Survival

Awatar użytkownika

Autor tematu
viragolo
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 734
Rejestracja: środa, 19 października 2011, 11:50
Lokalizacja: Lewin Brzeski
Pochwalił: 5 razy
Pochwalony: 106 razy

Survival

Post autor: viragolo » niedziela, 28 września 2014, 16:42

Siemacie ;)

Pomijając to co napiszę za chwilkę zapraszam do dyskusji na tematy survivalowe czy bushcraftowe, może znajdą się osoby zainteresowane tym tematem :).

Kilka dni temu Nadir podsunął mi myśl, by stworzyć wątek survivalowy. Chodziło o wrzucenie fotki stolika na szybko w lesie, ja jednak postanowiłem spróbować naręcić pierwszy w życiu filmik bushcraftowy ;). Niestety w sobotę miałem odwiedziny starych znajomych i na pierwszą próbę nauki kręcenia filmików pojechałem na zdrowym kacu :? , wybaczcie, ale to oni mnie namówili! Jak mogli mi to zrobić.... :mrgreen:

Ale mimo wszystko lubię dotrzymywać słowa, nagrałem więc filmik dla Nadira i tutaj Wam go wrzucam, łepetyna nie umyta, zgaga męczy, lekarstwo obok, tragedia, liczę na bardzo dużo krytyki w stylu "może nie dłubałbyś w nosie podczas filmu" albo "ale brzydki ryj" bo każda krytyka nauczy mnie czegoś, co może mi się przydać gdy spróbuję na poważnie nakręcić swój pierwszy filmik.



Pozdrawiam i ...... Miłego Dnia :)

PS. Zapomniałem na filmiku pozdrowić całe forum NaGrzyby.pl ! Stres mnie zjadł i zapomniałem o podstawach. Na następnym filmiku się zrewanżuję.

Stolik w lesie:

Cz. 1



Cz. 2



Człowiek nie przestaje się bawić bo się starzeje, tylko starzeje się bo przestaje się bawić
Awatar użytkownika

Wojtas
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8093
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 16:07
Imię: Wojciech
Ulubione grzyby: Borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 587 razy
Pochwalony: 2718 razy
Kontakt:

Post autor: Wojtas » niedziela, 28 września 2014, 17:40

Lubię pooglądać survivalowe filmiki, może kiedyś to się przyda :beer:


Awatar użytkownika

Autor tematu
viragolo
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 734
Rejestracja: środa, 19 października 2011, 11:50
Lokalizacja: Lewin Brzeski
Pochwalił: 5 razy
Pochwalony: 106 razy

Post autor: viragolo » niedziela, 28 września 2014, 18:12

:beer:


Człowiek nie przestaje się bawić bo się starzeje, tylko starzeje się bo przestaje się bawić
Awatar użytkownika

Autor tematu
viragolo
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 734
Rejestracja: środa, 19 października 2011, 11:50
Lokalizacja: Lewin Brzeski
Pochwalił: 5 razy
Pochwalony: 106 razy

Post autor: viragolo » poniedziałek, 29 września 2014, 06:41

Wyłapuję powoli wiele błędów. Np. zapomniałem powiedzieć, że nie niszczyłem zdrowych drzew.


Człowiek nie przestaje się bawić bo się starzeje, tylko starzeje się bo przestaje się bawić
Awatar użytkownika

Autor tematu
viragolo
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 734
Rejestracja: środa, 19 października 2011, 11:50
Lokalizacja: Lewin Brzeski
Pochwalił: 5 razy
Pochwalony: 106 razy

Post autor: viragolo » poniedziałek, 29 września 2014, 10:49

Mam pytanko. Załóżmy sytuację survivalową gdy jesteśmy w lesie i nie możemy znaleźć nic do jedzenia, zaczynamy głodować a nie mamy zapałek by rozpalić ogień. Nie znaleźliśmy nawet czystej wody. Zaczyna się robić poważnie a pod nogami mamy sporo grzybów. Jakie waszym zdaniem grzyby można zjeść na surowo by przetrwać choćby jeden dzień dłużej? Przypomnę tylko, że musimy zjeść je na surowo bo po licznych próbach nie udało nam się w żaden sposób rozpalić ognia. Weźcie też pod uwagę fakt, że jest to sytuacja ekstremalna i w celu ratowania życia nie przeszkadza nam fakt, że jakiś grzybek śmierdzi lub jest niesmaczny, ale bardzo przeszkadza nam fakt wszelkich problemów gastrycznych bo wiadomo, że "sraczka" spowoduje jeszcze szybsze odwodnienie organizmu.

Pozdrawiam ;) i z góry dzięki za każdą podpowiedź ;)


Człowiek nie przestaje się bawić bo się starzeje, tylko starzeje się bo przestaje się bawić
Awatar użytkownika

Wojtas
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8093
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 16:07
Imię: Wojciech
Ulubione grzyby: Borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 587 razy
Pochwalony: 2718 razy
Kontakt:

Post autor: Wojtas » poniedziałek, 29 września 2014, 10:57

Jak do tej pory jadłem 3 gatunki. Galaretek kolczasty, mleczaj smaczny i borowik szlachetny.


Awatar użytkownika

Autor tematu
viragolo
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 734
Rejestracja: środa, 19 października 2011, 11:50
Lokalizacja: Lewin Brzeski
Pochwalił: 5 razy
Pochwalony: 106 razy

Post autor: viragolo » poniedziałek, 29 września 2014, 11:14

Dzięki za odpowiedź i przypomnienie mi o galaretku, faktycznie kiedyś znalazłem go w lesie i wyczytałem wtedy w atlasie, że jest jadalny na surowo ;) Zapamiętam, że prawdziwka też można użyć.


Człowiek nie przestaje się bawić bo się starzeje, tylko starzeje się bo przestaje się bawić
Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Post autor: Nadir » poniedziałek, 29 września 2014, 19:35

viragolo, super :brawo: :ok: i dzięki :poklon: :beer:
Nie wiedziałem, że aż tak Cię zainspiruję do stworzenia nie tylko wątku ale i od razu filmu :D :brawo: :beer:
Dopiero teraz sobie obejrzałem, bo miałem weekendowy "młynek" związany z pracą. Przez ostatnie 3 doby spałem w sumie z 5 godzin, jeśli to w ogóle nazwać spaniem. Tak więc przy okazji wyszedł mi z tego mały test survivalowy ;) - ile wytrzymam, zanim "padnę na ryj" :/ No i właśnie chyba docieram do końca tego testu..... :? :spac: :D :papa:

viragolo pisze:Jakie waszym zdaniem grzyby można zjeść na surowo by przetrwać choćby jeden dzień dłużej?
Ja czasem zjadałem pojedyncze rydze, sraczki po nich trudno uświadczyć ;) :D


Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Post autor: Paweł » poniedziałek, 29 września 2014, 19:46

viragolo, :ok: :beer: za filmiki


Awatar użytkownika

Autor tematu
viragolo
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 734
Rejestracja: środa, 19 października 2011, 11:50
Lokalizacja: Lewin Brzeski
Pochwalił: 5 razy
Pochwalony: 106 razy

Post autor: viragolo » wtorek, 30 września 2014, 08:51

Dzięki ;) Po tej pierwszej próbie wiem już dużo więcej i wyłapałem wiele błędów. Brakuje kilku podstawowych informacji, całość jest za długa, tekst zbyt zawiły, uciekający wzrok, za mało konkretów oraz zbytnie spuszczanie się nad duperelkami.

Thx i ...... życzę miłego dnia :)


Człowiek nie przestaje się bawić bo się starzeje, tylko starzeje się bo przestaje się bawić
Awatar użytkownika

Tomek86
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 879
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2012, 20:34
Ulubione grzyby: mleczaj smaczny, mleczaj chrząstka, uszak bzowy, gołąbek zielonawy
Lokalizacja: Lublin
Pochwalony: 1200 razy

Post autor: Tomek86 » wtorek, 30 września 2014, 11:05

viragolo, temat :ok: :beer: :beer: a co do filmików, to wcale nie są takie złe :) pamiętajmy, że byłeś zmęczony i że to były pierwsze Twoje filmy ;)


Nie będzie meczu, będzie chór!
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat