Ciekawe piosenki i teledyski

Rozmowy te mniej poważne
Awatar użytkownika

Autor tematu
Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » poniedziałek, 5 grudnia 2011, 17:11

Ząbek pisze:Czytałeś "anie" ? ;)
miało być a nie :)
Ząbek pisze:Mógłbym więcej dawać ciekawszych fotorelacji co do USA ale od dawna tu czuję jakąś niechęć do tego kraju.
zawsze możesz dawać :) ja czuję tylko że szargają naszych po świecie aby nadstawiali tyłki a w zamian obiecują nam ciągle zniesienie wiz... będziemy ostatni którym zniosą...


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

ewar
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1842
Rejestracja: środa, 2 listopada 2011, 15:33
Pochwalony: 454 razy

Post autor: ewar » poniedziałek, 5 grudnia 2011, 19:19

Meganto! Piotrze!

Nie chciałam pisać do Ciebie. Pieśń poruszyła we mnie bardzo czułe struny. Słuchałam jak i o czym śpiewasz i płakałam jak bóbr. Odświeżyły się rany, które z takim uporem leczę. W ciągu trzech ostanich lat straciłam mamę i męża. Mąż umierał przez pół roku. Ja umierałam codziennie razem z Nim. To, że jestem razem z Wami to ucieczka przed żalem, tęsknotą, pustką. Trufle, Wigilijka - to jedna wielka ucieczka. Śpiewasz- " jak dalej żyć mam, gdy porzucą wszyscy ". Bycie z Wami to moja recepta na niepamięć. Tylko, że przepisany lek na chwilę koi ból. Całe szczęście, ze mam córkę i wnuka. Cieszę się, że mogę z Wami rozmawiać, oglądać grzybasy, wschody i zachody słońca, minipotwory, leśne dukty, że dzięki pajacykowi mogę pomagać dzieciom i napełniać miski psom.
Prawdą jest, że " umieranie boli dwakroć mniej niż pozostanie ".
Dziękuję Meganto nawet za to, ze mogę w tej chwili płakać.
Jeżeli Mascha Kaleko dostarcza takich wzruszeń to jest warta upamiętniającej tablicy. Trzymam kciuki, żeby się udało. Serdecznie pozdrawiam! :papa: :grzyb2:
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez ewar, łącznie zmieniany 1 raz.


_________________________________
Awatar użytkownika

meganto
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 237
Rejestracja: środa, 6 października 2010, 20:15
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: Smardz, Borowik, Podgrzybek, Kania
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwalił: 17 razy
Pochwalony: 69 razy
Kontakt:

Memento

Post autor: meganto » poniedziałek, 5 grudnia 2011, 20:24

Dziękuję... wiem że słowa Maschy Kaleko sięgają bardzo głęboko... może uświadamiają iż tak naprawdę nie ma ucieczki przed miłością, tęsknotą, pamięcią. Że ludzie za którymi tęsknimy żyją w nas nieustannie... i są z nami cały czas... na szczęście...
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Kłeczek z Chrzanowa


"Może i dobrze że człowiek nie wie co go czeka"
http://www.piotrkleczek.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Autor tematu
Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » poniedziałek, 5 grudnia 2011, 22:17



Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.

Piotrd
Hubiak
Hubiak
Posty: 306
Rejestracja: poniedziałek, 6 września 2010, 10:35
Imię: Piotr
Lokalizacja: łódzkie
Pochwalił: 10 razy
Pochwalony: 107 razy
Kontakt:

Post autor: Piotrd » wtorek, 6 grudnia 2011, 22:17

Melancholijnie się zrobiło więc zapodam bardziej optymistyczny filmik - zimowe, górskie widoki z nietypowej perspektywy: http://vimeo.com/31506476


Awatar użytkownika

Autor tematu
Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » wtorek, 6 grudnia 2011, 22:43

Piotrd, :brawo: :brawo: :ok: Tatry są piękne i muzyka świetnie dobrana.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Post autor: Nadir » środa, 7 grudnia 2011, 04:14

meganto, dziękuję za miłe słowa i życzenia oraz za przybliżenie historii Maschy Kaleko :) :beer:
meganto pisze:liczymy na rychłe spotkanie... może właśnie na smardzowaniu?
Oby... :roll: :jupi: :roll: :)
meganto pisze:wspominam że Rudek ocenił ostatni wysyp smardzowy 2011 w skali od 1 do 10 na "3"
...no i jesienny wysyp też zapowiadał że będzie słabo, w porywach do 4 ...i faktycznie sztormu nie było ;)
splywak pisze:nic nie ujmując meganto jednak u Michała lepsza gitara
A no posłuchałem sobie i ...zdania nie zmieniłem :D Utwory w wykonaniu meganto, są dla mnie po prostu "the best" :) Ale trzeba posłuchać ich na żywo i usłyszeć na własne uszy oraz zobaczyć na własne oczy to co Piotr grając i śpiewając potrafi przekazać słuchaczom, z jaką ekspresją i emocjami robi to co robi. Trochę mu zazdroszczę bo też chciałbym tak umieć :poklon: A wspomniany utwór w wykonaniu Michała ...gitarowy kunszt niepodważalny, ale wykonane to jest według mnie ot tak sobie... bez większego wysiłku. Gdy to samo słyszę w interpretacji i wykonaniu meganto, to po prostu chce mi się klękać i bić pokłony. Powiem więcej - odkąd znam twórczość Nohavicy to czasem sobie go słuchałem, ale odkąd znam tą samą twórczość w wykonaniu Piotra, to właściwie słucham tylko jego wersji. A gdy go słucham, to po prostu przełączam się na inne fale :gitara: :D
Ząbek pisze:Mógłbym więcej dawać ciekawszych fotorelacji co do USA ale od dawna tu czuję jakąś niechęć do tego kraju. Co człek by nie pokazał to się tu zjeżdża do polityki.
A co się dziwić jak tam prezydent jest z baraku ;) ROTFL
Poważnie, to jak dla mnie możesz śmiało wstawiać relacje z USA i nie tylko - nawet z Marsa, jeśli tylko masz :)
ewar pisze:Bycie z Wami to moja recepta na niepamięć.
Więc bądź z nami jak najdłużej :) Tyle już radości wniosłaś tu do nas (przynajmniej dla mnie) swoimi przezabawnymi opowieściami, mam nadzieję że spędzany tutaj czas sprawia, że Tobie też łatwiej jest iść przez życie oraz że jaśniej i weselej wygląda każdy kolejny dzień :) :beer:
Piotrd pisze:Melancholijnie się zrobiło więc zapodam bardziej optymistyczny filmik
Filmik i muza :ok: :)

Faktycznie trochę melancholijnie się zrobiło, zatem dla rozweselenia nastroju i z okazji że zaraz poranek, piosneczka lekka, ciepła i radosna - na dobry początek dnia:

http://www.youtube.com/watch?v=AzbV2jwS9XA

:) :papa:


Awatar użytkownika

Teo
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1852
Rejestracja: poniedziałek, 20 września 2010, 08:23
Ulubione grzyby: Borowik, podgrzybek, kania
Lokalizacja: Zgorzelec
Pochwalony: 414 razy

Post autor: Teo » środa, 7 grudnia 2011, 16:59

ewar, współczuję Ci z powodu straty męża i mamy. Masz rację klub i nasze imprezy, to odskocznia od zgryzot dnia codziennego. A największa w tym rola to internet , który łączy nas wszystkich i rozszerza horyzonty i wiedzę. Trzeba bywać między ludźmi , korzystać z życia póki się da. Ja również poznałem wiele ciekawych ludzi na smardzowaniu 2011 na Orawie w Słowacji, między innymi duże wrażenie wywarli na mnie Piotr, który umilał nam wieczór swym śpiewem , oraz Kasia która recytowała swoje wiersze. Mam nadzieję , że się spotkamy na drugi rok na smardzowaniu, przecież to ,,kultowa" impreza. :smardzyki: :smardzyk2:


Moje motto ..Dążyć w życiu do celu tylko nie za wszelką cenę

Grzyboznawca nr. 1940
Awatar użytkownika

meganto
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 237
Rejestracja: środa, 6 października 2010, 20:15
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: Smardz, Borowik, Podgrzybek, Kania
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwalił: 17 razy
Pochwalony: 69 razy
Kontakt:

Film z pieśnią Memento

Post autor: meganto » środa, 7 grudnia 2011, 17:00

Witam serdecznie... z uwagi na fakt iż jeszcze nie otrzymałem zgody z Niemieckiego Instytutu Sztuki w Monachium na wykorzystanie zdjęć Maschy Kaleko w filmie Memento, zdecydowałem usunąć ten film z serwisu Youtube... samą pieśń Memento można pobrać z mojej strony pod linkiem http://piotr.kleczek.prv.pl/media/Memen ... leczek.mp3
Pozdrawiam
Piotr Kłeczek


"Może i dobrze że człowiek nie wie co go czeka"
http://www.piotrkleczek.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

ewar
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1842
Rejestracja: środa, 2 listopada 2011, 15:33
Pochwalony: 454 razy

Post autor: ewar » środa, 7 grudnia 2011, 18:53

Piotrze grzybozbieraczu

Dzięki!! Tak mi przykro, że to napisałam. Miałam dołek i na to nałożyła się ta pieśń. Napisałam spontanicznie to co czułam i poszło. Nie jestem osobą, która lubi obnażać się uczuciowo. Jestem dzielna i daję sobie radę ze swoimi problemami. Przepraszam, jeśli swoim wpisem wprawiłam Was w zakłopotanie. Serce nie zawsze idzie w parze z rozsądkiem i logiką. Jestem zła na siebie za tę chwilę słabości. A z drugiej strony tak cudownie miło było przeczytać to, co napisałeś. Jeszcze raz dziękuję. :) :) :papa:


_________________________________
Awatar użytkownika

ewar
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1842
Rejestracja: środa, 2 listopada 2011, 15:33
Pochwalony: 454 razy

Post autor: ewar » środa, 7 grudnia 2011, 18:55

Teo

Serdeczne dzięki!!! :) :papa: :papa:


_________________________________
Awatar użytkownika

meganto
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 237
Rejestracja: środa, 6 października 2010, 20:15
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: Smardz, Borowik, Podgrzybek, Kania
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwalił: 17 razy
Pochwalony: 69 razy
Kontakt:

Post autor: meganto » środa, 7 grudnia 2011, 19:58

Nie wiem dlaczego Pani Ewar uważa że ukazywanie swoich uczuć jest słabością... ja nie czułem się zakłopotany... ja się wzruszyłem Pani słowami... wzruszyły mnie Pani słowa tak jak wzruszają mnie słowa wiersza Maschy Kaleko... po Pani wpisie płakałem... i wcale się tego nie wstydzę... ani tego że płakałem ani tego że o tym teraz piszę... mnie Pani nie musi przepraszać... ja Pani za ten wpis dziękuję...

czy ten świat zwariował? czy my mamy być zimnymi maszynami... czy tu na forum obowiązuje tzw. Keep Smiling?

Czesław Miłosz na ten temat pisze tak:

Może byście jednak trochę popłakali
Zamiast szczerzyć zęby i fikać koziołki
Dla pełnej sali
Do krótkiego choćby namysłu
Istnieją nijakie powody
Wiem o tym nie ja jeden
Stary i białobrody

Każde z Was dla niepoznaki
Wyprawia miny
Żeby nikt nie zgadł
Że lament w sobie nosimy

Uczynki Wasze nie Wasze a udawane
Tak naprawdę to chcielibyście móc głową przebić ścianę
I odlecieć daleko na zawsze odtąd wolni
Nie liczyć dni uciążliwych
Ani tygodni

Więc nie zupełnie
Nam się ta ziemia podoba
I właśnie do tego
Moglibyście układać muzykę i słowa.

Piotr Kłeczek z Chrzanowa


"Może i dobrze że człowiek nie wie co go czeka"
http://www.piotrkleczek.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

ewar
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1842
Rejestracja: środa, 2 listopada 2011, 15:33
Pochwalony: 454 razy

Post autor: ewar » środa, 7 grudnia 2011, 20:32

meganto,

Jesteś super!! Masz rację!! Już nie wstydzę się chwili słabości. Tak- keep smiling wdarł się do naszego życia. Człowiek smutny jest zły, wesoły- dobry. Uśmiechamy się więc nawet jak dusza krwawi. Tak jest ładnie. Ludzie Cię zaakceptują. Polubią.
Zakładamy maskę bo ona jest warunkiem powodzenia. Jak pisze Miłosz - " lament w sobie nosimy." Zróbmy więc wszystko aby uczynki były naszymi uczynkami a nie udawanymi - jak dalej nas uczy.
Kiedyś była taka wspaniała instytucja jak przyjażń. Był ktoś komu można się było wypłakać, powiedzieć - jest mi żle, potrzebuję pomocy. Słowo przyjażń zdewaluowało się jak słowo miłość i wiele innych słów.
Na szczęście i dzisiaj są ludzie, którzy słysząc rozpacz pomogą choćby miłym słowem
Dzięki Piotrze, dzięki, że ze mną płakałeś, że potrafiłeś się do tego przyznać. Jak kiedyś będzie Ci smutno, pamiętaj że zawsze możesz na mnie liczyć. Nie przejdę obojętnie obok Twojej rozpaczy. Pozdrawiam i dziękuję. :) :papa:


_________________________________
Awatar użytkownika

MITEK
Grzyb "trujący" na okrągło
Grzyb "trujący" na okrągło
Posty: 4053
Rejestracja: piątek, 9 października 2009, 13:21
Ulubione grzyby: prawdziwek, kurka, kania i cała reszta
Lokalizacja: RZESZÓW
Pochwalony: 947 razy

Post autor: MITEK » środa, 7 grudnia 2011, 20:39

meganto, to tłumaczenie z serca daje siły! WIELKIE DZIĘKI :) Może kiedyś coś o tym dowiesz ale to pewnie za jakiś czas :|


MITEK
Awatar użytkownika

meganto
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 237
Rejestracja: środa, 6 października 2010, 20:15
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: Smardz, Borowik, Podgrzybek, Kania
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwalił: 17 razy
Pochwalony: 69 razy
Kontakt:

Post autor: meganto » środa, 7 grudnia 2011, 20:56

ewar pisze:pamiętaj że zawsze możesz na mnie liczyć. Nie przejdę obojętnie obok Twojej rozpaczy
Z pewnością będzie okazja... dziękuję...
MITEK pisze:Może kiedyś coś o tym dowiesz ale to pewnie za jakiś czas
bardzo proszę powiedzieć wprost o co chodzi młody człowieku


"Może i dobrze że człowiek nie wie co go czeka"
http://www.piotrkleczek.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat