Chcę kupić suszarkę do grzybów

Awatar użytkownika

Wojtas
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8093
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 16:07
Imię: Wojciech
Ulubione grzyby: Borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 587 razy
Pochwalony: 2718 razy
Kontakt:

Post autor: Wojtas » sobota, 26 września 2015, 16:09

Rozpalić w piecu, rozpalić ognisko, piękne chwile gdy patrzy się w płomienie, coraz mniej takich chwil :(


Awatar użytkownika

Czarli
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 126
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 21:13
Ulubione grzyby: kanie
Lokalizacja: Chodzież
Pochwalił: 5 razy
Pochwalony: 11 razy
Kontakt:

Chcę kupić suszarkę do grzybów

Post autor: Czarli » środa, 17 sierpnia 2016, 20:37

Obrazek

Taki dorobek grzybowy po raptem dwóch godzinach spacerku... Wysypało w moich okolicach jak widać :)
Od razu pojechałem do sklepu i zakupiłem pierwszą w życiu suszarkę - zawsze suszyłem na słońcu, ale tego jakoś brak, niestety...
Wobec tego pytanie mam - czy ktoś z Szanownych Forumowiczów używa takowej (MPM)...? Instrukcja BARDZO lakoniczna, trójstopniowa regulacja temperatury i... tyle.
Macie wiedzę jak do tego suszenia podejść, aby nie spalić na wiór lub niedosuszyć...???
Będę wdzięczny... :)
Pozdrawiam.
Czarek.


Pracuję z klawiszami... Na akord.
Awatar użytkownika

hittmanka
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Posty: 2403
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 09:52
Imię: Zosia
Ulubione grzyby: podgrzybki i prawdziwki... innych jeszcze nie zbieram :(
Lokalizacja: Zabrze
Pochwalił: 669 razy
Pochwalony: 1081 razy
Kontakt:

Chcę kupić suszarkę do grzybów

Post autor: hittmanka » środa, 17 sierpnia 2016, 21:59

[ref]Czarli[/ref] ja taką mam... wygrałam w zeszłym roku :P
bardzo fajna i cicha... szybko suszy. Ustawiam ją na początku na średnią moc i sobie chodzi... od czasu do czasu zamieniam sita bo na najniższym najszybciej się suszy ... więc z dołu przekładam na górę , z góry na dół ... na noc ją wyłączam a rano włączam na najsłabszą moc. Wieczorem powinny być suche. Spalić się nie spalą ... pomacasz grzybki i będziesz wiedział czy już są suche :) Osobiście suszę aż się w rękach łatwo sie łamią bo boję się, żeby nie zapleśniały jak będą niedosuszone :) Żadnej filozofii nie ma :ok:

Możesz zacząć od największej mocy to szybciej się ususzą !


Żadna inna rzecz nie da Ci tyle wolności, co pasja.
Szczęście, które dostajesz zupełnie za darmo...
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Chcę kupić suszarkę do grzybów

Post autor: Zenit » środa, 17 sierpnia 2016, 22:39

hittmanka pisze:QR_BBPOST bardzo fajna i cicha... szybko suszy. Ustawiam ją na początku na średnią moc i sobie chodzi... od czasu do czasu zamieniam sita bo na najniższym najszybciej się suszy ... więc z dołu przekładam na górę , z góry na dół ... na noc ją wyłączam a rano włączam na najsłabszą moc.
Ja na noc nie wyłączam. Na początku daję pełną moc potem zmniejszam. Na Kaszuby zabieram dwie suszarki dwa lata temu chodziły nom stop :) Suszarki daję zawsze do łazienki a jak jestem w domy grzyby suszę na balkonie (oczywiście w suszarce). Polecam suszarki marki MPM wg mnie są niezawodne używam je od kilku lat ani razu się nie zepsuły a suszą świetnie
http://mpm.pl/produkty/wyposazenie-kuch ... o-grzybow/


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Czarli
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 126
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 21:13
Ulubione grzyby: kanie
Lokalizacja: Chodzież
Pochwalił: 5 razy
Pochwalony: 11 razy
Kontakt:

Chcę kupić suszarkę do grzybów

Post autor: Czarli » czwartek, 18 sierpnia 2016, 20:57

Dziękuję bardzo za cenne porady.
Poczytałem już co nieco i tak naprawdę złotego środka nie ma - grubość grzybaska, jego wilgotność jest różna i ważne, aby dosuszyły się optymalnie. Ja musiałem część już wyjąć i do słoika zapakować, a drugą "dosuszałem" - efekt (z tego mojego zbioru) - duży słój pięknie aromatycznych borowików...
Podczas kolacji wigilijnej będziemy z żoną wspominać nasze grzybowe wyprawy... :)
Dziękuję i pozdrawiam!
Czarek.


Pracuję z klawiszami... Na akord.
Awatar użytkownika

Yeti
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 64
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2016, 18:30
Ulubione grzyby: Borowiki
Lokalizacja: "szkieletczyzna"
Pochwalił: 6 razy
Pochwalony: 21 razy
Kontakt:

Chcę kupić suszarkę do grzybów

Post autor: Yeti » poniedziałek, 12 września 2016, 19:51

Ja z podziękowaniami. :)
Rok temu szukałem informacji o suszarkach i tak natrafiłem na to Forum, a w nim na Wasze porady.
Zostałem posiadaczem suszarki Niewiadów model 972.02 z grzałką o mocy 420 W. Tac ma cztery (3,5cm), ale dzięki waszym podpowiedziom dokupiłem jeszcze jedną, wyższą (5,5cm). Śmiga dopiero drugi sezon, ale nie mam żadnych zastrzeżeń. W zeszłym sezonie zapełniła 3 szt 3l słoi, a dzisiaj kończy dopełnianie 4 litrowego.


Awatar użytkownika

PawelJeleniaGora
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 956
Rejestracja: sobota, 14 maja 2016, 07:27
Pochwalił: 948 razy
Pochwalony: 520 razy

Chcę kupić suszarkę do grzybów

Post autor: PawelJeleniaGora » sobota, 11 sierpnia 2018, 15:32

https://www.aldi.pl/oferty/hity-tygodni ... ticle.html

Kroję grzybki na drobno, więc taka była by dla mnie OK?.


Awatar użytkownika

Babielato
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 538
Rejestracja: piątek, 9 października 2015, 11:39
Imię: Beata
Ulubione grzyby: absolutnie wszystkie
Lokalizacja: Goleniów
Pochwalił: 86 razy
Pochwalony: 463 razy
Kontakt:

Chcę kupić suszarkę do grzybów

Post autor: Babielato » środa, 15 sierpnia 2018, 19:32

Witajcie po latach ;) (choć wczytuję się na bieżąco)

Chciałabym na początek pochwalić się nowym zakupem suszarki do grzybów, ze wszech miar godnej polecenia. Kupiłam model , podobnie, jak ten używany przez moją Mamę- firmy Niewiadów.
Suszarka mamy podobała mi się, że można dokupić masę dodatkowych sitek (przezroczyste są ciut droższe), ja wzięłam opcję z nieprzezroczystymi (są nawet 2 wysokości sitek- na te w plasterkach i całe kapelusze) i wzięłam większą moc (ten na 500W)- i powiem Wam, że w 4 godziny wysuszyłam 8 sitek borowika ceglastoporego. W szoku byłam, że tak szybko (fakt, w zachodniopomorskim okropna susza, więc grzyby nie są zlane deszczem). Polecam więc Wam, zapalonym grzybiarzom :)


Nieuleczalnie grzybnięta
Awatar użytkownika

Bogdan
Hubiak
Hubiak
Posty: 368
Rejestracja: piątek, 29 października 2004, 02:27
Lokalizacja: Puławy
Pochwalił: 90 razy
Pochwalony: 102 razy

Chcę kupić suszarkę do grzybów

Post autor: Bogdan » środa, 15 sierpnia 2018, 20:54

Ja też zakupiłem na Allegro i czekam na przesyłkę 'MOCNA SUSZARKA DO OWOCÓW WARZYW GRZYBÓW ZIÓŁ 250W" Numer oferty:7443778533
Na pewno jakaś chińczyzna i poważnie obawiam się o jej wytrzymałość :-(
Ponieważ jednak nie zamierzam jej wykorzystywać tylko do przerobu grzybów, ale także do innych celów i zależało mi na dokładnym i znacznym zakresie regulacji temperatur, to pełen obaw jednak się na nią zdecydowałem ;-)


Babielato, wiem na pewno jedno od wielu użytkowników Niewiadowa, to maszyna którą naprawdę "trudno zajeździć" :-)


Awatar użytkownika

Bogdan
Hubiak
Hubiak
Posty: 368
Rejestracja: piątek, 29 października 2004, 02:27
Lokalizacja: Puławy
Pochwalił: 90 razy
Pochwalony: 102 razy

Chcę kupić suszarkę do grzybów

Post autor: Bogdan » piątek, 17 sierpnia 2018, 06:33

Do grzybów i nie tylko, tego kupionego przeze mnie modelu raczej nie polecam. Strasznie niskie te sita (grzyby tylko w plastrach) :-(
Wg mnie do grzybów tylko Niewiadów :-)


Awatar użytkownika

vandal7
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 4
Rejestracja: środa, 11 grudnia 2019, 22:13
Imię: Damian
Ulubione grzyby: psychodeliczne najlepiej
Pochwalił: 3 razy

Chcę kupić suszarkę do grzybów

Post autor: vandal7 » środa, 11 grudnia 2019, 23:16

Fajnie, że jest taki temat.
Planuje zakup suszarki do grzybów na jesień i do niektórych ziół w ciągu lata których nie da się suszyć w ciągu lata bo zgniją.

Bardzo mi zależy aby temperatury suszenia były jak najmniejsze bo susze dla siebie, a nie jestem jakąś apteką która sprzedaje wysuszone experesowo herbaki które przy okazji suszenia zostały wypompowane totalnie z składników które sprawiają, że ludzie chcą je kupować. Moc powinna być totalnie niska - byle tylko nie zgniło.

Zależy mi też, żeby suszarka była bardzo duża i niezawodna przez długie lata. Bardzo mnie cieszy, że polecacie Polskie firmy bo właśnie takie coś chce kupić, dlatego stary dobry Zelmer odpada bo chłopaki sprzedali 51% akcji niemcom czyli firmie bosh i teraz w nagrodę produkcja tego co było niezawodne poszła do chin a nasze taśmy produkcyjne wytwarzające produkty najwyższej jakości poszły pod złom z nakazem udokumentowania ich zniszczenia i z zakazem sprzedaży no bo konkurencji nie wolno sobie tworzyć. No więc po tym jak niemcy zeszmacili jedną z najlepszych firm nigdy nie kupie nic od bosha i Zelmera też już nie chce, poprostu to już nie jest ta niezawodność.

może coś polecicie ?


Lubie spacery łąki, lasy, pola. Przy okazji zbieram zioła i chce też poznać wszelkie możliwe do zastosowania kuchni i domowej apteczce grzyby.

cywka
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 239
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2005, 09:53
Lokalizacja: Łódź
Pochwalony: 9 razy

Chcę kupić suszarkę do grzybów

Post autor: cywka » sobota, 25 kwietnia 2020, 01:43

Z uwagi na leciwość porzuciłam starą suszarkę... Teraz mam suszarkę KLARSTEIN i jest ok... 10 sit, wybór temperatury, duże i małe oczka.
Trochę droga ... ale znacznie lepsza od tych okrągłych plastikowych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Elżbieta Cywko
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat