Chcę kupić suszarkę do grzybów

Awatar użytkownika

gonzo
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 19027
Rejestracja: poniedziałek, 9 marca 2009, 08:36
Ulubione grzyby: rydze,zieleniatki,kanie oraz drożdże piwne
Lokalizacja: Radomsko
Pochwalił: 3906 razy
Pochwalony: 16712 razy
Kontakt:

Post autor: gonzo » czwartek, 29 sierpnia 2013, 09:05

francesca pisze:Łuszczak usechł, a nie wysypał!!! Wrrrrr...
Tak też się zdarza :) Czasem grzybek uschnie zanim zarodniki dojrzeją, czasem trafi się okaz sterylny. Grzybka do wysypu trzeba trzymać w cieniu, w niezbyt wysokiej temperaturze, aby miał szansę dojrzeć. Małe grzybki, chcą uzyskać wysyp, wstawiamy do pojemniczka z wodą ( robimy dziurkę w kartce i wkładamy tam trzonek grzybka, kapelusz ma zostać nad kartką, kartką nakrywamy pojemniczek tak by trzonek był trochę zanurzony w wodzie i czekamy 2 do kilku godzin, czasem dłużej ).
francesca pisze:kładę na białej kartce i
Najwłaściwsze są karki biało-czarne :)


Awatar użytkownika

gonzo
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 19027
Rejestracja: poniedziałek, 9 marca 2009, 08:36
Ulubione grzyby: rydze,zieleniatki,kanie oraz drożdże piwne
Lokalizacja: Radomsko
Pochwalił: 3906 razy
Pochwalony: 16712 razy
Kontakt:

Post autor: gonzo » czwartek, 29 sierpnia 2013, 09:09

Dagaj7 pisze:nawet rodzaje blaszek ciężko mi rozróznić, czy zwarte, czy luźne
A są jeszcze przyrośnięte, zbiegające, zbiegające ząbkiem, zatokowato wycięte, wykrojone ząbkiem, wolne itp, itd :)



Dagaj7
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 88
Rejestracja: niedziela, 30 czerwca 2013, 20:15
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 10 razy

Post autor: Dagaj7 » czwartek, 29 sierpnia 2013, 09:17

gonzo pisze:A są jeszcze przyrośnięte, zbiegające, zbiegające ząbkiem, zatokowato wycięte, wykrojone ząbkiem, wolne itp, itd :)
haa, ha... bardzo śmieszne :-) Nim ja zidentyfikuje wszystkie zebrane grzyby, aby móc je odpowiednio wyselekcjonować przed czyszczeniem, to mi zdążą zgnić ;-p
Ażmi głupio, ze ja taka niedouczona jestem. Ale wierzę, że dzięki Wam i Waszej wiedzy, doświadczeniu, którym sie dzielicie, będę mogła nadrobić braki.
Marzyły mi się studia podyplomowe i jakaś nauka, to teraz juz mam zajęcie :-)



Dagaj7
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 88
Rejestracja: niedziela, 30 czerwca 2013, 20:15
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 10 razy

Post autor: Dagaj7 » czwartek, 29 sierpnia 2013, 17:07

Dagaj7 pisze:Moja MPM nie ma niestety termostatu ( tylko taki model znalazłam z mocą 400W ). Wiem, że to nie najwyższa pólka ale wszystkie dostępne w sklepie miały max 250W
p
Chciałam sprostować.... zobaczyłam dopiero dzisiaj, kiedy suszarke wyciągnęłam z pudła, do pierwszego, zalecanego uruchomienia na sucho. Posiada 3 stopniową regulacje nadmuchu. Czyli 400W z regulowanym termostatem. Koszt 149 zł. Jesli ktoś zainteresowany zakupem :-)


Awatar użytkownika

francesca
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 166
Rejestracja: sobota, 20 lipca 2013, 14:09
Lokalizacja: Wielkopolska - Poznań
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 32 razy

Post autor: francesca » piątek, 30 sierpnia 2013, 00:09

Dagaj7 pisze:
Dagaj7 pisze:Moja MPM nie ma niestety termostatu ( tylko taki model znalazłam z mocą 400W ). Wiem, że to nie najwyższa pólka ale wszystkie dostępne w sklepie miały max 250W
p
Chciałam sprostować.... zobaczyłam dopiero dzisiaj, kiedy suszarke wyciągnęłam z pudła, do pierwszego, zalecanego uruchomienia na sucho. Posiada 3 stopniową regulacje nadmuchu. Czyli 400W z regulowanym termostatem. Koszt 149 zł. Jesli ktoś zainteresowany zakupem :-)
Jestem bardzo zainteresowana tym zakupem, powiedz mi prosze do jakiej max wysokości można ustawić sita? (są regulowane).
Jutro jadę do Poznania i zamierzam nabyć suszarkę, raczej ten model co Ty.



Dagaj7
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 88
Rejestracja: niedziela, 30 czerwca 2013, 20:15
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 10 razy

Post autor: Dagaj7 » piątek, 30 sierpnia 2013, 00:18

Suszarka ma 5 sit o średnicy sit 33 cm. Wysokość minimalna to 1,5 cm, ale możesz ustawić sita w innym położeniu zaczepów i podwajasz wysokość na 3 cm. Kupiłam w Carrefoure. Uruchomiłam ja dzisiaj na pusto ( wg zaleceń ) i na 1 nic nie słychać, na 3 buczy ale nie przeraźliwie. Słyszałam, że niektóre maszyny pracują jak traktor. ta wg mnie nawet na maxa jest spoko :-) Jak działa sprawdze dopiero 6 września, jak znajdę :borowiczki: i będzie co suszyć :-)


Awatar użytkownika

francesca
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 166
Rejestracja: sobota, 20 lipca 2013, 14:09
Lokalizacja: Wielkopolska - Poznań
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 32 razy

Post autor: francesca » piątek, 30 sierpnia 2013, 00:20

Dagaj7 pisze: francesca proszę Cię kochana, jak piszesz o oznaczaniu grzybów, ich identyfikacji i wysypie zarodników, to proszę mów do mnie WIELKIMI LITERAMI :-) Dla mnie grzyb to trzon i kapelusz, nawet rodzaje blaszek ciężko mi rozróznić, czy zwarte, czy luźne :-p Muszę poczytać jeszcze jakąś inna literaturę fachową i doszkolić się od podstaw. :-p
No ja też jestem w oznaczaniu cienka jak doopa węża:-)) Po prostu czytam te moje książki i staram się bawić na tyle, na ile się da... na tym etapie.
Nie zamierzam wgłębiać się zbyt bardzo (np. mikroskopia, choć mam dostęp do laboratorium) i oglądalam już wiele grzybów pod mikroskopem (grzyby chorobotwórcze) Chodzi o radość poznawczą i czas spędzony w lesie.... Pewnie nieprędko zjem jakiegoś dziwaka, choć mój mąż wsuwał rozmaite cuda (nawet nazw nie powtórzę - jeszcze!) Pozdrawiam Cię serdecznie, mam nadzieję, ze będziemy razem ewoluowały w poznawaniu świata grzybów:-)



Dagaj7
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 88
Rejestracja: niedziela, 30 czerwca 2013, 20:15
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 10 razy

Post autor: Dagaj7 » piątek, 30 sierpnia 2013, 00:27

Ja tez pewnie nie odważę się zbierać i próbować np muchomorów mimo, że jadalne :-) Ja w życiu czubajki kani nie jadłam, bo zawsze się bałam czy to na 100% jest ona.
Również pozdrawiam i z przyjemnością wspólnie z Tobą będę przeżywac pierwsze wzloty i upadki poznawaniu świata grzybów:-)


Awatar użytkownika

francesca
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 166
Rejestracja: sobota, 20 lipca 2013, 14:09
Lokalizacja: Wielkopolska - Poznań
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 32 razy

Post autor: francesca » piątek, 30 sierpnia 2013, 00:32

gonzo pisze:
francesca pisze:Łuszczak usechł, a nie wysypał!!! Wrrrrr...
Tak też się zdarza :) Czasem grzybek uschnie zanim zarodniki dojrzeją, czasem trafi się okaz sterylny. Grzybka do wysypu trzeba trzymać w cieniu, w niezbyt wysokiej temperaturze, aby miał szansę dojrzeć. Małe grzybki, chcą uzyskać wysyp, wstawiamy do pojemniczka z wodą ( robimy dziurkę w kartce i wkładamy tam trzonek grzybka, kapelusz ma zostać nad kartką, kartką nakrywamy pojemniczek tak by trzonek był trochę zanurzony w wodzie i czekamy 2 do kilku godzin, czasem dłużej ).
francesca pisze:kładę na białej kartce i
Najwłaściwsze są karki biało-czarne :)
Ehhhh, grzybek był pojedyńczy na pieńku nieznanego drzewa, (lekko podsuszony jak i cały las) - no i trzymałam go na słonecznej werandzie:((
Następnym razem zrobię jak napisałeś. Ale i tak jestem ciekawa czy to łuszczak - jak uruchomię galerię (czekam na ponowną aktywację) to Was zapytam o opinię:)
Pzdr.



maślaczek
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 11 sierpnia 2011, 16:59
Ulubione grzyby: muchomory czerwone, koźlaki pomarańczowe, prawdziwki, pieczarki, podgrzybki, opieńki, kurki
Pochwalony: 1 raz
Kontakt:

Post autor: maślaczek » poniedziałek, 16 września 2013, 14:34

Suszarkę MSG-O2 MPM kupiłem parę dni temu, przydała się w sobotę po grzybobraniu, musiałem na dwa razy podchodzić :borowiczki: . Mocna, grzybki szybko ląduja w torebce, wysokość się rzeczywiście przydaje, no i produkt polski :D .


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » poniedziałek, 16 września 2013, 20:34

maślaczek pisze:no i produkt polski :D
;) :lol: :lol: :lol: Nie będę wyprowadzał z błędu :)


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

francesca
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 166
Rejestracja: sobota, 20 lipca 2013, 14:09
Lokalizacja: Wielkopolska - Poznań
Pochwalił: 2 razy
Pochwalony: 32 razy

Post autor: francesca » poniedziałek, 16 września 2013, 20:50

Zenit pisze:
maślaczek pisze:no i produkt polski :D
;) :lol: :lol: :lol: Nie będę wyprowadzał z błędu :)
:lol: MPM polski..?? Polski to jest importer... MPM to klasyk chinoli, podobnie jak Adler, Optimum i inne "polskie" AGD


Awatar użytkownika

gonzo
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 19027
Rejestracja: poniedziałek, 9 marca 2009, 08:36
Ulubione grzyby: rydze,zieleniatki,kanie oraz drożdże piwne
Lokalizacja: Radomsko
Pochwalił: 3906 razy
Pochwalony: 16712 razy
Kontakt:

Post autor: gonzo » poniedziałek, 16 września 2013, 21:07

A ja NIE POLECAM suszarki MPM MSG-01. Mała, hałaśliwa i źle suszy.



Autor tematu
zlocien
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 23 sierpnia 2013, 12:18
Ulubione grzyby: kurki
Lokalizacja: Kraków

Post autor: zlocien » wtorek, 17 września 2013, 10:52

Dzięki za wszystkie odpowiedzi ;) Kupiłem troszkę inną niż pod linkiem i faktycznie jestem bardzo zadowolony!



maślaczek
Grzybuś malutki
Grzybuś malutki
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 11 sierpnia 2011, 16:59
Ulubione grzyby: muchomory czerwone, koźlaki pomarańczowe, prawdziwki, pieczarki, podgrzybki, opieńki, kurki
Pochwalony: 1 raz
Kontakt:

Post autor: maślaczek » wtorek, 17 września 2013, 17:42

Z tego co wiem to firma polska. Na stronie jest napisane, że mają też fabryki w innych krajach, ale sprzedawczyni poinformowała mnie, że suszarka składana w Milanówku k. Warszawy. Może elementy gdzie indziej produkowane, ale ważne, że firma polska i wspiera się rodzimą gospodarkę.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat