Albumy i niusy

Awatar użytkownika

Sensibility
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 18797
Rejestracja: wtorek, 12 lutego 2008, 19:30
Imię: Grażyna
Ulubione grzyby: borowik kania koźlarz
Lokalizacja: Wielkopolska
Pochwalił: 1374 razy
Pochwalony: 5879 razy
Kontakt:

Post autor: Sensibility » piątek, 27 kwietnia 2012, 13:44

Ale się nagimnastykowałam nad tym newsem Johnnego?
Nigdy tylu akrobacji nie wyczyniałam. :lol:
To że trzeba było dodać galerię foto i miniaturki to małe piwo, bo to proste natomiast nie wyświetlały się żadne fotki tylko pokazywały linki zarówno w pierwszej części newsa, jak i potem po przeniesieniu ich w HTML do drugiej części i nie mogłam dojść dlaczego?
Sprawdzałam te linki i były prawidłowe więc nie wiem dlaczego nie było widać ani miniaturek ani zdjęć tylko same linki?
W końcu zaryzykowałam i opublikowałam newsa sądząc, że się pokażą w treści i co wyszło?
Pokazały się ale tylko miniaturki natomiast zamiast rozwiniętych zdjęć siedziały tam linki na dodatek nieaktywne?
I nie mogłam ich w firefoxie poprawić bo ich nie widziałam. :doh:
Weszłam więc w przeglądarkę IE , tu przynajmniej widziałam te linki i zaczęłam je sprawdzać wklejając na forum jeden dla przykładu i na forum było widać zdjęcia. Odetchnęłam.
Skopiowałam więc te wszystkie linki na forum, puściłam na podglądzie i wreszcie ukazały się zdjęcia. :jupi:
Więc je skopiowałam z podglądu używając przegladarki IE do drugiej części newsa( tej dłuższej) i dopiero wtedy się pokazały. Więc poprawiłam i teraz jest ok.
Ale się naprawdę nad tym nabiedziłam zanim ujrzałam w końcu te zdjęcia i nie mam pojęcia dlaczego było widać tylko linki chociaż były prawidłowe?
Może mi ktoś to wyjaśnić? Jak zatwierdzam swoje newsy to widzę zdjęcia a nie linki a tu taka kaszana?


Awatar użytkownika

Ronka
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity
Posty: 3646
Rejestracja: niedziela, 7 sierpnia 2011, 12:24
Ulubione grzyby: zbierać koźlarze czerwone, jeść gąski
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 875 razy
Pochwalony: 2395 razy
Kontakt:

Post autor: Ronka » piątek, 27 kwietnia 2012, 15:02

Sensibility, gratuluję cierpliwości, a ja dlatego boję się wklejać zdjęć. :jupi: :cry:


Awatar użytkownika

johnny
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 926
Rejestracja: poniedziałek, 8 listopada 2010, 21:45
Ulubione grzyby: Borowik sosnowy oczywiście.
Lokalizacja: Stąporków
Pochwalony: 232 razy

Post autor: johnny » piątek, 27 kwietnia 2012, 15:51

Sensibility pisze:Może mi ktoś to wyjaśnić? Jak zatwierdzam swoje newsy to widzę zdjęcia a nie linki a tu taka kaszana?
Wyjaśnic nie mogę, ale może coś podpowiem.
Dając artykuł do tematu Fotorelacje z grzybobrań, po sporządzeniu jego całości i sprawdzeniu pod wględem funcjonalności miniatur i otwierania się poszczególnych zdjęc kliknąłem wyślij i zaraz potem wszystko to ukazało się w owym temacie. Sprawdzałem, hulało. A ,że pora była późna poszedłem spac. Wcześnie rano, gdy wstałem wziałem się za obróbkę pozostałych fotek - czyli piestrzenic itd. Dokleiłem je w notesie do poprzednich ze smardzami, postępując przy tym jak wcześniej.
Niestety po zakończeniu wszystkich niezbędnych operacji i wklejeniu całego tekstu wraz ze zdjęciami(ich adresami URL), klikąłem wyślij , bez uprzedniego sprawdzenia, czy wszystko hula. Teraz sam nie wiem, gdzie tkwił błąd? Czy pojawił się w trakcie doklejania dalszego tekstu do poprzedniego, czy też przy kopiowaniu i wklejeniu go w niusa? A wystarczyło sprawdzic, czy okienka działają...
A z drugiej strony zastanawia fakt, że nie działało mimo ,iż adresy URL były prawidłowe. Zarówno miniaturek ,jak i zdjęc pełnowymiarowych. :|
Jeszcze raz sorry za zamieszanie. Teraz zawsze będę sprawdzał przedd odaniem niusa czy okienka miniatur są aktywne. :ok:
Pozdrawiam i życzę jak najszybszego znalezienia smardzyka A.D. 2012.


Bracia szatany, muchomory i siostry maślanki.
Rozpoczyna się sezon na ludzi....
Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Post autor: Nadir » piątek, 27 kwietnia 2012, 20:46

Sensibility, co Ty tam wyprawiałaś z tym niusem to nie wiem :| ;)
Ale :brawo: że opanowałaś sytuację :) :beer:

Odnośnie wyjaśnienia... Sensi sama je napisałaś ;)
Sensibility pisze:Więc je skopiowałam z podglądu używając przegladarki IE do drugiej części newsa( tej dłuższej) i dopiero wtedy się pokazały.
Otóż cała treść niusa była wrzucona do pierwszego edytora (wstęp) zamiast być podzielona. Bo gdy linkowanie w języku BBCode jest wstawiane w edytor wstępu to właśnie taka sieczka nam wyskoczy na portalu zamiast właściwych zdjęć. Tylko edytor główny radzi sobie z interpretacją BBCode jak z HTML :) Czyli prościej mówiąc - językiem grzybiarza - opis zawierający zdjęcia podlinkowane w sposób "forumowy" (skopiowanie z posta na forum) musi być wstawiony w edytor główny ("Tekst rozszerzony") :)
Cała wina jest oczywiście po stronie tego kto wysyłał niusa bo w złe miejsce wstawił treść :mrgreen: ROTFL ROTFL ;)

Sensibility, na przyszłość gdy wyskoczy Ci taka sieczka to znaczy że musisz przenieść główną cześć niusa we właściwe miejsce :)
Ostatnio zmieniony piątek, 27 kwietnia 2012, 20:51 przez Nadir, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Urodziny
Kontakt:

Post autor: Zenit » piątek, 27 kwietnia 2012, 20:48

No to wszystko jasne :)


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Post autor: Nadir » piątek, 27 kwietnia 2012, 20:49

johnny, nic więc źle nie zrobiłeś, tylko w złe miejsce wkleiłeś :)


Awatar użytkownika

Sensibility
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 18797
Rejestracja: wtorek, 12 lutego 2008, 19:30
Imię: Grażyna
Ulubione grzyby: borowik kania koźlarz
Lokalizacja: Wielkopolska
Pochwalił: 1374 razy
Pochwalony: 5879 razy
Kontakt:

Post autor: Sensibility » piątek, 27 kwietnia 2012, 21:31

Grzybozbieracz pisze:na przyszłość gdy wyskoczy Ci taka sieczka to znaczy że musisz przenieść główną cześć niusa we właściwe miejsce :)
Dla mnie sprawa jest nadal nie jasna bo ja przeniosłam te linki z pierwszej do drugiej części edytując je w HTML i tam też było widać je nadal.
Linki było widać w 2 części a nie zdjęcia!!! dlatego miałam ten problem.
Ale robiłam to w firefoxie.
Wtedy dopiero zaryzykowałam i opublikowałam newsa licząc, że może wtedy się pokażą zdjęcia?
Po publikacji( już na stronie głównej) w 2 części ukazały się miniaturki zdjęć a zamiast dużych fotek widniały nadal te nieszczęsne linki!!! Więc mnie szlag trafił. :x
Wtedy już całkiem wkurzona włączyłam drugą przeglądarkę IE, żeby je( te linki) w ogóle zobaczyć w edycji bo w foxie nadal ich nie widać i wkleiłam te linki na forum i dopiero wtedy ukazały się zdjęcia. Odetchnęłam jak zobaczyłam zdjęcia i dopiero z forum je skopiowałam do 2 części. Tym razem używając IE.
Grzybozbieracz mam sama wgrać tę nową wersję firefoxa na swój komputer czy czekać aż on mi łaskawie sam to zaproponuje bo widzę, że już jest nowsza wersja 12 a mam 11?


Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Post autor: Nadir » niedziela, 29 kwietnia 2012, 23:44

Sensibility pisze:Grzybozbieracz mam sama wgrać tę nową wersję firefoxa na swój komputer czy czekać aż on mi łaskawie sam to zaproponuje bo widzę, że już jest nowsza wersja 12 a mam 11?
Firefox faktycznie robi to "łaskawie" czyli sprawdza czy jest nowa wersja raz na jakiś czas wedle własnego harmonogramu. Ale możesz bardzo łatwo go do tego zmusić - wystarczy że otworzysz Pomoc >> O programie Firefox i w okienku informacyjnym od razu pod obecną wersją pojawi się "Poszukiwanie aktualizacji..." (...właśnie zmusiłaś program by ich poszukał :D ). Po chwili pojawi się "Program Firefox jest aktualny" - to w przypadku gdy nie ma nowszej wersji. A gdy nowsza już istnieje to zacznie się jej automatyczne pobieranie - trzeba poczekać aż dokończy, a potem kliknąć w link "Zainstaluj" :)


Awatar użytkownika

Sensibility
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 18797
Rejestracja: wtorek, 12 lutego 2008, 19:30
Imię: Grażyna
Ulubione grzyby: borowik kania koźlarz
Lokalizacja: Wielkopolska
Pochwalił: 1374 razy
Pochwalony: 5879 razy
Kontakt:

Post autor: Sensibility » poniedziałek, 30 kwietnia 2012, 22:39

Dzięki za poradę ale skubany już mi się sam zaktualizował nawet nie pytając o zgodę. :lol:
Ale będę miała wskazówkę na przyszłość. :)


Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Post autor: Nadir » poniedziałek, 30 kwietnia 2012, 22:45

Sensibility pisze:ale skubany już mi się sam zaktualizował nawet nie pytając o zgodę. :lol:
On tak lubi - jak typowy mąż - wyciąga z lodówki piwo i nawet nie pyta czy można ;) :lol:
Ale czasem fox potrafi się tak zamyślić, że nowa wersja już dawno jest a on dalej nic... :D


Awatar użytkownika

Ana
Hubiak
Hubiak
Posty: 364
Rejestracja: wtorek, 24 stycznia 2012, 16:59
Ulubione grzyby: Te, które rozpoznaję i te, które poznam.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Pochwalony: 125 razy

Post autor: Ana » sobota, 5 maja 2012, 10:45

Zenit, podaj proszę nr konta, na które można przesłać pieniądze na powiększenie swojej galerii oraz przy okazji wielkości pamięci i sumy (nie mogę znaleźć tej informacji, choć pewnie była podana).
Rozbestwiłam się fotograficznie i przewiduję, że jak tak dalej pójdzie, to niedługo mi zabraknie… :D .


"Najsilniejszym mięśniem ludzkiego ciała jest język"
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Urodziny
Kontakt:

Post autor: Zenit » sobota, 5 maja 2012, 11:16

Ana pisze:Zenit, podaj proszę nr konta, na które można przesłać pieniądze na powiększenie swojej galerii oraz przy okazji wielkości pamięci i sumy (nie mogę znaleźć tej informacji, choć pewnie była podana).
Nie znajdziesz już konta :) Dziękuję za dotychczasową pomoc w utrzymaniu serwera od tego roku utrzymanie portalu jest tylko na mojej głowie i staram się utrzymać go dzięki zamieszczanym reklamom na portalu. Każdemu kto zamieszcza zdjęcia na portalu zapewniam nieograniczony poziom przestrzeni dyskowej na zdjęcia. Zaraz powiększę Ci tylko dla ułatwienia podaj mi adres dla Twojej galerii ? Jaką masz tam "ksywkę" :)
Ostatnio zmieniony sobota, 5 maja 2012, 11:26 przez Zenit, łącznie zmieniany 1 raz.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Ana
Hubiak
Hubiak
Posty: 364
Rejestracja: wtorek, 24 stycznia 2012, 16:59
Ulubione grzyby: Te, które rozpoznaję i te, które poznam.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Pochwalony: 125 razy

Post autor: Ana » sobota, 5 maja 2012, 11:25

Zenit pisze: Zaraz powiększę Ci tylko dla ułatwienia podaj mi adres dla Twojej galerii ? Jaką masz tam "ksywkę" :)
Taką samą jak tu na forum. Powiększenie to jeszcze nic pilnego :) ale spoglądam w przyszłość :D http://www.nagrzyby.pl/galeria/v/users2/Ana/


"Najsilniejszym mięśniem ludzkiego ciała jest język"
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Urodziny
Kontakt:

Post autor: Zenit » sobota, 5 maja 2012, 11:26

Ana pisze:Powiększenie to jeszcze nic pilnego :) ale spoglądam w przyszłość :D
już powiększona :) sprawdź


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Ana
Hubiak
Hubiak
Posty: 364
Rejestracja: wtorek, 24 stycznia 2012, 16:59
Ulubione grzyby: Te, które rozpoznaję i te, które poznam.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Pochwalony: 125 razy

Post autor: Ana » sobota, 5 maja 2012, 11:39

Zenit pisze:już powiększona :) sprawdź

Zenit Bardzo dziękuję :) :) Jest, jest duża pojemność !!

To teraz długo i swobodnie zaszaleję - w galerii oczywiście :lol:
(cały czas ćwicząc optymalne zmniejszanie i jakość zdjęcia).


"Najsilniejszym mięśniem ludzkiego ciała jest język"
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat