KURS KLASYFIKATORA GRZYBÓW ŚWIEŻYCH 2016

Apele - Prośby - Przestrogi - Oferty handlowe - Zaproszenia - Informacje
Awatar użytkownika

Autor tematu
Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

KURS KLASYFIKATORA GRZYBÓW ŚWIEŻYCH 2016

Post autor: Zenit » piątek, 18 marca 2016, 00:32

Informujemy, iż prowadzony jest nabór kandydatów na

KURS KLASYFIKATORA GRZYBÓW ŚWIEŻYCH 2016


zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 17 maja 2011r. w sprawie grzybów dopuszczonych do obrotu lub produkcji przetworów grzybowych, środków spożywczych zawierających grzyby oraz uprawnień klasyfikatora grzybów i grzyboznawcy (Dz. U z 2011r. Nr 115 poz. 672)

Kurs odbędzie się w terminie: od 19 do 21 maja 2016r.

Organizator i miejsce kursu: Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Montana”
Grand Tours, Handel-Turystyka, Zbigniew Gray
64-200 Wolsztyn, Karpicko ul. Wczasowa 73, woj. wielkopolskie

tel. (68) 347-15-02
fax (tel.) (68) 384-38-51

e-mail: motel@motelmontana.pl

Wymagane wykształcenie: co najmniej gimnazjum (dawne podstawowe)
Czas trwania kursu : 3 dni

Zgłoszenia i informacje dot. kursu:
tel.: (61) 854 48 46
e-mail : oddzial.grzyboznawczy@wssepoznan.pl
(w zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko kandydata, adres do korespondencji, numer telefonu, adres e-mail)


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Dare
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1016
Rejestracja: czwartek, 25 sierpnia 2011, 20:57
Imię: Adrian
Lokalizacja: Polska
Pochwalił: 405 razy
Pochwalony: 157 razy
Kontakt:

Post autor: Dare » piątek, 18 marca 2016, 11:26

Nie ma informacji o cenie? Kurs jest darmowy? :o


Nie dawaj glodnemu ryby, daj mu wedke i naucz go lowic...
Awatar użytkownika

Autor tematu
Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » piątek, 18 marca 2016, 12:26

Dare pisze:Kurs jest darmowy? :o
dżentelmeni klasyfikatorzy i grzyboznawcy widać o cenach nie rozmawiają :)
Ja mogę Ci powiedzieć że kurs który robiłem kilkanaście lat temu kosztował 1600 zł - 7 dni wczasów zakończonych egzaminem :)
Nie wiem ile kosztuje kurs klasyfikatora - mamy na forum chyba kilku może oni napiszą ile płacili. Kurs jest znacznie krótszy i tańszy pewnie...


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Dare
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1016
Rejestracja: czwartek, 25 sierpnia 2011, 20:57
Imię: Adrian
Lokalizacja: Polska
Pochwalił: 405 razy
Pochwalony: 157 razy
Kontakt:

Post autor: Dare » piątek, 18 marca 2016, 16:18

Zenit pisze:dżentelmeni klasyfikatorzy i grzyboznawcy widać o cenach nie rozmawiają
A później wyrywają sobie włosy jak dostają wystawiony rachunek :D
Zenit pisze:Ja mogę Ci powiedzieć że kurs który robiłem kilkanaście lat temu kosztował 1600 zł - 7 dni wczasów zakończonych egzaminem
Nie wiem ile kosztuje kurs klasyfikatora - mamy na forum chyba kilku może oni napiszą ile płacili. Kurs jest znacznie krótszy i tańszy pewnie...
Jasne, nic nie ma za darmo. Ja bym sobie chętnie na taki kurs pojechał, bo chyba nauka w formie wykładowej do mnie najbardziej dociera, ale to dopiero za jakieś parę lat sobie coś takiego będę mógł fundnąć. A potem :smardzyk2: :smardzyk2: :smardzyk2: :mniam: :D


Nie dawaj glodnemu ryby, daj mu wedke i naucz go lowic...
Awatar użytkownika

hittmanka
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Posty: 2403
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 09:52
Imię: Zosia
Ulubione grzyby: podgrzybki i prawdziwki... innych jeszcze nie zbieram :(
Lokalizacja: Zabrze
Pochwalił: 669 razy
Pochwalony: 1081 razy
Kontakt:

Post autor: hittmanka » poniedziałek, 21 marca 2016, 17:08

Sama byłam ciekawa więc naskrobałam maila... oto odpowiedź.



Informacje dotyczące kursu dla kandydatów na klasyfikatora grzybów świeżych:
19-21.05.2016 r. w Karpicku koło Wolsztyna.
Koszt: 670 zł brutto - w cenie zakwaterowanie, całodzienne wyżywienie, materiały szkoleniowe oraz egzamin.
Zgłoszenia na adres e-mail: oddzial.grzyboznawczy@wssepoznan.pl - w tytule proszę podać nazwę kursu, w treści imię i nazwisko kandydata, adres do korespondencji oraz nr telefonu. Po otrzymaniu zgłoszenia następuje wpisanie na listę kandydatów. Na początku maja wszyscy kandydaci otrzymają pismo dot. szczegółów organizacyjnych - godz. rozpoczęcia i zakończenia zajęć, nr konta bankowego do uiszczenia należności (istnieje możliwość opłaty gotówką u organizatora kursu w ośrodku MONTANA w Karpicku).
Więcej informacji pod nr telefonu 61 85 44 846


Żadna inna rzecz nie da Ci tyle wolności, co pasja.
Szczęście, które dostajesz zupełnie za darmo...
Awatar użytkownika

Jozefg
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 503
Rejestracja: piątek, 1 maja 2015, 09:32
Lokalizacja: Olsztyn
Pochwalił: 22 razy
Pochwalony: 216 razy
Kontakt:

Post autor: Jozefg » poniedziałek, 21 marca 2016, 18:58

Może i ja się wybiorę? Chocby po to żeby się czegoś nauczyc... :)
Hmmm.... a dziadków na taki kurs biorą? :lol:


Awatar użytkownika

hittmanka
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Posty: 2403
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 09:52
Imię: Zosia
Ulubione grzyby: podgrzybki i prawdziwki... innych jeszcze nie zbieram :(
Lokalizacja: Zabrze
Pochwalił: 669 razy
Pochwalony: 1081 razy
Kontakt:

Post autor: hittmanka » poniedziałek, 21 marca 2016, 19:03

Jak dziadek ma kasiorkę to na pewno biorą :ok: Też pomyślę ale może za jakieś dwa lata bo strasznie nie lubię się kompromitować :mrgreen:


Żadna inna rzecz nie da Ci tyle wolności, co pasja.
Szczęście, które dostajesz zupełnie za darmo...
Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Post autor: Paweł » poniedziałek, 21 marca 2016, 19:26

Jozefg, no :nie: wiem , czy gra warta kasiorki :? . Prawdopodobnie nauczą rozpoznawać gatunki dopuszczone do obrotu handlowego
-> http://nagrzyby.pl/grzyby-dopuszczone-do-obrotu" onclick="window.open(this.href);return false; , a te raczej znamy :D z wyjątkiem grzybków azjatyckich :mrgreen:, których i tak :nie: spotkamy w lesie tylko w sklepie .
Jozefg lepsze samokształcenie przy :filizanka: & :piwo: :hyhy: .


Awatar użytkownika

Agorszczyk
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 6043
Rejestracja: sobota, 26 kwietnia 2008, 14:52
Lokalizacja: Zator
Pochwalił: 8 razy
Pochwalony: 1889 razy
Kontakt:

Post autor: Agorszczyk » poniedziałek, 21 marca 2016, 20:24

Zenit pisze:Nie wiem ile kosztuje kurs klasyfikatora - mamy na forum chyba kilku może oni napiszą ile płacili. Kurs jest znacznie krótszy i tańszy pewnie...
Paweł pisze: Prawdopodobnie nauczą rozpoznawać gatunki dopuszczone do obrotu handlowego
W cenie kursu jest zakwaterowanie i wyżywienie, to znacząca pozycja i bez niej trudno porównywać koszty. W maju zapewne zostaną podana bardziej szczegółowe informacje.
Oczywiście można się czegoś nauczyć, a to określa RAMOWY PROGRAM KURSU SPECJALISTYCZNEGO DLA KANDYDATÓW NA KLASYFIKATORÓW GRZYBÓW określony w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 17.05.2011 r. Dz. U. 2011 r., Nr 115, poz. 672.
W 2014 r organizowany był podobny kurs http://bartoszyce.pl/6608/kurs-dla-kand ... -swiezych/" onclick="window.open(this.href);return false;


Klasyfikator grzybów
Awatar użytkownika

Agorszczyk
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 6043
Rejestracja: sobota, 26 kwietnia 2008, 14:52
Lokalizacja: Zator
Pochwalił: 8 razy
Pochwalony: 1889 razy
Kontakt:

Post autor: Agorszczyk » poniedziałek, 21 marca 2016, 20:28

hittmanka pisze:Też pomyślę ale może za jakieś dwa lata bo strasznie nie lubię się kompromitować
Zapewniam, że "grzybowymi" wiadomościami na pewno się nie skompromitujesz, a te techniczno- administracyjne trzeba wkuć lub podpatrzeć u specjalistów z branży ;)


Klasyfikator grzybów
Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Post autor: Paweł » poniedziałek, 21 marca 2016, 22:11

Agorszczyk, :ok: czyli tak jak myślałem , niemniej ten zapis jest dla mnie lekko zatrważający
"Atest na grzyby wystawiany jest przez, osobę posiadającą uprawnienia klasyfikatora grzybów świeżych. Klasyfikator na miejscu sprzedaży ocenia grzyby, wydaje atest i nadzoruje ich sprzedaż."
Na rynku wielokrotnie widziałem grzyby , ale :nie: :zdziwiony: nadzorcy/ów/ . Sprawdzają grzyby , wystawiają bumagę , a sprzedawca może po pewnym czasie dołożyć grzybków bez atestu - ze świeżej dostawy. :?: :!: A niech któryś będzie trefny :| , to później będzie się działo. :cry:


Awatar użytkownika

Autor tematu
Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » poniedziałek, 21 marca 2016, 22:17

Paweł pisze:Jozefg, no :nie: wiem , czy gra warta kasiorki :? . Prawdopodobnie nauczą rozpoznawać gatunki dopuszczone do obrotu handlowego
dokładnie - swoją drogą nie bardzo rozumie dlaczego taki kurs odbywa się w maju gdy grzybów o których "mowa" w tym czasie jeszcze nie ma. Rozumie że grzyboznawcy można dawać grzyby suszone do rozpoznania w maju... ale co dać klasyfikatorowi ? Jak dla mnie takie kursy są potrzebne ludziom dla papierka jak ktoś chce prowadzić skup grzybów świeżych. Coroczny "kurs" przebywania na stronie na 100% zapewni Wam możliwość rozpoznawania grzybów podstawowych ale bez "papierka" - Jeśli sami nie będziecie dokształcać się całe życie do niczego nie dojdziecie... :)
Jak kurs grzyboznawcy zrobiłem tylko dla tego aby ileś tam lat temu moje gazetowe edukacyjne atlasy nikt nie musiał podpisywać i sprawdzać :) i mieć uwagi że na stronie podajemy informacje o pojawach grzybów a nie wysypach :)
Na forum jest wielu członków którzy nie mając tytułu ani grzyboznawcy czy klasyfikatora znają się znacznie lepiej niż czasami wykładowcy na tych kursach... ale to tylko szczegół :) Pasjonat ma czasami wiedzę o wiele szerszą niż "naukowiec" ich wiedza często się różni pod względem "przydatności urzędowej". Atlasy które wydawałem są atlasami popularno-edukacyjnymi nie naukowymi - publikację naukową pozostawiam naukowcom.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » poniedziałek, 21 marca 2016, 22:20

Paweł pisze:A niech któryś będzie trefny :| , to później będzie się działo. :cry:
dlatego ja unikam wystawiania atestów. Na zachodzie sprzedawca odpowiada za to co sprzedaje i ryzykuje całym swoim majątkiem i reputacją - w Polsce odpowiada grzyboznawca i klasyfikator. Na zachodzie człowiek się struje to sprzedawca pójdzie z "torbami" nie ten co wystawić miałby atest :) bo on nie jest do niczego potrzebny... Sprzedaję to odpowiadam w 100%


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Jozefg
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 503
Rejestracja: piątek, 1 maja 2015, 09:32
Lokalizacja: Olsztyn
Pochwalił: 22 razy
Pochwalony: 216 razy
Kontakt:

Post autor: Jozefg » wtorek, 22 marca 2016, 08:21

hittmanka pisze:Jak dziadek ma kasiorkę to na pewno biorą :ok:
Hihi... kasiorkę wezmą.... a co by nie. :D
Paweł pisze: Prawdopodobnie nauczą rozpoznawać gatunki dopuszczone do obrotu handlowego
-> http://nagrzyby.pl/grzyby-dopuszczone-do-obrotu" onclick="window.open(this.href);return false; , a te raczej znamy :D z wyjątkiem grzybków azjatyckich :mrgreen:, których i tak :nie: spotkamy w lesie tylko w sklepie .
Widziałem ten wykaz. :) Te grzyby znam choć nie wszystkie z nich zbieram. Azjatyckich nie używam...
To co zbieram do koszyka musi być na 100% pewne, reszta nie ruszona pozostaje w lesie. :ok: Może dlatego nie uczestniczę w zgadywankach grzybowych.
Tu nie może być marginesu bezpieczeństwa! Bo u mnie w grzyby zaopatruje się cała rodzina: "W tym roku grzybów nie było i nie ma ale ty zawsze gdzieś tam nazbierasz"
Chociaż.... kiedyś różne wynalazki się zbierało... ale znałem je pod ludowymi nazwami.

Chyba dam sobie spokój z tym kursem - co tam będę zabierał miejsce innym, nie wypada emerytowi.
Zaoszczędzoną kasę przeznaczę na aparat foto jakiś lepszy... :D


Awatar użytkownika

Traper
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1320
Rejestracja: niedziela, 28 grudnia 2014, 17:23
Ulubione grzyby: Wszystkie jadalne
Lokalizacja: Częstochowa
Pochwalił: 194 razy
Pochwalony: 805 razy
Kontakt:

Post autor: Traper » wtorek, 22 marca 2016, 10:34

Jozefg pisze:Zaoszczędzoną kasę przeznaczę na aparat foto jakiś lepszy... :D
Dobrze mówisz :ok: :beer:


Moje piosenki i filmiki na YouTube
Szumi las... ma czas.
Jan Sztaudynger
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat