KTO CHCE NIECH CZYTA

O klubie i klubowiczach

Jesteś pierwszy raz na naszym forum? Przywitaj się >> Poznajmy się bliżej
Awatar użytkownika

Leszek/S
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8140
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 00:32
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Post autor: Leszek/S » piątek, 13 stycznia 2012, 15:58

Hej Donaldzie,gdzie te cuda?
Same kłamstwa i obłuda.Nic dobrego się nie dzieje,
świat zachodni z nas się śmieje.
Gospodarka nam się wali,
bieda rośnie Tusk się chwali.
Naiwniakom cuda wciska,
bo naiwni są ludziska.
Postkomuna mu wtóruje,
taki premier im pasuje.
W Polsce obcym tworzą raj,
bo to bardzo dziwny kraj.
Polskę dawno rozsprzedali,
służbę zdrowia zrujnowali.
I nauka także leży,
nikt Tuskowi już nie wierzy.
Hej Donaldzie,gdzie te cuda?
Same kłamstwa i obłuda.
Na kryzysie rząd nie traci,
bo za wszystko naród płaci.

Bunga Bunga


Awatar użytkownika

nikita
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 787
Rejestracja: piątek, 9 maja 2008, 19:25
Ulubione grzyby: Proszę nie składać żadnych gratulacji bez względu na okazję, ani życzeń, ani żadnych pomogłów.
Pochwalony: 40 razy

Post autor: nikita » piątek, 13 stycznia 2012, 17:56

Leszek/S pisze:W Polsce obcym tworzą raj,
bo to bardzo dziwny kraj.
Leszku jeżeli pozwolisz chętnie zamieszczę ten tekst na moim blogu...
Cieszę się, że są ludzie, którzy mają odwagę powiedzieć co ich boli i niepokoi.


Mądrzy ludzie dyskutują pomysły. Przeciętni ludzie dyskutują zdarzenia. Słabi ludzie dyskutują o innych osobach.

Darek29
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity
Posty: 3115
Rejestracja: wtorek, 13 września 2011, 00:09
Ulubione grzyby: duże i twarde
Lokalizacja: Pustynia Wlkp.
Pochwalony: 279 razy

Post autor: Darek29 » piątek, 13 stycznia 2012, 17:58

Leszek/S pisze:Bunga Bunga
Mam rozumieć, że autorem jest Berlusconi? ;) :lol: ROTFL Czy to Twoje dzieło Leszek/S :)


Jestem wesoły Romek mam na pustyni domek, a na niej całkiem pusty las powtarzam jeszcze raz, jestem wesoły Romek mam na pustyni domek...
Awatar użytkownika

nikita
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 787
Rejestracja: piątek, 9 maja 2008, 19:25
Ulubione grzyby: Proszę nie składać żadnych gratulacji bez względu na okazję, ani życzeń, ani żadnych pomogłów.
Pochwalony: 40 razy

Post autor: nikita » piątek, 13 stycznia 2012, 19:33

Darek29 pisze:
Leszek/S pisze:Bunga Bunga
Mam rozumieć, że autorem jest Berlusconi? ;) :lol: ROTFL Czy to Twoje dzieło Leszek/S :)
Nie... Donald ;)


Mądrzy ludzie dyskutują pomysły. Przeciętni ludzie dyskutują zdarzenia. Słabi ludzie dyskutują o innych osobach.

Darek29
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity
Posty: 3115
Rejestracja: wtorek, 13 września 2011, 00:09
Ulubione grzyby: duże i twarde
Lokalizacja: Pustynia Wlkp.
Pochwalony: 279 razy

Post autor: Darek29 » piątek, 13 stycznia 2012, 19:54

Nikita pisze:Nie... Donald
:mrgreen: Nie no, sam o sobie to by wiersza nie napisał, a już napewno nie taki, prędzej pochwalny ;) :lol:


Jestem wesoły Romek mam na pustyni domek, a na niej całkiem pusty las powtarzam jeszcze raz, jestem wesoły Romek mam na pustyni domek...
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » piątek, 13 stycznia 2012, 21:34

Miałem dziś zamieścić wiersz ale z ważnych przyczyn nie mogę to zrobić... Jutro jak będę mógł dam go. (jest napisany ręcznie ale nie mam stałego netu)


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

nikita
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 787
Rejestracja: piątek, 9 maja 2008, 19:25
Ulubione grzyby: Proszę nie składać żadnych gratulacji bez względu na okazję, ani życzeń, ani żadnych pomogłów.
Pochwalony: 40 razy

Post autor: nikita » piątek, 13 stycznia 2012, 21:42

Darek29 pisze:Nie no, sam o sobie to by wiersza nie napisał,
To skrót myślowy... Donald pisze własnym życiem wierszyki i niezłe scenariusze na tragikomedię... ;)


Mądrzy ludzie dyskutują pomysły. Przeciętni ludzie dyskutują zdarzenia. Słabi ludzie dyskutują o innych osobach.
Awatar użytkownika

Teo
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1852
Rejestracja: poniedziałek, 20 września 2010, 08:23
Ulubione grzyby: Borowik, podgrzybek, kania
Lokalizacja: Zgorzelec
Pochwalony: 414 razy

Post autor: Teo » sobota, 14 stycznia 2012, 03:38

Zenit, kiedyś mi zwracałeś uwagę, żebym pisał na stronie - Utwory wierszowane mniej lub bardziej poważne. Na tej stronie, żebym pisał te bardziej poważne. Ja się pytam, czy jest jakiś krytyk czy recenzent, który by oceniał, czy tu pisać, czy gdzie indziej? Zauważyłem ostatnio, że wrzucone jest tutaj wszystko do jednego worka, czyli szwarc mydło i powidło jak kiedyś w sklepie kolonialnym. Każdy pisze jak umie, swoje,,utwory" lub cytuje czyjeś, lub uznanych poetów. Nie można stosować dryl pruski jak kiedyś w wojsku, czyli Twoje apele nie odniosły skutku. Mółbyś dalej stosować swoją wypróbowaną metodę, ale ludziom buzi nie zamkniesz, chyba że ich wyrzucisz z forum lub odejdą sami , a szkoda ich. Dobrze, że trochę odpuściłeś to chyba lepsza metoda niż straszenie. Założenia Twoje może były słuszne, ale się nie sprawdziły.Tylu ludzi dobrych dla tego forum odeszło. Ja już nie wiem, gdzie mam pisać, mam rozdwojenie jaźni. Skoro nasi forumowicze nie piszą utworów poważnych , to czymś należy wypełnić lukę. Może lepiej by brzmiał temat- Kto chce niech pisze, a nie -Kto chce niech czyta, ale nie ja zakładałem temat i nie mogę go zmienić. Poza tym czytam niektóre wypowiedzi i mogę wyczytać między wierszami, że wciska się tu polityka i sprawy ideologiczne, że my są lepsi a nie oni (,,rządzący"), czyżby niektórzy odkrywali swoją przynależność partyjną. Może lepiej temat zamknąć i stworzyć jeden wspólny, a tak się skacze z jednego tematu na drugi. Są to tylko moje przemyślenia.
Kto chce niech się odniesie do tego tekstu. Zapraszam odważnych. :)


Moje motto ..Dążyć w życiu do celu tylko nie za wszelką cenę

Grzyboznawca nr. 1940
Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

KTO CHCE NIECH CZYTA

Post autor: Nadir » sobota, 14 stycznia 2012, 04:17

Aleście pofolgowali z tymi wierszydłami, brawa dla wszystkich :brawo: :brawo: :brawo: :beer: :beer: :beer:
A jednakm złe emocje czasem potrafią wyzwolić te dobre.... :roll: :D

Teo pisze:Kto chce niech się odniesie do tego tekstu.
Teo, proszę bardzo - już się odnoszę.... :)
Dużo masz racji w tym co piszesz, jak wiesz - sam kiedyś starałem się po trosze być niejako "strażnikiem" tego tematu i dbać o to, żeby tu choć deko powagi było we wstawianych wierszach i żeby to nie przypominało tematu "Grzybowy humor...", ani nie było politycznym "ringiem" - wszystko to czysto z szacunku dla nieobecnego już Marka i dla jego talentu. Ale szybko okazało się, że nie mnie tu decydować kto ma pisać i jak - oraz co jest poważne, a co już niepoważne. Temat żyje swoim życiem, jak wszystkie na tym forum... :) i może niech tak zostanie :) Jakiś czas temu zrozumiałem, że nie można i właściwie nie ma sensu tu w ten sposób "stróżować", niech każdy wstawia wiersze jakie chce. Jak będzie przeginał, to go Marek z zaświatów porządnie postraszy i już ;)
Ja ograniczę się tylko do pilnowania (jak w innych tematach), żeby wstawiane słownictwo było w granicach rozsądku. Dopóki tu nikt nie używa niestosownych słów i dopóki innych osób nie obraża - to niech sobie rymuje i pisze ile chce, aż mu spacja z klawiatury wyleci ;)


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

KTO CHCE NIECH CZYTA

Post autor: Zenit » sobota, 14 stycznia 2012, 10:40

Teo pisze: Każdy pisze jak umie, swoje,,utwory" lub cytuje czyjeś, lub uznanych poetów.
i niech tak będzie ważne żeby nie wyśmiewać drwić z tego co ktoś pisze. Proponuję jeśli się komuś dany wiersz nie podoba to lepiej tego nie komentować i tyle...

A teraz obiecany na wczoraj wiersz z wcześniejszym wstępem:

Wiersz jest nawiązaniem do wiersza Brzechwy w którym wspomniano o skarbonce. Taką skarbonką jest ciągłe utrzymywanie serwera portalu NaGrzyby.pl .
Wielu nowych sympatyków portalu nie zna historii jego rozwoju i ważnych faktów o których wiedzą tylko "starzy" sympatycy . W wierszu tym zawarłem streszczenie rozwoju strony i podziękowanie za pomoc przy jej rozbudowie. Wsparcie jakie było mi dawane było bezcenne ale nie wszyscy dawali je bezinteresownie. Był moment w historii portalu że pewna urocza para członków pewnego stowarzyszenia zablokowała moją stronę na dość długi czas uzurpując sobie prawa do domeny i serwera... Chcąc aby nigdy więcej taka sytuacja się nie powtórzyła że darczyńcy staliby się właścicielami portalu podziękowałem za współpracę z tym stowarzyszeniem. Od tego roku dziękuję za jakąkolwiek pomoc dofinansowywania serwera . Proszę nie myśleć że nie pamiętam Waszej kilkuletniej pomocy która w 100% szła na utrzymanie serwera i rozbudowę portalu. Jeśli ktoś myśli że utrzymanie tak dużego portalu to kwestia kilkuset złotych to się myli. Co miesiąc płacę 350 zł i od czasu do czasu staram się za środki z reklam wprowadzać modernizację funkcjonalności portalu (np wprowadzona niedawno modernizacja archiwizacji niusów kosztowała mnie 600 zł) Od dziś naniosę poprawki w Klubowym Regulaminie Interentowego Klubu Miłośników Grzybów Darz Grzyb. Jesteście gośćmi portalu bez jakichkolwiek zobowiązań związanych z pomocą przy utrzymaniu finnasowej serwera. Wszelkie "możliwości" jakie są zawarte w portalu nagrzyby.pl (galerie , forum) są do waszej dyspozycji.

Zapraszam do wierszyka który w skrócie przedstawia historię rozbudowy portalu

Historia strony NaGrzyby.pl

Każda pasja jest kosztowna
Dziś za darmo nikt nie daje
Czy to serwer czy to program
Krzyczy tylko by się "najeść"

Grzybna strona się rozrasta
Rośnie grono Pań i Panów
Choć problemów jest bez liku
Można liczyć na jej fanów...

Myślę jednak że już pora
Robić to by raz ostatni...
Bo nie myślę by raz drugi
Ktoś wyłączył na czas długi
Serwer, no i naszą pracę
Krzycząc bo ja za to płacę !
Strona, serwer teraz hula
Choć niejeden wciąż narzeka
Bo za długo na coś czeka
A to znów go wyloguje
A to mu reklama truje
Wiedz mój gościu że reklamy
To gwarancja że wciąż mamy:
Stronę która żadnym rankiem
Nie zostanie "telerankiem"
Teraz możesz spać spokojnie
Mieć pretensje tylko do mnie
Masz już wszystko gratis prawie
Lecz pamiętaj o reklamie...
Pora kończyć przemówienie
I wyrazić swe życzenie...
Wiem że rządzić chce tu wielu
Dajcie władzę mnie jednemu!
Tak nieśmiało o to proszę
Dając własne cztery grosze !

Wiesław Kamiński (Zenit)


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Leszek/S
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8140
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 00:32
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Post autor: Leszek/S » sobota, 14 stycznia 2012, 10:57

Stronę która żadnym rankiem Nie zostanie "telerankiem"
super :ok:



Darek29
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity
Posty: 3115
Rejestracja: wtorek, 13 września 2011, 00:09
Ulubione grzyby: duże i twarde
Lokalizacja: Pustynia Wlkp.
Pochwalony: 279 razy

Post autor: Darek29 » sobota, 14 stycznia 2012, 11:05

Zenit pisze:Był moment w historii portalu że pewna urocza para członków pewnego stowarzyszenia zablokowała moją stronę na dość długi czas uzurpując sobie prawa do domeny i serwera
Uu, to grubo :shock: :|
Zenit pisze:Jeśli ktoś myśli że utrzymanie tak dużego portalu to kwestia kilkuset złotych to się myli. Co miesiąc płacę 350 zł i od czasu do czasu staram się za środki z reklam wprowadzać modernizację funkcjonalności portalu
I chwała Ci za to Zenit :ok: :beer:

Zenit, uroczy wiersz :brawo: Bardzo fajnie Ci to wyszło. Odnosze wrażenie, że każdy temat potrafisz zrymować i zamienić w wiersz :)


Jestem wesoły Romek mam na pustyni domek, a na niej całkiem pusty las powtarzam jeszcze raz, jestem wesoły Romek mam na pustyni domek...
Awatar użytkownika

Leszek/S
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8140
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 00:32
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Post autor: Leszek/S » sobota, 14 stycznia 2012, 11:50

Teo pisze:Zenit, kiedyś mi zwracałeś uwagę, żebym pisał na stronie - Utwory wierszowane mniej lub bardziej poważne
Grzybozbieracz pisze:Dużo masz racji w tym co piszesz
Zanim wkleiłem wiersz "hej Donaldzie" do tematu KTO CHCE NIECH CZYTA przeczytałem jak to się mówi "od deski do deski" wiersze śp MARKA i stwierdziłem ze ON również wstawiał tutaj SATYRĘ więc nie rozumiem skąd takie "obruszenie" Zalecam troszkę dystansu do siebie i do ludzi ;)
Ostatnio zmieniony niedziela, 15 stycznia 2012, 12:23 przez Leszek/S, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika

Teo
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Posty: 1852
Rejestracja: poniedziałek, 20 września 2010, 08:23
Ulubione grzyby: Borowik, podgrzybek, kania
Lokalizacja: Zgorzelec
Pochwalony: 414 razy

Post autor: Teo » sobota, 14 stycznia 2012, 13:53

Grzybozbieracz,
Grzybozbieracz pisze:aż mu spacja z klawiatury wyleci
podoba mi się to , do różnych spraw podchodzisz z humorem, jesteś pozytywnie i optymistycznie nastawiony. :595: :ok: :beer:

Zenit, wierszyk super.
Jeśli chodzi o całokształt, to wykonałeś ogromną pracę, wszystko dźwigasz na swoich barkach, widać po Tobie już zmęczenie po kilkunastu latach pracy, ale ja Ci życzę trwaj na swoim stanowisku jak najdłużej, masz dośc silną psychikę.

Myślałem , że jeszcze ,,ktoś" odniesie się do mojego stanowiska, ale widzę że od jakiegoś czasu mnie ignoruje, więc vice versa
:p


Moje motto ..Dążyć w życiu do celu tylko nie za wszelką cenę

Grzyboznawca nr. 1940
Awatar użytkownika

Wojtas
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8093
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 16:07
Imię: Wojciech
Ulubione grzyby: Borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 587 razy
Pochwalony: 2718 razy
Kontakt:

Post autor: Wojtas » sobota, 14 stycznia 2012, 14:42

Leszek/S, Bunga Bunga - jeżeli to Twoje dzieło to :beer:
Zenit, Wymiatasz ostatnio :beer: :beer: :beer:


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat