Świąteczne iluminacje

Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » środa, 5 stycznia 2011, 00:17

Gabi, Super fotki :) chętnie zamieściłbym takiego niusika z Paryża :) masz piękne zdjęcia linka kilka słów i mamy Europa której nie znamy... :)


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

krzysio
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 5186
Rejestracja: czwartek, 5 lipca 2007, 22:10
Ulubione grzyby: borowiki,rydze,kanie
Lokalizacja: Krosno
Pochwalony: 289 razy

Post autor: krzysio » środa, 5 stycznia 2011, 08:35

Ząbek pisze:Nikona. :) A Ząbusia tam nie zauważył. :cry: :lol:
Ząbusia widać zawsze, a Nikon się dopiero wybija. Z resztą na pewno sam czujesz różnicę. :D A co do szopek to chyba masz na tym punkcie hopla. :mrgreen: :spoko:
Gabi, Mogę Wam tylko pozazdrościć. Być na sylwestra w Paryżu to marzenie. :roll: A foteczki extra. :D A ta jest super http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/731809-1/illum1.jpg A ten kadr http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/731815-1/illum4.jpg :588:


Ewa i Krzysztof
___________________________________________
.....żyjemy w czasach gdy kurewstwo wzbudza zachwyt, a cnota śmieszność....
Awatar użytkownika

Gabi
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 15395
Rejestracja: czwartek, 16 marca 2006, 14:58
Ulubione grzyby: Smardze, borowiki, kanie ...
Lokalizacja: Dijon
Pochwalił: 24 razy
Pochwalony: 2090 razy

Post autor: Gabi » środa, 5 stycznia 2011, 09:36

Gabi, Super fotki :) chętnie zamieściłbym takiego niusika z Paryża :) masz piękne zdjęcia linka kilka słów i mamy Europa której nie znamy... :)
No dobrze sprobuje cos wypocic, ale wspolczuje tym co beda musieli to przeczytac. :mrgreen:
krzysio pisze:Gabi, Mogę Wam tylko pozazdrościć. Być na sylwestra w Paryżu to marzenie.
A marzenia czasami sie spelniaja. :) Ja juz pare razy spedzilam sylwestra w Paryzu, bo mieszkalam tam przez 5 lat.


W zyciu trzeba wszystkiego poprobowac
Awatar użytkownika

Autor tematu
Ząbek
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 10804
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 23:31
Ulubione grzyby: wszystkie
Lokalizacja: Jaworzno
Pochwalony: 520 razy
Kontakt:

Post autor: Ząbek » środa, 5 stycznia 2011, 10:45

krzysio pisze: A co do szopek to chyba masz na tym punkcie hopla. :mrgreen: :spoko:
E tam. Łapię jeno to co ciekawsze na tym cudacznym świecie. :mrgreen:


Leśny samotnik z nieodłącznym aparatem w łapie :)
Nikon D-90 - Radość fotografowania :)
Nikon Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6 VR ED
Nikon Nikkor AF- 70-300 mm f/4-5.6 D VR ED
Nikon Nikkor AF-S 105mm f/2.8G ED-IF VR Macro

Galeria ( od 2006 r. ) https://nagrzyby.pl/galeria/v/users/ ... g2_page=16" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Post autor: Nadir » środa, 26 stycznia 2011, 23:02

Ząbek, wszyscy już dawno pokazali swoje przepiękne świąteczne iluminacje, to teraz czas żebym ja pokazał :mrgreen: W końcu akurat mija miesiąc od (prawie już zapomnianych) świąt, więc z okazji "miesięcznicy" :mrgreen: wrzucam parę zaległych choinkowych fotek. Nie będę już dalej odwlekać pokazania tych fotek, bo mnie w końcu Wielkanoc zastanie :lol: Foty trochę marne i skromne, ale są ;) W grudniu zdążyłem pokazać choinkę z Hrubieszowa, niżej fotki (z okresu świątecznego) z Rejowca Fabrycznego:
Obrazek Obrazek Obrazek Następne foty są z Chełma - niedawne, więc właściwie uchwyciłem "resztki" świątecznych dekoracji, wcześniej nie było okazji pofocić :(
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
A na koniec mała zagadka dla Wszystkich. Poniżej są fotki (z 20 stycznia) świątecznych dekoracji z pewnego miasta - kto wie z jakiego?
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
:mrgreen: Jest tu na forum ktoś z tego miasta, więc na pewno od razu rozpozna swojskie klimaty, ale mam prośbę niech od razu nie zdrada odpowiedzi ;)


Wiem, że Wy już wszyscy tylko o wiośnie myślicie i o smardzowaniu :lol: , ale niech te wszystkie fotki będą wspomnieniem minionych świąt :D


Awatar użytkownika

Autor tematu
Ząbek
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 10804
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 23:31
Ulubione grzyby: wszystkie
Lokalizacja: Jaworzno
Pochwalony: 520 razy
Kontakt:

Post autor: Ząbek » czwartek, 27 stycznia 2011, 13:05

Uff, zdążyłeś tuż przed zamknięciem sezonu iluminacyjnego. :lol:
Dobrze że nie czekałeś bo faktycznie mogło być już lato. :lol:
Grzecznie dziękuję zarówno Tobie jak i Wszystkim tu wstawiającym swoje świecące foteczki. Temat sympatyczny i u mnie wprowadzony do kalendarza. :ok:
A teraz odpowiadając na pytanko z gatunku "gdzie to jest" to odpowiadam że w tej chwili nie załapałem tego miejsca. Ale dzisiaj powrócę do tego tematu jeszcze raz, no chyba że ktoś wcześniej zgadnie czego życzę. :)


Leśny samotnik z nieodłącznym aparatem w łapie :)
Nikon D-90 - Radość fotografowania :)
Nikon Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6 VR ED
Nikon Nikkor AF- 70-300 mm f/4-5.6 D VR ED
Nikon Nikkor AF-S 105mm f/2.8G ED-IF VR Macro

Galeria ( od 2006 r. ) https://nagrzyby.pl/galeria/v/users/ ... g2_page=16" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Post autor: Nadir » sobota, 29 stycznia 2011, 18:42

Ząbek, widzę, że moja zagadka cieszy się wielkim powodzeniem... :mrgreen: :lol:
W takim razie chyba zaraz wyjawię tajemnicę :D


Awatar użytkownika

Agorszczyk
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 6043
Rejestracja: sobota, 26 kwietnia 2008, 14:52
Lokalizacja: Zator
Pochwalił: 8 razy
Pochwalony: 1889 razy
Kontakt:

Post autor: Agorszczyk » niedziela, 30 stycznia 2011, 17:43

grzybozbieracz, pooglądałam, ale chyba nie znam miasta z tej zagadki albo bardzo się zmieniło :?


Klasyfikator grzybów
Awatar użytkownika

Autor tematu
Ząbek
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 10804
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 23:31
Ulubione grzyby: wszystkie
Lokalizacja: Jaworzno
Pochwalony: 520 razy
Kontakt:

Post autor: Ząbek » niedziela, 30 stycznia 2011, 21:06

grzybozbieracz pisze:Ząbek, widzę, że moja zagadka cieszy się wielkim powodzeniem... :mrgreen: :lol:
Nio cóż. Generalnie wiele tematów które kiedyś były bardziej obfotografowywane od jakiegoś dłuższego czasu zmieniły zainteresowanie na rzecz innych tematów. :) Takie życie. :)


Leśny samotnik z nieodłącznym aparatem w łapie :)
Nikon D-90 - Radość fotografowania :)
Nikon Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6 VR ED
Nikon Nikkor AF- 70-300 mm f/4-5.6 D VR ED
Nikon Nikkor AF-S 105mm f/2.8G ED-IF VR Macro

Galeria ( od 2006 r. ) https://nagrzyby.pl/galeria/v/users/ ... g2_page=16" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Post autor: Nadir » niedziela, 30 stycznia 2011, 23:46

OK - już nie będę Was trzymał w niepewności bo wiem, że zagadka nie jest wcale łatwa - nocne zdjęcia :)

Otóż tym pięknym miastem z pięknymi świecidełkami jest Rzeszów - moja Ela obfociła go trochę przy okazji dwudniowego pobytu :)

Tak naprawdę to byłem mocno zaskoczony, bo w Rzeszowie jeszcze jest pełno tych świecidełek, a u nas to już szaro, buro i ponuro - zadupie po prostu i już :x Denerwuje mnie, że nawet w okolicznych małych miejscowościach były i są bardzo ładne dekoracje, ale nie w Chełmie... :cry:

No dobra, to dla rozweselenia nastroju, wrzucam Ci Ząbek jeszcze jedną fotkę choinki, którą tak naprawdę zapomniałem wcześniej dodać. Jest to "wieczna" choinka, świecąca cały rok, więc bardzo praktyczna, bo nie trzeba jej co roku ubierać w światełka. Już nie będę robił z tego zagadek ;) Poniżej największa choinka w Chełmie - chełmska cementownia :lol: :lol: :lol:
Obrazek


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » niedziela, 30 stycznia 2011, 23:54

grzybozbieracz pisze:Chełmie - chełmska cementownia :lol: :lol: :lol:
super i piękna fotka :) Swoją drogą mamy Rzeszowian i co nikt nie zgadł ? :oops:


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Ząbek
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 10804
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 23:31
Ulubione grzyby: wszystkie
Lokalizacja: Jaworzno
Pochwalony: 520 razy
Kontakt:

Post autor: Ząbek » poniedziałek, 31 stycznia 2011, 00:10

grzybozbieracz pisze:bo w Rzeszowie jeszcze jest pełno tych świecidełek, a u nas to już szaro, buro i ponuro - zadupie po prostu i już
Jaworzno w sumie ogromem ozdóbek świątecznych też nie grzeszy. Te fotki moje są z tzw. centrum a wystarczy odjechać kilkadziesiąt metrów w bok i ciemno i szaro czyli jak to napisałeś zadupie. :lol:
Miasta z tzw. historyczną wartością są zazwyczaj pięknie oświetlone i podświetlone. Jaworzno to sypialnia.
grzybozbieracz pisze: Poniżej największa choinka w Chełmie - chełmska cementownia :lol: :lol: :lol:
Noooo. Takich świecących wieżyczek to widzę dużo przejeżdżając koło naszej elektrowni. :D Tam to dopiero iluminacje odchodzą. :lol:


Leśny samotnik z nieodłącznym aparatem w łapie :)
Nikon D-90 - Radość fotografowania :)
Nikon Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6 VR ED
Nikon Nikkor AF- 70-300 mm f/4-5.6 D VR ED
Nikon Nikkor AF-S 105mm f/2.8G ED-IF VR Macro

Galeria ( od 2006 r. ) https://nagrzyby.pl/galeria/v/users/ ... g2_page=16" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Post autor: Nadir » poniedziałek, 31 stycznia 2011, 00:32

grzybozbieracz pisze:super i piękna fotka :) Swoją drogą mamy Rzeszowian i co nikt nie zgadł ? :oops:
Dzięki :) No właśnie liczyłem, że się ktoś odezwie... :)
Ząbek pisze:Miasta z tzw. historyczną wartością są zazwyczaj pięknie oświetlone i podświetlone. Jaworzno to sypialnia.
Ząbek, wiem, że nie wszędzie musi być jak w "Las Vegas", ale jak widzę wystroje świąteczne innych małych miasteczek i porównuję sobie to co było w tym roku w Chełmie, to żal d... ściska i już. Po prostu nasi możnowładni wcale sie nie postarali i tyle. Co ciekawe, w poprzednich latach Chełm był bardzo ładnie ozdabiany na święta, tylko w tym roku, jakoś tak nędza. Szczerze się przyznam, że mając te parę chełmskich fotek (musiałem pojechać pod kościół, żeby znaleźć jakieś oświetlone choinki :mrgreen: ) to nie miałem już zamiaru ich tu wstawiać, bo pomyślałem, że już nie wypada. Ale gdy Ela przywiozła mi fotki Rzeszowa z 20-go stycznia, to mnie aż przytkało, że tam nadal jest jak by dopiero co były święta.
A może oni u nas nie wieszali światełek bo i tak wiedzieli, ze grzybozbieracz nie ma czasu ich focić... :mrgreen: ;)

Nio! To siem wyżaliłem i już mi lżej :mrgreen:
Ząbek pisze:Noooo. Takich świecących wieżyczek to widzę dużo przejeżdżając koło naszej elektrowni. :D Tam to dopiero iluminacje odchodzą. :lol:
o takich "ogniach Św. Elma" uczyłem się we szkole - wytwarzaliśmy takie świetliki w wydziałowym laboratorium wysokich napięć, fajne są :lol:

P.S.
...no i miałem już iść :spac: i znowu nie mogę się od forum oderwać :lol:


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » poniedziałek, 31 stycznia 2011, 00:37

grzybozbieracz pisze:...no i miałem już iść :spac: i znowu nie mogę się od forum oderwać :lol:
poczekaj jeszcze chwilę majstruję przy nowej zagadce :)


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Post autor: Nadir » poniedziałek, 31 stycznia 2011, 00:51

Zenit pisze:poczekaj jeszcze chwilę majstruję przy nowej zagadce :)
Zenit, ja jeszcze dwie poprzednie noszę w myślach "trzeba rozwiązać", ale ciągle gdzieś zbłądzę do innego tematu :lol:
A w ogóle to mam pomysła, że następne zagadki będę tylko rozwiązywał i nie będę wstawiał odpowiedzi, dopiero po zakończeniu wstawię co wybrałem, bo są sygnały, że widać moje ukryte odpowiedzi nawet zanim ktoś u siebie rozwiąże. Dziwne co prawda, ale podobno tak się dzieje.


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat