Techniczne Informacje Fotograficzne

Awatar użytkownika

Leszek/S
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8140
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 00:32
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Post autor: Leszek/S » sobota, 26 stycznia 2013, 15:49

PAWEŁ54 pisze: Zenita to ja mam
Aaaaa ... masz Zenita :) To przecież prawie każdy starszy fotograf zna rozmiar gwintu do tego historycznego sprzętu :)
PAWEŁ54 pisze:chodzi o cyfrówkę doszedłem do Pentaxa i Canona
Rozumiem, że chcesz kupić cyfrową lustrzankę i zastosować przejściówkę do swoich obiektywów, zdaje się że kiedyś Zygmunt coś o tym pisał, chyba w tym siedzi, może coś napisze, bo moja wiedza w tym temacie jest skromnie mówiąc - niewielka :D


Awatar użytkownika

Dare
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1016
Rejestracja: czwartek, 25 sierpnia 2011, 20:57
Imię: Adrian
Lokalizacja: Polska
Pochwalił: 405 razy
Pochwalony: 157 razy
Kontakt:

Post autor: Dare » niedziela, 27 stycznia 2013, 02:26

PAWEŁ54, Bez problemu na 100% znajdziesz przejściówkę z Olympusa PEN'a do M42, tylko, że cyfróweczka niestety tania nie jest. Mi osobiście się nieźle pracowało na niej mimo, że przez 90% czasu miałem kitowy obiektyw.

Chcesz lustro do tych obiektywów? Podejrzewam, że bez problemu i znalazłbym przejściówkę na M42 ze swojego Canona 350D, więc sprawdź na allegro same body, czasem idzie złapać za "grosze".
Aktualnie zbieram na obiektyw makro 60mm, więc pewnie pojawią się za jakiś czas w mojej galerii fotki z takim setem więc będziesz miał podgląd jak to w tej kombinacji wygląda. :|


Nie dawaj glodnemu ryby, daj mu wedke i naucz go lowic...
Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Post autor: Paweł » niedziela, 27 stycznia 2013, 09:38

Dare, :poklon: może coś znajdę :ok: nic mnie nie goni :p 350 i 600 oglądałem
w sieci , a w Poznaniu powinny być komisy foto -kiedyś znałem adresy , ale to było kiedyś :lol: szybciej chyba w dobrej cenie uda się w lombardzie :|

[ Dodano: 2013-01-27, 12:59 ]
Dare, na razie poszukałem instrukcji do mojego C-750 ultra zoom :lol: taki jestem zdolny ROTFL okazuje się , że makro i super makro istnieje :mrgreen: tylko ja nie wiedziałem - pora studiować :shock: aż do skutku . Pierwsze próby w przyszłym tygodniu na porostach ;)


Awatar użytkownika

Doniu
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Posty: 2054
Rejestracja: niedziela, 16 września 2012, 10:24
Lokalizacja: Elbląg
Pochwalony: 1237 razy
Kontakt:

Post autor: Doniu » czwartek, 31 stycznia 2013, 18:13

PAWEŁ54, Przyglądam się Twoim zdjeciom i zauważyłem ,że ich jakość nie jest adekwatna do Twojego zaangażowania i chęci, a szkoda, bo ciekawe modele znajdujesz. Aparat , który posiadasz powinien robić niezłe zdjecia z niezłą głębią ostrosci, do tego bardzo ostro powinien on rysować. Widziałem duzo świetnych zdjec z tego aparatu.Nie widzę exifa w Twoich zdjęciach i nie wiem co robisz nie tak. Widzę, że gubi ostrość na Twoich zdjeciach (ostrzy nie tu gdzie trzeba), wiec czy np. nie masz ustawionego wielopunktowego pomiaru ostrości.


Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Post autor: Paweł » czwartek, 31 stycznia 2013, 19:01

Doniu, zadałeś mi bobu :) znów do instrukcji :shock: do tej pory machałem zdjęcia auto lub a/s/m ;) teraz wiem jak przejść na ostrość ręczną :p oraz do super makro z 3 cm :mrgreen: zabawa z ostrością automatyczną trwa przy bliskich fotkach . Powoli opanuje szybkie robienie fotek ostrych , ale i tak dobija mnie brak stabilizacji obrazu :x to pozostawanie na bezdechu :lol: :lol: dodatkowo czeka mnie zabieranie patrzałek :shock:


Awatar użytkownika

Doniu
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Posty: 2054
Rejestracja: niedziela, 16 września 2012, 10:24
Lokalizacja: Elbląg
Pochwalony: 1237 razy
Kontakt:

Post autor: Doniu » czwartek, 31 stycznia 2013, 19:10

PAWEŁ54, Bardziej bym Ci pomógł na odległość, gdyby była to lustrzanka. Przy Twoim aparacie, wiem tylko , bo widziałem , ze można z niego wydusić niezłe foty. A co do stabilizacji, to ja mimo że ją mam to rzadko jej używam. Wole podkręcić wyższe iso, aby skrócić czas otwarcia migawki by zapobiec poruszonemu zdjęciu.


Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Post autor: Paweł » niedziela, 3 lutego 2013, 19:38

Doniu, :ok: :beer: podkręciłem ISO , ustawiam pomiar punktowy,reguluję czasem i ćwiczę , ćwiczę ... :) szkoda , że mam mały ekran :oops: a ślepy już jestem prawie jak netoperek :lol: ROTFL ROTFL ROTFL


Awatar użytkownika

Doniu
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Posty: 2054
Rejestracja: niedziela, 16 września 2012, 10:24
Lokalizacja: Elbląg
Pochwalony: 1237 razy
Kontakt:

Post autor: Doniu » poniedziałek, 4 lutego 2013, 10:16

PAWEŁ54 pisze:a ślepy już jestem prawie jak netoperek
. Producenci lustrzanek wyszli naprzeciw "ślepym" i przy wizjerze jest pokrętło , które służy dostosowaniu wady wzroku do podglądu w wizjerze. także nawet jak masz wadę -8 dioptrii to i tak bedziesz widział ostro , bo sobie raz ustawisz i dopóki Ci sie wada nie zmieni będziesz widział jak sokół. W kompaktach i hybrydach wydaje mi sie , ze tego niema . A co do ćwiczenia z ustawieniami to ,doskonale to widać , po wczorajszych wystawionych zdjeciach ,ze posunąłeś się mocno do przodu :ok: :brawo:


Awatar użytkownika

johnny40
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1361
Rejestracja: sobota, 10 maja 2008, 23:49
Ulubione grzyby: prawdziwki ,kurki,podgrzybki,maślaczki
Lokalizacja: Żory
Pochwalony: 179 razy

Post autor: johnny40 » sobota, 9 lutego 2013, 19:30

witajcie, jestem na etapie poszukiwań nowego pstryka, oczywiście wybór mamy przeogromny ale ograniczyłem się dalej do kompaktów, choć byłem zdecydowany na jakieś lusterko to jednak zostanę przy kompakcie ze wzgledów czysto wygodniczych, nie muszę targać ze sobą jeszcze z dwóch innych obiektywów i zmieniać je co chwilkę. Na moje pstrykanie w lesie starczy mi kompakt. wybór padł na dwa, mające najwwiększe zoomy cyfrowe, nikon x42 http://allegro.pl/nikon-p510-p-510-16gb ... 94309.html

i canon x50 http://allegro.pl/canon-powershot-sx50h ... 82065.html

może ktoś z was ma już któryś z nich lub podobne i mógłby się podzielić swoimi uwagami, w końcu zdanie zawsze można zmienić i punkt widzenia a ten podobno zależy od punktu siedzenia. Ewentualnie czekam na wasze propozycje.


kto nie pyta ten błądzi po lesie
Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Post autor: Paweł » sobota, 9 lutego 2013, 19:42

johnny40, ale dajesz po zoomach 42x i 50x :roll: ja mam 10x Olympusa i za radą Doniu bawię się w wyciskanie soków Obrazek też dzisiaj oglądałem Olympusa 26x - poręczny , zgrabny i cena poniżej Twoich :)
na serio myślałem o lustrze i poszukiwaniach używanych np w sklepach foto, lombardzie :?
tylko ciągle nie wiem , czy aż taka maszyneria jest mi potrzebna :lol:


Awatar użytkownika

Leszek/S
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8140
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 00:32
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Post autor: Leszek/S » sobota, 9 lutego 2013, 20:08

Doniu pisze:Producenci lustrzanek wyszli naprzeciw "ślepym" i przy wizjerze jest pokrętło , które służy dostosowaniu wady wzroku do podglądu w wizjerze
Posiadają je również kompakty oczywiście pod warunkiem że są wyposażone w wizjer :)


Awatar użytkownika

johnny40
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Posty: 1361
Rejestracja: sobota, 10 maja 2008, 23:49
Ulubione grzyby: prawdziwki ,kurki,podgrzybki,maślaczki
Lokalizacja: Żory
Pochwalony: 179 razy

Post autor: johnny40 » sobota, 9 lutego 2013, 20:29

Paweł, w tej chwili mam sony z zoomem x10 przy 12mln pikseli i x15, przy 8 mln, przy zdjęciu 600x400 wyciskam z niego x 51, ale są to już cienkie foty, zaszumione,.Przy robieniu zdjęć ptaszkom lub jakimś futrzakom z reguły są one dość daleko , 100 lub czasem i więcej metrów a łosie nad Biebrzą i 1000m ,więc x51 i kicha, bo zdjęcia ma za dużo nieostrości i szumów.
Przeglądałem już też lusterka używki, ale jest te ale, noszenie przynajmniej 2 dodatkowych obiektywów i statywu , bo przy obiektywie np. 600 nie mówię już o 1300 bez statywu nie zrobisz porządnie fotki. Latanie z drugim plecakiem , bo jeden zawsze mam już z sobą z butelką picia ,drugą butelka z wodą dla psa, coś słodkiego do przegryzienia dla podniesienia cukru, jakieś preparaty anty insekt i inne dodatki i jeszcze drugi , nie wiem gdzie go założyć??? i do tego zrobić z 2 takimi plecakami z 5 lub i więcej km po lesie?? jednak zostanę przy kompakcie. Zresztą technika poszła do przodu więc moje foto wypociny będą tak samo dalej dobre jak teraz a może i lepsze.


kto nie pyta ten błądzi po lesie
Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Post autor: Paweł » sobota, 9 lutego 2013, 20:38

johnny40, ja też mam takie same dylematy :p dlatego poczekam na odpowiedzi do Twojego postu :ok: szalałem po forach fotograficznych i ciągle jestem zielony :mrgreen:


Awatar użytkownika

wafelek
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 3
Rejestracja: środa, 20 lutego 2013, 14:46

Post autor: wafelek » czwartek, 21 lutego 2013, 10:19

Ja też szukam jakiegoś sprzętu, który będzie lepszy od mojego obecnego kompaktu, ale z drugiej strony też niezbyt ciężkiego i wymagającego jakichś zaawansowanych umiejętności. Nie jestem aż takim specjalistą od fotografii, żeby kupować lustrzankę, bo pewnie i tak nie wykorzystam połowy jej możliwości, a poza tym nie jest to poręczne urządzenie jak już napisał johnny40. Szukałem trochę w sieci i zainteresowały mnie aparaty kompaktowe Sony DSC-HX200V i NEX5. Miał ktoś z Was do czynienia z tymi modelami? Który bardziej się nada dla „niedzielnego” fotografa?


Co było – to z wiatrem po wodzie spłynęło.
Awatar użytkownika

Leszek/S
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8140
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 00:32
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Post autor: Leszek/S » czwartek, 21 lutego 2013, 10:47

Sony DSC-HX200V - jeden z nowszych modeli Sony, czytałem o nim, ponoć strasznie "szumi" , poza tym wiele ciekawych ustawień i możliwości.
NEX5 - tutaj musisz wziąć pod uwagę, że jest to kompakt z wymienną optyką, kiedyś trzeba będzie dokupić dodatkowe szkiełko bo "kitowy" obiektyw przeważnie nie wystarcza na długo, dobre obiektywy nie są tanie :(


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat