Letnia mapa pogody 2012 a.D.

Wraz z mapą pogody

Darek29
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity
Ulubione grzyby: duże i twarde
Pochwalony: 279 razy

Post autor: Darek29 » niedziela, 5 sierpnia 2012, 21:20

Grzybozbieracz pisze:a no czytam sobie właśnie co się działo w Twoim regionie.
Chcąc poczytać co tam w tym artykule piszą, weszłem w ten link i przekierowuje na strone: http://wiadomosci.onet.pl/wiadomosci-regionalne.html podając komunikat:
Szukasz najnowszych wiadomości regionalnych i trafiłeś na tę stronę? Prawdopodobnie gdzieś popełniliśmy błąd. Ale nic nie szkodzi. Poniżej prezentujemy inne ciekawe wiadomości z różnych regionów polski. Może któryś Cię zainteresuje.
Ciekawe dlaczego, bo jak wchodze na strone główną to ta wiadomość tam wisi, wchodze i normalnie sie wyświetla.

To widze, że grubo w tym Gnieźnie sie tam działo :shock: Całe szczęście, że ofiar w ludziach nie ma.

Jestem wesoły Romek mam na pustyni domek, a na niej całkiem pusty las powtarzam jeszcze raz, jestem wesoły Romek mam na pustyni domek...
Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Pochwalił: 14107 razy
Pochwalony: 3136 razy

Post autor: Nadir » niedziela, 5 sierpnia 2012, 21:34

Leszek/S pisze:Nie jest wesoło :? U mnie również straszą burzami :?
No właśnie, u nas znowu zaczyna się "kotłować" i to nieco poważniej niż było po południu. Chyba pora naszykować świeczkę jakąś i zapałki... :niepewny: :|
Darek29 pisze:Ciekawe dlaczego, bo jak wchodze na strone główną to ta wiadomość tam wisi, wchodze i normalnie sie wyświetla.
Bo forum czasem "psuje" takie długie linki, więc dlatego specjalnie wkleiłem jako kod - ja skopiujesz sobie cały ten długi link z kodu i wrzucisz w pasek adresu to powinno się normalnie otworzyć, przynajmniej u mnie działa :)

Darek29
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity

Post autor: Darek29 » niedziela, 5 sierpnia 2012, 21:39

Grzybozbieracz pisze:Bo forum czasem "psuje" takie długie linki, więc dlatego specjalnie wkleiłem jako kod - ja skopiujesz sobie cały ten długi link z kodu i wrzucisz w pasek adresu to powinno się normalnie otworzyć, przynajmniej u mnie działa
No właśnie, że skopiowałem cały link. I to nawet kilka razy, bo na początku pomyślałem tak jak Ty, że może coś źle skopiowałem. Ale spróbowałem kolejne kilka razy i mimo że kopiowałem link dokładnie i w całości strona ani razu sie nie wyświetliła i pojawiał sie ten komunikat.

A przez strone główną da sie w to wejść. Nie wiem, może to kwestia przeglądarki.
Grzybozbieracz pisze:No właśnie, u nas znowu zaczyna się "kotłować" i to nieco poważniej niż było po południu. Chyba pora naszykować świeczkę jakąś i zapałki
Tak na marginesie, lubie zapach zgaszonej świeczki. Jest niepowtarzalny :p

Jestem wesoły Romek mam na pustyni domek, a na niej całkiem pusty las powtarzam jeszcze raz, jestem wesoły Romek mam na pustyni domek...
Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator

Post autor: Nadir » niedziela, 5 sierpnia 2012, 22:01

Darek29 pisze:Jest niepowtarzalny :p
:tak: :)

Awatar użytkownika

MITEK
Grzyb "trujący" na okrągło
Grzyb "trujący" na okrągło
Ulubione grzyby: prawdziwek, kurka, kania i cała reszta
Pochwalony: 947 razy

Post autor: MITEK » poniedziałek, 6 sierpnia 2012, 07:22

Rzeszów - bezchmurnie, bezwietrznie i upalnie. :roll: :)

MITEK
Awatar użytkownika

Autor tematu
Bobik
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Ulubione grzyby: Każdy, byle nie trujący :)
Pochwalił: 1996 razy
Pochwalony: 1460 razy
Kontakt:

Post autor: Bobik » poniedziałek, 6 sierpnia 2012, 08:40

Darek29 pisze:Warto dodać, że chwile zanim burza się zaczeła zaobserwowałem dokładnie to samo zjawisko, które miałem okazje obserwować kilka tygodni temu w tamtą sobote kiedy to nawałnica i wichura zburzyły mur stadionu. Chmury zarówno na horyzoncie jak i na środku nieba zachowywały się dziwnie, część z nich przesuwała się w jednym kierunku a druga część chmur w kierunku dokładnie odwrotnym. Na dodatek robiły to bardzo szybko Chmury zaczeły jakby wirować. Po chwili zerwał się mocny wiatr, który wyginał drzewa pod sporym kątem, a przedmioty i śmieci wirowały w powietrzu. No i zaczeła się burza.
No to miałeś okazję zobaczyć jak się tworzy tornado. Cale szczęście, że się rozeszło po kościach... !! !! !!

Credo quia absurdum NON est!
http://www.wszechocean.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.grzybypl.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.echojordanowa.wordpress.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Leszek/S
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Post autor: Leszek/S » poniedziałek, 6 sierpnia 2012, 09:42

Rymanów Zdrój - upał :cool2:

Darek29
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity

Post autor: Darek29 » poniedziałek, 6 sierpnia 2012, 10:22

Bobik pisze:No to miałeś okazję zobaczyć jak się tworzy tornado. Cale szczęście, że się rozeszło po kościach...
Całkiem możliwe, że obserwowałem początek tworzenia sie trąby powietrznej. Kiedy te chmury tak pędziły jak szalone (a robiły to naprawde szybko i efektownie, wyglądało to tak, jakby ktoś nagrał to na video i puszczał potem w przyśpieszonym tempie) jedne w te, drugie we wte, nagle nad swoim blokiem zauważyłem taką dziwną chmure jakby w kształcie małego leja. Obserwujący całe zjawisko na balkonie sąsiedzi również byli tym zaniepokojeni co głośno zresztą wyrażali.

Chmura w kształcie małego leja wirowała, więc pomyślałem odrazu o trąbie powietrznej. Na wszelki wypadek powiedziałem nawet chrześniakowi z którym przez szybe przyglądaliśmy sie temu zjawisku, że wygląda to jak początek trąby powietrznej i jeśli zobaczy lej schodzący ku ziemi to ma natychmiast odejść od okna i zmykać do łazienki. Wszak łazienka i piwnica to najlepsze miejsca by sie przed tym schronić.

Na szczęście tak jak mówisz wszystko rozeszło sie po kościach i lej nie zszedł w dół. Widać w pewnej warstwie atmosfery napotkał niesprzyjające ku temu warunki.

Tak czy siak efektowne zjawisko.

Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator

Post autor: Nadir » poniedziałek, 6 sierpnia 2012, 15:39

Łokropny łupał... :doh:
Jaka jest temperatura, wolę nie wiedzieć... :nie: ;)

A nocka zapowiadana strasznie, czyli burzowo i gradowo - upłynęła bez deszczu. Tylko wieczorne "straszaki" na niebie zapowiadały małą apokalipsę, ale nic z tego... ;)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Bobik
Kontakt:

Post autor: Bobik » wtorek, 7 sierpnia 2012, 06:44

Darek29 pisze:Chmura w kształcie małego leja wirowała, więc pomyślałem odrazu o trąbie powietrznej. Na wszelki wypadek powiedziałem nawet chrześniakowi z którym przez szybe przyglądaliśmy się temu zjawisku, że wygląda to jak początek trąby powietrznej i jeśli zobaczy lej schodzący ku ziemi to ma natychmiast odejść od okna i zmykać do łazienki. Wszak łazienka i piwnica to najlepsze miejsca by się przed tym schronić.
No to mieliście farta !! !! !! Faktycznie - ten lej, to już było tornado. Dobrze że nie zeszło, bo byłaby kolejna medialna sensacja dla TVN i innych komercyjnych hien dziennikarskich.

U nas wczoraj był nieprzytomny upał - do +35°C i niebieściutkie niebo. Dopiero w nocy przeszły silne wiatry i trochę popadało, ale zaiste niewiele. Dzisiaj pochmurno i9 lżej - tylko +15°C - można wreszcie oddychać !!

http://www.wszechocean.blogspot.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.echojordanowa.wordpress.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Autor tematu
Bobik
Kontakt:

Post autor: Bobik » wtorek, 7 sierpnia 2012, 08:07

A noce u nas ciche…

Nocą przez naszą ziemię przeszedł front atmosferyczny. Temperatura z +35°C spadła do +15°C. I co najciekawsze, poza silnym wiatrem i niewielkim deszczem <0,1 l/m2 w zasadzie na Jordanowszczyźnie nic się nie stało. Inaczej było w kraju. Donosi Onet.pl w dniu dzisiejszym:

W nocy nad powiatem olkuskim (woj. małopolskie) przeszła trąba powietrzna. Tylko w dwóch gminach - Klucze i Wolbrom uszkodzonych jest 50 budynków. Na miejscu, gdzie żywioł siał zniszczenie pracuje obecnie 250 strażaków - poinformował w rozmowie z TVN 24 rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej. Jak dodał, wciąż trwa również usuwanie skutków nawałnic, jakie wczoraj przeszły przez województwo warmińsko-mazurskie.
Burze pojawiły się również na terenie województwa świętokrzyskiego. Najtrudniejsza sytuacja jest w powiatach jedrzęjowskim oraz sędziszowskim. Zerwane są dachy domów, wiatr powalił też liczne drzewa, które blokują lokalne drogi. Obecnie także tam strażacy pracują nad usuwaniem szkód po przejściu żywiołu.
Wczoraj po południu i wieczorem także nad województwem warmińsko-mazurskim przeszły gwałtowne burze i gradobicia. Powalone przez silny wiatr drzewa, zablokowały drogi. Wiatr również zrywał dachy. Strażacy otrzymali w regionie ponad 100 zgłoszeń dotyczących szkód po nawałnicach.
Jak podał rzecznik warmińsko-mazurskich strażaków Przemysław Lech, najwięcej szkód spowodowały gwałtowne burze w powiatach: olsztyńskim, ostródzkim i iławskim, nieco mniej w powiatach: mrągowskim i lidzbarskim.
Najpoważniejsze straty wyrządziło gradobicie w Ruskiej Wsi koło Mrągowa. Grad wielkości kurzych jaj zniszczył dachy 30 domów. Strażacy przez całą noc będą przykrywać foliami zniszczone budynki.
Połamane drzewa tarasowały przejazd drogą krajową nr 51 do polsko-rosyjskiego przejścia granicznego w Bezledach, między Dobrym Miastem a Lidzbarkiem Warmińskim.
Połamane konary blokowały także torowisko między Dobrym Miastem a Olsztynkiem: w Knopinie i Cerkiewniku. W Lubnowach koło Iławy złamany słup energetyczny spadł na posesję. W Klinach pod Iławą wiatr zerwał dach domku jednorodzinnego.
W miejscowości Różnowy na budynek mieszkalny spadło połamane drzewo. Konieczna była ewakuacja 8 osób. W Dobrym Mieście połamane drzewa zniszczyły groby na cmentarzu.
(Onet.pl)

---oooOooo---

A u nas noce ciche. Wprawdzie wiało trochę i trochę popadało przy przejściu frontu atmosferycznego, ale na tym się skończyło. I rzecz ciekawa – mogliśmy podziwiać przechodzące obok nas burze, które szły albo na Myślenice i Kraków, albo przechodziły nad Tatrami w stronę Nowego Sącza. Na zdjęciu widzimy burzę, która przechodziła nad Słowacją, a która spowodowała takie perturbacje w Czechach, gdzie spadł grad i śnieg w dniu 5 lipca!!!

Atmosfera grzana z dwóch stron zaczyna zachowywać się nieobliczalnie. Trąby powietrzne grożą przede wszystkim tym połaciom naszego kraju, w których wytrzebiono lasy – naturalną ochronę przed nimi, a tam gdzie te lasy są, są one zagrożone przez uderzenia tornad. Stworzono błędne koło, które teraz mści się na nas w okrutny sposób. Każdy tego rodzaju przypadek jest dowodem na to, że z atmosferą dzieje się coś nienormalnego.

I niech ktoś powie, że globalne ocieplenie to fikcja!

Fotki:
http://grzybypl.blogspot.com/2012/08/a-" onclick="window.open(this.href);return false; ... ciche.html

Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator

Post autor: Nadir » wtorek, 7 sierpnia 2012, 09:57

Dziś trochę daje nam odsapnąć, bo wczorajszy dzień to już było temperaturowe przegięcie (+36 w cieniu :doh: ). Teraz jest poniżej +25 i wydaje się jakby było zimno :lol: Powiewa dość silny wiaterek, niebo głównie zachmurzone, ale znowu miało trochę z rana popadać i nic z tego... :(

Awatar użytkownika

Leszek/S
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Post autor: Leszek/S » wtorek, 7 sierpnia 2012, 17:09

Rano pochmurnie, tera czyste niebo - słonecznie :)

Darek29
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity

Post autor: Darek29 » środa, 8 sierpnia 2012, 00:08

Bobik pisze:No to mieliście farta Faktycznie - ten lej, to już było tornado. Dobrze że nie zeszło, bo byłaby kolejna medialna sensacja dla TVN i innych komercyjnych hien dziennikarskich.
To prawda, mieliśmy farta.

W ogóle ostatnio szczęście wreszcie chociaż troszeczke mojemu miastu dopisuje. W poniedziałek co prawda tylko symboliczny deszczyk - 0,3 mm. Na szczęście w nocy z poniedziałku na wtorek poprawiło i spadło 6,1 mm. We wtorek kilka razy kapuśniaczek spadł, co dało razem 0,6 mm deszczu.

A więc padało praktycznie 6 dni z rzędu, od czwartku do wtorku. Raz mocno, raz średnio, raz słabo, ale codziennie świeża porcja wilgoci. Łącznie przez te sześć dni spadło 57,4 mm deszczu. Przyzwoity opad i oby tak dalej.

Mam nadzieje, że wkrótce będą tego efekty :borowik:
Grzybozbieracz pisze:Dziś trochę daje nam odsapnąć, bo wczorajszy dzień to już było temperaturowe przegięcie (+36 w cieniu ).
:shock: :doh: :roll:
Grzybozbieracz pisze:Teraz jest poniżej +25 i wydaje się jakby było zimno
ROTFL

Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator

Post autor: Nadir » środa, 8 sierpnia 2012, 00:30

Darek29, no to dobrze że chociaż u Ciebie pokrapia :)

+16 teraz, czyli nawet nie ma pół tego co było w poniedziałkowy dzień :shock: :lol:
A deszczu jak ni ma tak ni ma :(
Ale za to niebo jest gwiaździste. Idę zaraz policzyć Perseidy, w sam raz dobra pora :D

Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat