KĄCIK TURYSTYCZNY czyli podróże dalekie i bliskie

Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Post autor: Nadir » wtorek, 28 sierpnia 2012, 23:58

Zenit, innej możliwości nie ma ;)

Kurde, ale mnie dziś internet umęczył, co raz się coś wywala :x Chyba się poddam z tym wstawianiem fotek do atlasu, bo już mi się cierpliwość kończy, chyba z ósmy raz mnie wywaliło :mur:
Tak sobie myślę... awarię jakąś mają, czy co... bo rachunek chyba na czas zapłaciłem :| :mrgreen:

Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9012 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » wtorek, 28 sierpnia 2012, 23:59

Grzybozbieracz pisze:bo rachunek chyba na czas zapłaciłem :| :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:

Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php

Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Sensibility
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Imię: Grażyna
Ulubione grzyby: borowik kania koźlarz
Pochwalił: 1374 razy
Pochwalony: 5879 razy
Kontakt:

Post autor: Sensibility » środa, 29 sierpnia 2012, 12:42

No to się dziś sprężyłam i wstawiam jedna z relacji. :D
Będąc w tym roku nad morzem , mieliśmy okazję odwiedzić Hel.
I wypadło to akurat w Święto Wojska Polskiego w dniu 15 sierpnia. W obchodach święta wzięły udział oprócz wojska także grupy rekonstrukcji historycznej, które przyjechały na półwysep odtwarzać walki o Normandię podczas imprezy D-Day Hel.
Było tam zorganizowanych wiele imprez a oprócz części oficjalnej ( złożenie kwiatów pod pomnikiem, warta honorowa, wystawa pojazdów i eksponatów, parada pojazdów wojskowych) można było zobaczyć wiele ciekawych rzeczy i się nieźle bawić.

Pogoda w tym dniu była ciut gorsza dlatego rekonstruktorzy i ich stanowiska były oblegane przez turystów i mieszkańców Helu.
Można było tam spotkać żółnierzy różnych formacji: amerykańskich, radzieckich, niemieckich, którzy chętnie pozowali do zdjęć.
Kogo interesuje ten temat to tutaj może wyczytać sobie więcej:
http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/" onclick="window.open(this.href);return false; ... l?cookie=1
Ja zaprezentuję kilka swoich fotek z tej imprezy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Idąc w kierunku cypla, na sam jego koniec spotykalismy mnóstwo ludzi znakomicie się bawiących i z zaciekawieniem ogladających wszystko, co było związane z tą imprezą.
A końcówka cypla wygląda następująco:
Obrazek Obrazek Obrazek Wracaliśmy sobie potem morzem w stronę portu, po drodze oglądając piękne widoczki naszego wybrzeża i portu na Helu.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Będąc już w porcie wpadliśmy do fokarium, bo to o rzut beretem, wejście to groszowa sprawa ( 2 zł) i obejrzeliśmy sobie foki. Chociaż skubane za bardzo nie miały ochoty się wynurzać?
Jakieś tam fotki jednak ustrzeliłam.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Przemieściliśmy się potem do Juraty ale stamtąd napiszę kolejna relację.
Więcej zdjęć w galerii, do której zapraszam:
http://www.nagrzyby.pl/galeria/v/users2" onclick="window.open(this.href);return false; ... +2012/Hel/

Awatar użytkownika

Zenit
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9012 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » środa, 29 sierpnia 2012, 12:46

Sensibility, no no :) ładne towarzystwo :) http://www.nagrzyby.pl/galeria/d/978750-1/foto+478.jpg :) - Super fotki

Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php

Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Termit
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Ulubione grzyby: Boletus erythropus
Pochwalił: 14 razy
Pochwalony: 1458 razy
Kontakt:

Post autor: Termit » środa, 29 sierpnia 2012, 16:03

Sensibility, :brawo: :brawo: fajna relacja tym bardziej fajowo to zaprezentowałaś ze znam te miejsca ale ta formacja SS fajowa

Dopiero poniedziałek, a tyle się zdarzyło...

""""Może się spotkamy znów po kilku latach
Może właśnie tutaj lub na końcu świata-
Zapamiętaj tylko, że się nie zmieniłem
Myślę, co myślałem, wierzę w co wierzyłem""""
Awatar użytkownika

Sensibility
Imię: Grażyna
Ulubione grzyby: borowik kania koźlarz
Pochwalił: 1374 razy
Pochwalony: 5879 razy
Kontakt:

Post autor: Sensibility » środa, 29 sierpnia 2012, 18:55

Termit pisze: fajna relacja tym bardziej fajowo to zaprezentowałaś ze znam te miejsca
Ja pamiętam, że też pokazywałeś stamtąd fotki i nawet wchodziłam dziś do twojej galerii. :)
Ale foki pozowały ci całkiem nieźle, nie to co u mnie. :(

Awatar użytkownika

ero
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Ulubione grzyby: Psathyrella, Inocybe, Entoloma
Pochwalony: 324 razy

Post autor: ero » środa, 29 sierpnia 2012, 21:01

Wschodnia Słowacja - Viniansky hrad

http://www.nagrzyby.pl/galeria/v/users2 ... /hrad_001/

Awatar użytkownika

Nimatsu1
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Pochwalony: 291 razy
Kontakt:

Post autor: Nimatsu1 » wtorek, 4 września 2012, 14:41

ero, super ta Twoja Słowacja :ok: może w przyszłym roku objadę ją na rowerze :P

Awatar użytkownika

Nimatsu1
Grzybobiorca
Grzybobiorca
Pochwalony: 291 razy
Kontakt:

Post autor: Nimatsu1 » wtorek, 4 września 2012, 14:43

W końcu udało się nam ogarnąć z opisem i zdjęciami wyprawy z Polskiej części Karpat :) zapraszam do czytania i oglądania :)
"POLSKIE KARPATY"

Awatar użytkownika

Ronka
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity
Ulubione grzyby: zbierać koźlarze czerwone, jeść gąski
Pochwalił: 873 razy
Pochwalony: 2395 razy
Kontakt:

Post autor: Ronka » wtorek, 4 września 2012, 17:23

Nimatsu1, dziękuję super ciekawa relacja z dreszczykiem. Nacieszyłam oczy pięknymi widokami. Masz co wspominać. :brawo: :ok:

Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Post autor: Nadir » środa, 5 września 2012, 19:01

Nimatsu1, :brawo: :brawo: :brawo: nieźle daliście czadu :| :brawo:
Ja to po takiej trasie zrobionej tylko na równinie - pewnie bym spuchł :oops: :lol:

Awatar użytkownika

Termit
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Kontakt:

Post autor: Termit » środa, 5 września 2012, 23:28

Obrazek
Moja wczorajsza wyprawa nie była daleka ale zasadniczo bardzo tajemnicza. Wybrałem się do miejsca gdzie była stara kopalnia nawet 2. W latach 30 ubiegłego wieku było to miejsce największej tragedii w dziejach górnictwa europejskiego, mianowicie wystąpił tu wyrzut gazów i tym samym skał, podczas którego zginęło 151 górników. Kopalnia została zamknięta z eksploatacji w tym samym roku. A w 1933 roku przejęta na cele wojskowe.

I właśnie tu znajduje się nazywana przez speców od lotnictwa "Muchołapka" w której prawdopodobnie testowano niemieckie pojazdy antygrawitacyjne..czyli V7 albo to zwykły komin chłodniczy kopalni- elektrowni która spalała na dobę 1000t węgla i zasilała tajemnicze instalacje. Badania muchołapki wykazały podwyższony poziom neutronów w konstrukcji defakto samo się to nie napromieniowało.

Wiadomo jest tylko tyle że Niemcy dysponowały w czasie wojny maszynami o możliwościach, które można by porównać tylko do osiągów UFO. Pojazd osiągał imponujące prędkości rzędu 2500km/h, przewyższając swoją zwrotności wszelkie istniejące myśliwce w czasach wojny. Pojazdy te określone zostały mianem V-7. Co stało sie z projektami i technologiami nie wiadomo. Niszczące Londyn V-2 przerobiono po wojnie pod kierunkiem Freiherra von Brauna tylko bez swastyki na misje Apollo i zawojowano księżyc.

W pobliżu muchołapki znajdowało się docelowo 21 żelbetonowo-ceglano-pustakowo budynków + cześć podziemna kopali służyła jako fabryka amunicji. Podłogi wyłożone były specjalnymi płytkami z czarnego mieniącego się jasnym kryształkami surowca zafugowane smołą, w celach antystatycznych.

W 1945 r. kopalnia została zatopiona przez odchodzące wojska. W latach 1988-1989 były próby odwodnienia tej. Najnowocześniejsze, sprowadzone z Francji pompy o dużej mocy, przez rok nie uporały się z zadaniem. Kopalnia jest zalana do dzisiaj i chyba już taką pozostanie, zabierając na zawsze swoje tajemnice i skarby 3 Rzeszy ( w myśl zasady my tu po wojnie wrócimy a tu guzik granica na nysie ale Łużyckiej nie Kłodzkiej ) W wielkich sztolniach i tunelach można było schować praktycznie wszystko zrabowane podczas wojny.

Całość zapewne została by połączona w jeden budowany w kilku miejscach jednocześnie w Górach Sowich kompleks zwany ogólnie Riese niem. olbrzym. + zamek Książ jaka kwatera. Niedostępny w zasięgu przed alianckimi nalotami mógłby przemienić się w wielkie technologiczne laboratorium gdzie darmowa siła robocza z pobliskiego obozu Gross-Rosen w Rogoźnicy nakręcała całość. Ale zbliżający się Rosjanie po zajęciu obiektu wywieźli co się da za ural a w dzisiejszych czasach panowie z wózeczkami doprowadzili do upadku konstrukcji naziemnych pozyskując złom i dlatego to tak wygląda na dzień dzisiejszy.

a tu wyprawa z 2007 związana pośrednio z Olbrzymem i Górami Sowimi http://www.nagrzyby.pl/index.php?artnam" onclick="window.open(this.href);return false; ... nt&id=2847

Awatar użytkownika

barbra
Ulubione grzyby: smardze,borowiki,rydze
Pochwalony: 1639 razy

Post autor: barbra » czwartek, 6 września 2012, 00:07

Termit, w Polsce mamy mnóstwo tajemniczych miejsc, które nie wiadomo czy wogóle kiedykolwiek będą wyjaśnione :) W tej zatopionej kopalni może znajdują się skarby, które Niemcy ukryli gdzieś na Dolnym Śląsku, a do tej pory nie zostały odnalezione ?? Słyszałam, że poszukiwacze skarbów spenetrowali dokładnie okolice Jeleniej Góry w poszukiwaniu tych skarbów, ale może nie tam szukali ;)

Awatar użytkownika

Termit
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Kontakt:

Post autor: Termit » czwartek, 6 września 2012, 10:47

barbra,
ale może nie tam szukali ;)
Na to jest cicha zgoda rządów państw aby właśnie nie szukać bo stata tata ze żyją osoby bliskie osób tam pomordowanych i takie tam bla bla A te kilometry sztolni kryją skarby moze kiedyś ktoś to odkopie

Awatar użytkownika

Autor tematu
Gwiton
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Ulubione grzyby: Boletus erythropus & Tricholoma equestre
Pochwalił: 74 razy
Pochwalony: 496 razy
Kontakt:

Post autor: Gwiton » czwartek, 6 września 2012, 13:10

Sensibility pisze:No to się dziś sprężyłam i wstawiam jedna z relacji.
Będąc w tym roku nad morzem , mieliśmy okazję odwiedzić Hel.
Nad morzem wytrzymuję co najwyżej trzy dni, z czego dwa dni to potworny ból głowy i próba aklimatyzacji :) ...trzeciego dnia trzeba wracać :lol:
Przynajmniej na Twoich fotkach Sensi pooglądam sobie nasz Bałtyk
Sensibility pisze:...I wypadło to akurat w Święto Wojska Polskiego w dniu 15 sierpnia. W obchodach święta wzięły udział oprócz wojska także grupy rekonstrukcji historycznej...
Prawie tak, jakbyś się przeniosła w czasie :ok: super zdjęcia!
ero pisze:Wschodnia Słowacja - Viniansky hrad
ero, :ok: :beer:
Nimatsu1 pisze:"POLSKIE KARPATY"
Świetna wyprawa :brawo: Widzę, że nie obce Wam spartańskie warunki. Jeśli chodzi o Tatry, to mogliście podjechać przez Psią Trawkę do "Murowańca" albo do schroniska na Polanie Chochołowskiej. Do ruchu rowerowego "przystosowana" jest jeszcze "Droga pod reglami".
Termit pisze:Moja wczorajsza wyprawa nie była daleka ale zasadniczo bardzo tajemnicza
Góry Sowie i ich otoczenie kryje jeszcze wiele tajemnic. A muchołapkę kiedyś pokazywali w TV - był to jakiś program typu "Nie do wiary". Ciekawe jakie było jej faktyczne przeznaczenie...

" ...Gdy zimny wiatr tłucze o szyby deszczem przez ciemność listopadowego wieczoru, siądźmy w bezpiecznym cieple naszego domu... Ucieszmy się przypomnieniem wesołej grzybiarskiej przygody, pomilczmy, powspominajmy.
Może zobaczymy znów rozświetlony słońcem bór, gdzie ruda kolumnada prastarych sosen w zapachu żywicy i jasna zieleń mchów, wśród których miękkich poduszek rozsiadła się królewska rodzina borowików..."
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat