WARSZAWA i okolice / MAZOWSZE - Gdzie na grzyby?


natas83
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 15 września 2013, 20:23
Ulubione grzyby: Prawdziwki, kurki, gąski, rydze
Lokalizacja: warszawa/dęblin
Pochwalony: 3 razy

Post autor: natas83 » niedziela, 15 września 2013, 21:37

A ja nie znam terenów koło Warszawy na grzyby :(
Mogę podać Lasy koło Dęblina tylko co z tego jak w Warszawie jestem i sama nie wiem gdzie pojechać. Ani nie mam z kim :(


"Istnieją dwie nieskończone rzeczy - wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie jestem jednak pewien." - Albert Einstein[/center][/center][/i][/code][/center][/color]

Kai2000
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 11 września 2011, 19:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kai2000 » poniedziałek, 16 września 2013, 11:25

http://www.bezmapy.pl/pieszo-przez-swia ... ul667.html" onclick="window.open(this.href);return false;

tu masz wszystkie lesne miejsca blisko Wawy



natas83
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 15 września 2013, 20:23
Ulubione grzyby: Prawdziwki, kurki, gąski, rydze
Lokalizacja: warszawa/dęblin
Pochwalony: 3 razy

Post autor: natas83 » poniedziałek, 16 września 2013, 20:01

Kai2000 bardzo dziękuję teraz przynajmniej wiem gdzie się wybrać
;)


"Istnieją dwie nieskończone rzeczy - wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie jestem jednak pewien." - Albert Einstein[/center][/center][/i][/code][/center][/color]

natas83
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 15 września 2013, 20:23
Ulubione grzyby: Prawdziwki, kurki, gąski, rydze
Lokalizacja: warszawa/dęblin
Pochwalony: 3 razy

Post autor: natas83 » wtorek, 17 września 2013, 19:55

Czy ktoś z warszawy wybiera się w piątek na grzyby?? Zamierzam w piątek wziąć wolne z pracy i jechać choćby autobusem jak nie będę miała z kim :)


"Istnieją dwie nieskończone rzeczy - wszechświat i ludzka głupota. Co do wszechświata nie jestem jednak pewien." - Albert Einstein[/center][/center][/i][/code][/center][/color]
Awatar użytkownika

splywak
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 580
Rejestracja: poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 13:55
Ulubione grzyby: rydze, podgrzybki
Lokalizacja: warszawski-zachodni
Pochwalony: 57 razy

Post autor: splywak » środa, 18 września 2013, 12:32

O Makowa na wschód jest co zbierać. To wprawdzie ponad 100 km ale czego się nie robi. Niestety w tym roku nie pojadę w Bory Tucholskie, (okolice Swornychgaci) a tam podobno wysyp.


Każdy ma prawo być trochę porąbany - powiedział kat :)
Awatar użytkownika

Dare
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1016
Rejestracja: czwartek, 25 sierpnia 2011, 20:57
Imię: Adrian
Lokalizacja: Polska
Pochwalił: 405 razy
Pochwalony: 157 razy
Kontakt:

Post autor: Dare » środa, 18 września 2013, 13:38

Ostatnimi czasy dużo jest doniesień, ale często pada w głowie pytanie: czy to nie jest ściema, żeby zachować swoją miejscówkę, więc proszę o dokumentowanie zdjęciami, aby potencjalni grzybiarze nie klnęli, że przejechali masę kilometrów tylko po to by zrobić sobie spacerek i wrócić z koszykiem. Paliwo kosztuje, a nie ma nic bardziej perfidnego niż obejście się smakiem ze świadomością, że pieniążki poszły w błoto, bo ktoś zrobił psikusa i zmylił trop. Osobiście jestem za dzieleniem się miejscówkami, ale robienie w ch..a z zawiści, żeby tylko nie odkryć miejscówki i nie nazbierać grzybów nie trawię.


Nie dawaj glodnemu ryby, daj mu wedke i naucz go lowic...
Awatar użytkownika

splywak
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 580
Rejestracja: poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 13:55
Ulubione grzyby: rydze, podgrzybki
Lokalizacja: warszawski-zachodni
Pochwalony: 57 razy

Post autor: splywak » środa, 18 września 2013, 16:00

Zatem dokładniej: od Makowa Maz. na wschód drogą nr 60. Okolice Sewerynowa po obu stronach "60"-tki lub skręcić w prawo w drogę 626 w okolice Ulaski, Popielarka, Stare Zacisze. Można też trochę dalej "60-tką" nawet za Różan. Oznakowanie dróg wg google maps. Byłem w tych miejscach dwie ostatnie soboty. Poprzednio tak sobie, ale ostatnia całkiem dobrze (podgrzybki różnej maści, niewiele koźlarzy i trochę maślaków. Borowików niestety brak..
Dare a jak się dzielisz miejscówkami, aby nikogo nie robić w .......?


Każdy ma prawo być trochę porąbany - powiedział kat :)
Awatar użytkownika

Dare
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1016
Rejestracja: czwartek, 25 sierpnia 2011, 20:57
Imię: Adrian
Lokalizacja: Polska
Pochwalił: 405 razy
Pochwalony: 157 razy
Kontakt:

Post autor: Dare » środa, 18 września 2013, 16:19

Miejscówek nie znam, bo nie jestem z mazowieckiego, ale jak już na coś natrafię, to piszę newsy, robie fotorelacje i wrzucam zdjęcia. Dla chcącego nic trudnego. :)


Nie dawaj glodnemu ryby, daj mu wedke i naucz go lowic...
Awatar użytkownika

splywak
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 580
Rejestracja: poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 13:55
Ulubione grzyby: rydze, podgrzybki
Lokalizacja: warszawski-zachodni
Pochwalony: 57 razy

Post autor: splywak » środa, 18 września 2013, 16:23

tak trzymać


Każdy ma prawo być trochę porąbany - powiedział kat :)

krinemar
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 11
Rejestracja: środa, 18 września 2013, 23:51
Ulubione grzyby: Kurki, Opieńki
Pochwalony: 1 raz
Kontakt:

Post autor: krinemar » czwartek, 19 września 2013, 00:24

szarmii pisze:Witam byłem wczoraj na grzybkach w okolicy otwocka i jestem zdumiony w ciągu 1.5h nazbierałem dwa wiaderka po 20l każde podgrzybków i calusienka siateczke borowików coś wspaniałego zapraszam w okolice otwocka a dokładniej las między Otwockiem a Celestynowem. Pozdro
Witam,
Tak, tak potwierdzam. Ja też tam zbieram. Mam swoje ulubione zagajniki. Ale grzybiarzy tu też całe multum, szczególnie w weekendy. Ostatnio tam gdzie podjechałem nie było gdzie zaparkować na leśnych parkingach.


Pozdrawiam
krinemar
http://www.stojacwkorku.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

maślaczek
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 11 sierpnia 2011, 16:59
Ulubione grzyby: muchomory czerwone, koźlaki pomarańczowe, prawdziwki, pieczarki, podgrzybki, opieńki, kurki
Pochwalony: 1 raz
Kontakt:

Post autor: maślaczek » czwartek, 19 września 2013, 14:06

Witam, jak kogoś interesuje, to wczoraj byłem na grzybach w lasach legionowskich i ledwo wróciliśmy z kolegą z koszami grzybów, ja 9 kilo, kolega ponad 6- głównie koźlaki, ale pojawiły się już podgrzybki, miejscowo masowo. Kań nie widziałem, są różne gołąbki, maślaki i duużo muchomorów sromotnikowych, jakby ktoś szukał prezentu dla teściowej :D. Prawdziwki i borowiki można było policzyć na palcach jednej dłoni. Dawno się nie spotkałem, żeby praktycznie wszystkie grzybasy były zdrowe, jedynie pojedyncze zainfekowane. Opieńki tylko pojedyncze, może to i lepiej, znaczy, że las zdrowy.

Tylko, żeby ktoś nie myślał, że grzyby same wpadają do kosza, mieliśmy dużo więcej niż inni grzybiarze, bo szybko się przemieszczaliśmy, przeszliśmy ponad 10 kilometrów, chodziliśmy po chaszczach + ostry wzrok. Zbieranie podgrzybków utrudnia masowa wycinka drzew, przez co z ciężkim koszem i w kaloszach droga zamienia się w trasę z przeszkodami- lawirowanie pomiędzy i przeskakiwanie przez powalone drzewa, raz nawet się wywaliłem rotfl , pozdrawiam

maślaczek



maślaczek
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 11 sierpnia 2011, 16:59
Ulubione grzyby: muchomory czerwone, koźlaki pomarańczowe, prawdziwki, pieczarki, podgrzybki, opieńki, kurki
Pochwalony: 1 raz
Kontakt:

Post autor: maślaczek » czwartek, 19 września 2013, 18:14

właściwie to już nie Legionowo, ale Nieporęt


Awatar użytkownika

Dare
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1016
Rejestracja: czwartek, 25 sierpnia 2011, 20:57
Imię: Adrian
Lokalizacja: Polska
Pochwalił: 405 razy
Pochwalony: 157 razy
Kontakt:

Post autor: Dare » czwartek, 19 września 2013, 19:16

maślaczek pisze:Witam, jak kogoś interesuje, to wczoraj byłem na grzybach w lasach legionowskich i ledwo wróciliśmy z kolegą z koszami grzybów, ja 9 kilo, kolega ponad 6- głównie koźlaki, ale pojawiły się już podgrzybki, miejscowo masowo. Kań nie widziałem, są różne gołąbki, maślaki i duużo muchomorów sromotnikowych, jakby ktoś szukał prezentu dla teściowej :D. Prawdziwki i borowiki można było policzyć na palcach jednej dłoni. Dawno się nie spotkałem, żeby praktycznie wszystkie grzybasy były zdrowe, jedynie pojedyncze zainfekowane. Opieńki tylko pojedyncze, może to i lepiej, znaczy, że las zdrowy.

Tylko, żeby ktoś nie myślał, że grzyby same wpadają do kosza, mieliśmy dużo więcej niż inni grzybiarze, bo szybko się przemieszczaliśmy, przeszliśmy ponad 10 kilometrów, chodziliśmy po chaszczach + ostry wzrok. Zbieranie podgrzybków utrudnia masowa wycinka drzew, przez co z ciężkim koszem i w kaloszach droga zamienia się w trasę z przeszkodami- lawirowanie pomiędzy i przeskakiwanie przez powalone drzewa, raz nawet się wywaliłem rotfl , pozdrawiam

maślaczek
Następnym razem dodaj zdjęcie np. z karteczką i nickiem z forum. Zyszkasz renomę i wiarygodność ;)


Nie dawaj glodnemu ryby, daj mu wedke i naucz go lowic...

vaderq84
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 5
Rejestracja: środa, 21 sierpnia 2013, 17:31

Post autor: vaderq84 » czwartek, 19 września 2013, 23:06

Jutro rano wybieram się w stronę Nieporętu. Dobry pomysł? Czy poradzilibyście inny rewir?


Awatar użytkownika

Dare
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1016
Rejestracja: czwartek, 25 sierpnia 2011, 20:57
Imię: Adrian
Lokalizacja: Polska
Pochwalił: 405 razy
Pochwalony: 157 razy
Kontakt:

Post autor: Dare » czwartek, 19 września 2013, 23:14

Ja byłem w niedzielę w okolicach Stanisławowa, Mariewa i aut było masa. Grzybów przez to dużo nie uświadczyliśmy z wyżej wymienionych powodów, ale mnie osobiście nawet ta ilość usatysfakcjonowała, relacja foto na wcześniejszych stronach tematu Fotorelacje 2013.

Nie byłem tam osobiście, ale o tych miejscach wspominał wyżej maślaczek.


Nie dawaj glodnemu ryby, daj mu wedke i naucz go lowic...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat