Niejasne, ciekawe miejsca do odwiedzenia w Polsce?


Autor tematu
airystelan3
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 21 sierpnia 2020, 18:45

Niejasne, ciekawe miejsca do odwiedzenia w Polsce?

Post autor: airystelan3 » sobota, 4 września 2021, 08:13

Dzień dobry,

Amerykanin mieszkający w Warszawie tutaj. Mieszkam w Polsce od ponad roku i odwiedziłem prawie każde większe miasto: Kraków, Wrocław, Gdańsk, Łódź itd. itd.

Teraz szukam niecodziennych, niejasnych miejsc do odwiedzenia. Im dziwniejszy, bardziej porzucony lub interesujący, tym lepiej. Niespecjalnie mi się Kraków podobał, bo sama liczba turystów i pubów trochę psuła nastrój. Najlepiej miejsca, do których można dojechać pociągiem/autobusem, ale być może na wiosnę kupię też tani samochód.

Jakieś sugestie? Myślę, że miejsca historyczne z czasów II wojny światowej mogą być dobrym miejscem na rozpoczęcie. W przeciwnym razie może jakieś przypadkowe miejscowości w pobliżu Białorusi i Ukrainy?

Dziękuję bardzo.



Autor tematu
airystelan3
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 21 sierpnia 2020, 18:45

Post autor: airystelan3 » wtorek, 7 września 2021, 16:53

airystelan3 pisze:
sobota, 4 września 2021, 08:13
Dzień dobry,

Amerykanin mieszkający w Warszawie tutaj. Mieszkam w Polsce od ponad roku i odwiedziłem prawie każde większe miasto: Kraków, Wrocław, Gdańsk, Łódź itd. itd.

Teraz szukam niecodziennych, niejasnych miejsc do odwiedzenia. Im dziwniejszy, bardziej porzucony lub interesujący, tym lepiej. Niespecjalnie mi się Kraków podobał, bo sama liczba turystów i pubów trochę psuła nastrój. Najlepiej miejsca, do których można dojechać pociągiem/autobusem192.168.0.1 routerlogin 192.168.l.l
, ale być może na wiosnę kupię też tani samochód.

Jakieś sugestie? Myślę, że miejsca historyczne z czasów II wojny światowej mogą być dobrym miejscem na rozpoczęcie. W przeciwnym razie może jakieś przypadkowe miejscowości w pobliżu Białorusi i Ukrainy?

Dziękuję bardzo.
issue got solvedd


Awatar użytkownika

Włóczykij
Moderator
Moderator
Posty: 2309
Rejestracja: niedziela, 6 kwietnia 2008, 17:36
Imię: Mirosław
Ulubione grzyby: opieńka prawdziwek podgrzybek
Lokalizacja: wodzisław śląski
Pochwalił: 76 razy
Pochwalony: 598 razy

Niejasne, ciekawe miejsca do odwiedzenia w Polsce?

Post autor: Włóczykij » wtorek, 7 września 2021, 22:17

Cieszymy się że problem został rozwiązany.


Ciekawość to pierwszy stopień do znalezienia grzyba.

zeno18
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 21 marca 2022, 09:03
Imię: rony yadav
Ulubione grzyby: None

Niejasne, ciekawe miejsca do odwiedzenia w Polsce?

Post autor: zeno18 » poniedziałek, 21 marca 2022, 09:07

Poznań, Lublin, Wolfschanze, Sandomierz, Hel i Kazimierz Dolny to wszystkie miasta w Polsce. Na sąsiedniej Ukrainie warto odwiedzić Lwów i Kijów. Sugerowałbym Pragę w Czechach, ale co roku odwiedza ją jeszcze więcej niż Kraków.

Zakładam, że odwiedziłeś również strony w głównych miastach, które odwiedziłeś? Obóz koncentracyjny Auschwitz, Kopalnia Soli w Wieliczce, Zamek w Malborku pod Gdańskiem i tak dalej.

Możesz też skorzystać z Google i Facebooka, aby zajrzeć na opuszczone.net, zapomniane.pl i wszystko inne związane z 'urbexem'.


Awatar użytkownika

Włóczykij
Moderator
Moderator
Posty: 2309
Rejestracja: niedziela, 6 kwietnia 2008, 17:36
Imię: Mirosław
Ulubione grzyby: opieńka prawdziwek podgrzybek
Lokalizacja: wodzisław śląski
Pochwalił: 76 razy
Pochwalony: 598 razy

Post autor: Włóczykij » poniedziałek, 21 marca 2022, 10:58

Kolega poleca obecnie zwiedzać Lwów i Kijów? :rotfl: To życzę miłego zwiedzania. :witam: :papa:


Ciekawość to pierwszy stopień do znalezienia grzyba.

Marek999
Zarodnik
Zarodnik
Posty: 14
Rejestracja: wtorek, 28 listopada 2023, 10:55
Imię: Marek
Ulubione grzyby: prawdziwki

Niejasne, ciekawe miejsca do odwiedzenia w Polsce?

Post autor: Marek999 » piątek, 8 grudnia 2023, 12:50

Cześć!

Polecam odwiedzenie kompleksu byłego obozu koncentracyjnego w Auschwitz-Birkenau, gdzie znajdziesz miejsca związane z historią II wojny światowej. Jeśli szukasz niecodziennych miejsc, zastanów się nad opuszczoną wioską w Bieszczadach, np. Polańczykiem, lub zamkiem Grodno w Zagórzu Śląskim. Zamość to także ciekawe miasto z renesansową architekturą, a podróż pociągiem może być wygodna. Wiosenną podróż samochodem sugeruję do Puszczy Białowieskiej na wschodzie Polski, a jeśli interesują Cię rezerwaty, to Suwałki na północy oferują piękne jeziora i góry.


Pozdrawiam, Marek 😊
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat