Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

Awatar użytkownika

forel
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 135
Rejestracja: sobota, 23 października 2004, 01:28
Lokalizacja: kraków

Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

Post autor: forel » sobota, 12 marca 2005, 18:30

Uzywam od dwoch lat cyfry mavica 500, a faktem jest ze nie ma to jak dobra klasyczna lustrzanka, ale za to cyfrowka daje jedna wielka rzecz, a mianowicie to o czym mowi :[/color]
asza: W ostatnim czasie robię zdjęcia tylko na aparacie cyfrowym z prostej przyczyny , ze zrobionych setek zdjęć można trafić jedno-WŁAŚNIE TO:!:

i z tego powodu slowko do Marty
Marta: Na ogół jednak panikuję jak chcę zrobić dobre zdjęcie i ustawiam wszystkie funkcje na automat.Chętnie jednak podzielę się swoimi doświadczeniami :) ( oczywiście typowo amatorskimi)

Nie boj sie robic zdjec z ustawieniami wlasnymi, zrobisz ich nawet kilkaset zlych ale nic nie tracisz, co najwyzej troche pradu z baterii, ale to zaden koszt w porownaniu z kosztami kliszy i wolania. A w koncu wyjdzie to JEDNO.
Kiedys siedzialem pol dnia nad krzakiem jezyn i robilem zdjecia pszczół w locie.Zrobilem ich ponad siedemset ale jedno wyszlo naprawde urocze:
http://www.plfoto.com/zdjecie.php?picture=381875

szpilberg: 1 REGUŁA SZPILBERGA NAJGORSZA LUSTRZANKA JEST LEPSZA OD NAJLEPSZEJ CYFRÓWKII teraz mnie bijcie:mrgreen:

Nie calkiem sie z tymzgadzam,bo tylko kwestia czasu jest kiedy beda lustrzanki cyfrowe wysokiej klasy, ale bi cie tez nie bede))))))))
szpilberg: 2 REGUŁA SZPILBERGARÓB ZDJĘCIA TYLKO PRZY DOBRYM OŚWIETLENIU ALBO WCALE

Niestety to nie zawsze jest mozliwe bo nieraz sa piekne okazy niekoniecznie rzadkie, w gestym lesie szczegolnie wczesnym rankiem i nijak nie da rady zrobic dobrego zdjecia i co wtedy???
szpilberg: Niekiedy chcę zrobic dobre , naukowe zdjęcie grzyba np. borowika grubotrzonowego. Jest to grzyb niejadalny, więc go nie wsadzę do koszyka. Pytanie moralne: Czy dla dobrej fotki mam go wyrwać, pokazując kapelusz od spodu , siatkę na traonie itp. i potem zostawić( niejadalny). Co o tym sądzicię?

to rzeczywiscie jest problem ,chociaz nie robie zdjec w celach naukowych,ale jak juz sie trafi rzadki gatunek to naprawde byloby warto i tak naprawde nie wiem jak postapic. Choc w przypadku borowika grubotrzonowwego nie mialbym chyba skrupulow bo ten grzyb wystepuje dosyc czesto, a przynajmniej w zeszlym roku kilkadziesiat razy nacielismy sie z marta, bo w miejscach poccowych rosly sobie w najlepsze grubotrzonowe.Ale niestety nie udalo mi sie zrobic dobrych zdjec
pzdr


Awatar użytkownika

Elma
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1034
Rejestracja: wtorek, 26 października 2004, 20:01
Ulubione grzyby: Borowiczki, maślaczki, podgrzybki, kurki, rydze i .... cała reszta!
Pochwalony: 1 raz

Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

Post autor: Elma » sobota, 12 marca 2005, 20:05

Forel - pszczoła w locie to po prostu majstersztyk!
Jestem pod wrażeniem

8O


Elmira Brzozowska

Miłość jest jak nasionko leśne, z wiatrem szybko leci, ale gdy drzewem w sercu wyrośnie, to tylko chyba razem z sercem wyrwać je można /H. Sienkiewicz, Potop/
Awatar użytkownika

forel
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 135
Rejestracja: sobota, 23 października 2004, 01:28
Lokalizacja: kraków

Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

Post autor: forel » sobota, 12 marca 2005, 20:11

DZIEKI DZIEKI. ciesze sie ze ci sie podoba.Na tym serwerze jest jeszcze kilka z serii pszczoly, jesli ci sie spodobalo jedno zawsze mozesz rzuci okiem na pozostale)))
pzdr



Autor tematu
szpilberg

Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

Post autor: szpilberg » sobota, 12 marca 2005, 20:36

Jasna sprawa, że nie chodzi konkretnie o b. grubotrzonowego. Chodzi ogólnie o postępowanie z nietypowymi gatunkami
Popatrzcie na swoje aparaty. Jaka jest minimalna odl. z jakiej zrobicie zdjęcie. Nie chodzi o to JAK WIDZICIE, tylko jak wychodzi zdjęcie


Awatar użytkownika

Elma
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1034
Rejestracja: wtorek, 26 października 2004, 20:01
Ulubione grzyby: Borowiczki, maślaczki, podgrzybki, kurki, rydze i .... cała reszta!
Pochwalony: 1 raz

Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

Post autor: Elma » sobota, 12 marca 2005, 20:39

Forel - "rzuce okiem" na pewno!!! Bardzo lubie ogladac dobre zdjecia.
:D
Wyslalabym Ci (innym takze) fajne zdjecia jaskin, po prostu rewelacja ale nie wiem jak to zrobic.
Moze jak ktos chcialby obejrzec te rewelacyjne zdjecia to niech napisze na adres:
elmirab@ny.pl


Elmira Brzozowska

Miłość jest jak nasionko leśne, z wiatrem szybko leci, ale gdy drzewem w sercu wyrośnie, to tylko chyba razem z sercem wyrwać je można /H. Sienkiewicz, Potop/
Awatar użytkownika

Elma
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1034
Rejestracja: wtorek, 26 października 2004, 20:01
Ulubione grzyby: Borowiczki, maślaczki, podgrzybki, kurki, rydze i .... cała reszta!
Pochwalony: 1 raz

Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

Post autor: Elma » sobota, 12 marca 2005, 20:42

Szpilberg - u mnie jest to ok. 20 cm


Elmira Brzozowska

Miłość jest jak nasionko leśne, z wiatrem szybko leci, ale gdy drzewem w sercu wyrośnie, to tylko chyba razem z sercem wyrwać je można /H. Sienkiewicz, Potop/

Marta
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1372
Rejestracja: piątek, 25 lutego 2005, 19:26
Lokalizacja: Kraków
Pochwalony: 14 razy

Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

Post autor: Marta » sobota, 12 marca 2005, 21:19

Hmmm, dyskusja gore !
Jeszcze przemyślę kilka rzeczy i dam znać !
Ogólnie podoba mi się temat i chyba będę mogła coś polecić :)



Marta
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1372
Rejestracja: piątek, 25 lutego 2005, 19:26
Lokalizacja: Kraków
Pochwalony: 14 razy

Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

Post autor: Marta » niedziela, 13 marca 2005, 00:32

Właściwy sprzęt ułatwia życie (i fotografowanie). Prawdziwy MISTRZ zrobi jednak dobre zdjęcie prawie każdym sprzętem.
Ta maksyma sprawdziła się wielokrotnie. Proponuję Wam z całego serca stronę mojego "internetowego" znajomego - Mirka Putyry z Jaworzyny Śląskiej: www.republika.pl/fotki_moje.
Naprawdę warto :)
Forelku - pscoła cudo ! :)


Awatar użytkownika

forel
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 135
Rejestracja: sobota, 23 października 2004, 01:28
Lokalizacja: kraków

Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

Post autor: forel » niedziela, 13 marca 2005, 00:45

szpilberg: Jaka jest minimalna odl. z jakiej zrobicie zdjęcie. Nie chodzi o to JAK WIDZICIE, tylko jak wychodzi zdjęcie
u mnie 4cm
Elma: Moze jak ktos chcialby obejrzec te rewelacyjne zdjecia to niech napisze na adres:elmirab@ny.pl
moj adres xrut@wp.pl, ale jednak latwiej wyslac przez GG jesli masz (2375401 i zawsze jestem niewidoczn):)
Marta: Proponuję Wam z całego serca stronę mojego "internetowego" znajomego - Mirka Putyry z Jaworzyny Śląskiej: www.republika.pl/fotki_moje.Naprawdę warto :)
martusiu ta strona mi sie nie otwiera tzn otwiera z komunikatem ze nie istnieje
Marta: Forelku - pscoła cudo ! :)
DZIEKI DZIEKI


Awatar użytkownika

Elma
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1034
Rejestracja: wtorek, 26 października 2004, 20:01
Ulubione grzyby: Borowiczki, maślaczki, podgrzybki, kurki, rydze i .... cała reszta!
Pochwalony: 1 raz

Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

Post autor: Elma » niedziela, 13 marca 2005, 10:19

moj adres xrut@wp.pl, ale jednak latwiej wyslac przez GG jesli masz (2375401 i zawsze jestem niewidoczn)
Forel:) mam GG ale nie uzywam, po prostu nie lubie gadać...Wole Ci wysłać na adres mailowy. Za chwilkę to zrobię. Oczywiście to nie są moje zdjęcia, ale są extra. Napisz co o nich sądzisz.
martusiu ta strona mi sie nie otwiera tzn otwiera z komunikatem ze nie istnieje
Mnie się też nie otwiera - podobny komunikat ja u Forela


Elmira Brzozowska

Miłość jest jak nasionko leśne, z wiatrem szybko leci, ale gdy drzewem w sercu wyrośnie, to tylko chyba razem z sercem wyrwać je można /H. Sienkiewicz, Potop/

Autor tematu
szpilberg

Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

Post autor: szpilberg » niedziela, 13 marca 2005, 10:39

Mnie też wyślijcie totadek@O2.pl



Marta
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1372
Rejestracja: piątek, 25 lutego 2005, 19:26
Lokalizacja: Kraków
Pochwalony: 14 razy

Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

Post autor: Marta » niedziela, 13 marca 2005, 10:40

Cześć! Stronka na pewno istnieje - jestem na niej co kilka dni. Spróbujcie może innej metody znalezienia :
w przeglądarce Google wpisuje hasło Jaworzyna Śląska Putyra
wyskakuje kilka stron odpowiedzi, przy czym nie każdy Putyra to TEN Putyra. Przegądając opisy do pokazanych przez Google haseł należy znaleźć opis w którym występuje wyraz fotografia i tam też (w tym opisie) jest adres stronki. Po kliknięciu na ten odres stronka się otwiera.



Marta
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1372
Rejestracja: piątek, 25 lutego 2005, 19:26
Lokalizacja: Kraków
Pochwalony: 14 razy

Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

Post autor: Marta » niedziela, 13 marca 2005, 10:55

Dodaję: Google trzeba otworzyć bezpośrednio a nie przez "Onet" tylko wtedy wpisanie hasła "Jaworzyna Śląska Putyra" przyniesie rezultat.

Inny sposób: wpisać w wyszukiwarce (może być otwarta przez Onet) "Olympus klub użytkowników". Po otwarciu strony znajść zakładkę "Klubowicze" - znajduje się u góry strony. Pod numerem 242 znajduje się Mirkus czyli Mirek Putyra.


Awatar użytkownika

Elma
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1034
Rejestracja: wtorek, 26 października 2004, 20:01
Ulubione grzyby: Borowiczki, maślaczki, podgrzybki, kurki, rydze i .... cała reszta!
Pochwalony: 1 raz

Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

Post autor: Elma » niedziela, 13 marca 2005, 11:06

ześć! Stronka na pewno istnieje - jestem na niej co kilka dni. Spróbujcie może innej metody znalezienia :
w przeglądarce Google wpisuje hasło Jaworzyna Śląska Putyra
Marta - wpisałam to co proponowalas i dostałam się na strone:
http://www.republika.pl/fotki_moje/index.html
Zdjęcia obejrzałam - rzeczywiście fajne

:lol:


Elmira Brzozowska

Miłość jest jak nasionko leśne, z wiatrem szybko leci, ale gdy drzewem w sercu wyrośnie, to tylko chyba razem z sercem wyrwać je można /H. Sienkiewicz, Potop/
Awatar użytkownika

Elżbieta
Hubiak
Hubiak
Posty: 334
Rejestracja: sobota, 30 października 2004, 22:12
Ulubione grzyby: Wszystkie zjadliwe :-)
Lokalizacja: Bytom
Pochwalony: 1 raz
Kontakt:

Re: Opis i fotografie grzybów - jak to robić?

Post autor: Elżbieta » niedziela, 13 marca 2005, 12:13

Już też odwiedziłam stronę wskazaną przez Martę - zdjęcia ładne i dużo ciekawych opisow....
Forel - wczoraj byłam na plfoto.com i obejrzałam wszystkie Twoje zdjęcia - chciałabym dojść do takiej wprawy i robić tak śliczne zdjęcia. Pszczółka jest prześliczna.....
Ja dopiero od czterech miesięcy mam cyfrę "Kodak", ale wierzcie mi, o wiele lepiej robiło mi się zdjęcia zwykłym aparatem z zoomem.
Śledzę ten temat i będę się kierowała Waszymi wskazówkami, może wreszcie uda mi się robić ładne zdjęcia....

Pozdrawiam cieplutko Elżbieta


Życzę Ci odwagi wschodzącego słońca, które mimo nędzy i ogromu zła tego
świata, dzień po dniu wschodzi i obdarza nas blaskiem i ciepłem swych
promieni...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat