Pożegnanie

O klubie i klubowiczach

Jesteś pierwszy raz na naszym forum? Przywitaj się >> Poznajmy się bliżej
Awatar użytkownika

Gabi
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Ulubione grzyby: Smardze, borowiki, kanie ...
Pochwalił: 24 razy
Pochwalony: 2090 razy

Post autor: Gabi » piątek, 16 grudnia 2011, 20:04

Sensibility pisze:Szkoda takiego wartościowego człowieka, na dodatek dobrze ułożonego i z klasą, jakim jest Rafał ale widzę, że sprawa już jest przesądzona?
Podpisuje sie pod tym i naprawde szkoda, ze kolejna OSOBA odchodzi. :(

W zyciu trzeba wszystkiego poprobowac
Awatar użytkownika

Goscha
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Ulubione grzyby: kurki,pieczarki
Pochwalony: 9 razy

Post autor: Goscha » piątek, 16 grudnia 2011, 21:17

Hmmmmmmmmmmmmm SZKODA WIELKA SZKODA :x :x :x :x :x :x :x Miałam okazję poznać osobiście całą rodzinkę:)Cudowni ludzie:)
Szkoda, że przez "bohomazy" i czyjeś widzi mi się doszło do tej sytuacji . Muszę też się dobrze zastanowić czy" JESTEM GODNA TEGO FORUM" :doh: :mlotek:

Autor tematu
Rafał-J

Post autor: Rafał-J » piątek, 16 grudnia 2011, 23:53

Bardzo Wam wszystkim dziękuję za niezwykle miłe słowa pod adresem mojej skromnej osoby. Uwierzcie mi, że Wasze opinie bardzo wiele dla mnie znaczą.

Zauważam, że w wielu wypowiedziach powtarza się myśl o mojej pochopnej decyzji. Wobec powyższego, należą się Wam słowa wyjaśnienia.
Moja decyzja o odejściu z forum nie jest pochopna, nie przemyślana ani nie jest podjęta pod wpływem emocji. O opuszczeniu forum myślałem już od dawna a obecne posunięcia Zenita tylko dopełniły czarę goryczy. Prawdziwym powodem jest to, jak są tutaj traktowani ludzie. Nie mogłem i nie mogę dalej przeboleć odejścia z forum kilku niezwykle wartościowych osób. Mówię tu o Baśce, Waldku, Ryśku i Ewie. Kulisy tego "odejścia" Ewa wyjaśniła w tym poście: http://www.forum.nagrzyby.pl/viewtopic" onclick="window.open(this.href);return false;. ... 853#357853
Zdałem sobie sprawę, że wczoraj odeszli Oni a jutro mogę to być ja albo inna osoba, która ma swoje zdanie i jawnie go tu wypowiada. Długo czekać nie musiałem. Miałem dwa wyjścia. Albo ładnie się uśmiechać i maskować to co myślę albo być sobą i mówić otwarcie o tym co mi się podoba i o tym co mi się nie podoba. Wybrałem drugą opcję, zgodnie ze swoim sumieniem.
Zenit pisze:Proszę Cię Rafał o skasowanie swoich wpisów na forum tak samo skutecznie jak skasowałeś galerie (administratorzy będą mieli mniej pracy przy porządkowaniu portalu i forum za co Ci z góry dziękuję) . Liczę że do poniedziałku usuniesz własne wpisy ze zdjęciami powiązanymi z galeriami. Jeśli sprawiłoby Ci to zbyt dużo kłopotu mogę automatycznie wykasować wszystkie Twoje wpisy bez względu na to czy powiązane są ze zdjęciami.
Zenit, jako administrator tego forum doskonale wiesz, że nie mam uprawnień do tego aby edytować czy kasować swoje wpisy. Takie uprawnienia mają moderatorzy i administratorzy. Użytkownicy tacy jak ja nie mogą tego zrobić.
Biorąc pod uwagę ten fakt, nie widzę innego wyjaśnienia jak to, że napisałeś to z pełną premedytacją i kolejny raz próbujesz oczernić moją osobę. Próbujesz pokazać, że ja z czystej złośliwości a nie z braku możliwości zostawiam potworny bałagan na forum po
moich zdjęciach.
Ty z kolei "dbając" o to, że może mi to sprawić kłopot, oferujesz wykasowanie wszystkich, bez wyjątku moich postów. Jeżeli to zrobisz powstaną znacznie większe dziury niż tylko po zdjęciach. Moje wypowiedzi były cytowane. Te cytaty też usuniesz ? Ciekaw jestem jak.

Widzę, że za wszelką cenę, chcesz się mnie pozbyć, wymazując jakby moją obecność na forum. Zenit, ułatwię Ci to. Jeżeli masz taką ochotę, proszę bardzo, skasuj wszystkie moje posty tak, żeby nie został po mnie nawet najmniejszy ślad.

Pomyśl tylko o jednym. To co ludzie myślą o całej tej sytuacji, zostanie w ich głowach i sercach. Nad tym władzy nie masz i nie skasujesz tego klawiszem Delete.

P.S.
Jeżeli masz w sobie choć odrobinę samokrytycyzmu, to pozwolisz trwać temu tematowi jeszcze przez chwilę. Potem możesz zamknąć temat i skasować moje posty. Ten post jest już moim ostatnim wpisem na tym forum.
Ostatnio zmieniony sobota, 17 grudnia 2011, 08:26 przez Rafał-J, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

klapek
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Ulubione grzyby: borowiki,kurki
Pochwalony: 48 razy

Post autor: klapek » sobota, 17 grudnia 2011, 00:38

Nie no, nie mogę tego przeżyć... Prezesie opamiętaj się. . .

pełnego kosza i napiętego sznura :-)
Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Pochwalił: 14107 razy
Pochwalony: 3136 razy

Post autor: Nadir » sobota, 17 grudnia 2011, 00:39

Rafał-J, przytkało mnie z deka jak otworzyłem ten temat :wow:
Szczerze mówiąc to nie wiem co napisać :|
Twoje odejście jest dla mnie jak piorun z jasnego nieba. A do tego jeszcze ma być odejście wraz z Tobą postów i tylu wspaniałych zdjęć? :doh:

Rafał-J, bardzo się cieszę, że mogłem poznać Cię na ostatnim Smardzowaniu i że mogłem też poznać Twoją wielką pasję fotografowania. Chociaż ledwie parę słów zdążyliśmy zamienić, to jak najmilej wspominam nasze spotkanie z Tobą i Twoją rodziną, którą serdecznie ja i moja Ela pozdrawiamy :) Do dziś pamiętam Twoje wielkie skupienie i zaangażowanie w tym co robisz...
Obrazek Hmm... ja sam widząc takich pasjonatów jak Ty (bo takich osób było więcej na Smardzowaniu), jakoś tak podświadomie zacząłem robić Wam zdjęcia, zapomniawszy w ogóle że mam szukać smardzy - pewnie dlatego w pierwszy dzień wyprawy wróciłem z pustym koszykiem :oops: :) Przyznam szczerze, że często większą przyjemność sprawiało mi robienie Wam zdjęć , niż szukanie smardzyków :)

Rafał-J, jeżeli już na prawdę definitywnie i nieodwołalnie stąd odchodzisz, to życzę Ci wszystkiego dobrego, i mimo wszystko żywię nadzieję, że tu powrócisz oraz że jeszcze kiedyś się spotkamy, bym znowu mógł upamiętniać z jaką pasją fotografujesz przyrodę :poklon: :)

PS. ...tak czy siak - nie wyobrażam sobie tego forum i portalu bez Rafała, ani też bez jego znakomitych zdjęć :?

Awatar użytkownika

klapek
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Ulubione grzyby: borowiki,kurki
Pochwalony: 48 razy

Post autor: klapek » sobota, 17 grudnia 2011, 00:44

Rafał, PROSZĘ O KONTAKT TELEFONICZNY NA PRV

pełnego kosza i napiętego sznura :-)
Awatar użytkownika

Rudek
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Ulubione grzyby: Wszystkie
Pochwalony: 299 razy

Post autor: Rudek » sobota, 17 grudnia 2011, 07:59

Rafał-J, do zobaczenia w leśnych ostępach.

Awatar użytkownika

Zygmunt
Ulubione grzyby: Boletus edulis, Lactarius deliciosus, Boletus erythropus, Russula cyanoxantha
Pochwalił: 149 razy
Pochwalony: 1632 razy
Kontakt:

Post autor: Zygmunt » sobota, 17 grudnia 2011, 12:17

Szkoda i to wielka... Czego nigdy chyba nie zrozumiem, to tego, że tak łatwo można się pozbywać stąd ludzi wartościowych i naprawdę na poziomie, pochłoniętych bez reszty swą pasją i wnoszących tak wiele w rozwój tego forum i strony jako całości. Będzie mi bardzo brakować tutaj Rafała i jego wspaniałych zdjęć. Nie będę się dłużej wypowiadał na ten temat, bo niestety już raczej jest po wszystkim... Mam nadzieję, że nasze grzybowo - fotograficzne ścieżki kiedyś się zejdą w którymś z pięknych lasów...

Proszę teraz Adminów o jedno.
Aby nie usuwać wpisów nie tylko Rafała, ale żadnych odchodzących z tego forum jego stałych i czynnych uczestników (nie On pierwszy i nie ostatni...), oczywiście, jeśli tylko te wpisy nie są sprzeczne z regulaminem i ogólnie w sieci przyjętą netykietą.
Dziury, a raczej przepaści w tematach, jakie w ten sposób powstają, są nie do usunięcia!!! (Chyba, że z całym tematem). Kto tematy "czyta ze zrozumieniem" (choć coraz mniej wątków zasługuje na to, by je czytać w ogóle...), ten wie, o co mi idzie. Wystarczy luk po zdjęciach, które są własnością ich autora i ma prawo "zabrać" je ze sobą. Mamy już wcześniejsze przykłady podobnego, chybionego zacierania śladów na tym forum. Nie będę mówił, po kim. O tym, że stajemy się w ten sposób obiektem kpin na innych forach też publicznych, nie musiałbym chyba dopowiadać. Jest o co zabiegać, zwłaszcza na "największym i najstarszym forum grzybiarzy", póki nie jest za późno.

Awatar użytkownika

Rudek
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Ulubione grzyby: Wszystkie
Pochwalony: 299 razy

Post autor: Rudek » sobota, 17 grudnia 2011, 12:52

Zygmunt, w pełni podzielam twoje zdanie
a nawet nie rozumiem dlaczego by mogły być usuwane czyjeś wpisy -to nie jest normalne.

Piotrd
Hubiak
Hubiak
Pochwalił: 10 razy
Pochwalony: 107 razy
Kontakt:

Post autor: Piotrd » sobota, 17 grudnia 2011, 13:05

Jestem tutaj początującym użytkownikiem, ale w pełni podpisuje się pod wypowiedziami Zygmunta i Rudka - nie kasujcie wpisów bo niszczy to merytoryczną wartość forum.
A tak poza tym, czy dorośli ludzie muszą przenosić na publiczne forum jakieś prywatne animozje (które nawet nie wiadomo czego dotyczą) :doh: zamiast załatwić je między sobą?

Awatar użytkownika

Ania
Ulubione grzyby: przede wszystkim borowiczki, a potem pozostałe
Pochwalił: 297 razy
Pochwalony: 1523 razy

Post autor: Ania » sobota, 17 grudnia 2011, 15:30

Zygmuncie, zrobiłeś krótką, ale wymowną syntezę całego naszego pobytu na tym forum, bo przybyliśmy tu prawie równocześnie. Mój wcześniejszy zapał coraz bardziej przygasa. Przychylam się całkowicie do Twojej opinii i prośby.

...i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami

DZIKI
Grzyb "trujący" na okrągło
Grzyb "trujący" na okrągło
Ulubione grzyby: Generalnie wszystkie...
Pochwalił: 12 razy
Pochwalony: 2075 razy
Kontakt:

Post autor: DZIKI » sobota, 17 grudnia 2011, 17:29

Cóż mogę dodać po tak zacnych przedmówcach... Swoją opinię przedstawiłem już w poprzednim temacie dotyczącym tej sprawy... Mogę jedynie dodać, że nie zrozumiem nigdy sytuacji, w której to do opuszczenia forum zostaje zmuszona lub zachęcona osoba, która miała wiele do przekazania nam wszystkim... Człowiek, którego pasją są grzyby i fotografika opuścił nas i raczej na pewno już tu nie powróci, jest to wielka szkoda dla ogółu społeczności forumowej... A podobno "pasja grzybowa" ma nas łączyć, a nie dzielić...

Rafał, żałuję że za wiele z sobą nie pogadaliśmy, ale może spotkamy się kiedyś na leśnej wędrówce, kto to wie... Życzę Ci dużo udanych grzybobrań i wspaniałych sesji fotograficznych...

A co do sprawy forum, to mam cichą nadzieję, że więcej osób nie opuści nas ze zgoła dziwnych i do końca niewyjaśnionych powodów...
Ostatnio zmieniony sobota, 17 grudnia 2011, 17:55 przez DZIKI, łącznie zmieniany 1 raz.

Jesteśmy wędrowcami...Droga przed nami daleka...
Nikt nie wie gdzie jej kres...I tak idziemy, idziemy...
Dopóki nas nogi nie rozbolą...
Awatar użytkownika

ewar
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Pochwalony: 454 razy

Post autor: ewar » sobota, 17 grudnia 2011, 17:51

Ania, Zygmunt, DZIKI,

Tak bardzo się cieszę, że Was znowu widzę. :) :papa:

Nadir
Administrator
Administrator
Ulubione grzyby: co roku inne
Pochwalił: 14107 razy
Pochwalony: 3136 razy

Post autor: Nadir » sobota, 17 grudnia 2011, 17:55

A mi smutno jest po prostu :(
Caluśki dzień myślałem o tej całej paradoksalnej sytuacji ...i nie trawię tego nadal :?

Co do wypowiedzi Zygmunta to zgadzam się z nią całkowicie - uważam że nie powinno się usuwać żadnych postów, (o ile ogólnie rzecz biorąc nie są obraźliwe itp.), również nie powinno się usuwać postów osoby która odeszła z forum. Jeśli chodzi o mnie to choć mam dostęp - nic związanego z kontami Rafała nie usuwałem i nie zamierzam usuwać.

Awatar użytkownika

ewar
Gimnazjalista pozyskiwacz
Gimnazjalista  pozyskiwacz
Pochwalony: 454 razy

Post autor: ewar » sobota, 17 grudnia 2011, 18:07

Piotrze

Masz rację. Atmosfera ciężka i przytłaczająca. Czy zagości tu kiedyś radość i szczery uśmiech?
Coś pękło.