Niewyjaśnione sprawy... klubowe i nie tylko

O klubie i klubowiczach

Jesteś pierwszy raz na naszym forum? Przywitaj się >> Poznajmy się bliżej
Awatar użytkownika

Autor tematu
Urania
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Pochwalony: 33 razy
Kontakt:

Niewyjaśnione sprawy... klubowe i nie tylko

Post autor: Urania » wtorek, 2 stycznia 2007, 20:11

Dorota pisze:Wszak mamy tylu zagorzałych obrońców prawa, więc może zrobiliby coś poza gadaniem???
W naszym kraju niestety wszystko rozbija się o pieniądze. :( Tabliczek nie ma, bo nie ma na nie pieniędzy. Co gorsza, istnieją miejsca objęte ścisłą ochroną, które powołano, a następnie nie było pieniędzy ani na plan ochrony, ani nawet na fachowe opisanie miejsca, że o tabliczkach nie wspomnę. :( A tak apropo, na każdej mapie turystycznej rezerwaty są dokładnie zaznaczone.
Już drugi raz podobny komentarz pod, między innymi, moim adresem. Bardzo mi miło, szczególnie, że nie znacie mnie dobrze, ani tego czym się zajmuję.
Ostatnio zmieniony czwartek, 20 maja 2010, 10:15 przez Urania, łącznie zmieniany 1 raz.

Urania
Przyroda to moje hobby!
Awatar użytkownika

Dorota
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity
Pochwalony: 30 razy

Post autor: Dorota » wtorek, 2 stycznia 2007, 20:54

Urania! Jeżeli nie ma kasy nawet na oznaczenie terenu chronionego, to po co tworzyć prawo, którego nikt nie będzie egzekwował, bo też nie ma na to pieniędzy?

Zimowych zbiorów nadszedł czas...
Awatar użytkownika

marjan
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity
Pochwalony: 8 razy

Post autor: marjan » wtorek, 2 stycznia 2007, 21:09

Vito napisał"Lepiej już ogrodzić kawałek drutem kolczastym i postawić znak z napisem 'Uwaga ! Teren zaminowany", będzie prościej i taniej. "

Vito! Ludu grzybowego nie zatrzyma nawet taka tablica, :x Wszak poligony to bardzo chętnie odwiedzane przez grzybiarzy-kamikadze miejsca :wink: :wink: :wink:

Wodz grzybowej Pyrlandii !Marjan z Pyrlandii!!!!
Awatar użytkownika

Autor tematu
Urania
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Kontakt:

Post autor: Urania » wtorek, 2 stycznia 2007, 21:33

Dorota pisze:Urania! Jeżeli nie ma kasy nawet na oznaczenie terenu chronionego, to po co tworzyć prawo, którego nikt nie będzie egzekwował, bo też nie ma na to pieniędzy?
A czy w naszym kraju cokolwiek jest normalne? :wink: :P

Piękne zdjęcie, Vito. :) Ty nie przekonasz mnie, a ja Ciebie. Na tym więc może poprzestańmy. :)

Urania
Przyroda to moje hobby!
Awatar użytkownika

Autor tematu
Urania
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Kontakt:

Post autor: Urania » wtorek, 2 stycznia 2007, 21:50

Vito pisze:Urania, już Cię przekonałem.
Niestety nie. Mój komplement był uznaniem dla Twojego "warsztatu", bo zdjęcia robisz przepiękne, bez względu na to gdzie i co jest obiektem. :) Tylko tyle. Przekonanie o niesłuszności wchodzenia do rezerwatu pozostaje bez zmian. :)

Urania
Przyroda to moje hobby!
Awatar użytkownika

Dorota
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity

Post autor: Dorota » wtorek, 2 stycznia 2007, 21:51

Urania pisze:A czy w naszym kraju cokolwiek jest normalne? :wink: :P
Każdy ma swoją własną normalność. :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika

Autor tematu
Urania
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Kontakt:

Post autor: Urania » wtorek, 2 stycznia 2007, 22:19

Vito pisze:Czy przeczytałaś na tablicy, że tą łąkę trzeba kosić, aby zachować występującą tam roślinność chronioną. A jak te zabiegi się mają do innych bytów?
To się nazywa "ochrona czynna" Vito. :) Rzecz dobrze znana każdemu, kto miał cokolwiek wspólnego z ochroną przyrody. Dzięki temu "wszystkie byty" :P , które wymagający takiej czynnej ochrony rezerwat ma chronić, ciągle tam pozostają i cieszą się "dobrym zdrowiem".

Ale ten temat naprawdę jest zupełnie o czymś innym, więc dyskusję albo trzeba przenieść gdzie indziej, albo skończyć, bo znowu zaczną "znikać" posty. :P

Urania
Przyroda to moje hobby!
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Pochwalił: 48844 razy
Pochwalony: 9010 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » wtorek, 2 stycznia 2007, 22:23

Urania pisze:bo znowu zaczną "znikać" posty. :P
spokojnie Urania tego rodzaju posty są bardzo ciekawe :)

Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php

Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

marjan
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity

Post autor: marjan » środa, 3 stycznia 2007, 19:42

Vito, Co do tej dyskusji to moje stanowisko jest takie...
1 .Bez krępacji wszedłbym na teren rezerwatu w celach poznawczych,nie wyrządzając tam żadnych szkód i nie może być mowy o pozysku jakikolwiek grzybów chronionych czy nie chronionych :wink:
2.Grzybów chronionych np siedzuń sosnowy,"przypadkowo" przez kogoś kopnięty nigdy nie znajdzie się w moim koszyku nawet w zwykłym lesie
:wink: Przyznam ,że zdarzało mi się zjechać od najgorszych grzybiarzy mających chronione grzyby w koszyku :roll:

Czyli reasumując prawo respektuje tylko w 50% i nie mam z tego powodu dyskomfortu :wink:

Awatar użytkownika

Dorota
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity

Post autor: Dorota » czwartek, 4 stycznia 2007, 15:49

Zibi, nie jesteś osamotniony w otrzymywaniu ostrzeżeń; mnie się dostało za to samo, chociaż nie zrobiłam tego po raz pierwszy :o :o :o
Ale taka czerwona odznaka pod avatarkiem wygląda całkiem nieźle. :wink:

Szkoda tylko, ze następny temat nie zostanie zakończony, a później pojawią się zarzuty, że wszyscy coś zaczynają, a później im się nie chce kontynuować. :( :( :(
I "NOWI", którzy to przeczytają, pełni zapału zaczną coś robić, a później otrzymają ostrzeżenia.

Awatar użytkownika

marjan
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity

Post autor: marjan » czwartek, 4 stycznia 2007, 16:33

Czytam to i odechciało mi się pisać.To bez sensu :( :( :(

Awatar użytkownika

Dorota
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity

Post autor: Dorota » czwartek, 4 stycznia 2007, 17:54

Vito pisze:Nie wolno odbierać innym prawa do prezentowania własnych opinii. Można się z nimi nie zgadzać, ale należy je uszanować.
Te zasady przestały obowiązywać od jakiegoś czasu. Wszak łatwiej jest skasować kogoś dwoma kliknięciami (lub zablokować jednym) niż podejmować niewygodną dla siebie dyskusję.

A jeżeli chce się egzekwować jakieś zasady, powinny być one od początku jasno przedstawione i stosowane wobec wszystkich jednakowo, a nie wybiórczo, jak to ma obecnie miejsce.

asza
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Pochwalony: 25 razy

Post autor: asza » czwartek, 4 stycznia 2007, 17:55

Zibi pisze:Asza,bardzo mi przykro,ale nasza rywalizacja powoli dobiega końca,jak widzisz dostałem już pierwsze ostrzeżenie,zaraz będą następne i wylecę ze strony tak jak Krzysio Patyk(on jakoś bez ostrzeżenia)
Zibi, no cóż, jesteśmy na tej stronie gośćmi i powinniśmy dostosować się do istniejących nakazów i zakazów. Dziwię się jednak, bo przecież (jeśli pamięć mnie nie myli) ta strona miała służyć NAM, po to przecież Zenit ją stworzył, jak twierdzi. Jest taka stara zasada "gość w dom, bóg w dom", może nie wszyscy ją znamy. Wielokrotnie już wypowiadałam się na temat tego, że nie ma ludzi, którzy wszystko wiedzą, chyba że są omnibusami i czasami ktoś inny niż "JA" ma rację. Myślę, że nie ma potrzeby, abym prowadziła dalej swój wywód, w pełni podzielam zdanie Vita, jeżeli nie obrażamy siebie nawzajem, a tylko wypowiadamy własne zdanie to...
Zibi, wracając do tematu głównego, ostro znowu poszalałeś :shock: Ja odwiedziłam dzisiaj sosnowo-świerkowy las, znalazłam mnóstwo tęgoskórów (nie brałam ich jednak pod uwagę, ale to naprawię niebawem), pieniążków maślanych i trochę nadrzewnych ciekawostek, ale z nimi przeniosę się do innych tematów :) Cieszę się, że żaden grzybek Ci nie zaszkodził :lol: i jesteś z nami :D
Ostatnio zmieniony czwartek, 4 stycznia 2007, 17:56 przez asza, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Dorota
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity

Post autor: Dorota » czwartek, 4 stycznia 2007, 17:56

Vito pisze:Zamykanie "ust" nie licuje z tym forum, jego ideą i przesłaniem.
Idee i przesłania zmieniają się wraz z punktem widzenia, który, jak wiadomo, zależy od punktu siedzenia.

[ Dodano: 2007-01-04, 18:00 ]
asza pisze:jesteśmy na tej stronie gośćmi i powinniśmy dostosować się do istniejących nakazów i zakazów.

Ale jak dostosować się do zmieniających się jak w kalejdoskopie nakazów i zakazów, jeśli jednego dnia mogę coś zrobić, a następnego za to samo dostaję ostrzeżenie???

asza
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Pochwalony: 25 razy

Post autor: asza » czwartek, 4 stycznia 2007, 18:28

Dorota pisze:Ale jak dostosować się do zmieniających się jak w kalejdoskopie nakazów i zakazów, jeśli jednego dnia mogę coś zrobić, a następnego za to samo dostaję ostrzeżenie???
Dobre pytanie, nie znam na nie odpowiedzi, ciekawe czy ktoś ją zna :?

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat