atlasu i niestety ten znaleziony jest podobny do obu i zgłupiałem :nie:
I niestety, mimo dłuższego spaceru, nie udało mi się znaleźć nic więcej. Myślę, że obszedłem teren dość dobrze i niestety mam mieszane uczucie co do tego lasu, bo dzisiejsze zbiory nie potrafią mi odpowiedzieć na pytanie, czy jest to dobre miejsce czy złe, a ja jedynie byłem tam o niewłaściwej porze. Za tydzień znowu pojadę w jakieś nowe miejsca. Obrazek Obrazek


Awatar użytkownika

Wojtas
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8093
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 16:07
Imię: Wojciech
Ulubione grzyby: Borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 587 razy
Pochwalony: 2718 razy
Kontakt:

Post autor: Wojtas » niedziela, 1 czerwca 2014, 21:47

Krakus,
Piękne foty :brawo: , grzybki pierwsza klasa. :ok: Ceglaś i szlachetny, to niezła parka jak na nasze okolice ;) Odwiedzanie nowych lasów jest znacznie ciekawsze niż łażenie od dawna wydeptanymi ścieżkami, nie ważne jakie grzyby się znajdzie ;)


Awatar użytkownika

Krakus
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 479
Rejestracja: sobota, 10 maja 2014, 09:03
Ulubione grzyby: Koźlarze, borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 67 razy
Pochwalony: 262 razy
Kontakt:

Post autor: Krakus » niedziela, 1 czerwca 2014, 22:25

Wojtas,
Dzięki :P Czyli jednak ceglaty :mrgreen: W pierwszej fazie też obstawiałem ceglatego (tylko tamta para mi o szatańskim nagadała) i radość była niesamowita - jak wspomniałem, mój pierwszy ceglaty w życiu ;) Jak go dojrzałem, to musiałem go od razu wymacać, czy to nie jakiś liść, łaziłem wokół niego szukając braciszka i powtarzałem pod nosem "No co tyyy gadasz, ceglak" jak jakiś obłąkany rotfl Braciszka nie było, ale i tak spoko :)
No właśnie do takiego samego wniosku doszedłem, o czym piszesz. Znudziły mi się Grotniki i będę szukał czegoś nowego. Aczkolwiek pewnie będzie tak, że co weekend, sobota Grotniki, niedziela jakiś obcy las :P Chociaż szkoda, że łódzkie lasy dają małe możliwości w porównaniu np. z południem, czy chociażby ze świętokrzyskimi lasami. Ale zauważyłem, że mimo tego naprawdę nieźle sobie radzisz :ok:


Awatar użytkownika

Nimatsu1
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1422
Rejestracja: niedziela, 22 maja 2011, 11:47
Lokalizacja: Łódź
Pochwalony: 291 razy
Kontakt:

Post autor: Nimatsu1 » poniedziałek, 2 czerwca 2014, 13:54

ale za to jak się znajdzie coś ciekawego to ile radości :)
poznawanie nowych lasów to bardzo fajna rzecz, ja już dawno opuściłem swoje miejsca w grotnikach, za dużo ludzi już tam chodzi, a i nic nowego już tam nie znajdę.


Awatar użytkownika

Pan K.
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 6034
Rejestracja: piątek, 3 października 2008, 10:09
Ulubione grzyby: Borowik,podgrzybek,maślak,kurka,koźlaki przeróżne oraz kania.
Lokalizacja: Łódź
Pochwalony: 759 razy

Post autor: Pan K. » poniedziałek, 2 czerwca 2014, 15:53

Krakus, witaj na forum :)
Co do Grotnik to masz racje, coraz tłoczniej tam :?


Awatar użytkownika

Krakus
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 479
Rejestracja: sobota, 10 maja 2014, 09:03
Ulubione grzyby: Koźlarze, borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 67 razy
Pochwalony: 262 razy
Kontakt:

Post autor: Krakus » poniedziałek, 2 czerwca 2014, 18:16

Witam :)
Zgadzam się, coraz tłoczniej i trochę to przerażające, bo w sumie Grotniki to chyba najprzyjemniejszy dla mnie las z tych najbliższych Łodzi. Dalej już dopiero okolice Spały, ale taki kawał co weekend nie będę jeździł. Aczkolwiek gdyby nie zależałoby to od paliwa, to gnałbym do Spały nawet codziennie po pracy chociaż na godzinę rotfl
W zeszłym roku, dokładnie 9.06.2013 znalazłem w moich miejscówkach w Grotnikach taki zbiór: Obrazek Nie pamiętam dokładnie, ale jakoś pomiędzy 110 a 130 koźlarków. Ale przez ten cały czas spędzony w lesie byłem dosłownie sam, nie spotkałem nikogo absolutnie. A w ostatnią sobotę mijałem w tych samych miejscach kilkanaście łącznie osób. Nie ma szans choćby na osiągnięcie 1/4 zbioru z zeszłego roku :? Dlatego jak czas pozwoli, to trzeba szukać innych miejsc. Zbieranie grzybów się robi chyba jakby trendy czy coś :P


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » poniedziałek, 2 czerwca 2014, 18:21

Krakus pisze:Zbieranie grzybów się robi chyba jakby trendy czy coś :P
Myślę że zbyt dokładnie piszecie o swoich miejscówkach a to forum nie czytają tylko ci co są zarejestrowani :) ukrywajcie może informacje wklejając hide :)


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Krakus
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 479
Rejestracja: sobota, 10 maja 2014, 09:03
Ulubione grzyby: Koźlarze, borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 67 razy
Pochwalony: 262 razy
Kontakt:

Post autor: Krakus » poniedziałek, 2 czerwca 2014, 18:38

W sumie słuszna uwaga, nie ma co chlapać za dużo, bo w lesie będzie więcej ludzi niż drzew :doh:


Awatar użytkownika

Ronka
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity
Posty: 3646
Rejestracja: niedziela, 7 sierpnia 2011, 12:24
Ulubione grzyby: zbierać koźlarze czerwone, jeść gąski
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 875 razy
Pochwalony: 2395 razy
Kontakt:

Post autor: Ronka » poniedziałek, 2 czerwca 2014, 20:16

Krakus również witam Cię serdecznie i do zobaczenia na grzybowych miejscówkach. :)


Awatar użytkownika

dariusz64
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1878
Rejestracja: czwartek, 28 kwietnia 2011, 17:41
Imię: Dariusz
Ulubione grzyby: Wszystkie ładne są
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 100 razy
Pochwalony: 1450 razy
Kontakt:

Post autor: dariusz64 » wtorek, 3 czerwca 2014, 17:06

Krakus, witaj na forum :)
Piękne foty wstawiasz :brawo: Odwiedzamy te same strony lasu grotnickiego od Nakielnicy :)


Awatar użytkownika

Krakus
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 479
Rejestracja: sobota, 10 maja 2014, 09:03
Ulubione grzyby: Koźlarze, borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 67 razy
Pochwalony: 262 razy
Kontakt:

Post autor: Krakus » wtorek, 3 czerwca 2014, 19:36

Ronka, witaj :papa: :)

dariusz64, witaj również :D

A to w sumie żadna nowość, bo od tej strony wali do lasu z pół Łodzi hehe rotfl Kto wie, może się kiedyś spotkamy tam na grzybowej ścieżce ;)
Jak czytałem to forum, to zawsze imponowało mi to, że nawet jak panowało ogólne bezgrzybie, to Ty i tak w swoich magicznych miejscówkach zawsze coś wynalazłeś, a nawet nie musiałeś wyjeżdżać daleko z Łodzi, a niekiedy nawet w ogóle - szacun się należy :ok:
Rozumiem, że rower jest najczęściej Twoim środkiem przemieszczania się po leśnych miejscach?


Awatar użytkownika

dariusz64
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1878
Rejestracja: czwartek, 28 kwietnia 2011, 17:41
Imię: Dariusz
Ulubione grzyby: Wszystkie ładne są
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 100 razy
Pochwalony: 1450 razy
Kontakt:

Post autor: dariusz64 » czwartek, 5 czerwca 2014, 22:39

Krakus pisze:Rozumiem, że rower jest najczęściej Twoim środkiem przemieszczania się po leśnych miejscach?
Zawsze :)
W łódzkich lasach pokazały się pierwsze grabowe Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » czwartek, 5 czerwca 2014, 22:45

dariusz64 pisze:W łódzkich lasach pokazały się pierwsze grabowe
którego czerwca je spotkałeś ? bo mam zgłoszenie ze Stąporkowa


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

dariusz64
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1878
Rejestracja: czwartek, 28 kwietnia 2011, 17:41
Imię: Dariusz
Ulubione grzyby: Wszystkie ładne są
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 100 razy
Pochwalony: 1450 razy
Kontakt:

Post autor: dariusz64 » czwartek, 5 czerwca 2014, 23:08

Zenit pisze:którego czerwca je spotkałeś ? bo mam zgłoszenie ze Stąporkowa
Te są dzisiejsze ale pierwszego znalazłem 26 maja :) Obrazek


Awatar użytkownika

Wojtas
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8093
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 16:07
Imię: Wojciech
Ulubione grzyby: Borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 587 razy
Pochwalony: 2718 razy
Kontakt:

Post autor: Wojtas » czwartek, 5 czerwca 2014, 23:13

dariusz64, :brawo: :brawo: :beer:

Zbliża się wolne i nie wiem jak ten czas wykorzystać, który las odwiedzić i nad jaką wodę uderzyć :cry:


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat