ACTA - cenzura internetu??

Apele - Prośby - Przestrogi - Oferty handlowe - Zaproszenia - Informacje

Darek29
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity
Ulubione grzyby: duże i twarde
Pochwalony: 279 razy

Post autor: Darek29 » czwartek, 2 lutego 2012, 13:56

Sensibility pisze:A czy ja nie naruszyłam czyjegoś prawa autorskiego pokazując te zdjęcia zdjęć przyrody z wystawy w muzeum w Bristolu chociaż zaznaczyłam skąd pochodzą i nie było tam zakazu fotografowania?
Leszek/S pisze:A była wzmianka ze można fotografować i publikować fotografie ? Tu masz typowy przykład jak nieprecyzyjna umowa ACTA może nam namieszać w internecie, i nie tylko internecie
Dokładnie, ACTA jest zbyt ogólna i zbyt dowolna w interpretacji, jej nieprecyzyjność stanowi duże zagrożenie dla naszej wolności w sieci.

Ale Sensibility spokojnie. ACTA na szczęście, pomimo podpisania jej przez polski rząd jeszcze nie działa. Najpierw musi zostać podpisana przez kolejne kraje, potem muszą ją ratyfikować parlamenty tych państw no i musi zostać przyjęta w Parlamencie Europejskim.

Jestem wesoły Romek mam na pustyni domek, a na niej całkiem pusty las powtarzam jeszcze raz, jestem wesoły Romek mam na pustyni domek...
Awatar użytkownika

Bobik
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Ulubione grzyby: Każdy, byle nie trujący :)
Pochwalił: 1996 razy
Pochwalony: 1460 razy
Kontakt:

Post autor: Bobik » czwartek, 2 lutego 2012, 15:07

Swoją drogą widać, jak bardzo nasi politycy podlizują się Ameryce. Jeszcze bardziej, niż komuniści ZSRR... No cóż - spłacają dług zaciągnięty w latach 80. ubiegłego stulecia. ACTA jest kolejną próbą uzależnienia naszego kraju od polityki zagranicznej USA. Jakże łatwo przefrymarczamy naszą wolność w imię nie-Polskich interesów wielkich amerykańskich koncernów. :|

Credo quia absurdum NON est!
http://www.wszechocean.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.grzybypl.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.echojordanowa.wordpress.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Darek29
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity

Post autor: Darek29 » piątek, 3 lutego 2012, 11:46

Bobik pisze:Swoją drogą widać, jak bardzo nasi politycy podlizują się Ameryce. Jeszcze bardziej, niż komuniści ZSRR... No cóż - spłacają dług zaciągnięty w latach 80. ubiegłego stulecia. ACTA jest kolejną próbą uzależnienia naszego kraju od polityki zagranicznej USA. Jakże łatwo przefrymarczamy naszą wolność w imię nie-Polskich interesów wielkich amerykańskich koncernów.
Ot mądrego to i miło poczytać. :brawo: :beer: Nie da sie ukryć, że lizusostwo naszych polityków wobec USA przekroczyło już granice przyzwoitości. Tak jak mówisz ACTA jest próbą jeszcze większego podporządkowania nas Ameryce.

A żeby było ciekawiej, w amerykańskim Kongresie pojawił sie projekt zniesienia wiz dla Polaków! :shock: Czy to przypadek, że stało sie to tuż po popisaniu ACTA przez polski rząd? Nie wierze w przypadki. Jest przyczyna i skutek, skutek i przyczyna. Czyżby mały handelek ze strony USA, na zasadzie jeśli Wy w Waszym kraju przepchniecie ACTA do końca i ją ratyfikujecie to my zniesiemy Wam wizy? A jeśli tego nie zrobicie, to zniesieniu wiz pomachajcie na do widzenia? To może być kolejna próba nacisku na nasz kraj w sprawie ACTA ze strony Ameryki. Forma presji wobec rządu. Ten projekt zniesienia wiz dla Polaków w USA pokazuje jak bardzo Stanom Zjednoczonym zależy na ACTA i na tym by z jej pomocą jeszcze bardziej niż dotąd podporządkować sobie inne kraje, w tym nasz i móc je kontrolować.

Niedoczekanie! Jeśli zniesienie wiz dla Polaków ma sie odbyć kosztem odebrania nam wolności w sieci i umożliwienia amerykańskim koncernom inwigilacji internautów to ja takiemu kupczeniu naszą wolnością mówie stanowcze NIE! :x

Jestem wesoły Romek mam na pustyni domek, a na niej całkiem pusty las powtarzam jeszcze raz, jestem wesoły Romek mam na pustyni domek...
Awatar użytkownika

Janu$z
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity
Ulubione grzyby: Mleczaj smaczny
Pochwalił: 8 razy
Pochwalony: 1901 razy
Kontakt:

Post autor: Janu$z » piątek, 3 lutego 2012, 15:41

Darek29 pisze:przepchniecie ACTA do końca i ją ratyfikujecie to my zniesiemy Wam wizy
Darek29 myślę, że poprawnie "kombinujesz", ja mam podobne odczucia po informacji dotyczącej wniosku, bodajże do kongresu USA o zniesienie wiz dla Polski.

Premier potrzebuje koniecznie spektakularnego sukcesu, by poprawic sondaże, więc zniesienie wiz pewnie by takim sukcesem było - już by się media o to postarały ;)
Nie przewidział tylko, że podpisanie ACTA przysporzy mu tylu wrogów :mrgreen:

Darek29
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity

Post autor: Darek29 » piątek, 3 lutego 2012, 16:08

Janu$z pisze:Premier potrzebuje koniecznie spektakularnego sukcesu, by poprawic sondaże, więc zniesienie wiz pewnie by takim sukcesem było - już by się media o to postarały
Nie przewidział tylko, że podpisanie ACTA przysporzy mu tylu wrogów
Tak jak mówisz, rząd wokół zniesienia wiz zapewne zrobiłby niezłą propagande sukcesu i wykorzystałby ją by poprawić sobie sondaże. Tyle, że gremialny i stanowczy sprzeciw wobec ACTA może Im te szyki pokrzyżować i odebrać poparcie zamiast zwiększyć. I pewnie dlatego premier wykonał dziś mały, ale jednak, krok w tył.

Miejmy nadzieje, że duży krok w tył (wycofanie sie z ratyfikacji ACTA) również za jakiś czas wykona. I jeśli tak zrobi, to też zapewne będą próbowali przedstawiać to jako swój sukces z nadzieją, że dzięki temu odzyskają choć część poparcia, które już przez ACTA stracili.

I kto wie, może część młodych ludzi im to wszystko wybaczy jeśli sie z ACTA ostatecznie wycofają. Ale jak dla mnie to pałka sie już przegła po tym jak rząd podpisał ACTA bez konsultacji, gdzie kolejność powinna być odwrotna, najpierw konsultacje a potem ewentualnie podpisanie umowy.

Awatar użytkownika

Bobik
Kontakt:

Post autor: Bobik » piątek, 3 lutego 2012, 17:01

Możem jest upierdliwy, ale ten rząd uprawia propagandę sukcesu od pierwszej chwili swoich rządów. I to propagandę w stylu gierkowskim - drobne sukcesy cząstkowe przedstawia się jako wielkie osiągnięcia. I zauważcie jeszcze jedno - media pieją z zachwytu nad nimi, a jednocześnie, po cichu i kuchennymi drzwiami wprowadza się kolejne "reformy", które są niepopularne wśród społeczeństwa. Tak jak właśnie było z ACTA. A znacznie wcześniej z reformami emerytalnymi. Na tym polega ich perfidia.

http://www.wszechocean.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.echojordanowa.wordpress.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Autor tematu
Piotrd
Hubiak
Hubiak
Imię: Piotr
Pochwalił: 10 razy
Pochwalony: 107 razy
Kontakt:

Post autor: Piotrd » sobota, 4 lutego 2012, 10:37

Darek29 pisze:Tak jak mówisz, rząd wokół zniesienia wiz zapewne zrobiłby niezłą propagande sukcesu
Ludzie podniecają się tymi wizami, bo zupełnie nie rozumieją jak to działa i wydaje im się że będzie to tak jak po otwarciu granic w UE.
A w rzeczywistości ewentualne zniesienie wiz oznacza tylko oszczędność ~450PLN i jednego dnia na wizytę w konsulacie (zreszta raz na 10 lat, bo na tyle teraz zwykle promesy wizowe wydają).
Bo poza tym nie ma żadnych innych różnic, oprócz tego że wypełniany przy wjeździe formularz I-94 będzie na papierze koloru zielonego zamiast białego :lol:
USA to nie strefa Schengen, tak samo przy wjeździe wszystkich obowiązuje kontrola graniczna, tak samo wszystkim odciski palców sprawdzają, i tak samo mogą odmówić wpuszczenia jeśli delikwent jest podejrzany albo przedłużył sobie nadmiernie poprzedni pobyt. Zniesienie wiz nie uprawnia również do pracy w USA.
Fakt że te kilka stówek za rozpatrzenie wniosku wizowego piechota nie chodzi, ale robienie z tego istotnej sprawy politycznej to moim zdaniem gruba przesada.

Awatar użytkownika

Hudy
Moderator
Moderator
Ulubione grzyby: drożdże... upłynnione ;)
Pochwalony: 314 razy

Post autor: Hudy » sobota, 4 lutego 2012, 13:45

A mnie śmieszy cała ta histeria wobec ACTA. Do roboty się weźcie lepiej :p

Moja nauka poszła w las :)
Awatar użytkownika

Leszek/S
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Post autor: Leszek/S » sobota, 4 lutego 2012, 13:59

Hudy pisze:Do roboty się weźcie lepiej
A to jedno z drugim ma coś wspólnego ? :lol: :lol: :lol: ;)

Darek29
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity

Post autor: Darek29 » sobota, 4 lutego 2012, 15:02

Hudy pisze:A mnie śmieszy cała ta histeria wobec ACTA.
Żadna tam histeria, tylko słuszna walka młodych ludzi o wolności w sieci, a jednocześnie walka z butą i arogancją władzy. :p I w tym niestety nic śmiesznego nie ma, to co rząd w sprawie ACTA zrobił to raczej smutne jest. :|

Awatar użytkownika

Bobik
Kontakt:

Post autor: Bobik » sobota, 4 lutego 2012, 18:11

Piotrd pisze:Fakt że te kilka stówek za rozpatrzenie wniosku wizowego piechota nie chodzi, ale robienie z tego istotnej sprawy politycznej to moim zdaniem gruba przesada.
Owszem, nie chodzi tutaj o te kilka stówek, ale o pewien fakt: Polacy są traktowani, jak potencjalni przestępcy, a ich "straszliwa zbrodnia" polega na tym, że chcą sobie dorobić, podczas gdy terroryści z al-Kaidy wjeżdżają i wyjeżdżają do/z USA bez problemów. Czyli co? - czyli to, że podjęcie pracy bez zezwolenia jest większą zbrodnią, niż zwalenie Twin Towers czy porwanie 4 samolotów...

Ja tam się do USA nie wybieram i nie mam zamiaru. Za garść dolarów pracować dla jakiegoś jankeskiego buca - dziękuję. A swoją drogą to możemy za to podziękować góralom i innym polskim ćwokom, którym nigdy nie jest za wiele - bo to ich wina.

A co do walki z ACTA, to sam fakt, że podpisano coś tak ważnego BEZ PYTANIA O TO ZAINTERESOWANYCH i w sekrecie, jest delikatnie mówiąc - nie fair. Równie dobrze można było podpisać traktat rozbiorowy czy oddanie kraju w ręce okupanta. Tak się nie robi.

Darek29
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity

Post autor: Darek29 » sobota, 4 lutego 2012, 19:29

Bobik pisze:A co do walki z ACTA, to sam fakt, że podpisano coś tak ważnego BEZ PYTANIA O TO ZAINTERESOWANYCH i w sekrecie, jest delikatnie mówiąc - nie fair. Równie dobrze można było podpisać traktat rozbiorowy czy oddanie kraju w ręce okupanta. Tak się nie robi.
Nic dodać, nic ująć. :ok: :brawo: I dokładnie to miałem na myśli pisząc o bucie i arogancji władzy. :p

Awatar użytkownika

Janu$z
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity
Ulubione grzyby: Mleczaj smaczny
Pochwalił: 8 razy
Pochwalony: 1901 razy
Kontakt:

Post autor: Janu$z » sobota, 4 lutego 2012, 19:52

Hudy pisze: Do roboty się weźcie lepiej
..."Robotny" się odezwał :D

Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Pochwalił: 48861 razy
Pochwalony: 9010 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » sobota, 4 lutego 2012, 23:41

Bobik pisze:Owszem, nie chodzi tutaj o te kilka stówek, ale o pewien fakt: Polacy są traktowani, jak potencjalni przestępcy, a ich "straszliwa zbrodnia" polega na tym, że chcą sobie dorobić, podczas gdy terroryści z al-Kaidy wjeżdżają i wyjeżdżają do/z USA bez problemów. Czyli co? - czyli to, że podjęcie pracy bez zezwolenia jest większą zbrodnią, niż zwalenie Twin Towers czy porwanie 4 samolotów...
podpisuję się pod tym !
Bobik pisze:Ja tam się do USA nie wybieram i nie mam zamiaru.
Ja też choć mam rodzinę :) jakoś jestem wstanie żyć bez Hameryki ale widać Hameryka nie jest wstanie żyć bez nas... potrzebni jej jesteśmy do robienia czarnej roboty czyli zabezpieczania interesów Hamerykanów... i nadstawiania własnego tyłka...
Janu$z pisze:..."Robotny" się odezwał :D
:brawo: :brawo: :brawo:

Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php

Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.

Autor tematu
Piotrd
Hubiak
Hubiak
Imię: Piotr
Pochwalił: 10 razy
Pochwalony: 107 razy
Kontakt:

Post autor: Piotrd » niedziela, 5 lutego 2012, 12:10

Bobik pisze:Owszem, nie chodzi tutaj o te kilka stówek, ale o pewien fakt: Polacy są traktowani, jak potencjalni przestępcy, a ich "straszliwa zbrodnia" polega na tym, że chcą sobie dorobić
Byłem tam kilka razy i nigdy nie spotkałem się z takim traktowaniem. Wystarczy nie łamać zasad obowiązujących w kraju w którym jest się gościem, jedną z nich jest to że nie chcą nielegalnych pracowników i trzeba to uszanować. A jak ktoś od początku jedzie z nastawieniem że będzie kombinował pracą na czarno, to niech się nie zdziwi, że może zostać potraktowany adekwatnie do swojego zachowania.
A swoją drogą to możemy za to podziękować góralom i innym polskim ćwokom, którym nigdy nie jest za wiele - bo to ich wina
Niestety tak.
A co do walki z ACTA, to sam fakt, że podpisano coś tak ważnego BEZ PYTANIA O TO ZAINTERESOWANYCH i w sekrecie, jest delikatnie mówiąc - nie fair. Równie dobrze można było podpisać traktat rozbiorowy czy oddanie kraju w ręce okupanta. Tak się nie robi.
Trafiłeś w sedno :brawo:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat