Grzybobranie wyjazdowe - co robicie z grzybami?

Pytania i odpowiedzi
Awatar użytkownika

Autor tematu
francesca
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 166
Rejestracja: sobota, 20 lipca 2013, 14:09
Lokalizacja: Wielkopolska - Poznań
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 32 razy

Grzybobranie wyjazdowe - co robicie z grzybami?

Post autor: francesca » wtorek, 16 sierpnia 2016, 00:04

Nie mogę sie doczekać grzybobrania w Zawiatach, zastanawiam się tylko nad pewnymi kwestiami...
Co robicie z grzybami na takim odległym od domu grzybobraniu???
W domu większość grzybów po wtępnej obróbce (lekko podduszone na maśle) jest zamrażana, trochę idzie do słoików, niewiele do suszenia, część zjadamy na świeżo.
Nie wyobrażam sobie obróbki grzybów poza domem - no można trochę ususzyć, choć nie jest to moja ulubiona forma konserwowania grzybów.


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Grzybobranie wyjazdowe - co robicie z grzybami?

Post autor: Zenit » czwartek, 18 sierpnia 2016, 09:22

francesca pisze:QR_BBPOST Nie mogę sie doczekać grzybobrania w Zawiatach, zastanawiam się tylko nad pewnymi kwestiami...
Jeśli mogę coś poradzić :)
Ja jak jadę do Zawiat zabieram z sobą dwie suszarki do grzybów, maszynkę do gotowania. Większe grzyby suszę a mniejsze zagotowuję krótko w osolonej wodzie odkładam i wstawiam w litrowe słoiki i daję do lodówki (w każdym domku masz lodówkę) . Po powrocie możesz zagotowane grzyby poporcjować wsadzić do worków foliowych i zamrozić. Możesz też takie grzyby po powrocie przeznaczyć na marynaty... Takie grzyby w zazsanych słoikach w lodówce w domu mogę leżeć nawet kilka tygodni jak znajdziesz czas na przetwarzanie... :)


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Autor tematu
francesca
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 166
Rejestracja: sobota, 20 lipca 2013, 14:09
Lokalizacja: Wielkopolska - Poznań
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 32 razy

Grzybobranie wyjazdowe - co robicie z grzybami?

Post autor: francesca » czwartek, 18 sierpnia 2016, 13:20

Zenit pisze:QR_BBPOST
francesca pisze:QR_BBPOST Nie mogę sie doczekać grzybobrania w Zawiatach, zastanawiam się tylko nad pewnymi kwestiami...
Jeśli mogę coś poradzić :)
Ja jak jadę do Zawiat zabieram z sobą dwie suszarki do grzybów, maszynkę do gotowania. Większe grzyby suszę a mniejsze zagotowuję krótko w osolonej wodzie odkładam i wstawiam w litrowe słoiki i daję do lodówki (w każdym domku masz lodówkę) . Po powrocie możesz zagotowane grzyby poporcjować wsadzić do worków foliowych i zamrozić. Możesz też takie grzyby po powrocie przeznaczyć na marynaty... Takie grzyby w zazsanych słoikach w lodówce w domu mogę leżeć nawet kilka tygodni jak znajdziesz czas na przetwarzanie... :)
Pomysł świetny!!!!!!! Maszynka do gotowania to taka płyta na prąd? A podgotowane grzybki zalewasz czymś czy tak na sucho w te słoiki?


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Grzybobranie wyjazdowe - co robicie z grzybami?

Post autor: Zenit » czwartek, 18 sierpnia 2016, 13:33

francesca pisze:QR_BBPOST A podgotowane grzybki zalewasz czymś czy tak na sucho w te słoiki?
gotuje w małej ilości wody bo i tak puszczą wodę odcedzam i gorące do słoików. Obgotowanie góra kilka minut. A maszynka to taka ze spiralą czy płytą.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.

Centrifan
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 29 sierpnia 2016, 17:30
Pochwalony: 1 raz

Grzybobranie wyjazdowe - co robicie z grzybami?

Post autor: Centrifan » środa, 7 września 2016, 13:07

Zenit pisze: gotuje w małej ilości wody bo i tak puszczą wodę odcedzam i gorące do słoików. Obgotowanie góra kilka minut.
Zawsze na "wyjeździe" robię dokładnie to samo, trochę wody daję, gotuję i do słoików. Jak dla mnie najlepsza metoda.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat