Klub "zbijaczy" wagi

Rozmowy te mniej poważne
Awatar użytkownika

JohnKeith
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Ulubione grzyby: Rydze, kanie, lejkowiec dęty, boczniaki i inne :)
Pochwalony: 153 razy

Post autor: JohnKeith » niedziela, 13 stycznia 2013, 20:37

GUCIO-59, gratulacje :brawo: Życzę dalszych sukcesów.
Ja kiedyś zrzuciłem 15kg w trzy miesiące, na diecie z bułek razowych, jogurtu, rosołu i owoców. Najciężej po zrzuceniu nową wagę utrzymać.

"Przyroda jest moją religią" J.O.C
Awatar użytkownika

Gabi
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Ulubione grzyby: Smardze, borowiki, kanie ...
Pochwalił: 24 razy
Pochwalony: 2090 razy

Post autor: Gabi » niedziela, 13 stycznia 2013, 20:43

GUCIO-59 a ja uwazam, ze buzke miales wczesniej fajniejsza - kwestia gustu ;)

W zyciu trzeba wszystkiego poprobowac
Awatar użytkownika

Autor tematu
Zenit
Założyciel strony oraz forum
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Pochwalił: 48844 razy
Pochwalony: 9010 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » niedziela, 13 stycznia 2013, 21:38

Gabi pisze:GUCIO-59 a ja uwazam, ze buzke miales wczesniej fajniejsza - kwestia gustu ;)
Nie wiem czy widziałaś na FB ten rysunek nie wiem co jest im więcej biegam to tyję :)

Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php

Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

GUCIO-59
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Pochwalony: 72 razy
Kontakt:

Post autor: GUCIO-59 » niedziela, 13 stycznia 2013, 23:28

Po po sporcie-bieganiu chce się jeść, ja jeszcze 7 kg i stop :ok:

"Ci, którzy wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają…"
Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Pochwalił: 8296 razy
Pochwalony: 20005 razy
Kontakt:

Post autor: Paweł » wtorek, 15 stycznia 2013, 20:59

GUCIO-59, już sobie :eat: nie żałuj :mrgreen: spokojnie schudniesz do upałów :p

Awatar użytkownika

Wojtas
Imię: Wojciech
Ulubione grzyby: Borowiki
Pochwalił: 587 razy
Pochwalony: 2663 razy
Kontakt:

Post autor: Wojtas » środa, 16 stycznia 2013, 14:24

GUCIO-59, Może napiszesz coś więcej, co, jak, za ile, na ile to starcza, jakieś linki dokładnie do tego produktu który używałeś .

Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Pochwalił: 8296 razy
Pochwalony: 20005 razy
Kontakt:

Post autor: Paweł » środa, 16 stycznia 2013, 14:47

Wojtaslodz, było parę kartek wcześniej 2012-11-27, 14:43
http://www.forum.nagrzyby.pl/viewtopic. ... &start=165 ale zostało przyklepane postami :D

Awatar użytkownika

viragolo
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Pochwalił: 5 razy
Pochwalony: 105 razy

Post autor: viragolo » poniedziałek, 28 października 2013, 08:56

EyaSomeya, również rzucałem palenie i pamiętam co się wtedy nauczyłem. Najważniejszy jest rodzaj diety. Palenie to głównie nałóg psychiczny, siedzi w naszej głowie, gdy nam się "tego chce" to wcale nie chodzi o nikotynę tylko o "to coś", nasz nałóg psychiczny, bardzo silne przyzwyczajenie. Dodatkowo organizm oczyszcza się z ogromych ilości toksyn a będąc czystszym i zdrowym rośnie nam apetyt, czujemy głód. Tak więc nie tyjemy bo tak jest po odstawieniu nikotyny tylko dlatego, że jemy więcej i częściej.

Nienajlepszym pomysłem jest głodzenie się, to nic nie da, musimy dostarczyć organizmowi wiele składników odżywczych i mineralnych by prawidłowo się rozwijał. Dlatego trzeba jeść gdy czujemy głód, ale to musi być jedzenie z głową. Można nawet podjadać między posiłkami, ale to muszą być małe ilości i oczywiście jemy mało kalorii a więcej witamin i minerałów. Chcesz coś podgryźć ? Nie ma sprawy, większość warzyw można jeść w dowolnych ! ilościach, marchewki, kapustę, pomidory, ogórki, pietruszkę, rzodkiewkę ... i wiele innych warzyw możesz przegryzać kiedy sobie chcesz. Owoce już w miejszych ilościach bo wiele z nich zawiera dużo węglowodanów, czyli cukrów. Ale jedno jabłko zamiast batona to świetny wybór, tylko ze skórką oczywiście. Cukry, nawet te proste, są zdrowe dla głodnego organizmu, po ciężkich ćwiczeniach komórki nasze potrzebują energii i wtedy cukier jest jak najbardziej wskazany. Ale gdy nasze komórki nie są głodne taka dawka energii nie będzie wykorzystana i zostanie odłożona na zapas w postaci tłuszczu.

Bardzo ważny jest obiad, czyli główny posiłek dnia ( dla niektórych to obiadokolacja po powrocie z pracy ). Na obiad jedz produkty które dostarczą zarówno energii ( najlepiej w postaci kasz ( jaglana czyni cuda ), pełnoziarnistych produktów, mogą być ziemniaki które są zdrowe bo to warzywo ) ale i bogtctwa innych składników, czyli zawsze do tego duża ilość warzyw gotowanych na parze lub w zupie. Do tego ja polecam jajka na twardo. No i teraz najważniejsze, przecież obok ziemniaków i warzyw trzeba położyć kotleta.... otóż w tym cały kłopot, ten kotlet musisz odstawić na pewien czas, tak samo jak masełko do polania tych ziemniaków, nie stosuj dodatkowego tłuszczu. Jak już mięso to białe, gotowane, np. potrawka z kurczaka z marchewką :), ale bez smarzenia mięsa wczesniej na tluszczu.

Postaraj się wyeliminować z diety cukier biały całkowicie, to jest zbyt łatwe paliwo dla Twoich komórek, jesli go zabraknie organizm zacznie zużywać swoje zapasy tłuszczu. Aby komórki zrobiły się głodne najlepiej je zwyczajnie zmęczyć, czyli poćwiczyć, pobiegać, nawet zwykły długi spacer jest ćwiczeniem. Każdy z nas wie jak głodny jest człowiek gdy zejdzie z gór. Gdy odczujesz zbyt wcześnie głód ( w wyniku ćwiczeń, spaceru ) to podgryź coś co zawiera dużo witamin i minerałów, np. bardzo smaczne są orzechy i nasiona ( np. słonecznik ), aczkolwiek to są produkty tłuste, kaloryczne, więc nie za dużo.

No i to co moim zdaniem najważniejsze, uzupełnienie diety w zioła oraz zdrowe soki, nalewki. Polecam cherbatki ziołowe, na yt jest program "drogowskazy zdrowia", Pani Korżawska naprawdę wie co mówi, opowiada mądre rzeczy na temat ziół, również związanych z odchudzaniem. Większość z nich znajdziesz za darmo na każdej łące poza miastem. Spacer w celu pozbierania zioł to świetny pretekst by wyjść z domu :)

Trochę się rozpisałem :P ale mam nadzieję, że komuś się coś z tego przyda. Jeszcze raz polecam zioła gdyż to znimi ewoluował nasz układ pokarmowy, nasi przodkowie jedli zioła więc i my powinniśmy by wszystko działało jak w zegarku. No i na koniec dodam coś oczywistego, by schudnąć trzeba wyeliminować z diety produkty wysokoprzetworzone ( np. fast food ) gdyż poza tłuszczem, cukrem, toksynami i ogromną ilością soli nie posiadają w składzie nic ciekawego.

Powodzenia :)

Człowiek nie przestaje się bawić bo się starzeje, tylko starzeje się bo przestaje się bawić
Awatar użytkownika

Autor tematu
Zenit
Kontakt:

Post autor: Zenit » poniedziałek, 28 października 2013, 11:42

viragolo, Bardzo dobre rady piszesz ja muszę też zacząć się odchudzać bo waga poszła do góry...

Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

viragolo
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty

Post autor: viragolo » poniedziałek, 28 października 2013, 13:53

"Więc chop do samochodu i do drogerii zakupiliśmy 2 op. no i od soboty na tym jadę 3x dziennie + sok warzywny + kawa no i są efekty a co najważniejsze to ten wynalazek powoduje, że nie jestem głodny i to jest zaleta zastępuje 2 posiłki dzienne"
- ps. ja nie wierzę w złote środki i moim zdaniem nic dziwnego, że chudniesz jeśli nie jesz normalnych posiłków i pijesz sok warzywny. Zostaw sok i odstaw ten specyfik a też będziesz chudł. Choć moim zdaniem całkowite odstawienie normalnych posiłków to kiepski pomysł. W którymś momencie zacznie brakować Ci jakiejś witaminy lub innego ważnego dla organizmu składnika.

Człowiek nie przestaje się bawić bo się starzeje, tylko starzeje się bo przestaje się bawić
Awatar użytkownika

Sensibility
Imię: Grażyna
Ulubione grzyby: borowik kania koźlarz
Pochwalił: 1374 razy
Pochwalony: 5878 razy
Kontakt:

Post autor: Sensibility » poniedziałek, 28 października 2013, 17:26

Zenit pisze: ja muszę też zacząć się odchudzać bo waga poszła do góry...
Już mi nawet nic nie mów na ten temat, bo u mnie to samo. Łażę przez to wściekła i rozdrażniona. :x
A już zdążyłam dziś zaliczyć porcję słodyczy u koleżanki na imieninach. :placze: :x :placze:
Rozum mi odebrało i tyle. :mrgreen:

Awatar użytkownika

viragolo
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty

Post autor: viragolo » poniedziałek, 28 października 2013, 18:27

Chciałbym dodać jeszcze coś co wyczytałem na temat zdrowia ( czyli również odchudzania, powracania do normlanej zdrowej sylwetki ) w poradnikach ziołolecznictwa ( takie małe zainteresowanie obok grzybów ), niby to dziwne ale by być zdrowym bardzo ważne jest nasze samopoczucie, nastawienie oraz rozrywka, relaks. Pewnie większość z nas po to idzie do lasu :) Sensibility, ten stres może być przyczyną, a nie skutkiem :)

Wiadomo, że pracować każdy musi ale trzeba czasem uspkoić nerwy, wyzbyć się stresu który jest przecież zwykłą substancją chemiczną która ma przygotować nasze mięśnie do ucieczki przed drapieżnikiem za wszelką cenę ( mam na myśli jak powstała ta funkcja naszego organizmu :P ), te substancje które sami produkujemy nie są zdrowe dla naszego ciała.

To już wszystko co na temat odchudzania wiem odtychczas, ale jak wyczytam jakieś fajne zioło z właściwościami na odchudzanie to nieomieszkam napisać tu o nim. Te informacje są dostępne, ale ja nie mam nigdy pewności, że to co czytam w necie jest prawdą więc mówię tylko o tym, co sam już sprawdziłem i wypróbowałem. Czyli obecnie jedynie podstawy podstaw. Zresztą wszyscy na grzybkach zawsze dajemy pewną dozę ostrożności przy grzybach mniej pospolitych.

Pozdrawiam :beer:

Awatar użytkownika

Autor tematu
Zenit
Kontakt:

Post autor: Zenit » poniedziałek, 28 października 2013, 18:34

viragolo, w Twoim tekście wyczytałem coś o nalewkach :) w tym roku właśnie robię 3 rodzaje : z pigwy, derenia i śliwek węgierek :) Będzie dużo witaminek ale długo na to trzeba czekać... jeszcze z 3 miesiące... a im starsze tym lepsze.

Awatar użytkownika

splywak
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Ulubione grzyby: rydze, podgrzybki
Pochwalony: 57 razy

Post autor: splywak » wtorek, 29 października 2013, 08:44

Zenit pisze:ale długo na to trzeba czekać
rób z wiśni. gotowe do spożycia już po 4 tygodniach :beer:

Każdy ma prawo być trochę porąbany - powiedział kat :)
Awatar użytkownika

Anna73
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Ulubione grzyby: wszystkie grzyby nadające się do jedzenia
Pochwalony: 815 razy
Kontakt:

Post autor: Anna73 » wtorek, 29 października 2013, 08:53

A ja mam odwrotny problem. Przez całe życie ważyłam za mało. Niektórzy krewni twierdzą, że mam figurę kościotrupa.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat