Fotograficzny Konkurs Zimowo-Grzybowy!

Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » środa, 16 marca 2016, 10:14

Paweł pisze:wszystkich uczestników szalikowych :grzyb1: :ceglas: :borowiczki: :) .
Twoje lakownice były faktycznie w pięknym zimowym szaliku :ok: super fotka. >>> https://www.facebook.com/grzybowo.natur ... =3&theater" onclick="window.open(this.href);return false;
Trochę mnie dziwi że to zdjęcie >>> https://www.facebook.com/grzybowo.natur ... =3&theater" onclick="window.open(this.href);return false; zajęło 3 miejsce - bo i bez szalika no i chyba rośnie cały rok... :) ale nie zbadane są wyroki jury :) widać to ja nie rozumie zasady regulaminu :)


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

hittmanka
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Posty: 2403
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 09:52
Imię: Zosia
Ulubione grzyby: podgrzybki i prawdziwki... innych jeszcze nie zbieram :(
Lokalizacja: Zabrze
Pochwalił: 669 razy
Pochwalony: 1081 razy
Kontakt:

Post autor: hittmanka » środa, 16 marca 2016, 10:18

Teraz Wam się przyznam :lol: mój na mnie patrzył jak na... no nie wiem kogo :shock: ale na potrzeby konkursu zrobiłam kilka kompletów mini szaliczków i czapeczek... łaziłam po lesie szukając grzybka na którego by pasowały ale nie znalazłam ... może na szczęście rotfl


Żadna inna rzecz nie da Ci tyle wolności, co pasja.
Szczęście, które dostajesz zupełnie za darmo...
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » środa, 16 marca 2016, 10:34

hittmanka pisze: łaziłam po lesie szukając grzybka na którego by pasowały ale nie znalazłam ... może na szczęście rotfl
było znaleźć jakiegoś nadrzewniaka i ubrać go w szalik :) i byłoby ok :ok: Bo jak grzyb bez śniegu i szalika zajął 3 miejsce to Twoja fotka z szalikiem pewnie by go przebiła :)


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Post autor: Paweł » środa, 16 marca 2016, 10:43

Zenit pisze:... ale nie zbadane są wyroki jury :) widać to ja nie rozumie zasady regulaminu :)
Dziękuję za uznanie :fotka: :) :beer: :beer: , jak zauważyłeś , pojęcie w szaliku ma różne znaczenia. Zapewne :nie: zobaczymy pozostałych prac :fotka: :fotka: :fotka: ... , gdyż mogłaby być na FB ostra wymiana :klutnia: . A tego nikt :nie: życzyłby sobie , szczególnie jury :D .


Awatar użytkownika

Leszek/S
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8140
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 00:32
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Post autor: Leszek/S » środa, 16 marca 2016, 11:10

W tych emocjach ;) zapomniałem :oops: złożyć gratulacje dla Janusza za zajęcie drugiego miejsca - Janusz - gratuluję - bardzo ładna fotka !!! Gratuluję również osobom wyróżnionym, mam tu na myśli przede wszystkim Sensibility, której zdjęcia osobiście uważam za bardzo ładne, nie wiadomo dlaczego niedoceniane z portalowym konkursie ! :fotka:
Gratulacje dla wszystkich uczestników za chęć brania udziału w tego typu imprezach, bo chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę - czego wam życzę ! :tak: :fotka: :D


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » środa, 16 marca 2016, 11:23

Paweł pisze::nie: zobaczymy pozostałych prac :fotka: :fotka: :fotka: ... , gdyż mogłaby być na FB ostra wymiana :klutnia: . A tego nikt :nie: życzyłby sobie , szczególnie jury :D .
dokładnie :)
Moim zdaniem każde ze zdjęć wyróżnionych mogłoby zasługiwać na 3 miejsce bo są bardzo ładne a przede wszystkim zgodne z tematem konkursu. Nie neguję tego że zdjęcie które zajęło 3 miejsce jest piękne... ale nie nadaje się do tego konkursu.
Może to ja nie mam racji może te grzyby faktycznie rosną tylko zimową porą... na nadrzewniakach się bardzo nie znam...
Myślę że najlepszymi jurorami w tego rodzaju konkursach są sami internaułci tak jak w naszych grzybach miesiąca. Tu wszyscy wybierają i ocena nigdy nie podlega dyskusji a i zasady są jasne.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » środa, 16 marca 2016, 11:35

Leszek/S pisze:Gratuluję również osobom wyróżnionym, mam tu na myśli przede wszystkim Sensibility, której zdjęcia osobiście uważam za bardzo ładne, nie wiadomo dlaczego niedoceniane z portalowym konkursie ! :fotka:
jak to niedocenione to zdjęcie znalazło się w finale zdjęć roku 2015 >>> http://nagrzyby.pl/konkursy-fotograficz ... -roku-2015" onclick="window.open(this.href);return false; - wygrało konkurs miesiąca listopada. >>> http://nagrzyby.pl/konkursy-fotograficz ... opada-2015" onclick="window.open(this.href);return false;


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Leszek/S
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8140
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 00:32
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Post autor: Leszek/S » środa, 16 marca 2016, 11:43

Pozwolę sobie na niezgodzenie się przedmówcą :diabel: Panowie - czytajcie dokładnie regulaminy !! Nigdzie nie jest napisane, że zdjęcie ma przedstawiać grzyba w zimie, w śniegu !! Za bardzo pokierowaliście się nazwą konkursu !!!
"Celem konkursu jest przybliżenie wiedzy o gatunkach, które można spotkać w okresie zwyczajowo postrzeganym jako "niegrzybowy" (późna jesień, zima, wczesna wiosna, oraz zachęcenie do obserwacji grzybów, w tym grzybów nadrzewnych i nadrewnowych, nie tylko podczas tradycyjnych jesiennych grzybobrań."

Obrazek


Awatar użytkownika

Leszek/S
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8140
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 00:32
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Post autor: Leszek/S » środa, 16 marca 2016, 11:49

Zenit pisze:jak to niedocenione to zdjęcie znalazło się w finale zdjęć roku 2015
W tym przypadku wielki brawa :brawo: :brawo: :brawo: Moim zdaniem tak powinno być co miesiąc :tak: :ok: :beer:


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » środa, 16 marca 2016, 12:02

Leszek/S pisze:Za bardzo pokierowaliście się nazwą konkursu !!!
dokładnie takie są wszystkie wyróżnione zdjęcia grzybów rosnących o późnej porze jak np zimówki. A grzyby nadrzewne jeśli były przedstawiane były też w zimowej szacie.
Takie zdjęcia grzybów jak zajęły 3 miejsce można robić nawet w lecie. Widać większość zrozumiała tak jak ja bo takie zdjęcia wysłali. Leszku i nie bez powodu zdjęcie zimówki wygrała fotka ze śniegiem w tle... Dla mnie jeśli miałbym wyróżniać zdjęcie "w szaliku" prędzej nagrodziłbym takie jak Pawła czy czy te boczniaki w śniegu... Takie jest moje zdanie i oczywiście nie będę dyskutował na temat wyboru zwycięzców bo ta dyskusja chyba jest też zabroniona w regulaminie.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Leszek/S
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8140
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 00:32
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Post autor: Leszek/S » środa, 16 marca 2016, 12:34

Zenit pisze:dokładnie takie są wszystkie wyróżnione zdjęcia grzybów rosnących o późnej porze jak np zimówki
Zenit, jeśli w większości wyróżniono zdjęcia grzybów w "zimowej szacie", to nie dlatego, że tak było w regulaminie, tylko dlatego, że takie zdjęcia mają swój klimacik i mogą się podobać :)
Zenit pisze:dyskusja chyba jest też zabroniona w regulaminie.
:| Ja się takiego czegoś nie doczytałem, ale kwestia regulaminu jest prosta i oczywista, albo go akceptujemy i bierzemy udział w konkursie, albo man się on nie podoba i nie bierzemy udziału w konkursie - niczego nowego tu nie napisałem :)

Mnie bardzo spodobał się pomysł hittmanki z tymi szaliczkami i czapeczkami, może właśnie trzeba było przynajmniej jedno takie zdjęcie zrobić i wysłać na konkurs, kto wie, czy nie spodobałoby się organizatorom - ale tego już niestety się nie dowiemy - a szkoda :ok:


Awatar użytkownika

hittmanka
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Posty: 2403
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 09:52
Imię: Zosia
Ulubione grzyby: podgrzybki i prawdziwki... innych jeszcze nie zbieram :(
Lokalizacja: Zabrze
Pochwalił: 669 razy
Pochwalony: 1081 razy
Kontakt:

Post autor: hittmanka » środa, 16 marca 2016, 13:05

Leszek/S pisze: Mnie bardzo spodobał się pomysł hittmanki z tymi szaliczkami i czapeczkami
gdybym trafiła na zimówki to bym takie zdjęcie zrobiła ale niestety nie trafiłam ;) Nadrzewniaki też mi się nie skomponowały ... kiedyś w lecie trafiłam na hubiaka, który wyglądał jak głowa ( w konkursie suszarkowym go miałam) i on by mi pasował ale.... już go nie znalazłam rotfl A zrobić coś tylko, żeby zrobić to nie ma sensu... gdybym trafiła na "tego" grzyba to takie zgloszenie bym wysłała ale nic na siłę :ok:
Wiecie jak to jest.... jak się nie ma umiejętności a lubi się konkursy to trzeba kombinować :mrgreen:

a w konkursach już tak jest, że są gusta i guściki... ;)


Żadna inna rzecz nie da Ci tyle wolności, co pasja.
Szczęście, które dostajesz zupełnie za darmo...
Awatar użytkownika

Sensibility
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 18797
Rejestracja: wtorek, 12 lutego 2008, 19:30
Imię: Grażyna
Ulubione grzyby: borowik kania koźlarz
Lokalizacja: Wielkopolska
Pochwalił: 1374 razy
Pochwalony: 5879 razy
Kontakt:

Post autor: Sensibility » środa, 16 marca 2016, 15:31

Zenit pisze: Bo jak grzyb bez śniegu i szalika zajął 3 miejsce to Twoja fotka z szalikiem pewnie by go przebiła :)
Zenit, ja też początkowo myślałam, że chodzi o zdjęcia grzybów w typowo zimowej szacie i takich szukałam w swoich zbiorach.
Tytuł konkursu brzmiał " Na grzyby w szaliku" a nie "Grzyby w szaliku" i jak przytoczyła tutaj regulamin konkursu hittmanka, mogły być również zdjęcia grzybów wiosennych czy jesiennych, na które chodzimy ciepło ubrani czyli otuleni w szaliki. :)
Dlatego te zdjęcia bez śniegu czy szronu też się łapały na ten konkurs. :)
Mi też ktoś podpowiedział i dopiero wzięłam pod uwagę swoje inne zdjęcia, niekoniecznie w zimowej szacie, bo pierwotnie sobie uszykowałam typowo zimowe ze śniegiem.
Chociaż zgadzam się w pełni z Leszkiem w 2 kwestiach. :)

1.
Leszek/S pisze: jeśli w większości wyróżniono zdjęcia grzybów w "zimowej szacie", to nie dlatego, że tak było w regulaminie, tylko dlatego, że takie zdjęcia mają swój klimacik i mogą się podobać
2.
Leszek/S pisze:Mnie bardzo spodobał się pomysł hittmanki z tymi szaliczkami i czapeczkami, może właśnie trzeba było przynajmniej jedno takie zdjęcie zrobić i wysłać na konkurs, kto wie, czy nie spodobałoby się organizatorom
Też uważam pomysł hittmanki za dobry, szkoda, że takiej fotki nie wysłała. Byłoby to coś innego, odmiennego a oryginalność i ciekawe pomysły się ceni. ;)
Na koniec składam gratulacje Leszkowi, Januszowi , Pawłowi za piękne zdjęcia i zasłuzone nagrody. :beer:


Awatar użytkownika

hittmanka
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Posty: 2403
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 09:52
Imię: Zosia
Ulubione grzyby: podgrzybki i prawdziwki... innych jeszcze nie zbieram :(
Lokalizacja: Zabrze
Pochwalił: 669 razy
Pochwalony: 1081 razy
Kontakt:

Post autor: hittmanka » środa, 16 marca 2016, 16:21

A ja uważam, że wszystkie fotki, które wygrały są zgodne z regulaminem. Sama zrobiłabym aferę na fb, a potrafię jeżeli chodzi o konkursy i trzymanie się regulaminu :mrgreen: Byłoby kiepsko gdyby wybrali borowika albo podgrzybka a przypuszczam, że i takie fotki się trafiły ;)


Żadna inna rzecz nie da Ci tyle wolności, co pasja.
Szczęście, które dostajesz zupełnie za darmo...
Awatar użytkownika

Ronka
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity
Posty: 3646
Rejestracja: niedziela, 7 sierpnia 2011, 12:24
Ulubione grzyby: zbierać koźlarze czerwone, jeść gąski
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 875 razy
Pochwalony: 2395 razy
Kontakt:

Post autor: Ronka » środa, 16 marca 2016, 20:11

Gratuluję zwycięzcom i wyróżnionym. Miło że, tyle pięknych fotek z naszego forum znalazło uznanie w ocenie jury. :ok: :brawo:


Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat