Strona 1 z 23

Zamienię, kupię, sprzedam

: sobota, 5 lutego 2005, 23:50
autor: Zenit
Każdy z nas ma coś, co mógłby chętnie wymienić na coś innego. Mamy czasami coś co jest nam już zbędne, niepotrzebne. Na tym forum możemy pisać co mamy do zbycia, co chcielibyśmy zdobyć. Może jako pierwszy podam swoje potrzeby... Chętnie kupię mikroskop (lub zamienię na coś innego) - co mogę zaoferować - jakieś atlasy grzybów, suszone smardze... Proponowałby, aby zainteresowane osoby podawały co chciałyby kupić czy sprzedać na forum i bezpośrednio dogadywały się emailami czy telefonicznie. Jeśli koś będzie chciał zamieścić zdjęcie oferowanego przedmiotu, książki, może wysłać mi zdjęcie na email <B> zenit@kki.pl </B> lub <B> nagrzyby@kki.pl </B> Proszę o proponowanie rzeczy raczej związanych tylko z grzybobraniem i mykologią (choć gdy np. ktoś chciałby np. pozbyć się np. jakiś atlasów grzybów aby np. zdobyć pamięć do komputera czy cokolwiek też może zgłosić coś takiego)
Pozdrawiam i czekam na Wasze oferty wymiany, kupna czy sprzedaży. Jeszcze jedno - interesuje mnie też tani prosty GPS.

Re: Zamienię, kupię, sprzedam

: niedziela, 6 lutego 2005, 10:45
autor: ~Marek KOZŁOWSKI
Osobom zaiteresowanym filatelistyką, mogę zaproponować za literaturę związaną z mikologią i fitopatologią leśną, dobry profesjonalny i sprawny mikroskop z możliwością fotografowania,- w drodze wymiany: znaczki pocztowe PP w seriach, bloczkach, blokach, arkusikach i arkuszach, znaczki i bloki podziemia Solidarności, stemple okolicznościowe PP (pierwsze wizyty Jana Pawła II w kraju) z rzadkościami ( w tym barwne odciski), wydawnictwa i książki. Ogromna ilość stempli okolicznościowych z lat 70 i nie tylko. Filatelistę rocznikami, katalogi i inne różności w tym wiele unikatów.

Re: Zamienię, kupię, sprzedam

: poniedziałek, 7 lutego 2005, 18:42
autor: Zenit
A co Ty masz nam do zaoferowania ? :) może coś chcesz kupić lub się czegoś pozbyć - pisz śmiało :)

Re: Zamienię, kupię, sprzedam

: poniedziałek, 7 lutego 2005, 23:06
autor: Zenit
Coś takiego obecnie nie jest mi potrzabne a dałem swego czasu kupę kasy za to - <B>chętnie wymienię na mikroskop, GPS, atlasy grzybów lub poprostu sprzedam za niewielkie pieniądze.</B>
Obrazek
co to jest:
Produkt stworzony przez ASMAX-a specjalnie dla potrzeb małych firm lub użytkowników sieci hobbystycznych, szukających taniego, skutecznego i niezawodnego sposobu na podłączenie małej sieci komputerowej do Internetu.

Łatwy w instalacji i obsłudze
Router ASMAX IAS-660 pozwala na podłączenie małej sieci składającej się z kilku lub kilkunastu komputerów do Internetu. Jest niezwykle prosty w konfiguracji i zarządzaniu, a jednocześnie posiada olbrzymie możliwości. Aby go zainstalować wystarczy podłączyć modem (analogowy lub ISDN) do routera, następnie wpiąć router do sieci oraz skonfigurować urządzenie. Do konfiguracji ASMAX-A IAS-660 można użyć programu Manager, posiadającego opcję Setup Wizard. Pozwala to w łatwy i szybki sposób dostosować parametry do potrzeb sieci. Przy każdym żądaniu dostępu do Internetu, ASMAX IAS-660 automatycznie zestawi połączenie.

Tanio i oszczędnie
Dostęp do Internetu z wykorzystaniem routera ASMAX IAS-660 pozwala zaoszczędzić koszty instalowania dodatkowych linii telefonicznych dla każdego z pracowników, który potrzebuje wykorzystywać Internet w pracy. ASMAX IAS-660 jest nie tylko jednym z najtańszych routerów na rynku - również w trakcie pracy cały czas dba o zasoby naszej kieszeni. Po określonym czasie bezczynności automatycznie rozłącza połączenie.

Szybko i wygodnie
ASMAX IAS-660 nieustannie monitoruje pracę sieci. Kiedy chcemy połączyć się z adresem IP spoza sieci lokalnej (np. wpisując do przeglądarki stron www jakikolwiek adres internetowy), router automatycznie zadzwoni do dostawcy Interenetu. Czas uzyskania połączenia jest zależny od rodzaju zastosowanego modemu. Podobnie prędkość transmisji danych. ASMAX IAS-660 posiada port szeregowy o prędkości 460 Kbps. Nie stanowi więc wąskiego gardła, jakim zazwyczaj są porty RS w komputerach PC. Oznacza to, że prędkość przesyłu danych zależy wyłącznie od zastosowanego typu modemu. Najszybciej uzyskamy dostęp poprzez sieć ISDN, nieco wolniej przez sieć analogową.

"Click and Play"
Używając ASMAX-a IAS-660, nigdy nie zobaczymy irytujących okienek Dial-up pojawiających się na ekranie. Nie będziemy musieli wprowadzać hasła, logować się itd. W każdej chwili, gdy zechcemy wysłać pocztę elektroniczną czy odwiedzić interesującą nas witrynę internetową, po prostu "klikamy" żądając dostępu do Internetu, a procedura dostępu jest realizowana automatycznie.

Bezpiecznie
Z ASMAX-em IAS- 660, nie musimy również martwić się o adresy IP w sieci. Nowy router ma wbudowaną funkcję NAT (ang. Network Address Translation), która dokonuje konwersji adresów nierutowalnych na jeden adres przydzielany nam przez operatora w trakcie połączenia.

Ogromne możliwości
ASMAX IAS-660 to doskonale wyposażony router, posiadający wiele niezwykle przydatnych funkcji dla administratora małej sieci. Wyposażony jest w oprogramowanie Network Monitor, które umożliwia śledzenie ruchu pakietów przepływających przez router. Funkcja filtrowania pakietów daje administratorowi możliwość decydowania, który z użytkowników sieci będzie miał dostęp do poszczególnych usług Internetu (WWW, FTP itd.). Ponadto, w razie konieczności zwiększania prędkości w przypadku rozrastania się sieci, możemy bez problemów dodawać kolejne routery ASMAX IAS-660
źródło informacji:
http://www.adarnet.pl/product_info.php/ ... ts_id/8777
zainteresowanych proszę o emaile na zenit@kki.pl lub nagrzyby@neostrada.pl

Re: Zamienię, kupię, sprzedam

: wtorek, 8 lutego 2005, 00:08
autor: asza
A ja chciałabym kupić nóż grzybiarza taki z pedzelkiem , jak ten który posiadasz Zenit :lol: Przeszukałam wszystkie dostępne dla mnie i dla moich znajomych sklepy w Polsce , niestety bezskutecznie:!:
<CENTER>
Obrazek</CENTER>

Re: Zamienię, kupię, sprzedam

: wtorek, 8 lutego 2005, 01:02
autor: Zenit
Asza taki nóż kupisz tylko we Włoszech... Pisałem kiedyś do Gerlacha z pytaniem, czy nie mogliby robić coś dla grzybiarzy... Nawet nie odpowiedzieli :( nie muszą - bez łaski...

Re: Zamienię, kupię, sprzedam

: wtorek, 8 lutego 2005, 23:01
autor: ~Marek KOZŁOWSKI
Poszukuję książki:
Choroby drzew i krzewów K.Mańka, M.Mańka

Re: Zamienię, kupię, sprzedam

: czwartek, 10 lutego 2005, 17:11
autor: Termit
O, prezesie, muszę poszukać części do mkroskopu, to poskładam jakiś aby był na chodzie.

Re: Zamienię, kupię, sprzedam

: sobota, 12 lutego 2005, 20:35
autor: ząbek
Oddam, czyli za darmo, czeski atlas grzybów i tu pełna nazwa "Atlas trżnich a jedovatych hub". aut. M.Smotlacha. Twarda oprawa, format A-5. Dowcip polega na tym, że to wszystko jest napisane po czesku...:mrgreen:

Re: Zamienię, kupię, sprzedam

: sobota, 12 lutego 2005, 21:42
autor: Zenit
Ząbek dla mnie to nie przeszkoda czeski - jak mi dasz ten atlas ja dam ci suszone smardze :)

Re: Zamienię, kupię, sprzedam

: sobota, 12 lutego 2005, 22:26
autor: ząbek
No, nie ma sprawy Zenit, to już mamy załatwione. :wink:

Re: Zamienię, kupię, sprzedam

: niedziela, 13 lutego 2005, 10:17
autor: ~Marek KOZŁOWSKI
Wymienię tom Leksykonu Przyrodniczego "Grzyby" autorstwa Helmut i Renate Grunert w przekładzie Jadwigi KOZŁOWSKIEJ Wydawnictwo Świat Książki rok 1996, na inną zaproponowaną pozycję atlasową.
Stan leksykonu jest idealny, a pozycja bardzo wartościowa, obejmująca bardzo dużo gatunków z opisami i jest z naprawdę super zdjęciami.

Re: Zamienię, kupię, sprzedam

: niedziela, 13 lutego 2005, 16:48
autor: ~Marek KOZŁOWSKI
Elu. Uprzejmie dziękuję za zaiteresowanie, ale w grę wchodzą wyłącznie pozycje związane z mikologią lub fitopatologią leśną w drodze wymiany.

Re: Zamienię, kupię, sprzedam

: poniedziałek, 14 lutego 2005, 21:05
autor: Zibi
Marku,a może interesuje Cię "Mała Encyklopedia Leśna wydana przez PWN w 1980 roku

Re: Zamienię, kupię, sprzedam

: sobota, 19 lutego 2005, 20:11
autor: Zenit
Patryck z Wielkiej Brytanii - proponuje wymianę atlasów na znaczki pocztowe z grzybami - przyszłał zdjęcia znaczków które go interesują - oczywiście chodzi nie tylko o te znaczki (ogólnie chodzi o wszystkie te z grzybami.
<CENTER>
[img]zdjecia/forum/znaczki.jpg[/img]

[img]zdjecia/forum/znaczki1.jpg[/img]
</CENTER>