Jak fotografują inni.

Awatar użytkownika

GUCIO-59
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 534
Rejestracja: sobota, 6 października 2012, 17:54
Lokalizacja: Bawaria
Pochwalony: 72 razy
Kontakt:

Post autor: GUCIO-59 » wtorek, 6 listopada 2012, 18:06

Wojtaslodz, Myślę, że szybkozłącze danej firmy jest znormalizowane i powinno pasować...Powodzenia... :ok:


"Ci, którzy wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają…"
Awatar użytkownika

johnny40
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1361
Rejestracja: sobota, 10 maja 2008, 23:49
Ulubione grzyby: prawdziwki ,kurki,podgrzybki,maślaczki
Lokalizacja: Żory
Pochwalony: 179 razy

Post autor: johnny40 » wtorek, 6 listopada 2012, 18:27

Gucio, my tak myślimy , zwykli zjadacze chleba ,że rzeczy czy części powinny być znormalizowane, niestety producenci myślą inaczej, w końcu każdy chce zarobić tu dołożą jakiś gadżet tu zaokrąglą tam dotną i już się biznes kręci. We wszystkim tak jest , zwłaszcza w częściach samochodowych, tam dopiero jest eldorado, ten sam model rok różnicy a już połowa części nie pasuje.Albo telefony komórkowe, nawet do modeli jednej firmy nie pasują jej ładowarki. Na tym właśnie to polega , bo każdy chce zarobić.


kto nie pyta ten błądzi po lesie
Awatar użytkownika

GUCIO-59
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 534
Rejestracja: sobota, 6 października 2012, 17:54
Lokalizacja: Bawaria
Pochwalony: 72 razy
Kontakt:

Post autor: GUCIO-59 » wtorek, 6 listopada 2012, 19:40

johnny40 pisze:Gucio, my tak myślimy , zwykli zjadacze chleba ,że rzeczy czy części powinny być znormalizowane, niestety producenci myślą inaczej, w końcu każdy chce zarobić tu dołożą jakiś gadżet tu zaokrąglą tam dotną i już się biznes kręci. We wszystkim tak jest , zwłaszcza w częściach samochodowych, tam dopiero jest eldorado, ten sam model rok różnicy a już połowa części nie pasuje.Albo telefony komórkowe, nawet do modeli jednej firmy nie pasują jej ładowarki. Na tym właśnie to polega , bo każdy chce zarobić.
Tu masz dużo racji, nie raz się też przekonałem. Ale już tu nie będę pisał bo to temat foto...


"Ci, którzy wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają…"
Awatar użytkownika

Wojtas
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8093
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 16:07
Imię: Wojciech
Ulubione grzyby: Borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 587 razy
Pochwalony: 2718 razy
Kontakt:

Post autor: Wojtas » sobota, 10 listopada 2012, 07:05

johnny40 pisze:nie ma za co, tylko w jaki sposób ci ułatwiłem te zadanie? hejka
W taki że nic nie będę zmieniał gdyż i tak brakuje mi pewnej części a dokładniej tej klamki którą dociska się szybkozłączkę :beer:


Awatar użytkownika

johnny40
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1361
Rejestracja: sobota, 10 maja 2008, 23:49
Ulubione grzyby: prawdziwki ,kurki,podgrzybki,maślaczki
Lokalizacja: Żory
Pochwalony: 179 razy

Post autor: johnny40 » sobota, 10 listopada 2012, 16:41

Wojtas a nie lepiej przeszczepić tę szybkozłączke z jakiegoś innego statywu?może ktoś ma jakiś zepsuty ? poszukaj na allegro w częściach . No bo jak obejrzałem swoją szybkozłączkę to od razu wiedziałem że twoja jest lekko zdekompletowana. Powodzonka.


kto nie pyta ten błądzi po lesie
Awatar użytkownika

Wojtas
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8093
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 16:07
Imię: Wojciech
Ulubione grzyby: Borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 587 razy
Pochwalony: 2718 razy
Kontakt:

Post autor: Wojtas » środa, 21 listopada 2012, 22:43

Dzisiaj przed pracą wszedłem do komisu, podobno bida w kraju, wszyscy wszystko wyprzedają, chciałem zobaczyć czy jakiś używany monitor można tanio kupić. Monitora nie znalazłem lecz w oko wpadł mi ładny aparacik a dokładniej statyw na którym był umocowany. Sprzedawca krzyknął 50 zł za 2 sztuki i pokazał mi jeszcze jeden do kompletu, wyglądało to solidnie więc kupiłem, za oba zapłaciłem 40 zł. Obrazek Trochę zajęło mi rozszyfrowanie co to za firma , teraz już wiem że raczej porządna. Sprawdziłem w necie iż za taki zestaw trzeba zapłacić około 200 zł, więc jestem zadowolony. Porządny, mały, dobrze zrobiony statywik, ciekawe jak się będzie sprawował (mówię o tym większym bo ten mały to trochę za niski). link do filmiku o większym statywie
http://www.youtube.com/watch?v=b8QTNWOf6a0" onclick="window.open(this.href);return false;


[ Dodano: 2012-12-08, 12:29 ]
Chciałem się trochę podszkolić w robieniu fotek, zacząłem od ściągnięcia jakiś książek, filmików, programików i innych cudów.
Trafiłem na dwie ciekawe pozycje.

1. Interaktywna Szkoła Fotografowania National Geografic
2. Poradnik Fotografii Cyfrowej National Geografic

Pierwsza z nich zawiera porady i interaktywny symulator robienia zdjęć, który umożliwia robienie zdjęć na komputerze. Chodzi w tym o to że robimy zdjęcie w programie a później pokazuje się opis co źle zrobiliśmy oraz jak powinno wyglądać prawidłowo zrobione zdjęcie.

Druga pozycja bardzo podobna do pierwszej lecz bez symulatora, sporo porad i fotek do obejrzenia.

Obie pozycje bardzo ciekawie zrobione, porady dla nowicjusza i profesjonalisty, coś dla kogoś kto chce lepsze fotki robić. Informacje o aparatach, obiektywach, świetle, migawkach, obrabianiu zdjęć, zrzucaniu fotek na komputer, i wszystkim innym co z zdjęciami związane

Może i ja kiedyś ładną fotkę zrobię albo przynajmniej będę wiedział jak powinna wyglądać.
Screen 1. Interaktywna Szkoła Fotografowania National Geografic
Obrazek
Screen 2. Poradnik Fotografii Cyfrowej National Geografic
Obrazek


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat