Forum uwagi

Awatar użytkownika

Ania
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Ulubione grzyby: przede wszystkim borowiczki, a potem pozostałe
Pochwalił: 297 razy
Pochwalony: 1523 razy

Postautor: Ania » czwartek, 15 grudnia 2011, 00:35

to może podam Ci priv osoby które to mogą potwierdzić.
Proszę te osoby, żeby to potwierdziły publicznie !!

...i kiedy przyjdą dni deszczowe, naucz się przechodzić między kroplami

Awatar użytkownika

Ewka56
Ulubione grzyby: wszystkie oprócz trujących
Pochwalony: 1333 razy
Kontakt:

Postautor: Ewka56 » czwartek, 15 grudnia 2011, 00:53

Powiedziałam to co od dawna leżało mi na sercu.
Mnie jakoś też lżej zrobiło się na sercu ,jak przeczytałam wasze wypowiedzi na temat tej świątecznej amnestii,i zgadzam się waszymi opiniami na ten temat,
Rafałowi przydzielam 2 punkciki karne
Czytałam wypowiedzi RafałaJ i też nie zauważyłam aby kogoś obraził,i uważam że nie słusznie dostał punkty karne .Nie wiem co się dzieje ,ale coś niedobrego tu na forum zaczyna się robić :placze: a szkoda bo fajne forum jest.Jestem tu już długo a pierwszy raz tak dużo napisałam :doh:

Awatar użytkownika

nikita
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Ulubione grzyby: Proszę nie składać żadnych gratulacji bez względu na okazję, ani życzeń, ani żadnych pomogłów.
Pochwalony: 40 razy

Postautor: nikita » czwartek, 15 grudnia 2011, 02:01

Nie zauważyłam w rzeczowych wypowiedziach Rafała ani jednego, uwłaczającego komukolwiek słowa
Poniżej Aniu masz cytat wypowiedzi Rafała J.
Czy naprawdę nie nie zauwazyłaś nic niestosownego w tej wypowiedźi?

"Dlaczego nie napisałeś jawnie, że na spotkaniu będzie Nikita ? Czyżbyś się obawiał, że "Wigilia" klubowa będzie miała tylko dwoje uczestników ? Robienie takich "niespodzianek" raczej bym nie nazwał stosownym".
Ja spuciłam kurtynę milczenia na to co było, uważam sprawę za niebyłą...
nie rozumiem zatem dlaczego nadal niektóre osoby mnie atakują w tak bezpardonowy sposób, nie rozumiem dlaczego Rafał stara sie za wszelką cenę mnie obrażić?

Nie rozumiem dlaczego Ząbek wchodzi w role innych osób i próbuje za nich wypowiadać się co czuli na spotkaniu wigilijnym...
Żąbku napewno Chanel 5... ;)
zostaw to... zycie jest zbyt krótkie i wystarczająco bolesne...wiesz o tym podobnie jak ja...
Dla mnie spotkanie było bardzo fajne, atmosfera rodzinna, wszyscy złożylismy sobie życzenia, połamalismy sie opłatkiem... nie zauwazyłam, aby ktoś z obecnych potraktował mnie i mojego kolegę jak intruza, i ja też cieszyłam się ze spotkania z wszystkimi, również z Hudym, a może szczególnie z Hudym...ani przez ułamek sekundy nie było żadnego dąsu czy iskrzenia...po cóż ta cała dsyputa?

bardzo ucieszyłam się spotkaniem z Anią i Pawłem, których dawno nie widziałam, Jurkiem, Mitkiem i Morchelą, Ewą...
nawet na myśl mi nie przyszło, aby robić jakieś wstręty komukowlwiek... jechałam na to spotkanie jak na każde inne, uczestniczyłam w wielu i mam nadzieję, że tak będzie nie zaleznie czy Rafał mnie lubi czy też nie...
wolałabym, aby mnie lubił, :) ale skoro nie może to trudno...
Tak czy inaczej dziekuję za zdjęcia jakie mi przesłałeś, zdecydowana większość jest bardzo fajna...

Zenit dziekuję za zaproszenie.

Wszystkim życzę Wesołych Świąt.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez nikita, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika

Joanna
Ulubione grzyby: kurki, rydze, borowiki
Pochwalony: 987 razy
Kontakt:

Postautor: Joanna » czwartek, 15 grudnia 2011, 06:43

Nie zauważyłam w rzeczowych wypowiedziach Rafała ani jednego, uwłaczającego komukolwiek słowa.
Ja tez nie zauważyłam nic takiego i bardzo mnie dziwią te dwa punkty karne.

Awatar użytkownika

Wojtas
Imię: Wojciech
Ulubione grzyby: Borowiki
Pochwalił: 587 razy
Pochwalony: 2662 razy
Kontakt:

Postautor: Wojtas » czwartek, 15 grudnia 2011, 07:40

A co do opinii Wojtka
Chodziło mi o to, że dużo osób woli nie napisać nic, niż napisać coś, co dodatkowo podkręci złą atmosferę w wątku (samemu także tak robię). Pokłócić się łatwo, pogodzić trudno, lecz potem cierpią obie strony bo zżera nas to od środka. Tak to jest, że każdy ma swoje zdanie i każdy może je powiedzieć, lecz działa to także w drugą stronę, każdy może to zaakceptować lub zanegować. Na tym forum pojawiłem się 1,5 roku temu i nadal czuję się gościem, zostałem bo mnie się podobało a czy osoba, która zaloguje się dzisiaj i poczyta te nasze spory zostanie na dłużej ?? Okres świąteczny to naprawdę dobry czas aby zapomnieć o tym co było złego i myśleć pozytywnie o tym co będzie.
Jestem tu już długo a pierwszy raz tak dużo napisałam
Piszesz naprawdę malutko, ale chyba każdy czuje, że chcesz aby było lepiej :beer:
nikita, Przepraszam za to co pisałem w dawniejszych postach, miłe to z pewnością nie było a wręcz chamskie i obraźliwe, jeszcze raz przepraszam.

Awatar użytkownika

Gabi
Ulubione grzyby: Smardze, borowiki, kanie ...
Pochwalił: 24 razy
Pochwalony: 2090 razy

Postautor: Gabi » czwartek, 15 grudnia 2011, 07:49

Tym razem za obrażanie mojego gościa Nikity nie przejdę już obojętnie i nie ulegnę presji nieobecnych na wigilijce. Rafałowi przydzielam 2 punkciki karne i liczę że bez powodu nie będzie obrażał Nikity.
Prezesie co sie dzieje ? Za co te karne punkty ? Ja rowniez nie zauwazylam, aby Rafal Nikite obrazil w swojej wypowiedzi. :shock:

W zyciu trzeba wszystkiego poprobowac

Awatar użytkownika

Ewa47
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Pochwalony: 23 razy

Postautor: Ewa47 » czwartek, 15 grudnia 2011, 10:21

Poczułam się wywołana do tablicy, jestem jedną z tych osób, o których pisze Zenit w sprawie Rudka, ale jak sam wiesz Wieśku, moje zachowanie spowodowane było zachowaniem Rudka w stosunku do mnie i paru innych osób na wcześniejszych spotkaniach, co do Ani to nie byłam obecna przy jej spotkaniu z Rudkiem, ale jak znam Anię nie zrobiła tego co piszesz. Tyle w kwestii Rudka. Co do mojego oejścia z Twojej strony zrobiłam to, jak i parę innych osób bliskich Tobie i Twojej stronie, na Twoje wyraźne życzenie przekazane nie publicznie w pewnych meilach. Jak sam wiesz należę do pewnego stowarzyszenia tak zresztą jak i Ty (celowo nie wymieniam jego nazwy,bo nawet wyrzuciłeś jego logo ze swojej strony)i sam pisałeś że nie życzysz sobie naszej obecności na Twojej stronie. Jest mi bardzo przykro z tego powodu, ale jak widzisz szanujemy Twoją decyzję. Przepraszam jeżeli kogoś obraziłam swoją wypowiedzią i nie jest moim celem wywoływanie kolejnej burzy na Twojej stronie. Wypowiadam się jedynie w swoim imieniu.

Awatar użytkownika

nikita
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Ulubione grzyby: Proszę nie składać żadnych gratulacji bez względu na okazję, ani życzeń, ani żadnych pomogłów.

Postautor: nikita » czwartek, 15 grudnia 2011, 11:06

nikita, Przepraszam za to co pisałem w dawniejszych postach, miłe to z pewnością nie było, a wręcz chamskie i obraźliwe, jeszcze raz przepraszam.
Dziekuję, tego się nie spodziewałam... jestem niezwykle zaskoczona...

Tylko człowiek Wielki potrafi wznieść się ponad własną słabość...
cokolwiek napisałeś czy powiedziałeś, nie ma to już znaczenia, ja nie chowam w sercu urazy do nikogo... czasem tak bywa, że nasze własne zachowanie potrafi nas samych zadziwić i wprawić w osłupienie, a cóż dopiero innych?
samo życie...

Mądrzy ludzie dyskutują pomysły. Przeciętni ludzie dyskutują zdarzenia. Słabi ludzie dyskutują o innych osobach.

Awatar użytkownika

nikita
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty

Postautor: nikita » czwartek, 15 grudnia 2011, 11:15

Robi przepraszam, pisząc o spotkaniu wigilijnym nie wspomniałam o Tobie, a przecież znamy się od zamierzchłych czasów ;) , jeszcze raz przepraszam i oczywiście nowopoznana Monika z mężem,
Monika "encyklopedia win"- imponujący zasób wiedzy.

Awatar użytkownika

DZIKI
Grzyb "trujący" na okrągło
Grzyb "trujący" na okrągło
Ulubione grzyby: Generalnie wszystkie...
Pochwalił: 12 razy
Pochwalony: 2075 razy
Kontakt:

Postautor: DZIKI » czwartek, 15 grudnia 2011, 21:17

Generalnie nie miałem zamiaru już zaglądać do tego tematu, ale myślę że powinienem wyrazić swoje zdanie na temat tego co zaszło... Wielka szkoda, że pod wpływem emocji, moim zdaniem zbyt silnych i do końca nieuzasadnionych odszedł z forum człowiek, który na pewno posiadał wielką pasję, zarówno dotyczącą grzybów, jak i fotografii... Rafał był takim człowiekiem, to znaczy jest cały czas, ale już po za "naszą społecznością"... Myślę, że stało się to ze szkodą dla nas wszystkich...

Forum NaGrzyby to dla mnie bardzo wartościowy nauczyciel, który wiele mnie uczy cały czas i większość wiedzy jaką posiadam na temat grzybów zawdzięczam ludziom z tego forum... Uważam, że wszyscy jesteśmy takimi trybikami w wielkiej forumowej machinie i nie powinno się usuwać wartościowych elementów tej maszynerii, bo jeśli usuniemy co wartościowsze trybiki to ta machina stanie i się wywróci...

Nie powinno być tak, że niepotrzebne, silne emocje kierują postępowaniem dorosłych ludzi, często takie zachowanie prowadzi do nikąd... Dorośli ludzie powinni rozmawiać i wyjaśniać sobie swoje spojrzenie na pewne sprawy...
Jestem krótko na forum, bo zaledwie rok z małym kawałkiem i przyznaję, że nie chciałbym, aby kolejne osoby opuściły nasze szeregi, byłaby to na pewno wielka, niepowetowana strata...

No cóż, Rafała już tutaj raczej nie zobaczymy... Nie wiem czy tak powinna zakończyć się ta dyskusja, ale finał jest niestety taki, a nie inny...

Pozdrawiam wszystkich biorących udział w tej wymianie zdań... I życzę w przyszłości więcej spokoju i zrozumienia innych... Podobno czas pozwala zapomnieć, ale pewne rysy pozostaną na długo... Dziki...

p.s.

Wyraziłem swoje zdanie, pewnie rozbieżne z niektórymi członkami tego forum, ale każdy ma prawo myśleć i wyrażać swoje opinie, oczywiście przy zachowaniu pewnych elementarnych zasad ogólnie przyjętego dobrego wychowania...

Jesteśmy wędrowcami...Droga przed nami daleka...
Nikt nie wie gdzie jej kres...I tak idziemy, idziemy...
Dopóki nas nogi nie rozbolą...

Awatar użytkownika

Autor tematu
Termit
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Ulubione grzyby: Boletus erythropus
Pochwalił: 14 razy
Pochwalony: 1458 razy
Kontakt:

Postautor: Termit » czwartek, 15 grudnia 2011, 21:48

Yanek, Gratuluje browarowego miejsca :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: mam nadzieje ze spróbuje tego wynalazku
Gratuluje mam nadzieje pokosztowac tego cudownego płynu

Po drugie w tym temacie piwnym dostaniecie po banie za zaśmiecanie tematu i to mojego :lol: Skoro mamy tu swoje żale to powiem co i mnie wnerwia właśnie takie ciepanie po tematach co komu do głowy przyjdzie bo robi się taki misz masz. Dajmy to wszystko w jeden kumulacyjny worek i będzie gicio.

Trafiają się tam jakieś uszczypliwości ale zasadniczo wyluzujmy i nie podsycajmy atmosfery, ja tez miałem przeboje, bylem tworem żartu dałem panience pałkę ale wspaniałomyślnie jej to anulowano i z czasem sama się ulotniła bo nie było z kogo żartować zabawiła się i już. Z niektórymi byłymi forumowiczami kontakty utrzymuje do dziś oczywiscie to promil tego bo pomimo wspólnego mianownika grzyba przyjaźń została, co prawda niektórzy potem okazali się fałszywi więc pożegnałem się z nimi nie bez żalu.

Co do amnestii czy wigilii wiadomo należy wyciągnąć rękę niektórzy wrócą ale nie którzy chcieli by ale honorowo tego nie zrobią.

Ja sam przeżyłem już 3 rozwody podobnie jak Ania nie koniecznie kościelne bo i teraz polecieliście po linki kościoła ale ja uważam ze nie tędy droga w myśl zasady modli się pod figurą a diabła ma za skorą. Były wzloty i upadki oczywiście moje ale dalej trwam na posterunku, z drugiej strony czasami nie wyrabiam bo jak zaczniecie latać po tym lesie z fotkami i po innych tematach to urwanie głowy ale to dobrze i oto w tych chodzi. I defakto brakuje czasu na przeczytanie tego.

Co do przywitań to ja jak przyjechałem z Rudkiem może to Ryśka wina :lol: to jednej się afro postawiło i tez nie chciała się przywitać to ja się sam przywitałem, a co.
ROTFL Na wigilii to oczywiście dla mnie by była niespodzianka bo zostawiamy wolne miejsce dla niespodziewanego gościa a i samej zadymy z Nikitą jakoś nie jaże ale nawet nie będę wracał do tego wątku bo i poco a i komisji nie będziemy powoływać jak ostatnio w mojej pracy baby sie pochlastały to powołano komisje etyki to mnie się normalnie mnie nóz otworzył w kieszeni, dobrze ze mi sie nic nie stało.

Ewa47,
sam pisałeś że nie życzysz sobie naszej obecności na Twojej stronie.

Jeśli to prawda to mam mieszane uczucia co do etycznego zachowania Zenita jednych sie zaprasza ( oczywiście nie mam nic do Nikity i nie mailem) mowie ogólnikowo innych wyprasza :( tylko nie zapomnijmy kto tu jest gospodarzem i zostawia jeden pusty talerz. Ale i czasami gospodarz powinien częściej wyciągać rękę nie tylko w święta.

Skoro sie tu bijemy w pierś to i ja przepraszam ze moje złe uczynki jeśli takowe były odebrane przez kogoś bo czami małe słówko kogoś urazi a innym się wydaje ze nic nie było.

A teraz zabierać swoje szanowne dupska i wyrywać do lasu robić fotki bo po to to forum jest inne tematy tez lubie Pozdrawiam z kotlinki

Ps. A pamiętajcie że napisałem szanowne dupska :lol: :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony czwartek, 15 grudnia 2011, 22:12 przez Termit, łącznie zmieniany 1 raz.

Dopiero poniedziałek, a tyle się zdarzyło...

""""Może się spotkamy znów po kilku latach
Może właśnie tutaj lub na końcu świata-
Zapamiętaj tylko, że się nie zmieniłem
Myślę, co myślałem, wierzę w co wierzyłem""""

Awatar użytkownika

Autor tematu
Termit
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Ulubione grzyby: Boletus erythropus
Pochwalił: 14 razy
Pochwalony: 1458 razy
Kontakt:

Postautor: Termit » czwartek, 15 grudnia 2011, 22:15

DZIKI,
No cóż, Rafała już tutaj raczej nie zobaczymy... Nie wiem czy tak powinna zakończyć się ta dyskusja, ale finał jest niestety taki, a nie inny...
to fakt zostały tylko wielkie dziury po fotkach co jest kolejna strata nie tylko samego Rafka jak jego fajowych zdjęć ale możne będzie kolejna amnestia to wróci do nas

Dopiero poniedziałek, a tyle się zdarzyło...

""""Może się spotkamy znów po kilku latach
Może właśnie tutaj lub na końcu świata-
Zapamiętaj tylko, że się nie zmieniłem
Myślę, co myślałem, wierzę w co wierzyłem""""

Rafał-J

Postautor: Rafał-J » piątek, 16 grudnia 2011, 02:12

Rozumie że gdyby niespodziewanie w czasie wigilijki, którą organizowałby Rafał przyszedł niespodziewany, nie odpowiedni gość zostałby wyrzucony bo go np. nie lubi…
Zenit, tutaj się zagalopowałeś i to bardzo. Nie masz bladego pojęcia jakie tradycje są kultywowane w mojej rodzinie w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Kto dał Ci prawo do takiej oceny ?

Twoje twierdzenie obraża mnie i moją rodzinę a na to sobie nie pozwolę. Dlatego też domagam się od Ciebie przeprosin, tu na forum publicznym.

Pozostałą część Twojej wypowiedzi przemilczę bo jest równie absurdalna jak powód ostrzeżeń, które mi przyznałeś. Potwierdzają to wypowiedzi innych użytkowników tego forum.
Poniżej Aniu masz cytat wypowiedzi Rafała J.
Czy naprawdę nie nie zauwazyłaś nic niestosownego w tej wypowiedźi?

"Dlaczego nie napisałeś jawnie, że na spotkaniu będzie Nikita ? Czyżbyś się obawiał, że "Wigilia" klubowa będzie miała tylko dwoje uczestników ? Robienie takich "niespodzianek" raczej bym nie nazwał stosownym".
nikita, pozwól, że ja Ci na to pytanie odpowiem. To co napisałem w tamtym poście dotyczyło zaistniałej sytuacji a nie było skierowane personalnie do Ciebie. To, że akurat Ty byłaś uczestnikiem tej sytuacji nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Podkreślę to raz jeszcze. Krytykowałem sytuację a nie Ciebie jako osobę.
nie rozumiem dlaczego Rafał stara się za wszelką cenę mnie obrażić?
Ani tego nie robię, ani tym bardziej nie miałem i nie mam takiego zamiaru.

Jeżeli jednak z jakiś nieznanych mi powodów poczułaś się urażona moimi wypowiedziami, to serdecznie Cię za to przepraszam.
ak czy inaczej dziekuję za zdjęcia jakie mi przesłałeś, zdecydowana większość jest bardzo fajna...
Proszę bardzo.

Termit, przepraszam za zaśmiecanie Twojego tematu. Obiecuję, że już nie będę ;)

Awatar użytkownika

nikita
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty

Postautor: nikita » piątek, 16 grudnia 2011, 08:19

Krytykowałem sytuację a nie Ciebie jako osobę.
Rafale, powiem tak, o tym co pisałeś i w jaki sposób, dowiedziałam się od moich znajomych, ja nie wchodziłam na stronę od tamtej pory, znajomi zadzwonili, że znów dwóch grzybowych kolegów bardzo grzecznie i elegancko ujeżdża po mnie na forum, więc to nie była tylko subiektywna ocena Zenita...

ale mam prosbę - zostawmy te wszystkie tłumaczenia i bóle serca, bo one niczego nie wnoszą...

poznaliśmy się w Wysowej, odebrałam Cię jako człowieka z pasją o nienagannych manierach...i tak niech zostanie Rafale... i Ty również tutaj zostań, bo chyba nie ma nikogo, kto chciałby, abyś urażony odszedł...
Jesteś częścią tego Forum i musisz tutaj być, razem z nami... nie wracajmy do tego tematu. Koniec kropka.

mój przyjaciel-pisarz (nie mój brat :p )mawia tak - między kobietami nie ma przyjaźni, jest jedynie pakt o nieagresji :p , zawrzyjmy i my-wszyscy taki pakt...wszak nikt z nas nie jest bez winy...

Termit wybacz, że zaśmiecam Twój temat ;) , ale może jeszcze będę :papa: .

Mądrzy ludzie dyskutują pomysły. Przeciętni ludzie dyskutują zdarzenia. Słabi ludzie dyskutują o innych osobach.

Awatar użytkownika

Hudy
Moderator
Moderator
Ulubione grzyby: drożdże... upłynnione ;)
Pochwalony: 314 razy

Postautor: Hudy » piątek, 16 grudnia 2011, 09:33

Dyskusja przeniesiona w obecne miejsce.
A udziału w niej nie wezmę, mimo wywołania do odpowiedzi, bo sam bym musiał odejść...

Moja nauka poszła w las :)

Wróć do „Forum - pomoc”