Na forum jest album na wasze zdjecia

Awatar użytkownika

Autor tematu
Termit
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 22555
Rejestracja: niedziela, 24 października 2004, 00:00
Ulubione grzyby: Boletus erythropus
Lokalizacja: M Kotlinka
Pochwalił: 14 razy
Pochwalony: 1458 razy
Kontakt:

Na forum jest album na wasze zdjecia

Post autor: Termit » wtorek, 24 stycznia 2006, 17:47

Na forum każdy użytkownik może założyć album w którym można wkładać swoje prywatne fotki które później można poddać ocenie punktowej. Album jest na tyle prosty ze możemy z łatwością wysłać na serwer zdjęcia, zachęcam do dodawania grzybowych fotek


Dopiero poniedziałek, a tyle się zdarzyło...

""""Może się spotkamy znów po kilku latach
Może właśnie tutaj lub na końcu świata-
Zapamiętaj tylko, że się nie zmieniłem
Myślę, co myślałem, wierzę w co wierzyłem""""
Awatar użytkownika

Autor tematu
Termit
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 22555
Rejestracja: niedziela, 24 października 2004, 00:00
Ulubione grzyby: Boletus erythropus
Lokalizacja: M Kotlinka
Pochwalił: 14 razy
Pochwalony: 1458 razy
Kontakt:

Post autor: Termit » piątek, 27 stycznia 2006, 21:13

widzę ze Vito skorzystał z okazji i założył albumik miło powspominać smak lata już z utęsknieniem czekamy na to żeby już buka odeszła sobie, ale zima ma też swoje uroki
:mrgreen: czekamy na inne albumy


Dopiero poniedziałek, a tyle się zdarzyło...

""""Może się spotkamy znów po kilku latach
Może właśnie tutaj lub na końcu świata-
Zapamiętaj tylko, że się nie zmieniłem
Myślę, co myślałem, wierzę w co wierzyłem""""
Awatar użytkownika

Urania
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Posty: 2376
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2005, 21:10
Lokalizacja: Kraków
Pochwalony: 33 razy
Kontakt:

Post autor: Urania » wtorek, 14 marca 2006, 18:55

Ok. Włożyłam sobie zdjęcie do Albumu. :) A czy się da i jak zrobić w moim albumie różne katalogi tematyczne? :roll:


Urania
Przyroda to moje hobby!
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » wtorek, 14 marca 2006, 19:43

Urania, Zrobiłem kategorie publiczne tam będzie można zamieszczać sobie zdjęcia - proszę o pomysły jakie kategorie zrobić. W galeriach prywatnych nie widzę możliwości zakładania nowych kategorii. Próbójcie wsadzać jakieś fotki do tych kategorii mnie jako administratorowi się to udaje (nie wiem czy możecie to robić - proszę sprawdzać)


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Termit
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 22555
Rejestracja: niedziela, 24 października 2004, 00:00
Ulubione grzyby: Boletus erythropus
Lokalizacja: M Kotlinka
Pochwalił: 14 razy
Pochwalony: 1458 razy
Kontakt:

Post autor: Termit » wtorek, 14 marca 2006, 19:47

Urania, z tymi tematycznymi to bedzie problem jedynie na glownej stronie, na forum jedynie mozna wstawiac fotki jedna za drugą, ale jeszcze sprawdze :wink:

[ Dodano: 2006-03-14, 19:50 ]
widze ze prezeso juz to wyjasnił


Dopiero poniedziałek, a tyle się zdarzyło...

""""Może się spotkamy znów po kilku latach
Może właśnie tutaj lub na końcu świata-
Zapamiętaj tylko, że się nie zmieniłem
Myślę, co myślałem, wierzę w co wierzyłem""""
Awatar użytkownika

Urania
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Posty: 2376
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2005, 21:10
Lokalizacja: Kraków
Pochwalony: 33 razy
Kontakt:

Post autor: Urania » wtorek, 14 marca 2006, 23:07

Moje pytanie wzięło się stąd, że poprzeglądałam sobie Galerię foto i zauważyłam w prywatnych albumach użytkowników, że np. Zygmunt Augustowski ma w swoim kilka podkatalogów. Zastanawiałam się, jak to zrobić. A może Albumy z Galerii foto to co innego niż ten mój prywatny? :oops:


Urania
Przyroda to moje hobby!
Awatar użytkownika

Zygmunt
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 6724
Rejestracja: niedziela, 30 października 2005, 01:52
Ulubione grzyby: Boletus edulis, Lactarius deliciosus, Boletus erythropus, Russula cyanoxantha
Lokalizacja: Biecz
Pochwalił: 149 razy
Pochwalony: 1633 razy
Kontakt:

Post autor: Zygmunt » środa, 15 marca 2006, 09:51

Urania pisze:A może Albumy z Galerii foto to co innego niż ten mój prywatny? :oops:
Katalogi i podkatalogi w dziale "Galerie foto portalu www.NaGrzyby.pl" są tworzone i edytowane przez moderatorów. Każdy podkatalog tam zawarty to zdjęcia załączone przez autora do kolejnego newsu, jaki trafił na portal. Ile newsów - tyle podkatalogów.
Natomiast album na Forum to oddzielny dział tworzony samodzielnie przez użytkowników - tu mamy możliwość wklejania sobie fotek wprost ze swojego dysku :-) Wystarczy kliknąć "Twoja prywatna galeria" i "Dodaj zdjęcie". Jak u mnie - działa bez zarzutu :-) W "Twojej prywatnej galerii" bez podziału na podkatalogi, ale w "Kategorii publicznej" pojawiają się pierwsze działy tematyczne. Fotki z albumu na Forum można później samodzielnie linkować i ozdabiać nimi swe posty :-)

Moja propozycja nowych działów w "Kategorii publicznej":
-"Rośliny towarzyszące grzybiarzowi". Tu fotki pięknych leśnych i polnych roślinek, jakie zwracają naszą szczególną uwagę podczas grzybowych wypraw. Obiecuję, jeśli dział powstanie, zamieszczać przy wszystkich swoich fotkach nazwy gatunkowe.
-"Koszyczek i słoiczek" - tu możnaby się było pochwalić fotkami swych wspaniałych zbiorów i apetycznych przetworów...


Awatar użytkownika

Kłótliwsza 1/2
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 173
Rejestracja: sobota, 4 lutego 2006, 00:10
Ulubione grzyby: Takie w średnim wieku i miłe dla oka ;-)
Lokalizacja: Poznań
Pochwalony: 3 razy

Post autor: Kłótliwsza 1/2 » środa, 15 marca 2006, 10:50

Mam pytanie, które mnie nieco męczy :) bo tak sobie mysle, ze to w sumie portal grzybowy a ja tu uprawiam tematy z kategorii pogaduszek towarzyskich i nieco nie na temat :) i fotki w albumie tez mam takie. Nie wiem, czy komus to w koncu nie zacznie przeszkadzać :cry:


Anna Żygadło
Szczęśliwa bo ma już 5 szynszyli ;-)

asza
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 936
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2004, 14:25
Pochwalony: 25 razy

Post autor: asza » środa, 15 marca 2006, 10:59

Połówka, na forum jest Hyde Park, tam można można mówić o wszystkim i na pewno nikomu przeszkadzać to nie będzie :D Tak naprawdę do czego służy forum, możemy tutaj wymieniać doświadczenia, zadawać pytania, uczyć się, bawić i rozmawiać, a nawet prowadzić pogaduszki. Dobrze, żeby temat rozmów mieścił się w kategorii forum :wink:

[ Dodano: 2006-03-15, 11:06 ]
zygmunt pisze:Obiecuję, jeśli dział powstanie, zamieszczać przy wszystkich swoich fotkach nazwy gatunkowe.
Zygmuncie, zaniedbałeś się ostatnio z zamieszczaniem swoich relacji i relacji foto, a pewnie znowu coś ciekawego masz do pokazania. Zenit, zastanów się nad tym działem o roślinach, to świetny pomysł, one przecież zawsze towarzyszą nam w leśnych wyprawach, czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy, ze przechodzimy tuż obok jakiegoś rzadkiego gatunku :D


Awatar użytkownika

Zygmunt
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 6724
Rejestracja: niedziela, 30 października 2005, 01:52
Ulubione grzyby: Boletus edulis, Lactarius deliciosus, Boletus erythropus, Russula cyanoxantha
Lokalizacja: Biecz
Pochwalił: 149 razy
Pochwalony: 1633 razy
Kontakt:

Post autor: Zygmunt » środa, 15 marca 2006, 13:52

asza pisze: Zygmuncie, zaniedbałeś się ostatnio z zamieszczaniem swoich relacji i relacji foto, a pewnie znowu coś ciekawego masz do pokazania.
Co racja, to racja, postanawiam się poprawić :oops: Niestety - na moich fotkach króluje nadal zima zła. A tak chciałoby się zaprezentować coś w przedwiosennej scenerii :roll: Ale nie znamy sposobu na przyśpieszenie przyjścia wiosny. Moje przylaszczki i inne zwiastuny wiosny znów przysypane śniegiem. Nawet na "czarkowisku", na które otrzymałem 100-procentowy namiar od siostry, zapadłem się w niedzielę po kolana w śnieg :lol: Ale mimo wszystko przygotuję coś z pogranicza zimy i przedwiośnia, za dzień - dwa, gdy tylko znajdę odrobinkę czasu ku temu.
A póki co, wstawiłem do nowego albumu (w kategorii publicznej), tak "na wabika", kilka letnio-jesiennych grzybasków :-)



Tomir
Hubiak
Hubiak
Posty: 280
Rejestracja: czwartek, 13 października 2005, 20:01
Ulubione grzyby: Maślak, Kurka, Kania
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwalony: 5 razy
Kontakt:

Post autor: Tomir » czwartek, 16 marca 2006, 11:28

Wtrącę swoje 3 grosze ;). Jesli mozliwosci albumow na forum beda Wam za male, to zawsze mozecie zalozyc sobie konto w oddzielnej galerii http://www.nagrzyby.pl/galeria/" onclick="window.open(this.href);return false; a tam mozna kategorii zakladac ile sie chce :). To specjalistyczny program do galerii wiec na pewno bedzie mial wiecej mozliwosci niz albumy na forum. Ma na przyklad cos takiego jak "pokaz slajdow" 8)


Tomir
Opowiedz <a href="http://www.snilomisie.pl/">co Ci się śniło?</a>, zobacz o czym śnią inni...
Zbierasz grzyby? Kochasz las? Odwiedź <a href="http://www.lasypolskie.pl">Lasy Polskie</a> ;)
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » czwartek, 16 marca 2006, 11:55

Tomir pisze:To specjalistyczny program do galerii wiec na pewno bedzie mial wiecej mozliwosci niz albumy na forum.
Tak tylko nie wiem jak dokładnie nadaje się tam uprawnienia i tak dalej nie jest to proste. Musisz nam wytłumaczyć jak się tam daje uprawnienia i jak dokłanie rejestruje i tak dalej.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.

Tomir
Hubiak
Hubiak
Posty: 280
Rejestracja: czwartek, 13 października 2005, 20:01
Ulubione grzyby: Maślak, Kurka, Kania
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwalony: 5 razy
Kontakt:

Post autor: Tomir » poniedziałek, 20 marca 2006, 15:13

Najprosciej utworzyc specjalna grupe, ktorej pozniej nada sie konkretne uprawnienia do poszczegolnych albumow. Do grupy dodaje sie z kolei uzytkownikow. To nic skomplikowanego.
W "Administracja / Grupy" dodaje sie grupy. Uzytkownikow do grup dodaje sie tez tam, klikajac na "członkowie". Modyfikuje uprawnienia albumow wchodzac do albumow i klikajac po lewej "Edytuj uprawnienia".


Tomir
Opowiedz <a href="http://www.snilomisie.pl/">co Ci się śniło?</a>, zobacz o czym śnią inni...
Zbierasz grzyby? Kochasz las? Odwiedź <a href="http://www.lasypolskie.pl">Lasy Polskie</a> ;)
Awatar użytkownika

forel
Grzybeczek
Grzybeczek
Posty: 135
Rejestracja: sobota, 23 października 2004, 01:28
Lokalizacja: kraków

Post autor: forel » poniedziałek, 20 marca 2006, 22:36

zenit pisze: Tak tylko nie wiem jak dokładnie nadaje się tam uprawnienia i tak dalej nie jest to proste. Musisz nam wytłumaczyć jak się tam daje uprawnienia i jak dokłanie rejestruje i tak dalej.
Można tam nadać uprawnienia każdemu z użytkowników z osobna , albo też utworzyć grupę użytkowników i nadać jej uprawnienia

Tomir pisze:Wtrace swpje 3 grosze ;). Jesli mozliwosci albumow na forum beda Wam za male, to zawsze mozecie zalozyc sobie konto w oddzielnej galerii http://www.nagrzyby.pl/galeria/" onclick="window.open(this.href);return false; a tam mozna kategorii zakladac ile się chce :).
Próbowałem, rejestrowałem się i jako forel i jako xrut. Niestety w żaden sposób nie jestem sie w stanie zalogować.A z tego co wiem, to ta galeria może tworzyć automatycznie album dla każdego noworejestrowanego użytkownika, i ten użytkownik ma pełny dostęp do swojej galerii.



Tomir
Hubiak
Hubiak
Posty: 280
Rejestracja: czwartek, 13 października 2005, 20:01
Ulubione grzyby: Maślak, Kurka, Kania
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwalony: 5 razy
Kontakt:

Post autor: Tomir » czwartek, 4 maja 2006, 17:08

Bo galeria jest tak ustawiona, ze nowe konta trzeba akceptowac. O ile pamietam oba sa teraz zaakceptowane.


Tomir
Opowiedz <a href="http://www.snilomisie.pl/">co Ci się śniło?</a>, zobacz o czym śnią inni...
Zbierasz grzyby? Kochasz las? Odwiedź <a href="http://www.lasypolskie.pl">Lasy Polskie</a> ;)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat