JESIEŃ 2013

Wraz z mapą pogody
Awatar użytkownika

Autor tematu
Bobik
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 7016
Rejestracja: sobota, 11 grudnia 2004, 19:13
Ulubione grzyby: Każdy, byle nie trujący :)
Lokalizacja: N 49°38′57″ - E 019°49′48″
Pochwalił: 1996 razy
Pochwalony: 1463 razy
Kontakt:

JESIEŃ 2013

Post autor: Bobik » sobota, 21 września 2013, 07:24

No i witamy w jesieni...

Jordanów - temperatura +10*C, zachmurzenie całkowite, ciśnienie poszło w górę i... pada deszcz !! :ok:


Credo quia absurdum NON est!
http://www.wszechocean.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.grzybypl.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.echojordanowa.wordpress.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Post autor: Paweł » sobota, 21 września 2013, 09:07

Witam w porze rzekomo :grzyb1: :grzyb2: :ceglaś: :borowiczki: :kurka: :rydz: :muchomorki: :borowik:
Poznań 9°C niebo bez chmurek jak lasy bez konkretnej ilości :grzyb1: :grzyb2: :grzyb1: ;)



Darek29
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity
Posty: 3115
Rejestracja: wtorek, 13 września 2011, 00:09
Ulubione grzyby: duże i twarde
Lokalizacja: Pustynia Wlkp.
Pochwalony: 279 razy

Post autor: Darek29 » sobota, 21 września 2013, 10:31

PAWEŁ54 pisze:Witam w porze rzekomo :grzyb1: :grzyb2: :ceglaś: :borowiczki: :kurka: :rydz: :muchomorki: :borowik:
No właśnie, szkoda że tylko rzekomo. Pseudojesień czas zacząć :(

Staszek, tak sobie myśle że skoro Tobie wyż w tej chwili odpowiada bo tak dużo deszczu na południu spadło że wysyp w większości miejsc gwarantowany, to dobrze byłoby gdyby zagnieździł sie on gdzieś na południu Polski blokując frontom na jakiś czas możliwość przedzierania sie w kierunku południowym, a niże niech wędrują sobie północną i centralną częścią kraju, zwłaszcza przez centralną i północną Wielkopolske, w tym również przez Piłe. I byłby wilk syty i owca cała. To byłaby chyba dla mnie jedyna możliwość by wreszcie popadało u mnie solidnie, to byłaby ostatnia szansa na wysyp w tym roku. W innym wypadku klapa na całego. Teraz wyż, a nawet jak potem niż nadejdzie to i tak jego najbardziej deszczodajne fragmenty jak zwykle z pewnością powędrują na południe a do mnie ochłapy.


Jestem wesoły Romek mam na pustyni domek, a na niej całkiem pusty las powtarzam jeszcze raz, jestem wesoły Romek mam na pustyni domek...
Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Post autor: Nadir » niedziela, 22 września 2013, 01:49

Bobik, dobrze, że przywitałeś jesień przed czasem, bo u nas jesiennie za oknem jest już od ponad tygodnia :)

Astronomicznie zostało nam jeszcze nieco ponad 20 godzin lata, tak więc cieszmy się tym ostatnim letnim dniem, dopóki jeszcze LATO trwa, bo następne w CZERWCU :D
Pośród gwiazd jesień zacznie się dziś (w niedzielę) o 22:44 :)


Awatar użytkownika

staszek
Hubiak
Hubiak
Posty: 346
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 14:51
Ulubione grzyby: Borowik,podgrzybek,kurka
Lokalizacja: Środa Śląska, Legnica
Pochwalił: 50 razy
Pochwalony: 134 razy

Post autor: staszek » niedziela, 22 września 2013, 18:07

Darek29 pisze:Staszek, tak sobie myśle że skoro Tobie wyż w tej chwili odpowiada bo tak dużo deszczu na południu spadło że wysyp w większości miejsc gwarantowany, to dobrze byłoby gdyby zagnieździł się on gdzieś na południu Polski blokując frontom na jakiś czas możliwość przedzierania się w kierunku południowym, a niże niech wędrują sobie północną i centralną częścią kraju, zwłaszcza przez centralną i północną Wielkopolske, w tym również przez Piłe. I byłby wilk syty i owca cała. To byłaby chyba
Darek Nie, nie zgadzam się :!: Mi Wyż odpowiada no ale BEZ PRZESADY ! :) ja nie mam nic do słonecznego Wyżu , tak na kilka dni
ale nie do WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH !!!! :o :( :lol:

Ty mi tu nic nie kombinuj, nie blokuj, :D bo ja nie chcę już powrotu suszy! nie mam zamiaru potem narzekać że mieszkam na " pustynii śląskiej " :(

Darek Uważam że w Twojej sytuacji nalepsze by były tzw. niże- nurkujące , nasuwajace się od Morza Norweskiego od NW W kierunku SE
są czasami takie sytuacje że np. na oceanie i nad Wyspami Brytyjskimi stoi długo Wyż a nad nim z nad Północnego Atlantyku plyną
niże, fronty jeden po drugim i przynoszą spore sumy opadów rownież do Polski.

Jednak narazie na to się nie zanosi, ale nie martw się, jest nadzieja na opady jeszcze w tym miesiącu ;)

Ja dziś nie piszę więcej o pogodzie, jestem trochę zmęczony bo zrobiłem " z buta" trochę kilometrów , do lasu, w lesie, oraz z powrotem
najwięcej maślaków młodych, trochę kozaków i kilka borowików :D
jeżeli w moich najbliższych lasach zaczyna się coś dziać to jest naprawdę szansa na Najlepszy sezon w moich okolicach od kilku lat. :)

W nadchodzącym tygodniu będą występować opady deszczu.


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » niedziela, 22 września 2013, 22:14

Bobik pisze:No i witamy w jesieni...
no tak ale ona chyba gdzieś koło 22 dziś miała zawitać zrobiłeś mały falstart :) rotfl rotfl rotfl


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.

Darek29
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity
Posty: 3115
Rejestracja: wtorek, 13 września 2011, 00:09
Ulubione grzyby: duże i twarde
Lokalizacja: Pustynia Wlkp.
Pochwalony: 279 razy

Post autor: Darek29 » poniedziałek, 23 września 2013, 00:06

staszek pisze:Nie, nie zgadzam się :!:
No jak nie jak tak :mrgreen: Chociaż w ten sposób zrewanżowałbyś sie za moją przepowiednie mokrego września skoro dobrymi prognozami zrewanżować sie nie możesz ;)
staszek pisze:Mi Wyż odpowiada no ale BEZ PRZESADY !
Ale tu nie ma żadnej przesady. Przesada jest tylko w tym, że w większości regionów w Polsce mokro i szykuje sie wysyp albo nawet już trwa, a u mnie już czwarty miesiąc sucho i wciąż bez szans na choćby jeden wysyp :(
staszek pisze: bo ja nie chcę już powrotu suszy!
A tu nikt nie mówi o powrocie suszy w Twoich okolicach. Po tak ogromnych opadach jakie miały miejsce u Was na Śląsku do tego by wróciła susza to wyż musiałby panować tam przez dobre kilka tygodni. A ja o niczym takim nie pisze.
staszek pisze:ja nie mam nic do słonecznego Wyżu , tak na kilka dni
ale nie do WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
A kto to tu mówi że wyż miałby panować na południu do Wszystkich Świętych bo napewno nie ja ;) Zresztą o tej porze roku nie ma już raczej aż tak bardzo mocnych wyżów by były w stanie panować w jednym regionie ponad miesiąc (bo do 1 listopada mamy ponad miesiąc). Nie no bez jaj. Nie wiem skąd pomysł, że mógłbym Ci tak źle życzyć rotfl Od początku do końca chodzi mi właśnie o to, by wyż zapanował na południu przez dobre kilka dni góra tydzień. Myślałem że to oczywiste. Spójrz, skoro u Was na Dolnym Śląsku potrafiło spaść niedawno po 40 mm w ciągu doby, bo wszystkie najlepsze najbardziej deszczowe fragmenty frontów które napływają nad zachodnią Polske wędrują zawsze właśnie na Śląsk a dla moich okolic zostają tylko ochłapy, to gdyby u Was choć na dobre kilka dni do tygodnia zapanował wyż blokując frontom przepływ w kierunku południowym, to w tym czasie te najlepsze odcinki frontu mogłyby wreszcie nawiedzić moje okolice, a nie tylko południe Polski. I wówczas te kilka dni do tygodnia mogłoby wystarczyć by coś sie w końcu u mnie ruszyło.

Ale to i tak tylko marzenie ściętej głowy. Nie ma na to szans, bo prognozy dla mojej pustyni na najbliższy tydzień są bardzo złe. Póki co zapowiada sie tylko jeden deszczowy dzień. A nawet to nie jest wcale takie pewne.
staszek pisze:Ja dziś nie piszę więcej o pogodzie, jestem trochę zmęczony bo zrobiłem " z buta" trochę kilometrów , do lasu, w lesie, oraz z powrotem
najwięcej maślaków młodych, trochę kozaków i kilka borowików
:brawo: Ceglaki czy szlachetne? A może jeszcze inne..
staszek pisze:Ty mi tu nic nie kombinuj, nie blokuj
Jak nie jak tak :mrgreen: Ja nic nie kombinuje my tylko walczymy o sprawiedliwość równość i braterstwo ;) Już szykujemy barykady i blokady, i nie ma odwrotu. Komitet strajkowy podjął już decyzje o zaostrzeniu strajku i wyjściu na ulice, będą również blokady. Koniec z uciskiem macochy, pałka sie przegła :P Będzie tutaj niezła Jesień Ludów, będzie sie działo :lol: rotfl


Jestem wesoły Romek mam na pustyni domek, a na niej całkiem pusty las powtarzam jeszcze raz, jestem wesoły Romek mam na pustyni domek...
Awatar użytkownika

Autor tematu
Bobik
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 7016
Rejestracja: sobota, 11 grudnia 2004, 19:13
Ulubione grzyby: Każdy, byle nie trujący :)
Lokalizacja: N 49°38′57″ - E 019°49′48″
Pochwalił: 1996 razy
Pochwalony: 1463 razy
Kontakt:

Post autor: Bobik » poniedziałek, 23 września 2013, 06:09

Nadir pisze:Bobik, dobrze, że przywitałeś jesień przed czasem, bo u nas jesiennie za oknem jest już od ponad tygodnia :)

Astronomicznie zostało nam jeszcze nieco ponad 20 godzin lata, tak więc cieszmy się tym ostatnim letnim dniem, dopóki jeszcze LATO trwa, bo następne w CZERWCU :D
Pośród gwiazd jesień zacznie się dziś (w niedzielę) o 22:44 :)
No i się zaczęła punkt 22:44 CEST! Tymczasem:

Jordanów - temperatura +10,6*C, ciśnienie 1008 hPa i spada, deszcz wisi w powietrzu, zachmurzenie całkowite, wiatr umiarkowany z NW. Będzie padało, co mnie cieszy...


Credo quia absurdum NON est!
http://www.wszechocean.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.grzybypl.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.echojordanowa.wordpress.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

staszek
Hubiak
Hubiak
Posty: 346
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 14:51
Ulubione grzyby: Borowik,podgrzybek,kurka
Lokalizacja: Środa Śląska, Legnica
Pochwalił: 50 razy
Pochwalony: 134 razy

Post autor: staszek » poniedziałek, 23 września 2013, 18:07

Darek29 pisze:Ceglaki czy szlachetne? A może jeszcze inne..
Darek29 pisze:A tu nikt nie mówi o powrocie suszy w Twoich okolicach. Po tak ogromnych opadach jakie miały miejsce u Was na Śląsku do tego by wróciła susza to wyż musiałby panować tam przez dobre kilka tygodni. A ja o niczym takim nie pisze.
Darek29 pisze: Od początku do końca chodzi mi właśnie o to, by wyż zapanował na południu przez dobre kilka dni góra tydzień. Myślałem że to oczywiste


Wygląda na to że nawet tydzień nie wytrzyma :)
U nas dziś zachmurzenie duże, mieliśmy mżawki, wieje dość silny wiatr czego zresztą się obawiałem widząc rosnące różnice ciśnienia
między wschodem a zachodem.

Tak oczywiste! to jest dla mnie oczywista oczywistość :D ja tylko mam dosć tzw. Wyżów blokujących
które również w porach jesiennych w niektórych latach miały miejsce.

Tak ta 2 dekada września zapisze się w mojej pamięci( i nie tylko w pamięci) :) bardzo dobrze! to o czym marzyłem o tej porze roku
przez większość lat obecnego stulecia, teraz się spełniło i muszę powiedzieć : Niżu Ukraiński, Wielkie Dzięki ! :brawo: (chodzi o ten z 13-14-września)
Już wiem ze to będzie najlepszy mój zbiór od conajmniej 3 lat a niewykluczone że najlepszy sezon nawet po roku 2006 bo są szanse na mokre dni.
Darek29 pisze:A tu nikt nie mówi o powrocie suszy w Twoich okolicach. Po tak ogromnych opadach jakie miały miejsce u Was na Śląsku do tego by wróciła susza to wyż musiałby panować tam przez dobre kilka tygodni. A ja o niczym takim nie pisze.
Wiesz, opad był ogromny, sumy niezłe, ale wcześniej przez dobre 2 miesiące trwała susza i muszę powiedzieć że chodząc po lasach
wcale nie widać u nas że niedawno napadało " tak wiele deszczu" oczywiście, jest wilgotno jest OK no ale gdyby od tej pory utrzymywał się Wyż
każdego dnia słońce by grzać miało, napływało by jeszcze bardzo ciepłe powietrze to zrobiło by się tu z powrotem bardzo sucho
i to nie za" dobre kilka tygodni' lecz znacznie wcześniej.
Ogromny deszcz był jeden a pozostałe słabe , małe sumy.
Darek29 pisze:Ale to i tak tylko marzenie ściętej głowy. Nie ma na to szans, bo prognozy dla mojej pustyni na najbliższy tydzień są bardzo złe. Póki co zapowiada się tylko jeden deszczowy dzień. A nawet to nie jest wcale takie pewne.
Darek29 pisze:Ale to i tak tylko marzenie ściętej głowy. Nie ma na to szans, bo prognozy dla mojej pustyni na najbliższy tydzień są bardzo złe. Póki co zapowiada się tylko jeden deszczowy dzień. A nawet to nie jest wcale takie pewne.
Darek Nie załamuj się tak łatwo, pisałeś że troszkę popadało, jeszcze z kilka razy " troszke" popada i :ceglaś: urosną ;)
Głowa do GÓRY ! ;) :ok:
Darek29 pisze:Ceglaki czy szlachetne? A może jeszcze inne..
Szlachetne ale tylko 3 a 3 zostawiłem w lesie bo robaczywe
do tego trochę kozaków, z kilknaście maślaków- ich mogłem mieć więcej ale maślaków raczej nie zbieram, nie lubię za bardzo
-ja uznaję grzyby DUŻE i Twarde :!: ;)
Darek29 pisze:Jak nie jak tak Ja nic nie kombinuje my tylko walczymy o sprawiedliwość równość i braterstwo Już szykujemy barykady i blokady, i nie ma odwrotu. Komitet strajkowy podjął już decyzje o zaostrzeniu strajku i wyjściu na ulice, będą również blokady.
Tylko nie ogłaszaj Głodówki :(



Darek29
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity
Posty: 3115
Rejestracja: wtorek, 13 września 2011, 00:09
Ulubione grzyby: duże i twarde
Lokalizacja: Pustynia Wlkp.
Pochwalony: 279 razy

Post autor: Darek29 » poniedziałek, 23 września 2013, 19:15

staszek pisze:Wygląda na to że nawet tydzień nie wytrzyma
Wiem, wiem. Dlatego mówiłem że to marzenie ściętej głowy.
staszek pisze:Tak oczywiste! to jest dla mnie oczywista oczywistość
I tak trzymać.
staszek pisze:ja tylko mam dosć tzw. Wyżów blokujących
Ja też mam ich dość, tak samo jak niżów które wciąż mnie albo omijają albo dają u mnie na okrągło ułamkowe sumy opadów podczas gdy w innych miejscach leje :(
staszek pisze:Tak ta 2 dekada września zapisze się w mojej pamięci( i nie tylko w pamięci) :) bardzo dobrze! to o czym marzyłem o tej porze roku
przez większość lat obecnego stulecia, teraz się spełniło i muszę powiedzieć : Niżu Ukraiński, Wielkie Dzięki
No tak. Ja nie mam za co mu dziękować wręcz przeciwnie mam mu za złe, że dał mojej biednej pustyni tak niewiele deszczu :x
staszek pisze:opad był ogromny, sumy niezłe, ale wcześniej przez dobre 2 miesiące trwała susza
No tak. Ale u mnie susza trwa już 4 m-c z rzędu. U Ciebie zaś dwumiesięczną susze poprzedził baaaaaaaaaardzo mokry czerwiec i zakończył mokry wrzesień.
staszek pisze:wcale nie widać u nas że niedawno napadało " tak wiele deszczu" oczywiście, jest wilgotno jest OK no ale gdyby od tej pory utrzymywał się Wyż
każdego dnia słońce by grzać miało, napływało by jeszcze bardzo ciepłe powietrze to zrobiło by się tu z powrotem bardzo sucho
i to nie za" dobre kilka tygodni' lecz znacznie wcześniej.
Gdyby taki wyż utrzymał sie przez kilka dni to chyba nie byłoby aż tak źle. Upałów nawet w wyżu już nie będzie, a aż tak gorąco raczej też nie. A teraz wyże też nie są już aż tak bardzo słoneczne i z całkowicie czystym niebem jak ma to miejsce latem a i słońce coraz niżej, coraz słabiej operuje, więc podejrzewam że lasów by już tak nie wysuszyło. Teraz to nawet przy wyżu jakieś chmurki na niebie są, to już nie to co latem.
staszek pisze:Ogromny deszcz był jeden a pozostałe słabe , małe sumy.
No wiesz.. Pamiętam, że nieco wcześniej przed tymi ogromnymi opadami podawałeś też że spadło tam u Ciebie 11 mm deszczu. Jak dla mnie to też duża suma, bo jak u mnie przez ostatni miesiąc ani razu nie spadła dwucyfrowa suma opadów, a największy deszcz wyniósł 7 mm to 11 mm uważam za intensywny deszcz i sporą sume.
staszek pisze:Szlachetne ale tylko 3 a 3 zostawiłem w lesie bo robaczywe
Prawdziwki no prosze :ok: :brawo:
staszek pisze:z kilknaście maślaków- ich mogłem mieć więcej ale maślaków raczej nie zbieram, nie lubię za bardzo ja uznaję grzyby DUŻE i Twarde
Też wole twarde grzybki, ale i maślaki mi smakują. Ja tam zbieram zresztą wszystkie jadalniaki, to znaczy wszystkie jadalne które znam i jestem ich w 100% pewien.
staszek pisze:Tylko nie ogłaszaj Głodówki
Nie no, tak naiwny to ja nie jestem rotfl Dość już przez macoche nerwów straciłem i byłoby głupotą przysparzać sobie z jej powodu kolejnych cierpień. Zresztą taki ruch mijałby sie z celem strajku, bo przecież nasz postulat brzmi deszcz i grzyby dla każdego (a nie tylko dla wybrańców). Tymczasem w moich lasach choć z grzybami bardzo słabo to jakieś pojedyńcze sztuki na kolacje da sie znaleźć. Byłoby więc bez sensu odmawiać sobie tych pojedyńczych grzybów w imie walki o ich większą ilość :lol: Tak jak mówiłem, ulica barykady i blokady ;)
staszek pisze:Nie załamuj się tak łatwo, pisałeś że troszkę popadało, jeszcze z kilka razy " troszke" popada i :ceglaś: urosną ;)
Głowa do GÓRY !
Dzięki za dobre słowo :beer: Ale borowików to już napewno w tym roku u mnie nie będzie. To znaczy wysypu. A i wysyp podgrzybków jest mało realny. Przez ostatni miesiąc spadło 31 mm. To bardzo mało, a porządnego deszczu wciąż nie widać :( Jak do tego dodać coraz zimniejsze noce i fakt, że na drugą połowe tygodnia zapowiadane są już przygruntowe przymrozki (i tu pytanie do Ciebie, czy Twoje dane to potwierdzają?) to rysuje sie obraz grzybowej nędzy i rozpaczy, całkowitej leśnej beznadziei :cry:


Jestem wesoły Romek mam na pustyni domek, a na niej całkiem pusty las powtarzam jeszcze raz, jestem wesoły Romek mam na pustyni domek...
Awatar użytkownika

Autor tematu
Bobik
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 7016
Rejestracja: sobota, 11 grudnia 2004, 19:13
Ulubione grzyby: Każdy, byle nie trujący :)
Lokalizacja: N 49°38′57″ - E 019°49′48″
Pochwalił: 1996 razy
Pochwalony: 1463 razy
Kontakt:

Post autor: Bobik » poniedziałek, 23 września 2013, 20:05

Jordanów - mamy teraz +11*C i około 15 mm deszczu za dobę... :)


Credo quia absurdum NON est!
http://www.wszechocean.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.grzybypl.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.echojordanowa.wordpress.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

staszek
Hubiak
Hubiak
Posty: 346
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 14:51
Ulubione grzyby: Borowik,podgrzybek,kurka
Lokalizacja: Środa Śląska, Legnica
Pochwalił: 50 razy
Pochwalony: 134 razy

Post autor: staszek » poniedziałek, 23 września 2013, 22:49

Darek29 pisze: zapowiadane są już przygruntowe przymrozki (i tu pytanie do Ciebie, czy Twoje dane to potwierdzają?)
Tak niestety , dziś o tym nie pisałem ale planuję jutro posiedzieć dłużej nad " przymrozkami" ( obiecałem to też na innym forum)
w 2 połowie tygodnia zimne noce tak jak mówisz, szczególnie Mazury , Podlaskie a pożniej również chyba więcej przygruntowych przymrozków
będzie możliwych nawet na większym obszarze.
Mam nadzieję że u Ciebie ani u mnie jeszcze nie wystąpią, ale zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.
Jutro napiszę coś więcej.
Darek29 pisze:Gdyby taki wyż utrzymał się przez kilka dni to chyba nie byłoby aż tak źle. Upałów nawet w wyżu już nie będzie, a aż tak gorąco raczej też nie. A teraz wyże też nie są już aż tak bardzo słoneczne i z całkowicie czystym niebem jak ma to miejsce latem a i słońce coraz niżej, coraz słabiej operuje, więc podejrzewam że lasów by już tak nie wysuszyło. Teraz to nawet przy wyżu jakieś chmurki na niebie są, to już nie to co latem.
Tak ja wiem że tym razem to nam nie grozi, lasy zostały podlane dobrze, ale nie raz o tej porze a nawet pożniej końcem września mielismy
wysokie temperatury, bardzo ciepłą bardzo słoneczną pogodę i suszę która trwała już dłuższy czas.
W tym roku jest inaczej i być może zanotuję tą jesień jako jedną z wilgotniejszych z ostatnich 20 lat :)
Darek29 pisze: Tak jak mówiłem, ulica barykady i blokady
Ale uważaj , nie za wysokie, ażebyś przypadkiem nie zablokował jakiejś przyjaznej chmury kłębiastej która zechce Tobie zrobić prezent. :D


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » poniedziałek, 23 września 2013, 22:53

staszek, Jaką pogodę przewidujesz w tą sobotę w okolicach Bydgoszczy ? Będę tam do następnej niedzieli i ciekaw jestem czy będzie pogoda do chodzenia po lesie? Będzie "babie" lato ?.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Bobik
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 7016
Rejestracja: sobota, 11 grudnia 2004, 19:13
Ulubione grzyby: Każdy, byle nie trujący :)
Lokalizacja: N 49°38′57″ - E 019°49′48″
Pochwalił: 1996 razy
Pochwalony: 1463 razy
Kontakt:

Post autor: Bobik » wtorek, 24 września 2013, 11:39

Jordanów - temperatura zaledwie +14,4*C (w nocy było +9,5*C), ciśnienie 1003 hPa i zaczyna sie podnosić, zachmurzenie całkowite. Opady = 18,5 mm deszczu.


Credo quia absurdum NON est!
http://www.wszechocean.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.grzybypl.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.echojordanowa.wordpress.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Gabi
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 15395
Rejestracja: czwartek, 16 marca 2006, 14:58
Ulubione grzyby: Smardze, borowiki, kanie ...
Lokalizacja: Dijon
Pochwalił: 24 razy
Pochwalony: 2090 razy

Post autor: Gabi » wtorek, 24 września 2013, 11:58

Dijon, +25°C, blekitne niebo i sloneczko przygrzewa.


W zyciu trzeba wszystkiego poprobowac
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat