Nowa galeria - pomoc obrazkowa

Regulamin forum
Podania o założenie konta w galerii należy składać w wątku: Nowa galeria - fotki.nagrzyby.pl

sectroyer
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1896
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 17:20
Imię: Michał
Ulubione grzyby: Kanie, Podgrzybki, Maślaki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 439 razy
Pochwalony: 694 razy
Kontakt:

Nowa galeria - pomoc obrazkowa

Post autor: sectroyer » wtorek, 3 stycznia 2017, 21:38

Nie, chodzi o 15 fotek na podstronę :) Jak Ci galeria dzieli zdjęcia na strony domyślnie jest 15 i jak ktoś zmieni sobie na inną liczbę to (odwrotnie niż w starej galerii) generator i tak nadal widzi 15 "na stronę" :)


Awatar użytkownika

Dare
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1016
Rejestracja: czwartek, 25 sierpnia 2011, 20:57
Imię: Adrian
Lokalizacja: Polska
Pochwalił: 405 razy
Pochwalony: 157 razy
Kontakt:

Nowa galeria - pomoc obrazkowa

Post autor: Dare » wtorek, 3 stycznia 2017, 21:42

sectroyer pisze:QR_BBPOST tymczasowy generator
Nie chcę psuć Twojej motywacji i dobrej roboty włożonej w portal, ale w telefonicznej rozmowie z Młodym dowiedziałem się, że prawdopodobnie jutro pojawi się poprawiony przycisk "Galeria", który będzie działał z zarówno starą, jak i nową galerią. Może Młody się podzieli kodem i będziesz mógł go dostosowywać...
Zenit pisze:QR_BBPOST możesz mi to wytłumaczyć bo nie kumam
O tymczasowy generator kodu do wstawienia na forum fotek z nowej galerii. To dlatego, że przycisk "Galeria" działa póki co tylko ze starą galerią.


Nie dawaj glodnemu ryby, daj mu wedke i naucz go lowic...
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Nowa galeria - pomoc obrazkowa

Post autor: Zenit » wtorek, 3 stycznia 2017, 21:43

sectroyer pisze:QR_BBPOST Nie, chodzi o 15 fotek na podstronę :) Jak Ci galeria dzieli zdjęcia na strony domyślnie jest 15 i jak ktoś zmieni sobie na inną liczbę to (odwrotnie niż w starej galerii) generator i tak nadal widzi 15 "na stronę"
dzięki :) kumam ja chyba mam więcej... bo zmieniałem.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Henryk
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1921
Rejestracja: niedziela, 5 czerwca 2016, 18:32
Imię: Henryk
Ulubione grzyby: borowik
Lokalizacja: Zabrze
Pochwalił: 1585 razy
Pochwalony: 1778 razy
Kontakt:

Nowa galeria - pomoc obrazkowa

Post autor: Henryk » wtorek, 3 stycznia 2017, 22:00

sectroyer, 40 zdjęć na stronę 20 zdjęć na stronę :figielek: :figielek: :D



sectroyer
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1896
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 17:20
Imię: Michał
Ulubione grzyby: Kanie, Podgrzybki, Maślaki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 439 razy
Pochwalony: 694 razy
Kontakt:

Nowa galeria - pomoc obrazkowa

Post autor: sectroyer » wtorek, 3 stycznia 2017, 22:46

Dare pisze:Nie chcę psuć Twojej motywacji i dobrej roboty włożonej w portal, ale w telefonicznej rozmowie z Młodym dowiedziałem się, że prawdopodobnie jutro pojawi się poprawiony przycisk "Galeria", który będzie działał z zarówno starą, jak i nową galerią. Może Młody się podzieli kodem i będziesz mógł go dostosowywać...
Nic nie psujesz, wiem o tym, ale sam miałem potrzebę wrzucić fotki do nowej galerii, to zrobiłem. Jak już zrobiłem to się podzieliłem. Młodemu przesłałem co najważniejsze z tej galerii, też spodziewam się, że szybko dostosuje swojego toola do nowej, ale zawsze lepiej mieć "backup" ;)

Henryk chodziło o to, ze nie działa z moim generatorem, a nie z galerią samą w sobie ;)


Awatar użytkownika

Autor tematu
Henryk
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1921
Rejestracja: niedziela, 5 czerwca 2016, 18:32
Imię: Henryk
Ulubione grzyby: borowik
Lokalizacja: Zabrze
Pochwalił: 1585 razy
Pochwalony: 1778 razy
Kontakt:

Nowa galeria - pomoc obrazkowa

Post autor: Henryk » sobota, 21 października 2017, 20:39

Na początek musi wystarczyć ;) jak będę bardziej " wyszczekany " to podmienię na lepsze :figielek: :hehe: [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=XDOfzAkAaaE[/youtube]
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=FxoLnyVHTwE[/youtube]


Awatar użytkownika

Leszek/S
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8140
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 00:32
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Nowa galeria - pomoc obrazkowa

Post autor: Leszek/S » sobota, 21 października 2017, 21:37

Henryk pisze:QR_BBPOST Na początek
:witam:
Dobre - ale strasznie długie :?


Awatar użytkownika

Wojtas
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8093
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 16:07
Imię: Wojciech
Ulubione grzyby: Borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 587 razy
Pochwalony: 2718 razy
Kontakt:

Nowa galeria - pomoc obrazkowa

Post autor: Wojtas » sobota, 21 października 2017, 22:18

Henryk,

Fajnie, że masz czas i chęci na stworzenie instrukcji :ok:

Mnie ta galeria odstrasza i zastanawiam się czy chcę tę instrukcję oglądać, (dotrwałem do 5 minuty).

Mam taki syf w swojej galerii, że aż nie chce mnie się do niej zaglądać. Czasami coś się stworzy, nie da się tego usunąć, część zdjęć się wgra, część nie, usuwanie trwa 10 razy dłużej niż wgrywanie, (o ile można usunąć to co zostało błędnie stworzone). Zamiast galerii z ikonami i zdjęciami, jest choinka z użytkownikami, reklamy i inne cuda, mnóstwo niepotrzebnych rzeczy.

Reasumując, zanim trafiłem na tą stronę, nie dzieliłem się moimi zdjęciami w necie, tutaj zacząłem je pokazywać i sprawiało to przyjemność.
Nowa galeria sprawiła, że zdjęcia w większości zostają już tylko na karcie ...


Awatar użytkownika

Autor tematu
Henryk
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1921
Rejestracja: niedziela, 5 czerwca 2016, 18:32
Imię: Henryk
Ulubione grzyby: borowik
Lokalizacja: Zabrze
Pochwalił: 1585 razy
Pochwalony: 1778 razy
Kontakt:

Nowa galeria - pomoc obrazkowa

Post autor: Henryk » sobota, 21 października 2017, 22:38

Wojtas, :witam: :D
Wojtas pisze:QR_BBPOST Mam taki syf w swojej galerii, że aż nie chce mnie się do niej zaglądać.
Fakt , masz wielki problem z galerią , ale ten problem sam sobie stworzyłeś .
Wybrałeś najgorszy z możliwych sposobów na opisywanie albumów , opis cyfrowy . Im więcej albumów tym trudniej nimi zarządzać , jeśli chcesz choć odrobinę zapanować nad tym co już masz , zacznij opisywać albumy słownie :tak:


Awatar użytkownika

Wojtas
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8093
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 16:07
Imię: Wojciech
Ulubione grzyby: Borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 587 razy
Pochwalony: 2718 razy
Kontakt:

Nowa galeria - pomoc obrazkowa

Post autor: Wojtas » sobota, 21 października 2017, 23:49

Henryk pisze:QR_BBPOST Fakt , masz wielki problem z galerią , ale ten problem sam sobie stworzyłeś .
Wybrałeś najgorszy z możliwych sposobów na opisywanie albumów , opis cyfrowy .
W poprzedniej galerii, nie był to problem, moja galeria była taka jaką chciałem, gdy się gdzieś walnąłem to mogłem poprawić. Było ładnie i przejrzyście.
Tu dodatkowo doszedł problem, aby nie używać kropek np 21102017 zamiast 21.10.2017. bo coś wywalało, tak doradzili admini, zastosowałem się.
Moja galeria wygląda jak śmietnik, staram się, aby nie było dziur na forum, jeśli coś wstawię to nie usuwam.
Zmiany, podmiany, zamiany, przenoszenie, kasowanie, w tej galerii nie wiem jak to zrobić, i nawet nie wiem czy się da, dodatkowa tego nie robię dla dobra braku dziur na forum.
Często się zdarza, że ktoś zalinkuje jakieś zdjęcie z galerii, zanim autor doda je do forum. Są takie magiczne przyciski w galerii typu "Najnowsze zdjęcia" , "Najnowsze albumy"

Przejechałem się na tych przyciskach ...
Wgrałem zdjęcia do galerii, zacząłem sprawdzać co galeria namieszała, jaka jest kolejność fotek, czas na poprawki i tworzenie posta. Kasowanie niepotrzebnych zdjęć, podmianki na inne, itd, itp. Trochę to trwało ....
Jakie było moje zdziwienie, gdy moje zdjęcia, zanim zatwierdziłem posta, były już na głównej i na FB, ...
Zenit zobaczył najnowsze zdjęcia w galerii, wpakował je na główną i na FB. Zostawiłem galerię bez zmian aby nie robić innym roboty.

Kończę, brak mi już dzisiaj sił na walkę z galerią, to co myślę na jej temat zostawię dla siebie,


Awatar użytkownika

Autor tematu
Henryk
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1921
Rejestracja: niedziela, 5 czerwca 2016, 18:32
Imię: Henryk
Ulubione grzyby: borowik
Lokalizacja: Zabrze
Pochwalił: 1585 razy
Pochwalony: 1778 razy
Kontakt:

Nowa galeria - pomoc obrazkowa

Post autor: Henryk » niedziela, 22 października 2017, 09:16

Wojtas, :witam: :D
Wojtas pisze:QR_BBPOST Zmiany, podmiany, zamiany, przenoszenie, kasowanie, w tej galerii nie wiem jak to zrobić, i nawet nie wiem czy się da, dodatkowa tego nie robię dla dobra braku dziur na forum.
Gdybyś wytrwał do końca filmiku , a nie zakończył oglądania po 5,ciu minutach , dowiedziałbyś się jak przenosić albumy i na co zwracać szczególną uwagę .
Jeśli mnie pamięć nie myli , w nowej galerii można przenosić albumy z jednego do drugiego bez szkody dla forum nawet po ich zamieszczeniu w wątku :zhm: może ktoś z technicznych to potwierdzić :?:
Często się zdarza, że ktoś zalinkuje jakieś zdjęcie z galerii, zanim autor doda je do forum. Są takie magiczne przyciski w galerii typu "Najnowsze zdjęcia" , "Najnowsze albumy"
Przejechałem się na tych przyciskach .
Tu się z tobą zgadzam w 100% , cały ten blok Specjalne jest zbędny , wprowadza tylko zamęt , bo pokazuje wszystkie fotki jakie były dodane przez użytkowników w danym dniu itd. .
Osobiście nie korzystam z tego bloku ;)
Kończę, brak mi już dzisiaj sił na walkę z galerią, to co myślę na jej temat zostawię dla siebie,
Moja rada jest prosta , potrzebujesz dobrej kawy albo :beer: i na spokojnie wysłuchaj tego co zawarte w filmie , jeśli coś jest niezrozumiałe można cofnąć film i wysłuchać ponownie .
Nowa galeria jest banalnie prosta w obsłudze , niepotrzebne emocje przeszkadzają w jej zrozumieniu :tak: Powodzenia , poradzisz sobie z tym :ok:


Awatar użytkownika

Leszek/S
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8140
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 00:32
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Nowa galeria - pomoc obrazkowa

Post autor: Leszek/S » niedziela, 22 października 2017, 09:39

:witam:
Moja propozycja jest taka, by podzielić ten film na kilka filmików o tytułach: wstawianie zdjęć, kasowanie zdjęć, edytowanie zdjęć, przenoszenie zdjęć, itp.
Wtedy delikwent ;) mający problem z danym zagadnieniem klika sobie w odpowiedni filmik i kwestię wyjaśnia, zamiast szukać jakiegoś zagadnienia w ponad dwudziestominutowym filmiku.


Awatar użytkownika

Autor tematu
Henryk
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1921
Rejestracja: niedziela, 5 czerwca 2016, 18:32
Imię: Henryk
Ulubione grzyby: borowik
Lokalizacja: Zabrze
Pochwalił: 1585 razy
Pochwalony: 1778 razy
Kontakt:

Nowa galeria - pomoc obrazkowa

Post autor: Henryk » niedziela, 22 października 2017, 10:01

Leszek/S, :witam: :D
Leszek/S pisze:QR_BBPOST Moja propozycja jest taka, by podzielić ten film na kilka filmików o tytułach: wstawianie zdjęć, kasowanie zdjęć, edytowanie zdjęć, przenoszenie zdjęć, itp.
Nie mam ochoty na produkowanie filmików dla pojedynczej opcji w galerii ;) zainteresowany może sobie przewijać film w dowolne miejsce .
Z własnego doświadczenia , krótkie filmiki wprowadzają zamęt w głowie , oglądając film w całości za każdym razem oglądający tylko wzmacnia już zdobyte umiejętności .
Amen . :D


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Nowa galeria - pomoc obrazkowa

Post autor: Zenit » niedziela, 22 października 2017, 10:14

Henryk, świetna robota ! :ok:


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Leszek/S
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8140
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 00:32
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Nowa galeria - pomoc obrazkowa

Post autor: Leszek/S » niedziela, 22 października 2017, 10:22

Henryk pisze:QR_BBPOST zainteresowany może sobie przewijać film w dowolne miejsce
Nie ma sprawy, ja nie mam problemów z galerią więc nie ja będę szukał godzinami przewijając filmik wielokroć w prawo i lewo
"Ament" ;)


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat