Konkurs fotograficzny portalu NaGrzyby.pl i firmy MPM agd S.

Głosuję na prace:

Czas głosowania minął piątek, 16 października 2015, 11:29

1. hittmanka
10
11%
2. banon
5
5%
3. kombizenon
4
4%
4. Paweł
4
4%
5. Beti68
7
8%
6. Wojtas
9
10%
7. Leszczyk
5
5%
8. Jozefg
7
8%
9. Natalia
2
2%
10. panienkakania27
10
11%
11. Sasners
5
5%
12. Nadir
18
20%
13. Sensibility
5
5%
 
Liczba głosów: 91
Awatar użytkownika

Autor tematu
Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Konkurs fotograficzny portalu NaGrzyby.pl i firmy MPM agd S.

Post autor: Zenit » środa, 5 sierpnia 2015, 21:21

Zapraszam do głosowania,
wybieramy trzy najlepsze naszym zdaniem prace spośród zamieszczonych poniżej
Jeżeli osoba głosująca jest uczestnikiem konkursu - może głosować również na swoją pracę.
W trakcie głosowania nie wolno sugerować innym dokonywanych wyborów, ani też sugerować lub podawać wprost na kogo się zagłosowało.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

  • 1. hittmanka



1. Obrazek

W upalny, sierpniowy dzień szwendałam się po okolicznym lesie. Susza i bezgrzybie wywoływały u mnie frustrację, senność i niezadowolenie. Nie wiedzieć czemu miałam wrażenie, że las podziela mój nastrój....

2. Obrazek

susza zmusiła grzyby do rozłożenia swoich kapeluszy... czy chciały złapać każdą kroplę wody? a może zasłonić inne przed palącym słońcem?

3.Obrazek

w końcu spadł deszcz.... ciekawskie grzybki nieśmiało zaczęły wyglądać spod mchu rozgarniając ściółkę....

4.Obrazek

stojąc na rozstaju leśnych dróg musiałam dokonać wyboru między rajską a anielską... czy będzie słuszny, zobaczymy....

5.Obrazek

Po kilku krokach na leśnej drodze pokazały się ONE , wiedziałam już, że ten spacer będzie zachwycający i wyjątkowy...

6.Obrazek

kolejny okaz dostojnie wskazywał kierunek... jak mało co zachęcał do dalszej wędrówki i podziwiania arcydzieł przyrody...

7.Obrazek

ten na świeżym, zielonym tle prezentował się zjawiskowo.... był taki dumny że tam stoi, nie mogłam oderwać od niego oczu....

8.Obrazek

Wszyscy potrzebujemy miłości, takiej bezinteresownej... nie za coś ale pomimo wszystko.... las też... ja dopiero niedawno pozostawiłam swoje serce w lesie a on już mi podarował swoje ... .


_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

  • 2. banon


1. Oglądając przez cały tydzień kolejne fotki z grzybobrań powiedziałem sobie: "nie wytrzymam, w sobotę jadę". zadzwoniłem po kolegę, zebrał się w pół godziny i ruszyliśmy. Śmiał się, że wziąłem koszyk, ale jak się później okazało było warto. Poszliśmy dla odmiany w lewo (zawsze w tym miejscu idziemy w prawą stronę) i nie trzeba było długo czekać żeby na mojej drodze ukazał się pierwszy duży prawdziwek
Obrazek

2. Poszliśmy dalej w głąb lasu, z nieba padała lekka mżawka, dzięki czemu z łatwością dostrzegłem pierwszego podgrzybka, a później drugiego zaraz obok
Obrazek

3. Idąc dalej znajdowaliśmy kolejne to mniejsze to większe okazy (o różnym poziomie zarobaczenia:)
Obrazek

4. Pojawiały się również kolejne prawdziwki. Stojąc na zboczu wąwozu po drugiej stronie dostrzegłem taki widok, niestety nie dało się ich zabrać, bo rozpadły się w rękach.
Obrazek

5. Spacerując natknąłem się na salamandrę, która na głos pstryknięcia aparatu w telefonie stawała nieruchomo jakby chciała pozwolić, by aparat złapał focus:)
Obrazek

6. I kolejnego prawdziwka, bardzo dostojnego
Obrazek

7. Podgrzybki, jak i prawdziwki występowały głównie w mchu, pokryte jakby warstwą ochronną z deszczówki
Obrazek

8. Wracając już do samochodu na drodze stanął mi ten oto pan, na którego widok kolega, z którym byłem powiedział krótko "wygrałeś!"
Obrazek


_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

  • 3. kombizenon


1. Poszukiwanie mchu okazało się kluczem do sukcesu. Zdecydowana większość moich zbiorów pochodzi właśnie z niego.
Obrazek

2. "Ciekawość to pierwszy stopień do znalezienia grzyba." Jak widać załączone zdjęcie potwierdza te słowa.
Obrazek

3. Hej, grzyby, grzyby, przybywajcie do mojej siedziby! Z takim bojowym nastawieniem sukces jest tylko kwestią czasu.
Obrazek

4. Takie grzyby to ja lubię. Piękny okaz jak się patrzy. Jeden grzyb, a tyle uśmiechu na twarzy.
Obrazek

5. Mech, mech i znowu mech. Jest mech - są i grzyby!
Obrazek

6. Trze­ba korzys­tać z okaz­ji, które pod­rzu­ca los. Są one jak małe grzy­by w le­sie. Zaśle­pieni poszu­kiwa­niem praw­dziwków, nie zauważamy jak wiele pod­grzybków rośnie pod naszy­mi no­gami. Wys­tar­czy je­dynie umieć je dos­trzec i się po nie schylić.
Obrazek

7. Jak widać, to, że grzyb ładnie wygląda, wydawało mi się że jest trujący ale forumowicze poprawili mnie jest to jadalny drobnołuszczak jeleni.
Obrazek

8. "Co dwa grzyby, to nie jeden". Upiekłem dwa grzyby na jednym ogniu - oby tak dalej.
Obrazek


_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

  • 4. Paweł


1.Obrazek
Na pierwszy ogień – włochaty gatunek grzybów z rodziny strzępiakowatych ,
ale poza zasięgiem kulinarnym :|

2.Obrazek
napotkany przedstawiciel poszukiwanego przeze mnie gatunku -pieprznik jadalny ,
bardzo smaczny, najlepszy w marynatach oraz duszony

3. Obrazek
pomijane przez niektórych grzybiarzy maślaki żółte - ja delektuję się duszonymi :)

4.Obrazek
jadalny muchomor szyszkowaty , ale rzadki gatunek - na Czerwonej Liście
ze statusem R - wymagający ochrony :!:

5.Obrazek
przedstawiciel borowików - korzeniasty , pospolity gatunek w południowej Europie ,
w Polsce pod ścisłą ochroną :!:

6.Obrazek
młode babki – poszukiwane przez smakoszy tego gatunku oraz niektórych starszych mężczyzn :mrgreen:

7.Obrazek
kolejne maluchy - kulki do 4mm średnicy – Nectria wygląda jak pomarańczowa posypka
na tort zwieńczający grzybobranie, ale użyć ich nie można :cry:

8.Obrazek
ukoronowanie leśnego wypadu - mapka z lakownicy ,
ale niedokończona ze względu na tegoroczną aurę



_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

  • 5. Beti68


Zdj. 1 Borowik sosnowy (Boletus pinophilus) - Borowik sosnowy to jeden z najsmaczniejszych polskich grzybów. Prawdziwka tego spotkać można w lasach iglastych, rzadko także w lasach mieszanych i liściastych, najczęściej znajdujemy go pod sosnami.


Zdj. 2 Jeszcze więcej borowików :)


Zdj. 3 Nie tylko borowiki są fotogeniczne :D


Zdj. 4 Las sosnowo - brzozowy - Grzyby najczęściej przez nas zbierane rosną w lasach i mają swoje określone preferencje co do występowania. Według właściwości i preferencji poszukiwanego grzyba, można dokładnie określić miejsce jego występowania W lasach sosnowych o podłożu z mchu i wrzosów spotykam najczęściej borowiki szlachetne, usiatkowane i sosnowe, podgrzybki, płachetki kołpakowe, zaś w lesie brzozowym z podłożem z mchu i trawy najczęściej spotykamy koźlarze.


Zdj. 5 Fotografowanie grzybów - Grzyby są bardzo wdzięcznym tematem do fotografowania. Nie uciekają, nie poruszają się a do tego są ciekawe i piękne.


Zdj. 6 Kosz zebranych grzybów - Efekt czasem kilkugodzinnego spaceru po lesie.


Zdj. 7 Suszenie grzybów - Jedna z form obróbki grzybów. Suszenie to najprostszy sposób przetwarzania grzybów. Jednocześnie mają one najszersze zastosowanie kulinarne. Przygotowuje się z nich farsz do pierogów, naleśników, a opłukane dodaje do sosów, zup.


Zdj. 8 Marynowane grzyby - Przetwarzanie grzybów, które trwałości poprzez kwaśną zalewę i pasteryzacja. Można do niej także dodawać warzywa, przyprawy i zioła, które będą wpływały na smak, wygląd oraz trwałość przetworu. Marynowane grzybki są świetne jako dodatek do przekąsek, past, sałatek, kanapek.



_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

  • 6. Wojtas


Sezony kiedyś bywały takie, że koszykowców bywało bez liku.
Obrazek

W tym roku zaś pogoda słoneczna dopisała, lasów deszczem nie podlała.
Obrazek

Dziś każdy gatunek zadowala i moje nadzieje na wysyp borowików rozpala.
Obrazek

I niezmiernie mnie cieszy z samego rana, stojąca przy drodze smukła kania.
Obrazek

Trochę dalej czernidłak w nagrodę mi się kłania.
Obrazek

Zaproszenie do dalszej wędrówki również maślak składa.
Obrazek

Tracę już nadzieje wszelką, bo gdzieś ukrył się borowik przede mną.
Obrazek

I nagle, jaka to jest przyjemność wielka, wśród jodeł błyszczy niczym leśna perełka.
Obrazek


_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

  • 7. Leszczyk


01.
Borowik wrzosowy zwany też wysmukłym przybył do Polski ze wschodnich stanów USA i osiedlił się w sosnowych lasach bałtyckiego wybrzeża - pomiędzy Łebą a Białogórą
02.
Rośnie w koloniach liczących od kilkudziesięciu do ponad 100 sztuk.
03.
Wypełnienie kosza trwa nie więcej niż pół godziny. Jedni mówią że to świetnie, inni że to "żniwa" a nie "grzybobranie"
04.
Borowik wrzosowy jest tak charakterystyczny że nie można pomylić go z innymi grzybami
05.
A później - trzeba je posegregować: od najmniejszego do największego
06.
Obgotować - pamiętając o dodaniu kwasku cytrynowego. Tylko wtedy grzybki zachowają kolor.
07.
Te mniejsze warto zrobić w occie
08.
A pozostałe, po poszatkowaniu, zamrozić albo zawekować.
SMACZNEGO.


_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

  • 8. Jozefg



Wstaję rano, jeszcze ciemno. Stawiam wodę na kawę i idę się umyć... Ubieram się - kawa, śniadanko i jestem gotowy do wyjazdu do lasu na grzyby.
Nie zapomnieć: komórka, kompas, koszyk, nożyk i...start!
Jeszcze słyszę tylko głos żony: "Prawdziwków nazbieraj takich do suszenia na Święta Bożego Narodzenia!"
Zanim dojechałem słońce wstało, zapowiada się piękny dzień.Stawiam auto na parkingu, kapelusz na głowę i jazda w las...

1. Po drodze trawiasta polana a tam.... kanie! Ale jakie! Przecież do suszenia są doskonałe! Pomoczyć w mleku , obtoczyć w bułce tartej, w jajku i na patelnię. Pycha - szczególnie w środku zimy!
Biorę kilka do kosza i idę dalej... Nic nie ma? Jakieś muchomory... Grzyby się pochowały?

2. Są! Pod brzózkami ukryte koźlaczki. Trzeba kilka na zupę zebrać, do suszenia też dobre.
Dalej maślaczki i masa zajączków. Do suszenia też bardzo dobre!

3. Nareszcie wchodzę w "królestwo prawdziwkowe"! Śliczne bliźniaczki schowane w ściółce leśnej....

4. Za nimi następne, prawdziwe okazy jak z obrazka... Ten zwilżony poranną rosą był widoczny z daleka.

5. Niektóre poukrywały się w trawie ale im to nie pomogło, znalazłem!
Kosz zaczyna mi ciążyć bo już pełny - pora do domu.

6. Najpierw czyszczenie i sortowanie - tak na oko dość dużo tego.

7. Na pierwszy rzut do suszenia - prawdziwki.

8. Pokrojone i ułożone na sitach do suszenia. Mało sit, reszta musi poczekać na drugi rzut albo.... do piekarnika!

Ale jaki zapach świeżych grzybów w domu! Ten aromat jest nie do podrobienia! A zimą? Za oknem mróz a na talerzu pachnie zupa grzybowa...

Do zobaczenia na grzybach!


_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

  • 9. Natalia


1. Syn Krystian zawsze chciał znaleźć Szmaciaka gałęzistego ilekroć oglądaliśmy atlas grzybów ciągle go wskazywał, aż wreszcie Nam się udało :) nie liczyłam na to bo jest pod ochroną a tu niespodzianka Grzybobranie w Obornika udało się :)


2. Każdy lubi grzyby :)


3. Znaleźliśmy tylko dwa prawdziwki tzn. znalazł je mój Syn...:)


4. Szczęśliwy znalazca :)


5. Cały zbiór..przez 4h :)



_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

  • 10. panienkakania27


1. Purchawki w doborowym towarzystwie szczawika zajęczego.


2. Trzej młodzi gniewni nieśmiało wyglądają spod mchów/ gniewusy - borowiki ceglastopore


3. "Choć jestem w śluzie, żyję na luzie" - klejówka kleista


4.Modelowa rodzina muchomorów 2+4


5. Samotny podgrzybek szuka towarzystwa


6.Choć na niebie jest dziś chmurka, każdy promień łapie szatańska kurka/ płomykówka galaretowata


7. Pomimo silnych opadów las zapłonął żywym płomieniem, a wszystko za sprawą pięknoroga największego


8. Bo do tanga trzeba dwojga! - borowiki szlachetne



_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

  • 11. Sasners


1. Lasy potrafią być piękne, chyba każdy z Was się ze mną zgodzi - to piękne miejsce.


2. Niektóre grzybki lubią mech, a mech lubi się chować pod igłami.


3. W końcu z dziewczyną spotkaliśmy przedstawiciela Gwiazdoszy, niestety nie udało mi się zidentyfikować jaki to okaz.


4. Gołąbek jasnożółty. Jak widać niektóre grzyby potrafią się doskonale kamuflować.


5. Kolejny gołąbek, ale tym razem Kruchy. Oczywiście gałązką już tak leżała więc to dowód na to, że grzybki lubią rosnąć i się nie poddają.


6. Rodzinka maślanek ceglastych, jak widać uwielbiają gnijące drewno. Naprawdę piękny widok.


7. Młody muchomor plamisty. Większość muchomorów to moje ulubione grzyby - oczywiście pod względem ich niecodziennego wyglądu i pięknego prezentowania się w lesie.


8. Niektóre grzyby nadrzewne też potrafią być piękne, przykładem może być ten Wrośniak różnobarwny, który obrósł całe drzewko.



_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

  • 12. Nadir


Z liściem przez lasy

Gdy do lasu idę sobie
pograć tam z grzybkami w berka
- koszyk zawsze z sobą biorę,
bo nie lubię brać wiaderka...

Borowiki to urwisy
i przede mną się chowają,
mój apetyt w nosie mają,
drażnią się i w berka grają.
To pod listek, to pod krzaczek
kucnie sobie ten cwaniaczek
i tak się pozorem łudzi,
że mój zapał tym ostudzi.


Lecz gdy wreszcie je dopadam
i scyzoryk już rozkładam,
wtedy one się poddają
- Zostaw, proszę! - mnie błagają...
A ja na to: - Oj, nic z tego,
do koszyka precz kolego!



A podgrzybek, choć nieśmiały
(bo jest jeszcze dosyć mały),
zerka boczkiem zza mchu kiści
- chce zobaczyć co się dzieje...
Lecz nie mając żadnych liści
by się schować pod przykryciem,
również on traci nadzieję
że przed nożem ujdzie z życiem.


Z wszystkich smacznych jadalniaków
jeden grzybek w głos się śmieje.
Bo czy prężnie, dumnie rośnie,
czy się płaszczy, czy się chwieje
- nożem nigdy się trwoży
lecz po lesie wciąż się mnoży!
Muchomorem on się zowie,
"Ja go zbieram" - nikt nie powie.


Gdy tak idę leśnym szlakiem
węsząc wciąż za jadalniakiem
nagle twarz mi swą ponurą,
afiszując się purpurą,
chrząstki swoje pokazując,
pniaczek nimi obejmując
- prezentuje grzyb nadrzewny.
Że go nie zjem - jestem pewny.


Pokonując leśne flanki
co raz trafiam na maślanki,
których teraz jest bez liku.
Całe pniaki okupują,
pięknie tam się prezentują
...szkoda tylko, że tak trują,
wnet siedziałyby w słoiku!


Prócz maślanek, inne grzybki
oblegają leśne pniaki
To koledzy "z jednej paki",
lecz tym razem - jadalniaki.
Na pniu siedzą, któż to taki?
Toż to przecież są łuszczaki!


Nocą czasem rosną kanie.
Lubię spanie... lecz te kanie
tak po nocy rozrabiały,
spać nie dały, bo wołały:
- Zabierz nas stąd, zabierz, rety!
I zrób z nas pyszne kotlety!

Serca krztynkę i litości
dla tych kań jak zwykle miałem,
więc do domku je zabrałem,
na patelni je ogrzałem.


To już wszystko, w wielkim skrócie.
Właśnie Wam opowiedziałem
jak przez lasy wędrowałem
niosąc liścia w jednym bucie...


_____________________________________________________________________________________________________________________________________________

  • 13. Sensibility


Podobno krasnoludków nie ma ale ja trafiłam na ich domek.


Czyrenie ogniowe skąpane w słońcu



Jakieś znaki tajemne ktoś zostawił na ozorku dębowym


Zmiana kolorystyki



Drobnołuszczaki się ukryły ale je wypatrzyłam w liściach



Młode wachlarzowce się pięknie prezentowały



I na drobnołuszczaki zerkały



Zapomniałam, ze kanie to moja domena więc ich nie może zabraknąć



_____________________________________________________________________________________________________________________________________________



Regulamin konkursu fotograficznego organizowanego przez portal http://www.NaGrzyby.pl" onclick="window.open(this.href);return false; we współpracy z firmą MPM agd S.A.
Obrazek

1. Tematem zdjęć mają być relacje z grzybobrań. Zdjęcia mają przedstawiać wszystko to co związane jest z naszymi grzybobraniami np. grzyby, środowisko,
to co robimy ze znalezionymi grzybami, itp.
2. Każdy uczestnik konkursu może zgłosić minimum 4 zdjęcia a maksymalnie 8 zdjęć.
3. Każde zdjęcie musi być krótko opisane.
4. Zdjęcia muszą być wykonane między 1 sierpnia 2015 roku a 30 września 2015 roku.
5. Zdjęcia muszą być umieszczone w portalowej galerii i być zgłoszone na forum portalu NaGrzyby.pl. Zdjęcia na największym boku powinny mieć 1024 pix (nie zamieszczamy zdjęć 800 pix) oraz mieć pojemność do 300kB
6. Zdjęcia mogą być stopniowo dodawane do końca terminu zgłaszania. Raz zgłoszonych już wcześniej zdjęć nie można już wycofać.
7. Każdy uczestnik konkursu będzie miał przypisany kolejny numer zgodnie z kolejnością zgłaszania.
8. Zdjęcia zgłaszane w tym konkursie nie mogą być zgłaszane w dekadowych konkursach na forum.nagrzyby.pl
9 .Głosowanie na najciekawszą fotorelację odbędzie się od 1 października 2015 roku do 15 października 2015 roku.
10. Ogłoszenie wyników nastąpi 16 października 2015 roku
11. Nagrodami w konkursie będą 3 suszarki do grzybów firmy MPM agd S.A.
12. Trzech uczestników z największą ilością punktów otrzyma suszarkę ufundowaną przez firmę MPM agd S.A.
13. Sponsor suszarek zastrzega sobie prawo do podania wyników konkursu na własnej stronie http://mpm.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;


Nagrody sponsora MPM agd S.A.

Obrazek Obrazek Obrazek


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

hittmanka
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Posty: 2403
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 09:52
Imię: Zosia
Ulubione grzyby: podgrzybki i prawdziwki... innych jeszcze nie zbieram :(
Lokalizacja: Zabrze
Pochwalił: 669 razy
Pochwalony: 1081 razy
Kontakt:

Post autor: hittmanka » środa, 5 sierpnia 2015, 21:31

fajnie rotfl ale jak dalej tak u mnie będzie to zgłoszę suszone i marynowane z zeszłego roku :lol:


Żadna inna rzecz nie da Ci tyle wolności, co pasja.
Szczęście, które dostajesz zupełnie za darmo...
Awatar użytkownika

Autor tematu
Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » środa, 5 sierpnia 2015, 21:34

hittmanka pisze:fajnie rotfl ale jak dalej tak u mnie będzie to zgłoszę suszone i marynowane z zeszłego roku :lol:
spokojnie :) jak się fotki spodobają i forumowicze zagłosują :) Tylko uwaga zdjęcia mają być góra z 2 miesięcy sierpnia i września 2015.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » piątek, 7 sierpnia 2015, 15:55

Nie wiem czy nie rozumiecie regulamin czy nie macie konkursowych fotek ?
Zdjecia można dawac pojedyńczo będą zamieszczane na bieżąco . W knkursie mogą brać udział też administratorzy z wyjątkiem mnie Kto pierszy zamiści zdjęcie?


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Post autor: Paweł » piątek, 7 sierpnia 2015, 19:07

Zenit pisze:Nie wiem czy nie rozumiecie regulamin czy nie macie konkursowych fotek ?
Zdjecia można dawac pojedyńczo będą zamieszczane na bieżąco . W knkursie mogą brać udział też administratorzy z wyjątkiem mnie Kto pierszy zamiści zdjęcie?
Regulamin lekko zawiły a fotek po 1.08. mało .
Rozumiem , że tematem zdjęć nie są relacje z grzybobrań , tylko grzybomaniactwo. :) Ciężko w 4 -8 fotkach zawrzeć relację, którą można składać przez 60 dni.
Kwestia opisu - czy wystarczy zatytuowanie foteczki , data i miejsce wykonania - co sponsor ma na myśli :?
Ad.9 To będzie głosowanie :tak: :tak: na zestaw fotek grzybomaniaka :?:

Czasu od groma , tylko pogoda niezbyt łaskawa :cry:


Awatar użytkownika

hittmanka
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Posty: 2403
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 09:52
Imię: Zosia
Ulubione grzyby: podgrzybki i prawdziwki... innych jeszcze nie zbieram :(
Lokalizacja: Zabrze
Pochwalił: 669 razy
Pochwalony: 1081 razy
Kontakt:

Post autor: hittmanka » piątek, 7 sierpnia 2015, 20:51

no właśnie mi się wydaje, że to będzie tak jak z fotką dekady... dajemy 3 a głosuje się na pojedynczą a nie komplet.... tu rozumiem, że też tak będzie,damy 8 to będzie 8 "szans" a nie jedna całość , fotki nie będą tworzyły historyjki tylko każda z osobna będzie walczyła o głosy....

zagmatwalam troszkę , sprostujcie, jeżeli się mylę....


Żadna inna rzecz nie da Ci tyle wolności, co pasja.
Szczęście, które dostajesz zupełnie za darmo...
Awatar użytkownika

Autor tematu
Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » piątek, 7 sierpnia 2015, 22:36

Paweł pisze:
Zenit pisze:Nie wiem czy nie rozumiecie regulamin czy nie macie konkursowych fotek ?
Zdjecia można dawac pojedyńczo będą zamieszczane na bieżąco . W knkursie mogą brać udział też administratorzy z wyjątkiem mnie Kto pierszy zamiści zdjęcie?
Regulamin lekko zawiły a fotek po 1.08. mało .
Rozumiem , że tematem zdjęć nie są relacje z grzybobrań , tylko grzybomaniactwo. :) Ciężko w 4 -8 fotkach zawrzeć relację, którą można składać przez 60 dni.
Kwestia opisu - czy wystarczy zatytuowanie foteczki , data i miejsce wykonania - co sponsor ma na myśli :?
Ad.9 To będzie głosowanie :tak: :tak: na zestaw fotek grzybomaniaka :?:

Czasu od groma , tylko pogoda niezbyt łaskawa :cry:
Fotki mogą stanowić pewien ciąg zdarzeń z naszych grzybobrań ale nie muszą. Pomysł na realizację doboru zdjęć zależy od waszego wyboru.
Głosowanie nie będzie na poszczególne zdjęcia ale na cały Wasz zestaw.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » piątek, 7 sierpnia 2015, 22:39

hittmanka, jeśli zestaw zdjęć będzie tworzył pewną logiczną całość to pewnie zyska pewnie wyższą ocenę u głosujących .
Oczywiście może być tak że jedno piękne zdjęcie w zestawie oczaruje głosujących i też będzie sukcesem... To zależy od głosujących.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

hittmanka
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Posty: 2403
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 09:52
Imię: Zosia
Ulubione grzyby: podgrzybki i prawdziwki... innych jeszcze nie zbieram :(
Lokalizacja: Zabrze
Pochwalił: 669 razy
Pochwalony: 1081 razy
Kontakt:

Post autor: hittmanka » piątek, 7 sierpnia 2015, 23:03

już wiem wszystko :ok: punktu 7 nie zrozumiałam.... myślałam, że każda fotka będzie miała osobny numer i w lawinie zgłoszeń ciąg logiczny ( historyjka) się zgubi :doh: ale skoro uczestnik dostanie swój numer to ok :tak: tylko czekać na grzyby :jupi:


Żadna inna rzecz nie da Ci tyle wolności, co pasja.
Szczęście, które dostajesz zupełnie za darmo...
Awatar użytkownika

Autor tematu
Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » sobota, 8 sierpnia 2015, 01:03

hittmanka pisze:już wiem wszystko :ok: punktu 7 nie zrozumiałam.... myślałam, że każda fotka będzie miała osobny numer i w lawinie zgłoszeń ciąg logiczny ( historyjka) się zgubi :doh: ale skoro uczestnik dostanie swój numer to ok :tak: tylko czekać na grzyby :jupi:
Fotki będą dodawane przy jednym uczestniku w jednym miejscu


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Sensibility
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 18797
Rejestracja: wtorek, 12 lutego 2008, 19:30
Imię: Grażyna
Ulubione grzyby: borowik kania koźlarz
Lokalizacja: Wielkopolska
Pochwalił: 1374 razy
Pochwalony: 5879 razy
Kontakt:

Post autor: Sensibility » sobota, 8 sierpnia 2015, 15:56

Akurat od sierpnia mamy te wielkie upały i bezgrzybie. Trzeba poczekać za lepszymi czasami, może wrzesień okaże się łaskawszy?


Awatar użytkownika

hittmanka
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Posty: 2403
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 09:52
Imię: Zosia
Ulubione grzyby: podgrzybki i prawdziwki... innych jeszcze nie zbieram :(
Lokalizacja: Zabrze
Pochwalił: 669 razy
Pochwalony: 1081 razy
Kontakt:

Post autor: hittmanka » sobota, 8 sierpnia 2015, 20:05

Dobra, więc zacznę...... :mrgreen:

W upalny, sierpniowy dzień szwendałam się po okolicznym lesie.
Susza i bezgrzybie wywoływały u mnie frustrację, senność i niezadowolenie.
Nie wiedzieć czemu miałam wrażenie, że las podziela mój nastrój....

Obrazek


Żadna inna rzecz nie da Ci tyle wolności, co pasja.
Szczęście, które dostajesz zupełnie za darmo...
Awatar użytkownika

Autor tematu
Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Post autor: Zenit » sobota, 8 sierpnia 2015, 23:28

hittmanka, super że jesteś pierwsza - już dodaję pierwsze zdjęcie i opis.


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

hittmanka
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Posty: 2403
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 09:52
Imię: Zosia
Ulubione grzyby: podgrzybki i prawdziwki... innych jeszcze nie zbieram :(
Lokalizacja: Zabrze
Pochwalił: 669 razy
Pochwalony: 1081 razy
Kontakt:

Post autor: hittmanka » piątek, 28 sierpnia 2015, 22:32

Zenit, nie wiem czy ta fotka będzie zgodna z regulaminem czy nie :) Jeżeli uznasz, że się nie nadaje to spoko :ok: Grzybów nie ma a ja swoje zgłoszenie chcę "tworzyć" na bieżąco... sama nie wiem co z tego wyjdzie, czas pokaże, las pokaże... ( taki spontan ;) )


Żadna inna rzecz nie da Ci tyle wolności, co pasja.
Szczęście, które dostajesz zupełnie za darmo...
Awatar użytkownika

hittmanka
Grzybiarz gawędziarz
Grzybiarz gawędziarz
Posty: 2403
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 09:52
Imię: Zosia
Ulubione grzyby: podgrzybki i prawdziwki... innych jeszcze nie zbieram :(
Lokalizacja: Zabrze
Pochwalił: 669 razy
Pochwalony: 1081 razy
Kontakt:

Post autor: hittmanka » piątek, 28 sierpnia 2015, 22:33

Czas mijał... niebo nad drzewami zaczęło przypominać strzępy lekkiej, kolorowej waty cukrowej. Obłoki niepostrzeżenie zaczęły łączyć się ze sobą w nierozerwalnym uścisku, przenikając się wzajemnie. Stawały się coraz większe i ciemniejsze, by w końcu stać się czarną, jednolitą masą. Z nadzieją patrzyłam na ten spektakl i czekałam na to, co przyniesie kolejny dzień.... Obrazek


Żadna inna rzecz nie da Ci tyle wolności, co pasja.
Szczęście, które dostajesz zupełnie za darmo...
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat