WARSZAWA i okolice / MAZOWSZE - Gdzie na grzyby?


maślaczek
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 11 sierpnia 2011, 16:59
Ulubione grzyby: muchomory czerwone, koźlaki pomarańczowe, prawdziwki, pieczarki, podgrzybki, opieńki, kurki
Pochwalony: 1 raz
Kontakt:

Post autor: maślaczek » piątek, 27 września 2013, 14:32

Ja byłem w środę w Choszczówce z kolegą, zebraliśmy dużo grzybów, ja duży wiklinowy kosz, kolega wiaderko, ale musieliśmy zwiedzić nowe, odległe dla nas rejony i przejść naprawdę solidny kawał, bo tereny nam znane niestety strasznie przebrane i wydeptane...

Sporo kań głównie młodych, aczkolwiek jedna patelnia rotfl. W końcu znalazłem kanie czerwnieniejące w jednym miejscu z sowami i teraz mam już pewność, co jest co. No może jeszcze brakuje mi czubajeczek dla pełnej świadomości.

Kolega niespecjalnie zna się na grzybach i w jednym miejscu zdarzyło się coś śmiesznego. Weszliśmy w miejsce, które znam i z daleka zobaczyłem uwijającego się jak mały motorek grzybiarza, pomyślałem, że musi być sporo grzybków i się nie pomyliłem. Koźlaki, borowiki, ale najwięcej maślaków. Kolega lubi zbierać maślaki, bo mu się podoba ich kolor i obfitość wysypu( skądinąd wyjątkowo ich dużo było w tę środę). Grzybiarz gdy nas zobaczył, z miejsca przyspieszył, co było dla mnie znakiem, że kozaki nie zawiodły. Rozeszliśmy się z kolegą i ów gość podszedł do niego i 'podpowiedział' mu, że w jednym miejscu jest dużo maślaków i że takich grzybów nie zbiera. Dzięki temu zyskał na czasie i mógł zebrać więcej bardziej wartościowych grzybów... Dopiero później kolegę uświadomiłem, że to raczej nie była życzliwość. :lol:

W drodze powrotnej trafiliśmy na ćwierćinteligenta, który wjechał do lasu kombiakiem i się zakopał. Zostawiliśmy go, żeby miał nauczkę, że do lasu nie wjeżdża się autami. Mam nadzieję, że dziki mu się do tyłka dobrały :D

Jutro jadę z tatą do Białobrzegów, może zbierzemy trochę opieniek. :muchomorki:



krinemar
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 11
Rejestracja: środa, 18 września 2013, 23:51
Ulubione grzyby: Kurki, Opieńki
Pochwalony: 1 raz
Kontakt:

Post autor: krinemar » sobota, 28 września 2013, 01:23

Pawlo pisze:Jeszcze nie znalazłem opieniek w tym roku, ale jeśli to prawda co piszecie, oznacza to że już po sezonie grzybowym. Zimowymi trzeba będzie uzupełniać.
Dziś niedaleko działki o której pisałem spacerowaliśmy rodzinką (2 wózki z małymi dziećmi) i nazbieraliśmy 3 pełne siaty opieniek. Zbieraliśmy tylko ok. 2 metry od drogi żeby dzieciaków nie zostawiać samych. :D


Pozdrawiam
krinemar
http://www.stojacwkorku.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

maślaczek
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 11 sierpnia 2011, 16:59
Ulubione grzyby: muchomory czerwone, koźlaki pomarańczowe, prawdziwki, pieczarki, podgrzybki, opieńki, kurki
Pochwalony: 1 raz
Kontakt:

Post autor: maślaczek » sobota, 28 września 2013, 12:26

wie ktoś czy w okolicy Warszawy występują rydze? Jaki typ lasu, gleba, itd.? Właściwie pytam z ciekawości, bo i tak nie zbieram tych grzybów.



maślaczek
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 11 sierpnia 2011, 16:59
Ulubione grzyby: muchomory czerwone, koźlaki pomarańczowe, prawdziwki, pieczarki, podgrzybki, opieńki, kurki
Pochwalony: 1 raz
Kontakt:

Post autor: maślaczek » niedziela, 29 września 2013, 16:53

Byłem dziś w Białobrzegach, bardzo słabo, nawet pół kosza nie zebrałem. Tatę uratowały maślaki, bo by prześwitywało mu dno w koszyku(czerwony). Pojechaliśmy tam z myślą o opieńkach, a wróciliśmy na tarczy, żadnej nie było. Jechaliśmy autobusem, ludzie wsiadający z przystanków przyległych do lasów w Nieporęcie i dalej na południe mieli zazwyczaj pełne kosze prawdziwków i koźlaków. Trochę głupio się czuliśmy, gdy zaglądali nam do koszyków i ukradkiem się uśmiechali... :D No niestety las w Białobrzegach nigdy specjalnie nas nie rozpieszczał.

http://imageshack.us/photo/my-images/833/n29z.jpg/


Coś ciekawego Wam napiszę, jedna miła kobieta, z którą rozmawialiśmy w zagajniku, powiedziała nam, że miesiąc temu był niesamowity wysyp prawdziwków, ludzi była masa, a i tak każdy wychodził zadowolony. Jedna 'baba', jak to ujęła, ponoć weszła w zagajniki z 4(!) psami, które luźno puściła i którymi odstraszała innych grzybiarzy, byle zebrać jak najwięcej borowików... :lol:

http://imageshack.us/photo/my-images/7/owo1.jpg/


Awatar użytkownika

Pawlo
Grzyb "trujący" na okrągło
Grzyb "trujący" na okrągło
Posty: 4466
Rejestracja: sobota, 29 września 2007, 16:16
Lokalizacja: Warszawa
Pochwalony: 168 razy

Post autor: Pawlo » poniedziałek, 30 września 2013, 15:53

Mam chęć na rydzobranie. Kto nas przygarnie na 2 dni? Dwa, ewentualnie trzy ludzie by byli :)


Wszystkie grzyby są jadalne... niektóre tylko raz. Czarny humor
Awatar użytkownika

Rodzina
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 721
Rejestracja: wtorek, 20 lipca 2010, 10:55
Ulubione grzyby: Borowiki,kożlarze
Lokalizacja: spod Warszawy
Pochwalony: 224 razy
Kontakt:

Post autor: Rodzina » wtorek, 1 października 2013, 09:31

Pawlo, rydze w ilościach ............................pokazały się w Beskidach. :rydz: :rydz: :rydz: :rydz:

Wiadomość z ostatnej niedzieli :D



templeofdoom
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 29 września 2013, 10:58
Ulubione grzyby: maślak, prawdziwek, podgrzybek, koźlarz, kurka
Lokalizacja: Trzcinka/Zabraniec - okolice Sulejówka

Post autor: templeofdoom » wtorek, 1 października 2013, 21:09

Witam. Okolice Okuniewa, Zabrańca oraz małe zagajniki w tych okolicach - ja już od miesiąca zbieram dużo kozaków, prawdziwków, maślaków i podgrzybków. Pozdrawiam i każdemu kto zbiera grzyby życzę urodzaju.



katty123
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 3 września 2013, 21:38
Ulubione grzyby: prawdziwki
Pochwalony: 3 razy

Post autor: katty123 » środa, 2 października 2013, 17:50

splywak pisze:
katty123 pisze:Najlepsze że opijaliśmy okolice
:beer:
jak się opija to wszystko się może zdarzyć :lol:
Oj, każdemu literówka może się zdarzyć.

A co do Jezioraka - super pływanko łódką i co jakiś czas wycieczka na brzeg - krótki spacerek i kolejne grzybki :jupi:
Łącznie wyszło nam 2 wiadra 20-litrowe. Praktycznie same podgrzybki i prawdziwki.


Awatar użytkownika

PawelK
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 11
Rejestracja: środa, 2 października 2013, 18:31
Ulubione grzyby: borowiki
Lokalizacja: Warszawa
Pochwalony: 1 raz
Kontakt:

Post autor: PawelK » środa, 2 października 2013, 18:56

Ja w tym roku dopiero w najbliższy weekend znajdę czas, nigdy nie byłem na grzybach w okolicach Warszawy, mógłby ktoś polecić jakiś sympatyczny las? niekoniecznie żeby nazbierać pełne kosze, bardziej chodzi mi o sympatyczne miejsce do pospacerowania :)


Pozdrawiam,
Paweł
Awatar użytkownika

Dare
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1016
Rejestracja: czwartek, 25 sierpnia 2011, 20:57
Imię: Adrian
Lokalizacja: Polska
Pochwalił: 405 razy
Pochwalony: 157 razy
Kontakt:

Post autor: Dare » środa, 2 października 2013, 19:02

Puszcza Kampinoska


Nie dawaj glodnemu ryby, daj mu wedke i naucz go lowic...
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » środa, 2 października 2013, 21:39

Dare pisze:Puszcza Kampinoska
Tam nie wolno !


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

PawelK
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 11
Rejestracja: środa, 2 października 2013, 18:31
Ulubione grzyby: borowiki
Lokalizacja: Warszawa
Pochwalony: 1 raz
Kontakt:

Post autor: PawelK » środa, 2 października 2013, 21:49

Zenit pisze:
Dare pisze:Puszcza Kampinoska
Tam nie wolno !
Tzn nie wolno grzybów zbierac? Ale chodzic chyba wolno? Jest tam gdzie samochód zaparkować?


Pozdrawiam,
Paweł

muniek
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 21 września 2013, 13:50
Ulubione grzyby: podgrzybki, koźlaczki

Post autor: muniek » środa, 2 października 2013, 22:23

Zenit pisze:
Dare pisze:Puszcza Kampinoska
Tam nie wolno !
Zabronili tam grzyby zbierać?



muniek
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 21 września 2013, 13:50
Ulubione grzyby: podgrzybki, koźlaczki

Post autor: muniek » środa, 2 października 2013, 22:24

PawelK pisze:
Zenit pisze:
Dare pisze:Puszcza Kampinoska
Tam nie wolno !
Tzn nie wolno grzybów zbierac? Ale chodzic chyba wolno? Jest tam gdzie samochód zaparkować?
Jest jest, spoko miejsce i nawet coś grzybów jest tylko musisz wcześniej jechać tak z samego rana, bo grzybiarz na grzybiarzu :)


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » czwartek, 3 października 2013, 00:25

muniek pisze:Zabronili tam grzyby zbierać?
>>> http://www.teresin.fora.pl/cala-reszta, ... ,1783.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat