Klub Shiitake

Pytania i odpowiedzi

asza
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 936
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2004, 14:25
Pochwalony: 25 razy

Re: Klub Shiitake

Post autor: asza » sobota, 22 stycznia 2005, 14:38

Instrukcji nie zeskanuję , bo nie posiadam , ale jeśli masz jakieś pytania , chętnie odpowiem , co nieco już wiem . Mój nr gg2665891 . Pozdrawiam Asza:lol:



Maryjka
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2004, 12:49
Lokalizacja: Kozy/Bielska-Białej
Pochwalony: 7 razy

Re: Klub Shiitake

Post autor: Maryjka » sobota, 22 stycznia 2005, 19:32

Instrukcje domowej uprawy shiitake są w trakcie redagowania . Proszę o cierpliwośc pojawią się na stronie!


Maryjka

asza
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 936
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2004, 14:25
Pochwalony: 25 razy

Re: Klub Shiitake

Post autor: asza » sobota, 22 stycznia 2005, 22:43

Dzień szósty , znowu nastąpił znaczny przyrost , trzy kapelusze rozwinęły się już , pozostałe jeszcze są zmknięte . Wygladają imponująco:lol:
<CENTER>

Obrazek

Obrazek

Obrazek

</CENTER>


Awatar użytkownika

forel
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 135
Rejestracja: sobota, 23 października 2004, 01:28
Lokalizacja: kraków

Re: Klub Shiitake

Post autor: forel » niedziela, 23 stycznia 2005, 01:01

wojtek: Kostki już jadą, niestety kolega zapomniał o instrukcji... Czy ktoś mógłby ją zeskanować i wysłać mailem lub przepisać w skrócie?
duzo informacji znajdziesz na stronie http://www.shiitake.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; a jak podasz adres emilowy to ci wysle tekst instruukcji w notatniku



DORKA & GRZEŚ

Re: Klub Shiitake

Post autor: DORKA & GRZEŚ » niedziela, 23 stycznia 2005, 01:30

[marq]SHIITAKE TO POTĘGA[/marq]

SHIITAKE TO POTĘGA

HODOWALI GO NASIE OJCOWIE
HODUJEMY GO MY
HODOWAĆ GO BĘDĄ NASZE WNUKI


[size=normalny]A tak na poważnie to całkiem przyjemne zajęcie. U mnie w domu na początku wszyscy sceptyczni a teraz musze wszystkich odganiać (tacy są ciekawi o ile podrosły od ostatniej obserwacji)[/size]
<CENTER>

Obrazek

Obrazek
</CENTER>



wojtek
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 24 października 2004, 19:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klub Shiitake

Post autor: wojtek » niedziela, 23 stycznia 2005, 11:37

[quote]

dzięki serdecznie, czekam niecierpliwie
pozdrawiam
Wojtek
luca@wr.onet.pl



homonim

Re: Klub Shiitake

Post autor: homonim » niedziela, 23 stycznia 2005, 21:24

JUtro mogę stać się posiadaczem kostek, ale instrukcja, jaką już sobie zapewniłem (dziękuję raz jeszcze!) nie wygląda łagodnie. Czy - korzystając z praktyki - możecie podpowiedzieć jak należy po chcłopsku i w normalnej kuchni wystartować do chowu shiitake? Zebym czegoś nie spieprzył i nie zaparzył-wysuszył-utopił tego grzyba? Jakieś naczynia? Namiot tlenowy? Narzędzia chirurgiczne i fartuchy?..



asza
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 936
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2004, 14:25
Pochwalony: 25 razy

Re: Klub Shiitake

Post autor: asza » niedziela, 23 stycznia 2005, 21:48

Dzień siódmy-grzybobranie:!: Dzisiaj część grzybków z naszej domowej hodowli osiągnęła już wiek dojżały , więc z czystym sumieniem mogliśmy je pościnać (równiutko z kostką) . Uduszone na masełku są faktycznie wyborne , są mięsiste , czuć subtelny zapach i smak czosnku . Mają niepowtarzalny smak :lol:
<CENTER>
Obrazek

Obrazek

Obrazek
</CENTER>



asza
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 936
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2004, 14:25
Pochwalony: 25 razy

Re: Klub Shiitake

Post autor: asza » niedziela, 23 stycznia 2005, 22:05

homonim: JUtro mogę stać się posiadaczem kostek, ale instrukcja, jaką już sobie zapewniłem (dziękuję raz jeszcze!) nie wygląda łagodnie. Czy - korzystając z praktyki - możecie podpowiedzieć jak należy po chcłopsku i w normalnej kuchni wystartować do chowu shiitake? Zebym czegoś nie spieprzył i nie zaparzył-wysuszył-utopił tego grzyba? Jakieś naczynia? Namiot tlenowy? Narzędzia chirurgiczne i fartuchy?..
To jest prostsze , niż myślisz , żadnych specjalistycznych narzędzi . Rozpakowujesz kostkę , kładziesz na - tu proponuję , abyś obejżał zdjęcia . Zapewniasz im odpowiednią temperaturę , przykrywasz "namiotem" z folii tak , żeby nie dotykał kostki (może to być zwykła reklamowa torba , ale duża i z tych sztywnych) , zostawiasz szczelinę , żeby wilgotność nie przekraczała 99% . Jeśli zrobiłeś to rano , wieczorem na chwilkę odkrywasz i tę czynność powtarzasz dwa razy dziennie . I to wszystko na początek:!:


Awatar użytkownika

forel
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 135
Rejestracja: sobota, 23 października 2004, 01:28
Lokalizacja: kraków

Re: Klub Shiitake

Post autor: forel » niedziela, 23 stycznia 2005, 22:38

joasiu jak mocno rosna dobrze jest odkryc 4x na dobe bo wydzielaja w czasie wzrostu sporo CO2i on sie nie ma gdzie podziac wtedy wzrost jest przyhamowany,a w uprawie domowej zalezy nam na szybkim wzroscie i niekoniecznie pieknych ksztaltach (no chyba ze duza torba na jedna kostke)) pzdr



asza
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 936
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2004, 14:25
Pochwalony: 25 razy

Re: Klub Shiitake

Post autor: asza » niedziela, 23 stycznia 2005, 23:01

Dzięki Forelku , tego nie wiedziałam , trzymałam się ściśle instrukcji , którą otrzymałam , Maryjka przestrzegła mnie , żebym im nie przeszkadzała . I tak pięknie wyrosły , ale może z nadmiaru dwutlenku węgla były oznaki pleśni:?: Po dwóch dniach zmieniłam torby na większe (oczywiście jedna torba na jedna kostkę), zostawiłam większą lukę i efekt osiągnęłam:!: Przy następnej partii , która grzecznie czeka w temp -2 będę mądrzejsza:lol:
A Ty homonin pilnie czytaj nasze posty :!: z nich naprawdę wiele się dowiesz:!: :wink:



DORKA & GRZEŚ

Re: Klub Shiitake

Post autor: DORKA & GRZEŚ » poniedziałek, 24 stycznia 2005, 00:11

<B>NOWA SONDA KOSMICZNA NA KSIĘŻYCU SATURNA</B>
Cały Świat od jakiegoś czasu żyje nowymi doniesieniami o lądowaniu sondy NASA na księżycu planety Saturn.
Ja poniżej przedstawiam jeszcze nie opublikowane zdjęcie z tej misji (bardzo proszę ich nie rozpowszechniać)
Jak widać księżyc Saturna jest zamieszkany. Tym samym rozstrzygnięto od dawna nurtujące Nas pytania o istnienie poza ziemskich cywilizacji....... I naprawdę proszę nie ulegać złudzeniom... to nie jest SHIITAKE !!!

Obrazek


Awatar użytkownika

forel
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 135
Rejestracja: sobota, 23 października 2004, 01:28
Lokalizacja: kraków

Re: Klub Shiitake

Post autor: forel » poniedziałek, 24 stycznia 2005, 01:33

asza: ale może z nadmiaru dwutlenku węgla były oznaki pleśni:?:
Jestes pewna ze to plesn?skad by sie wziela te kostki sa sterylne do czasu dopoki nie rozerwiesz torby.Masz jakies zdjecie tej plesni to pusc emilem albo na strone pzdr



asza
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 936
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2004, 14:25
Pochwalony: 25 razy

Re: Klub Shiitake

Post autor: asza » poniedziałek, 24 stycznia 2005, 01:51

Nie , nie jestem pewna , zerknij na mój post z 20.01-pierwsze zdjęcie , dz4 i tam na dole w rogu . Może to grzybnia , ale czyżby tak chodziła :?: To coś było pokryte drobniutkimi kłaczkami(stąd pomyślałam , że to może być pleśń) Pytałam Zenita , też ma nad tym pomyśleć:P Po dwóch dniach jakby trochę to przyschło i teraz już nie wyjdzie na zdjęciu:?



DORKA & GRZEŚ

Re: Klub Shiitake

Post autor: DORKA & GRZEŚ » wtorek, 25 stycznia 2005, 01:49

Hodowla hodowla i po hodowli....

Zbiory zakończone, oficjalny wynik zmierzony przy wyzerowanej wadze i pod czujnym okiem komisji to 560 gram (lub 56 dag).
Jeśli ktoś potrzebuje pomocy to chętnie służę know-how. Pozdrawiam i zabieram się za suszenie...

Oczekiwanie na drugą odsłonę umili mi wspomnienie delikatnego czosnkowego smaku w ustach :)

pozdrawiam(y)


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat