Opis i fotografie grzybów - jak to robić?


Marta
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1372
Rejestracja: piątek, 25 lutego 2005, 19:26
Lokalizacja: Kraków
Pochwalony: 14 razy

Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

Post autor: Marta » czwartek, 17 marca 2005, 17:17

Zgadzam się z Forelem co do trzymania akumulatorków w ciepłym miejscu.Nauczona doświadczeniem noszę zapasowe pod kurtką. Aparat też mam włączony cały czas ( oczywiście jeśli chodzę z myślą robienia zdjęć ).


Awatar użytkownika

Elżbieta
Hubiak
Hubiak
Posty: 334
Rejestracja: sobota, 30 października 2004, 22:12
Ulubione grzyby: Wszystkie zjadliwe :-)
Lokalizacja: Bytom
Pochwalony: 1 raz
Kontakt:

Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

Post autor: Elżbieta » czwartek, 17 marca 2005, 18:27

Oczywiście, to noszenie zapasowych akumulatorków w kieszeni spodni to już jest tradycją u nas :lol: - sprawdziliśmy to na własnej skórze już dawno, ale mimo to te które mamy nie wytrzymują długo.
Właśnie jesteśmy na Allegro i szukamy jakichś dobrych akumulatorków :) Kurde, patrzymy też na aparaty i dochodzę do wniosku, że ten Kodak co mam to h......ka :lol: - mam ochotę na coś lepszego :D

Pozdrawiam cieplutko Elżbieta


Życzę Ci odwagi wschodzącego słońca, które mimo nędzy i ogromu zła tego
świata, dzień po dniu wschodzi i obdarza nas blaskiem i ciepłem swych
promieni...
Awatar użytkownika

forel
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 135
Rejestracja: sobota, 23 października 2004, 01:28
Lokalizacja: kraków

Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

Post autor: forel » czwartek, 17 marca 2005, 21:52

Elżbieta: Kurde, patrzymy też na aparaty i dochodzę do wniosku, że ten Kodak co mam to h......ka :lol: - mam ochotę na coś lepszego
dobry sprzet to jednak podstawa i jesli wolno nie kupuj niczego co wymaga jakichs specjalnych akumulatorkow bo ciezko o tanie zamienniki
pzdr



wacław
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 186
Rejestracja: czwartek, 11 sierpnia 2005, 07:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

Post autor: wacław » wtorek, 22 marca 2005, 18:37

forel:
Elżbieta: Kurde, patrzymy też na aparaty i dochodzę do wniosku, że ten Kodak co mam to h......ka :lol: - mam ochotę na coś lepszego
dobry sprzet to jednak podstawa i jesli wolno nie kupuj niczego co wymaga jakichs specjalnych akumulatorkow bo ciezko o tanie zamiennikipzdr
Odnośnie Kodaka to uważam,że jest to marka sprawdzona i ja do swojego DX 7590 nie mam zatrzeżeń , chociaż z braku czasu jeszcze nie zgłębiłem jego możliwości.
Niestety akumulatorki które stanowią jego zasilanie / a konkretnie jeden / w wydaniu orginalnym są bardzo drogie ok.200 zł. Jestem w posiadaniu adresu sklepu internetowego, który w swojej ofercie ma zamienniki tych akumulatorków w cenie ok. 60 zł.
Jeśli ktoś jest zainteresowany to służę adresem.
http://www.mikrolity.istore.pl/sklep,11 ... n,0,0.html
Pozdrawiam
Wacław


wacław nr.105 na liście członków klubu.
Awatar użytkownika

forel
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 135
Rejestracja: sobota, 23 października 2004, 01:28
Lokalizacja: kraków

Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

Post autor: forel » wtorek, 22 marca 2005, 21:35

wacław:Odnośnie Kodaka to uważam,że jest to marka sprawdzona i ja do swojego DX 7590 nie mam zatrzeżeń , chociaż z braku czasu jeszcze nie zgłębiłem jego możliwości.Niestety akumulatorki które stanowią jego zasilanie / a konkretnie jeden / w wydaniu orginalnym są bardzo drogie ok.200 zł. PozdrawiamWacław
    Nie mam nic do kodaka,oczywiscie to dobra firma ale i z tej firmy trafiaja sie aparaty,ktore sa w niskiej cenie ale za to firma odbija sobie wlasnie na bateriach,ktore sa drogie albo na osprzecie dodatkowym.Dlatego pisalem ze nie warto kusic sie na taniosc bo potem eksploatacja jest droga.A szczegolnie celuja w takich rozwiazaniach tanie marki.Sam mam sony mavice i oryginalne akumulatory trzymaja bardzo dlugo ale zapasowa bateria to tez rzad 250 zl nie mowiac o ladowarce poza aparatem.A podrobka zreszta tegio samego producenta czyli made in china to 60 zl. Za to ladowarka to przeboj bo oryginalna samochodowa to 600 a bez napisu sony 105.Reasumujac mialem na mysli ze trzeba brac pod uwage nie tylko cene i jakosc aparatu ale rowniez koszty eksploatacji
      pzdr


      Awatar użytkownika

      Elma
      Grzybobiorca
      Grzybobiorca
      Posty: 1034
      Rejestracja: wtorek, 26 października 2004, 20:01
      Ulubione grzyby: Borowiczki, maślaczki, podgrzybki, kurki, rydze i .... cała reszta!
      Pochwalony: 1 raz

      Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

      Post autor: Elma » wtorek, 22 marca 2005, 22:18

      A co myślicie o Olympusach? Ja mam właśnie cyfrówkę - Olympusa Camedię C 350.
      Czy ktoś coś może mi na ten temat powiedzieć?


      Elmira Brzozowska

      Miłość jest jak nasionko leśne, z wiatrem szybko leci, ale gdy drzewem w sercu wyrośnie, to tylko chyba razem z sercem wyrwać je można /H. Sienkiewicz, Potop/

      Autor tematu
      ~forel

      Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

      Post autor: ~forel » wtorek, 22 marca 2005, 22:55

      Elma: A co myślicie o Olympusach? Ja mam właśnie cyfrówkę - Olympusa Camedię C 350. Czy ktoś coś może mi na ten temat powiedzieć?
        Mialem .Bardzo przyzwoitej klasy aparat tyle ze ma dosc malo manuala,ale automat radzi sobie calkiem przywoicie.Jednak po jakims czasie mialem go dosc wlasnie ze wzgledu na brak ustawien recznych :P


        Awatar użytkownika

        Zenit
        Założyciel strony oraz forum
        Założyciel strony oraz forum
        Posty: 73060
        Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
        Imię: Wiesław
        Ulubione grzyby: Smardze...
        Lokalizacja: Kraków
        Pochwalił: 48860 razy
        Pochwalony: 9013 razy
        Kontakt:

        Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

        Post autor: Zenit » wtorek, 22 marca 2005, 23:26

        Elmo - mój Olympus ma już 4 rok Olympus C3030 - zrobił tysiące zdjęć był ze mną setki razy w lesie na mrozie, deszczu mgle, nigdy mnie nie zawiódł - polecam pod tym względem Jak robi fotki widać na moim portalu. Jeśli zdjęcia moje chcą brać nawet renomowane gazety widać nie robi źle zdjęcia. Jestem z niego zadowolony choć zdaję sobie sprawę że pora już niedługo na nowy model... jeden problem brak kasy na nowy :)


        Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
        http://www.NaGrzyby.pl
        Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


        Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
        Awatar użytkownika

        Elżbieta
        Hubiak
        Hubiak
        Posty: 334
        Rejestracja: sobota, 30 października 2004, 22:12
        Ulubione grzyby: Wszystkie zjadliwe :-)
        Lokalizacja: Bytom
        Pochwalony: 1 raz
        Kontakt:

        Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

        Post autor: Elżbieta » środa, 23 marca 2005, 00:46

        Forel pisze:
        dobry sprzet to jednak podstawa i jesli wolno nie kupuj niczego co wymaga jakichs specjalnych akumulatorkow bo ciezko o tanie zamienniki
        pzdr
        Już kupiliśmy (poratował nas kredyt :)), wydaje mi się, że nie jest zły -sam zobacz :) Kupiliśmy też już akumulatorki 2200ah, już zrobiliśmy na nich sporo zdjęć i było też przeglądanie funkcji, a one jeszcze działają :) Jeszcze nie umiem tego aparatu dobrze ustawić, bo brakuje mi czasu w chwili obecnej, ale na ustawieniach jakie już były, zdjęcia są extra.

        Wacław pisze:
        Odnośnie Kodaka to uważam,że jest to marka sprawdzona i ja do swojego DX 7590 nie mam zatrzeżeń , chociaż z braku czasu jeszcze nie zgłębiłem jego możliwości.
        Wacławie, to był Kodak, ale taka taniocha, kupiona za parę groszy w markecie (promocja) i stąd moja złość na jego niedoskonałości :) Teraz patrzyłam też na Kodaka i Minoltę Z3 i Z5, ale w porównianiu z ceną wygrał Fuji :lol:

        Pozdrawiam cieplutko Elżbieta


        Życzę Ci odwagi wschodzącego słońca, które mimo nędzy i ogromu zła tego
        świata, dzień po dniu wschodzi i obdarza nas blaskiem i ciepłem swych
        promieni...
        Awatar użytkownika

        forel
        Grzybeczek
        Grzybeczek
        Posty: 135
        Rejestracja: sobota, 23 października 2004, 01:28
        Lokalizacja: kraków

        Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

        Post autor: forel » środa, 23 marca 2005, 01:36

        Elżbieta: sam zobaczPozdrawiam cieplutko Elżbieta
          no to teraz mozesz poszalec, i naprawde to zadzroszcze ci tego zoomu bo moj ma tylko 3x:P
            A swoja droga jak szybko ten sprzet cyfrowy tanieje, to az milo patrzec.Moze za jakies 5 lat beda cyfrowki co gorsze za darmo rozdawac:P :P :P :P :P


            Awatar użytkownika

            Elma
            Grzybobiorca
            Grzybobiorca
            Posty: 1034
            Rejestracja: wtorek, 26 października 2004, 20:01
            Ulubione grzyby: Borowiczki, maślaczki, podgrzybki, kurki, rydze i .... cała reszta!
            Pochwalony: 1 raz

            Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

            Post autor: Elma » środa, 23 marca 2005, 13:47

            Forel: Moze za jakies 5 lat beda cyfrowki co gorsze za darmo rozdawac
            Tylko, że nam w międzyczasie "apetyt wzrośnie" i te najtańsze nie bedą nas zadowalać....
            :lol:


            Elmira Brzozowska

            Miłość jest jak nasionko leśne, z wiatrem szybko leci, ale gdy drzewem w sercu wyrośnie, to tylko chyba razem z sercem wyrwać je można /H. Sienkiewicz, Potop/
            Awatar użytkownika

            Elżbieta
            Hubiak
            Hubiak
            Posty: 334
            Rejestracja: sobota, 30 października 2004, 22:12
            Ulubione grzyby: Wszystkie zjadliwe :-)
            Lokalizacja: Bytom
            Pochwalony: 1 raz
            Kontakt:

            Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

            Post autor: Elżbieta » czwartek, 31 marca 2005, 18:45

            Forel pisze:
            no to teraz mozesz poszalec, i naprawde to zadzroszcze ci tego zoomu bo moj ma tylko 3x
            Masz rację Forel, ten 10-krotny zoom przekonał nas też :) .

            A tak wygląda zdjęcie szpaka pięknie gwiżdżącego i siedzącego na żywopłocie pod moim oknem - zdjęcie robiłam z 4 piętra :)

            [img]http://ela_ka.fm.interia.pl/images/DSCF0020.JPG[/img]

            A tak wygląda lecący samolot - ledwo widoczny gołym okiem :)

            [img]http://ela_ka.fm.interia.pl/images/DSCF0008.JPG[/img]


            Pozdrawiam cieplutko Elżbieta

            [sub]Post był edytowany przez autora dnia 31-03-2005 o godzinie 17:06[/sub]


            Życzę Ci odwagi wschodzącego słońca, które mimo nędzy i ogromu zła tego
            świata, dzień po dniu wschodzi i obdarza nas blaskiem i ciepłem swych
            promieni...
            Awatar użytkownika

            Elma
            Grzybobiorca
            Grzybobiorca
            Posty: 1034
            Rejestracja: wtorek, 26 października 2004, 20:01
            Ulubione grzyby: Borowiczki, maślaczki, podgrzybki, kurki, rydze i .... cała reszta!
            Pochwalony: 1 raz

            Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

            Post autor: Elma » czwartek, 31 marca 2005, 22:00

            Elu....zdjęcie samolotu niesamowite!
            Jednak co zoom to zoom...
            A ja takiego nie mam.....buuuuu.....!

            Obrazek


            Elmira Brzozowska

            Miłość jest jak nasionko leśne, z wiatrem szybko leci, ale gdy drzewem w sercu wyrośnie, to tylko chyba razem z sercem wyrwać je można /H. Sienkiewicz, Potop/
            Awatar użytkownika

            forel
            Grzybeczek
            Grzybeczek
            Posty: 135
            Rejestracja: sobota, 23 października 2004, 01:28
            Lokalizacja: kraków

            Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

            Post autor: forel » czwartek, 31 marca 2005, 22:04

            Elu
              samolot piekny ale tego szpaka nie moge jakos zobaczyc bo mi sie przesyl ślimaczy a zdjecie ma 260kb i otwiera sie strasznieeeeee dlugo.


              Awatar użytkownika

              forel
              Grzybeczek
              Grzybeczek
              Posty: 135
              Rejestracja: sobota, 23 października 2004, 01:28
              Lokalizacja: kraków

              Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

              Post autor: forel » czwartek, 31 marca 2005, 22:07

              w koncu sie otworzylo to zdjecie:P teraz to naprawde poszalejesz szczegolnie w lesie i przy polowaniu na zwierzeta oczywiscie fotopolowaniu
                pzdr


                ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat