Forum uwagi

Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Pochwalił: 14107 razy
Pochwalony: 3136 razy

Post autor: Nadir » niedziela, 1 czerwca 2014, 00:24

Robi, ja zamierzam skorzystać z LTE w wersji stacjonarnej, tylko na razie ściemniam bo jeszcze stara umowa wystarczająco drenuje mi kieszeń :niepewny: :)
Płacić za dwa, a korzystać z jednego - to już by było burżujstwo... ;) Ale już się doczekać nie mogę, bo obecny druciany net już mnie przyprawia o wrzody na żołądku :doh:

Awatar użytkownika

Robi
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Ulubione grzyby: Borowik szlachetny,Czubajka kania,Mleczaj rydz.
Pochwalony: 400 razy
Kontakt:

Post autor: Robi » niedziela, 1 czerwca 2014, 10:33

Poszła sieć LAN, stopniowo wymieniają uszkodzony sprzęt, tylko że to już piąty dzień

Robert Król - http://www.mojegrzybobrania.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
"Najważniejsze jest, by gdzieś istniało to, czym się żyło: i zwyczaje i święta rodzinne. I dom pełen wspomnień. Najważniejsze
jest, by żyć dla powrotu."
-- Antoine de Saint - Exupéry
Awatar użytkownika

Sysunia
Imię: Krystyna
Ulubione grzyby: z Czerwonej listy
Pochwalił: 3798 razy
Pochwalony: 6970 razy
Kontakt:

Post autor: Sysunia » czwartek, 14 sierpnia 2014, 23:26

No to wracam do kwestii "wywalania" mnie z forum przy równoczesnym oglądaniu się on line i niemożności dodania postu. :cry: Dodam, że gdy weszłam w link do tego tematu też mnie wyrzuciło. A może to tylko jakaś aluzja polityczna? :x

Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Pochwalił: 8296 razy
Pochwalony: 20005 razy
Kontakt:

Post autor: Paweł » czwartek, 14 sierpnia 2014, 23:29

Sysunia, :) czyli nie tylko ja zaliczyłem kosmos :lol: a podobno :w00t: ładne Perseidy bombardują atmosferę :mrgreen:

Awatar użytkownika

Sysunia
Kontakt:

Post autor: Sysunia » czwartek, 14 sierpnia 2014, 23:35

PAWEŁ54, no super! Jak to mówią, w kupie raźniej :!: [A teraz dla miłej odmiany mnie nie wywaliło. :) ]

Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator

Post autor: Nadir » czwartek, 14 sierpnia 2014, 23:40

Sysunia pisze:A może to tylko jakaś aluzja polityczna? :x
:lol: :lol:

Sysunia, mnie nie wywala, tylko na forum jakieś korki są jak do niedawna na A1 ;) Puściliby serwer (jak Donek puścił ruch) na "weekend" za darmo, to może by się nie korkowało :lol:

Powiem Ci, że jak dla mnie to już... był czas przywyknąć... :doh: :lol:
Kolejny roczek mija, zmieniają się nam forumowi "bywalcy", zmieniają się też forumowe i portalowe serwery. A czkawka i tak nadal się przydarza :doh: :D Chyba po prostu żyjemy w czasach coraz większej technicznej tandety i nic się na to nie poradzi.
Przynajmniej grzybasy człowieka podbudowują - one jak już rosną, to rosną! Bez zająknięcia ;)
A tak już na poważnie, to przyczyn wywalania jak zwykle może być kilka. Mnie też czasem notorycznie wywalało
("status" admina nic tu nie daje :placze: :lol: :lol: ), więc zaraz Ci napiszę na PW co zrobić (a czego robić moim zdaniem się nie powinno :lol: ), żeby Cię co chwila nie wywalało.

Awatar użytkownika

Sysunia
Kontakt:

Post autor: Sysunia » czwartek, 14 sierpnia 2014, 23:49

Nadir, no masz rację, żyjemy w czasach coraz większej tandety, więc dlaczego miałoby to nie dotyczyć internetu. :cry: I fakt, grzybki potrafią podbudować i to na tyle, że n-te logowanie nie skutkuje ciśnieniem 200. ;)
Czekam na instrukcję, dzięki. :ok:

Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator

Post autor: Nadir » piątek, 15 sierpnia 2014, 00:03

Sysunia, małe opóźnienie było, bo ogórki się produkują :lol: , ale już wysłane :D

Awatar użytkownika

Mlody
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Pochwalił: 124 razy
Pochwalony: 497 razy
Kontakt:

Post autor: Mlody » poniedziałek, 18 sierpnia 2014, 02:25

Nadir pisze:
Zenit pisze:liczba odwiedzin forum i portalu bardzo wzrosła.
To w takim razie nic, tylko się cieszyć :gitara: :beer: :)
Tak, my się możemy cieszyć, gorzej mają ci co tutaj wchodzą ;) , ale rzeczywiście, w stosunku do poprzedniego miesiąca (wg moich źródeł) liczba odwiedzin wzrosła trzykrotnie :ok:

Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator

Post autor: Nadir » poniedziałek, 18 sierpnia 2014, 03:11

Mlody pisze:Tak, my się możemy cieszyć, gorzej mają ci co tutaj wchodzą ;)
Ja się bardzo ciesze z zainteresowania naszym portalem :) , ale przeładowywanie się stron trwające 12 - 18 sekund to już mnie w taki zachwyt nie wprawia.
Teraz jest środek nocy, a u mnie nadal tak to "działa" i to nie od dziś, więc coś tu musi być nie tak. Ale, jak sadzę, nie jest to efekt nadmiaru odwiedzających, szczególnie o 3-ciej w nocy...
I nie wałkowałbym tematu, gdybym był jedynym, który ma z tym problem.
Coś ewidentnie przymula wczytywanie stron. Kiedyś takie przymulenia wywoływał skrypt "google pagerank", Zenit go potem wywalił i była znacząca poprawa. Ale być może znowu w tle zainstalowaliście (Ty, Dare lub Zenit) jakiś skryptowy zamulacz i teraz on robi swoją "czarną robotę". Przy mniejszym ruchu, poza "sezonem" może to żadnych szkód nie robić, ale teraz - jak najbardziej tak.
Statystyki statystykami, pozycjonowanie pozycjonowaniem - wiem że są rzeczy bardzo potrzebne, ale gdy ich wpływ na działanie portalu skutkuje takim jego działaniem jak obecnie, to chyba niedługo statystyki zamiast skoczyć w górę - mogą nagle mocno oklapnąć.
Ale oczywiście nie mnie tu decydować co jest ważniejsze: statystyki czy ludzie :)

Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Pochwalił: 8296 razy
Pochwalony: 20005 razy
Kontakt:

Post autor: Paweł » wtorek, 19 sierpnia 2014, 20:37

Nie mam siły i czasu na wgrywanie fotek :) będą poślizgi :mrgreen: dobrze , że ranking będzie od rana ;)

Awatar użytkownika

Sensibility
Imię: Grażyna
Ulubione grzyby: borowik kania koźlarz
Pochwalił: 1374 razy
Pochwalony: 5878 razy
Kontakt:

Post autor: Sensibility » wtorek, 19 sierpnia 2014, 21:20

Nadir pisze:ale gdy ich wpływ na działanie portalu skutkuje takim jego działaniem jak obecnie, to chyba niedługo statystyki zamiast skoczyć w górę - mogą nagle mocno oklapnąć.
Tu się z tobą zgodzę, bo to naprawdę zniechęca. Ileż można czekać na otwarcie zdjęcia lub strony.
Skoro my się niecierpliwimy,jak chcemy tutaj coś robić to inni zrezygnują jeszcze szybciej... tym bardziej, że dużo jest tylko czytających. :?

Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator

Post autor: Nadir » środa, 20 sierpnia 2014, 00:51

Sensibility pisze:Tu się z tobą zgodzę, bo to naprawdę zniechęca. Ileż można czekać na otwarcie zdjęcia lub strony.
Skoro my się niecierpliwimy,jak chcemy tutaj coś robić to inni zrezygnują jeszcze szybciej... tym bardziej, że dużo jest tylko czytających. :?
Właśnie o to chodzi, żeby ilość nie przeważyła nad jakością :)

Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Pochwalił: 48844 razy
Pochwalony: 9010 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » środa, 20 sierpnia 2014, 07:05

Czytam tak Wasze uwagi co do mulenia strony... i tak sobie myślę co ja tu mogę poradzić...
Miałem okazję "przetestować" ostatnio w różnych miejscach działanie strony. Mam internet w areo 2 , w Playu i będąc w przysłowiowej "kniei" mogłem wejść na stronę nawet przez komórkę - co prawda nie wysyłałem zdjęć do galerii ale miałem "kontakt" ze stroną. Serwer który utrzymuję wyłącznie z reklam które może i sprawiają jakieś tam "utrudnienia" jakoś tam działa (jest to serwer wirtualny nie dedykowany ) nie można porównywać tej strony ze stronami gdzie co miesiąc wchodzi garstka ludzi i które z wiadomych powodów nie są mocno obciążone. Nie jestem żadną "firmą" w stylu faceboka gdzie co miesiąc dokładają nowe serwery zwiększając swoją moc. Sorry ale mam taki serwer jaki jest :) (za 6 miesięcy jego utrzymania płacę dokładnie 2152,50 zł) Podobnie nie jestem w stanie zmienić pogody na taką żeby w całej Polsce padał deszcz - sorry ale taki mamy klimat...
Wiem że w galeriach są pewne błędy które powodują niepotrzebne obciążenie serwera ale ja sam tego nie naprawię ani nie mam funduszy na tą naprawę nikt nie pracuje za darmo i ja to rozumie... Nie będę już nigdy nikogo prosił o jakąkolwiek pomoc finansową i wspomożenie bo wiem czym się to potem kończy.
Strona działa, jak działa ale jestem pewien że nikt jej nie wyłączy...

Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php

Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

damianeczunieczek
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Ulubione grzyby: Opieńka Miodowa
Pochwalił: 18 razy
Pochwalony: 555 razy
Kontakt:

Post autor: damianeczunieczek » środa, 20 sierpnia 2014, 11:52

Zenit pisze: Nie jestem żadną "firmą" w stylu faceboka gdzie co miesiąc dokładają nowe serwery zwiększając swoją moc.
Jak dalej będzie tak się rozwijał to będzie do tego dążył :jupi:

Ale może wtedy da się reklamodawców zatrudnić do płacenia za coraz to nowsze serwery :ok:
Zenit pisze:(za 6 miesięcy jego utrzymania płacę dokładnie 2152,50 zł)
:o

To strasznie musi ważyć w GB strona :/ a mielenie tego TRWA ...

https://nagrzyby.pl/galeria/v/users2 ... zunieczek/" onclick="window.open(this.href);return false;

:cool2: :beer: :hyhy: :piwo: 8)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat