Czy jadłyście grzyby w ciąży?

Rozmowy te mniej poważne

Autor tematu
Jolkaa32
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 11 czerwca 2022, 17:36
Imię: Jolanta
Ulubione grzyby: Kurki
Kontakt:

Czy jadłyście grzyby w ciąży?

Post autor: Jolkaa32 » sobota, 11 czerwca 2022, 20:36

Witam serdecznie wszystkich, przyznam, że zaciekawiło mnie jak u użytkowniczek, wyglądało jedzenie grzybów w czasie ciąży. Osobiście uwielbiam różne grzyby (najbardziej kurki i podgrzybki), czy to w ramach jajecznicy, marynowanych grzybków czy innych przysmaków. W rodzinie słyszałam już różne opinie na ten temat, więc zdecydowałam się spytać tutaj, gdzie przebywają wielbicielki oraz wielbiciele grzybów wszelkiego rodzaju ;).
A może panowie mogą coś powiedzieć o diecie swoich żon/partnerek, czy gościły w nich grzyby?
Jestem pewna, że te informacje przydadzą się nie tylko mi ale także wielu innym kobietom :).



czesiu99
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 27 września 2022, 17:10
Imię: Czesław
Ulubione grzyby: Borowiki

Czy jadłyście grzyby w ciąży?

Post autor: czesiu99 » wtorek, 11 października 2022, 15:26

Jeśli wcześniej zdrowie nie wskazywało iż możesz mieć jakieś problemy po grzybach to jak najbardziej.



Michalina12
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 15 stycznia 2019, 14:41
Imię: Michalina
Ulubione grzyby: Kurki
Pochwalony: 1 raz

Czy jadłyście grzyby w ciąży?

Post autor: Michalina12 » czwartek, 27 października 2022, 11:29

Nie słyszałam szczerze mówiąc, aby grzyby jakoś szczególnie szkodziły kobietom w ciąży. ja w każdym razie jadłam. Głównie borowiki.
https://tbs24.pl/podziel-pokoj-na-strefy-przy-pomocy-regalu-biurowego-4-pomysly-na-aranzacje/



haland
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 1
Rejestracja: środa, 29 marca 2023, 18:05
Kontakt:

Czy jadłyście grzyby w ciąży?

Post autor: haland » piątek, 31 marca 2023, 12:43

Zdecydowanie nie zaleca się jedzenia grzybów w ciąży, ponieważ niektóre gatunki grzybów mogą zawierać toksyny lub być skażone bakteriami, co może negatywnie wpłynąć na zdrowie matki i dziecka. Zawsze należy skonsultować się z lekarzem przed spożyciem jakiegokolwiek rodzaju grzybów w ciąży.


Sklep https://www.sklep.elar.com.pl z urządzeniami grzewczymi oraz systemami ogrzewania.

liamsmith
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 28 kwietnia 2023, 08:46
Imię: Liam
Ulubione grzyby: mleczaj rydz

Czy jadłyście grzyby w ciąży?

Post autor: liamsmith » piątek, 28 kwietnia 2023, 08:52

Grzyby Shitake: Grzyby Shitake zawierają związek zwany lentinanem, który w niektórych badaniach na zwierzętach powoduje skurcze macicy. Dlatego kobiety w ciąży nie powinny jeść tego grzyba. Niektóre inne grzyby są nadal bardzo dobre dla zdrowia kobiet w ciąży.wordiply



Mariali
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 19 maja 2023, 03:33
Imię: Makiso
Ulubione grzyby: maślaki

Czy jadłyście grzyby w ciąży?

Post autor: Mariali » piątek, 2 czerwca 2023, 09:05

Niektóre odmiany grzybów mogą przenosić trucizny lub choroby bakteryjne, które mogą być szkodliwe zarówno dla matki, jak i dziecka, jeśli są spożywane w czasie ciąży. Przed zjedzeniem grzybów w ciąży najlepiej skonsultować się z lekarzem.
puppet hockey


Awatar użytkownika

Włóczykij
Moderator
Moderator
Posty: 2310
Rejestracja: niedziela, 6 kwietnia 2008, 17:36
Imię: Mirosław
Ulubione grzyby: opieńka prawdziwek podgrzybek
Lokalizacja: wodzisław śląski
Pochwalił: 76 razy
Pochwalony: 598 razy

Czy jadłyście grzyby w ciąży?

Post autor: Włóczykij » piątek, 2 czerwca 2023, 10:02

Cenna uwaga, dziękujemy. :witam: :lol: ;)


Ciekawość to pierwszy stopień do znalezienia grzyba.

arelioker
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 23 grudnia 2023, 15:44
Imię: arelioker
Ulubione grzyby: grzyb

Czy jadłyście grzyby w ciąży?

Post autor: arelioker » sobota, 23 grudnia 2023, 15:48

Moja żona cały czas jadła grzyby. Ale to były pieczarki



sarahly
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 19 lutego 2024, 03:53
Imię: sarahly
Ulubione grzyby: grzyby

Czy jadłyście grzyby w ciąży?

Post autor: sarahly » poniedziałek, 19 lutego 2024, 04:01

To prawdopodobnie pytanie wielu ciężarnych matek. Wszyscy wiemy, że grzyby są pożywnym pokarmem, ale niektóre grzyby z pewnością zawierają toksyny, dlatego kobiety w ciąży muszą wybierać odpowiednie grzyby do spożycia bob the robber
Pamiętaj, aby jeść grzyby jasnego pochodzenia. Grzyby przygotowuje się przez gotowanie. I koniecznie wybieraj świeże grzyby, absolutnie nie jedz grzybów, które zmieniły kolor. Jeśli zastosujesz się do tych zasad, jedzenie grzybów przyniesie kobietom w ciąży wyjątkowo dobre wartości odżywcze. I staje się niezbędnym pożywieniem w czasie ciąży.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat