Chcę kupić suszarkę do grzybów


Autor tematu
zlocien
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 23 sierpnia 2013, 12:18
Ulubione grzyby: kurki
Lokalizacja: Kraków

Chcę kupić suszarkę do grzybów

Post autor: zlocien » piątek, 23 sierpnia 2013, 12:26

Witam wszystkich serdecznie :) Zastanawiam się nad suszarką http://alegratka.pl/ogloszenie/suszarka ... 4182cf10d3 Używacie takich wynalazków, czy suszycie tradycyjnie - w piekarniku, przy kominku? Opłaca się kupować takie urządzenie?


Awatar użytkownika

klapek
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 937
Rejestracja: czwartek, 25 września 2008, 10:09
Ulubione grzyby: borowiki,kurki
Lokalizacja: Starachowice
Pochwalony: 48 razy

Post autor: klapek » piątek, 23 sierpnia 2013, 12:36

Za mała wysokość sita, polecam kupić wyższe. Sprawdzi się przy większych kapeluszy w całości :-)


pełnego kosza i napiętego sznura :-)
Awatar użytkownika

Ronka
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity
Posty: 3646
Rejestracja: niedziela, 7 sierpnia 2011, 12:24
Ulubione grzyby: zbierać koźlarze czerwone, jeść gąski
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 875 razy
Pochwalony: 2395 razy
Kontakt:

Post autor: Ronka » piątek, 23 sierpnia 2013, 17:29

złocien, używam i jestem bardzo zadowolona. I podzielam zdanie klapka, sita muszą być wyższe. :)


Awatar użytkownika

forra6
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 224
Rejestracja: środa, 29 sierpnia 2012, 13:52
Ulubione grzyby: duże i zdrowe
Lokalizacja: Bochnia
Pochwalony: 55 razy

Post autor: forra6 » piątek, 23 sierpnia 2013, 18:13

Ja również używam i polecam.
W Auchan widziałem niedawno na promocji był nowy model MSG01-02 w innych niż dotychczas kolorach, ten starszy, biały, jest w RTV EURO AGD za ok 70zł.


Awatar użytkownika

Bobik
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 7016
Rejestracja: sobota, 11 grudnia 2004, 19:13
Ulubione grzyby: Każdy, byle nie trujący :)
Lokalizacja: N 49°38′57″ - E 019°49′48″
Pochwalił: 1996 razy
Pochwalony: 1463 razy
Kontakt:

Post autor: Bobik » sobota, 24 sierpnia 2013, 10:56

Kupiłem suszarkę elektryczną i jestem z niej bardzo zadowolony. Polecam !! :)


Credo quia absurdum NON est!
http://www.wszechocean.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.grzybypl.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.echojordanowa.wordpress.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

francesca
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 166
Rejestracja: sobota, 20 lipca 2013, 14:09
Lokalizacja: Wielkopolska - Poznań
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 32 razy

Post autor: francesca » sobota, 24 sierpnia 2013, 23:49

Ronka pisze:złocien, używam i jestem bardzo zadowolona. I podzielam zdanie klapka, sita muszą być wyższe. :)
Też przymierzam się do suszarki, chciałabym taką: http://www.zelmer.pl/dla-kuchni/suszark ... cze/fd1001" onclick="window.open(this.href);return false;
Niestety znalazłam tylko info o pojemności (11 litów, 4 sita). Ani słowa o wysokości sit:(


Awatar użytkownika

Rodzina
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 721
Rejestracja: wtorek, 20 lipca 2010, 10:55
Ulubione grzyby: Borowiki,kożlarze
Lokalizacja: spod Warszawy
Pochwalony: 224 razy
Kontakt:

Post autor: Rodzina » niedziela, 25 sierpnia 2013, 17:12

francesca, moim zdaniem ( skromnym) suszarka , która zdaje egzamin w naszej " zabawie grzybowej" to MSG-O2 MPM Produkt 400W :D
Pełen wkład surowca grzybowego i .......... nim wstaniesz rano masz............s u c h e [/b
]Suszarkę "Zelmera" w/w oglądałem- sita mają za małą wysokość .Inne suszarki do grzybów -warzyw o mocy ok.250W to szkoda Twoich pieniędzy :D Ja osobiście wyrzuciłem już dwie.
Pozostaje jeszcze kwestia suszarek ( nazwę je) stacjonarnych .Mam takową.Jest s u p e r.Ale nie każdy z grona " grzybniętych " ma miejsce i ...... aby ją ustawić. :D



Życzę Tobie i wszystkim ,aby mieli często kłopot z zagospodarowaniem masy grzybowej :borowiczki:


Awatar użytkownika

francesca
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 166
Rejestracja: sobota, 20 lipca 2013, 14:09
Lokalizacja: Wielkopolska - Poznań
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 32 razy

Post autor: francesca » niedziela, 25 sierpnia 2013, 20:32

Rodzina pisze:francesca, moim zdaniem ( skromnym) suszarka , która zdaje egzamin w naszej " zabawie grzybowej" to MSG-O2 MPM Produkt 400W :D
Pełen wkład surowca grzybowego i .......... nim wstaniesz rano masz............s u c h e Suszarkę "Zelmera" w/w oglądałem- sita mają za małą wysokość .Inne suszarki do grzybów -warzyw o mocy ok.250W to szkoda Twoich pieniędzy :D Ja osobiście wyrzuciłem już dwie.
Właśnie, bo nie doprecyzowałam o co mi chodzi poza wysokimi sitami - bo bynajmniej nie o "firmówkę" - otóż o MOC. Oglądałam jakieś tańsze w necie i miały moc poniżej 300W. Zelmer ma 520W, stąd pomysł na Zelmera. Doczytałam, że wysokość sita to 4,5 cm, trochę mało?:( Nie mogę nigdzie znaleźć info o wysokości sit w tym modelu MDM MSG-02, przeczytałam, że wysokość jest regulowana, ale nie wiem w jakim zakresie.

Suszarki z wysokimi sitami (6,5 do 8 cm) produkuje firma Niewiadów (polska produkcja, robione w PL a nie w ChRL). Wadą była niska moc ~300W. Widziałam nowe modele 420W i 500W, ale chyba mają już niższe sitka (5 cm). Zobacz: http://www.niewiadow.pl/dla_domu/cat/31/item/283" onclick="window.open(this.href);return false;

Do tej pory zbierałam grzyby często, lecz w małych ilościach (wypady do lasu na 2h po pracy - znałam lasy, więc wystarczało czasu na pełen kosz). Część zjadaliśmy, część do marynaty, dużo do zamrażarki i trochę do suszenia w otwartym piekarniku z termoobiegiem w 50 st. Teraz w nowym regionie planujemy "grzybowe weekendy", więc suszarka przyda się bardzo.



Dagaj7
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 88
Rejestracja: niedziela, 30 czerwca 2013, 20:15
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 10 razy

Post autor: Dagaj7 » środa, 28 sierpnia 2013, 19:45

Ja mam dzisiaj szczęśliwy dzień. Od dzisiaj jestem posiadaczką Encyklopedii Szanownego Zenita, a z tej euforii zakupiłam " do kompletu " suszarkę tę polecaną MPM 400W. teraz to juz nie ma bola... 6 września ruszam w las za grzybkami :-)


Awatar użytkownika

francesca
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 166
Rejestracja: sobota, 20 lipca 2013, 14:09
Lokalizacja: Wielkopolska - Poznań
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 32 razy

Post autor: francesca » środa, 28 sierpnia 2013, 19:55

Dagaj7 pisze:Ja mam dzisiaj szczęśliwy dzień. Od dzisiaj jestem posiadaczką Encyklopedii Szanownego Zenita, a z tej euforii zakupiłam " do kompletu " suszarkę tę polecaną MPM 400W. teraz to już nie ma bola... 6 września ruszam w las za grzybkami :-)
Szczęściaro:))))
Ja na Encyklopedię muszę jeszcze kilka dni poczekać:((
Za to suszarkę mogę chyba kupić, kupię albo MPM albo Niewiadów.
Zastanawiam się czasem.. po co takie wysokie sita?? (skoro 5 cm to niby mało)
Suszycie grzyby w całości, czy jak???:P


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » środa, 28 sierpnia 2013, 20:07

Dagaj7 pisze:Ja mam dzisiaj szczęśliwy dzień. Od dzisiaj jestem posiadaczką Encyklopedii Szanownego Zenita, a z tej euforii zakupiłam " do kompletu " suszarkę tę polecaną MPM 400W. teraz to już nie ma bola... 6 września ruszam w las za grzybkami :-)
i jak oceniasz ten atlas ? naklejka na samochodzie ?


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.

Dagaj7
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 88
Rejestracja: niedziela, 30 czerwca 2013, 20:15
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 10 razy

Post autor: Dagaj7 » środa, 28 sierpnia 2013, 21:26

Piękny !!! Już 3 godz siedzę i oglądam... i odnoszę wrażenie, że połowę grzybów mijałam w lesie myśląc, że sie do niczego nie nadają. Inne oglądam z synem zapartym tchem , bo w zyciu nie widziałam takich cudów natury. Cos wspaniałego. Wiele ciekawostek sie doczytałam i juz sie kolejnego wyjazdu nie mogę doczekać. Teraz już wiem dlaczego kiedys dumna koszyk grzybów niosłam, a potem okazało się, że to same goryczaki :-) Wreszcie konkretny, jasny dla mnie opis różnic. A co do naklejki..... Zenit widziałeś jak brudne mam auto ?! Najpierw mycie, polerowanie szyb a dopiero naklejka dumnie zabłyśnie :-)
Raz jeszcze dziękuję !!!!
p.s No i obowiązkowo akumulatorki do aparatu zakupiłam.... teraz z aparatem będę chodzić po lesie :-) A jak.... z mojej fotorelacji przynajmniej będziecie mogli sie troszkę pośmiać :-p


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » czwartek, 29 sierpnia 2013, 00:22

francesca pisze:Zastanawiam się czasem.. po co takie wysokie sita?? (skoro 5 cm to niby mało)
Suszycie grzyby w całości, czy jak???:P
jak masz dużą moc szybciej i łatwiej ususzyć grzyby grubo pokrojone czy nawet same kapelusze - fajnie wygląda w zupce taki duży kapelusz w całości. W tych modelach MPM jest tak że możesz ustawić sobie większą lub mniejszą wysokość.
Dagaj7 pisze: Już 3 godz siedzę i oglądam...
to dobrze :) co jakiś czas polecam w wolnej chwili :) za kilka miesięcy będziesz znawcą grzybów :)
Dagaj7 pisze:Zenit widziałeś jak brudne mam auto ?!
no tak moje było dziś wyjątkowo czyste bo umyłem przed wyjazdem do Zawiat :)
pudeleczko pisze:A ktoś poleca jakąś konkretną suszarkę i gdzie można ją kupić?
polecam MPM zwłaszcza te duże z 3 prędkościami i dużą mocą.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

francesca
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 166
Rejestracja: sobota, 20 lipca 2013, 14:09
Lokalizacja: Wielkopolska - Poznań
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 32 razy

Post autor: francesca » czwartek, 29 sierpnia 2013, 01:17

Dagaj7 pisze:Piękny !!! Już 3 godz siedzę i oglądam... i odnoszę wrażenie, że połowę grzybów mijałam w lesie myśląc, że się do niczego nie nadają./.../
Ehhh, ja też bym sobie posiedziała z Zenitową Księgą!! Dziś znowu mam dyżur, siedzę z Garnweidnerem i próbuję oznaczać nieznane mi grzyby, które spotkalam.
Obfotografowałam je w takich ujęciach jak są w książce, żeby uchwycić istotne cechy. Właśnie zidentyfikowałam (chyba?) Łuszczaka zmiennego (jadalny) :-))))
Nie wiem jak sprawdzić wysyp zarodników - robię jak każe Gminder - odcięte kapelusze grzybów blaszkowych kładę na białej kartce i czekam...
Łuszczak usechł, a nie wysypał!!! Wrrrrr...



Dagaj7
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 88
Rejestracja: niedziela, 30 czerwca 2013, 20:15
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 10 razy

Post autor: Dagaj7 » czwartek, 29 sierpnia 2013, 08:57

Zenit, na pewno nie poleci na półke i to długo... jest taka ilość grzybów, że juz mienia mi się w oczach i dużoooo wody upłynie nim zapamiętam chociaż 10%. Taki żółtodziób jak ja ( co goryczaki zbierał ) to znawcą będzie może za 3 lata :-p

Co do mycia auta, to skąd ja to znam :-) Ja jestem z tych co uważaja, że auto ma jeździć a nie świecić :-p. Moją "Madzię" myję tylko od święta i na wyjazdy co by się Wiola z Jankiem ( właściciele kwatery) i pół Lipnicy, nie przestraszyło ..... Obiecuję, że jak kiedyś skorzystam z Twojego zaproszenia i wyruszę z Mistrzem na grzybki to wypoleruję !

Moja MPM nie ma niestety termostatu ( tylko taki model znalazłam z mocą 400W ). Wiem, że to nie najwyższa pólka ale wszystkie dostępne w sklepie miały max 250W

francesca Prosze Cię kochana, jak piszesz o oznaczaniu grzybów, ich identyfikacji i wysypie zarodników, to proszę mów do mnie WIELKIMI LITERAMI :-) Dla mnie grzyb to trzon i kapelusz, nawet rodzaje blaszek ciężko mi rozróznić, czy zwarte, czy luźne :-p Muszę poczytać jeszcze jakąś inna literaturę fachową i doszkolić sie od podstaw. :-p


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat