Ankiety - sens bytu dekadówek ?

Awatar użytkownika

Janu$z
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity
Posty: 3288
Rejestracja: wtorek, 6 kwietnia 2010, 17:36
Ulubione grzyby: Mleczaj smaczny
Pochwalił: 8 razy
Pochwalony: 1977 razy
Kontakt:

Ankiety - sens bytu dekadówek ?

Post autor: Janu$z » piątek, 22 czerwca 2018, 19:46

Zenit pisze:QR_BBPOST ci którzy tego nie robią często są mniej doceniani przy punktacji.
A może po prostu zrobili kiepskie zdjęcie ? :)
Nie problem narobić setki zdjęć z ręki, i zasypać nimi forum i atlas :)
Ja przy jednym zdjęciu w lesie kręcę się pół godziny :) ...a w koszu kilka grzybków bo grzybiarze mijają mnie, niczym żółwia :lol:
a później ktoś sobie pozwala na bezzasadne oceny że fotoszop i tp.
Nadir pisze:QR_BBPOST ...zobaczymy Wszystko w rękach głosujących
...i spędziłem cały dzień w lesie, robiąc dziesiątki kilometrów po górach, a później i tak zagłosujesz na osobę a nie na zdjęcie :lol:
bo tylko anonimowe zdjęcia zapewniają obiektywizm
...wiec traktujmy to jako zabawę a nie jakieś zmiany regulaminów i sugestie, czy ktoś retuszuje, fotoszopuje czy fałszuje :)
Pozdrawiam i deszczu życzę :witam:


Awatar użytkownika

poziomka61
Grzyb prosty
Grzyb prosty
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 21 czerwca 2016, 15:43
Imię: Ela
Ulubione grzyby: opieńki, prawdziwki, gołąbki, podgrzybki
Lokalizacja: Mazowsze
Pochwalił: 194 razy
Pochwalony: 179 razy
Kontakt:

Ankiety - sens bytu dekadówek ?

Post autor: poziomka61 » piątek, 22 czerwca 2018, 19:49

Rodzina pisze:QR_BBPOST Sugerowałbym aby zdjęcia były surowe ( tzn. takie jak w aparacie) a nie po obróbce przy użyciu programu np.Photoshop ;)
.
Zdjęcia "surowe" są jak film w aparacie. Wiem, bo w zamierzchłych czasach miałam w łazience powiększalnik. Tak więc obróbka (zwłaszcza plików RAW) jest tym samym co rodzaj wywoływacza, długość naświetlania papieru, kadrowanie w ramkach, czas wywoływania, dobór papieru fotofraficznego - twardy, miękki, "jedwab"... itdp. błyszczący, matowy... Retusz to wstawianie elementów z innych zdjęć, lub usuwanie niepotrzebnych. Programy do edycji nie uratują złej fotografii. Kiedyś fotograf musiał się nauczyć odpowiedniego doboru środków wyrazu, dziś musi znać podstawy dobrej edycji :)
Ostatnio zmieniony piątek, 22 czerwca 2018, 19:58 przez poziomka61, łącznie zmieniany 1 raz.


Blog o życiu na wsi https://antymiasto.blogspot.com/ a jest i instagram https://www.instagram.com/antymiasto/.
Czyli coś dla czytających i coś dla oglądających ;)
Awatar użytkownika

Janu$z
Grzybas znakomity
Grzybas znakomity
Posty: 3288
Rejestracja: wtorek, 6 kwietnia 2010, 17:36
Ulubione grzyby: Mleczaj smaczny
Pochwalił: 8 razy
Pochwalony: 1977 razy
Kontakt:

Ankiety - sens bytu dekadówek ?

Post autor: Janu$z » piątek, 22 czerwca 2018, 19:51

poziomka61 pisze:QR_BBPOST Programy do edycji nie uratują złej fotografi
:ok: :ok: :ok:


Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Ankiety - sens bytu dekadówek ?

Post autor: Nadir » piątek, 22 czerwca 2018, 21:22

Janu$z pisze:QR_BBPOST a później i tak zagłosujesz na osobę a nie na zdjęcie :lol:
Co do mnie to nie ma obawy, ja od długiego czasu w ogóle nie głosuję w ankietach, więc przypisywanie mi powyższego to trafienie "jak kulą w płot". Za to bez problemu mógłbym w tej kwestii celnie "odbić piłeczkę", ale z przyczyn obiektywnych muszę powstrzymać się od tego :)
Janu$z pisze:QR_BBPOST bo tylko anonimowe zdjęcia zapewniają obiektywizm
Tu całkowicie się zgadzam :tak: , niestety w stałym konkursie trudno o anonimowość, bo i tak nawet bez podpisu i logotypu widać które zdjęcia są czyje. Co innego okazjonalny (sezonowy) konkurs - tam zgłasza zdjęcia o wiele więcej osób niż tylko stali bywalcy, więc tam można mówić o jakiejkolwiek anonimowości zdjęć.
Janu$z pisze:QR_BBPOST ...wiec traktujmy to jako zabawę a nie jakieś zmiany regulaminów i sugestie, czy ktoś retuszuje, fotoszopuje czy fałszuje :)
Gdyby wszyscy traktowali to tak jak Ty z odpowiednim dystansem, to... Ale cóż, możemy sobie pogdybać... :)
Janu$z pisze:QR_BBPOST Pozdrawiam i deszczu życzę :witam:
I wzajemnie. :) U nas nocą marnie popadało, ale przynajmniej kurz zwilżyło. :)


Awatar użytkownika

Wojtas
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8093
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 16:07
Imię: Wojciech
Ulubione grzyby: Borowiki
Lokalizacja: Łódź
Pochwalił: 587 razy
Pochwalony: 2718 razy
Kontakt:

Ankiety - sens bytu dekadówek ?

Post autor: Wojtas » piątek, 22 czerwca 2018, 21:42

Dzisiaj znalazłem chwilę, zajrzałem do forum i poczytałem.
Nie będę się mieszał w niektóre tematy dotyczącego ilości dekadówek, itd.

Ktoś kto ma czas, może sobie w necie siedzieć, obserwować, wstawiać fotki do konkursu, głosować na to co mu się podoba.
Ja nie mam czasu na spacery po lesie, tym bardziej nie mam czasu na uczestniczenie w fotkowych konkursach.

Pisaliście o upiększaniu zdjęć, temat rzeka ...

Używam Irfana.
Korzystam w nim z zmieniania rozmiaru obrazu i wyostrzam po przeróbkowaniu.
Czasami kadruje zdjęcie w programie graficznym, aby uniknąć śmieci i innych niepasujących obiektów na zdjęciu, (rzadko to się zdarza, robię fotki w lesie a nie na wysypisku śmieci).
Kadruje, ustawiam ostrość, wyjdzie jak wyjdzie, przeważnie 3/4 zdjęć ląduje w koszu.

Każdy ma inne podejście do zdjęć, jedni upiększają naturę, inni pokazują jej piękno taką jaką zastali.

Nie zmieniajmy zasad wstawiania zdjęć, niech każdy wstawia tak jak lubi.
Każde ograniczenie wzbudzi zastrzeżenia do regulaminu konkursu, (to jęcie ma za dużą ilość kb, to zdjęcie jest przerobione w programie graficznym w 55%, to zdjęcie jest naturalne, itd., itp.).

To od głosujących zależy, które zdjęcie wygra, może nie pokryje się to z naszym wyborem, tak to bywa :x


Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Ankiety - sens bytu dekadówek ?

Post autor: Nadir » piątek, 22 czerwca 2018, 22:03

Wojtas pisze:QR_BBPOST Nie zmieniajmy zasad wstawiania zdjęć, niech każdy wstawia tak jak lubi.
Bez obawy, nic takiego nie będzie wdrażane. Podstawowe zasady wstawiania zdjęć nie ulegną zmianie.
Wojtas pisze:QR_BBPOST To od głosujących zależy, które zdjęcie wygra, może nie pokryje się to z naszym wyborem, tak to bywa :x
Krótko mówiąc (wiem, powtarzam się): wszystko w rękach głosujących :tak: :)


Awatar użytkownika

Leszek/S
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8140
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 00:32
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Ankiety - sens bytu dekadówek ?

Post autor: Leszek/S » sobota, 23 czerwca 2018, 10:56

poziomka61 pisze:QR_BBPOST Programy do edycji nie uratują złej fotografii. Kiedyś fotograf musiał się nauczyć odpowiedniego doboru środków wyrazu, dziś musi znać podstawy dobrej edycji

:brawo: :brawo: :brawo:


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Ankiety - sens bytu dekadówek ?

Post autor: Zenit » sobota, 23 czerwca 2018, 17:21

To od 1 lipca nie robimy dekadówek każdy w skali miesiąca może dać 12 zdjęć w danym miesiącu - głosowanie po miesiącu typuje zdjęcie miesiąca.
Czy ktoś ułoży zmianę regulaminy ? :) mamy jeszcze trochę czasu do 1 lipca :)


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Ankiety - sens bytu dekadówek ?

Post autor: Nadir » sobota, 23 czerwca 2018, 17:32

Zenit pisze:QR_BBPOST Czy ktoś ułoży zmianę regulaminy ? :)
Paweł już dawno ułożył :roll: :) , jeszcze kosmetyka końcowa i trafi do Ciebie pod :mlotek: :)
Zenit pisze:QR_BBPOST każdy w skali miesiąca może dać 12 zdjęć w danym miesiącu

:zdziwiony: :zdziwiony: :zdziwiony: trochę "pojechane po bandzie", ale jeśli tak ma być, to uwzględnimy :tak: :)


Awatar użytkownika

Autor tematu
Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Ankiety - sens bytu dekadówek ?

Post autor: Paweł » sobota, 23 czerwca 2018, 17:53

Zenit pisze:Zenit, QR_BBPOST od 1 lipca nie robimy dekadówek
:tak: :tak:
Zenit pisze:ZenitQR_BBPOST każdy w skali miesiąca może dać 12 zdjęć w danym miesiącu
planowane było 5 :fotka: , ale rekompensata 3 x 3 dekadówki to 9 :) , zatem 9 to chyba wystarczająca dawka :fotka: :fotka: na jednego użytkownika ;) .
Zenit pisze:QR_BBPOST Czy ktoś ułoży zmianę regu...
to jest nowy regulamin startujący wraz z ankietą miesiąca lipca. Stary będzie działał na Forum do czasu zakończenia wyboru :fotka: miesiąca czerwca 2018.
Niewykluczone , że przez cały lipiec / 1-10 głosowanie na fotkę III dekady VI , głosowanie na :fotka: czerwca i niewykluczona dogrywka :zhm: /będą obowiązywały dwa regulaminy - każdy dla innych ankiet. :D


Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Ankiety - sens bytu dekadówek ?

Post autor: Nadir » sobota, 23 czerwca 2018, 18:05

Paweł pisze:QR_BBPOST /będą obowiązywały dwa regulaminy - każdy dla innych ankiet. :D
:tak: :tak: :tak:


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Ankiety - sens bytu dekadówek ?

Post autor: Zenit » niedziela, 24 czerwca 2018, 00:20

Paweł pisze:QR_BBPOST planowane było 5 , ale rekompensata 3 x 3 dekadówki to 9
oczywiście :) 9 w zupełności wystarcza :ok:


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Anita79
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 432
Rejestracja: poniedziałek, 19 maja 2014, 21:25
Ulubione grzyby: borowiki wszelkiej maści, kanie
Lokalizacja: Kraków
Pochwalony: 288 razy

Ankiety - sens bytu dekadówek ?

Post autor: Anita79 » niedziela, 24 czerwca 2018, 03:34

Nadir pisze:QR_BBPOST QR_BBPOST Im rzadziej coś się tu będzie działo tym rzadziej się tu będzie wchodzić.
Traktuję to w kategorii żartu. Jeżeli dla kogoś to forum to są tylko ankiety i wygrane, to chyba pomylił adresy
Bardzo płytko mnie oceniasz...napisałam tak dlatego, że Zenit utrzymuje stronę z reklam! Wstawiałam relacje z grzybobrań, dodaję miejsca występowania grzybów... plus uczestnictwo w ankietach - często także korzystam z galerii i atlasu grzybów... a z resztą po co ja się tłumaczę... Nie warto... PODSUMOWUJĄC: Wątek został stworzony dla administratorów, żeby przyznali sobie wzajemnie rację, że im się NIE CHCE prowadzić dekadówek!!!
Pozdrawiam Panów... I proszę Nadir, żebyś nie oceniał ludzi skoro nie potrafisz czytać ze zrozumieniem...


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Ankiety - sens bytu dekadówek ?

Post autor: Zenit » niedziela, 24 czerwca 2018, 08:38

Anita79, nie potrzebnie się denerwujesz. Prowadzenie ankiet robienie statystyk naprawdę wymaga dużo czasu i ciągłego dozoru. Wydaje mi się ze siły i czas lepiej aby poświęcać nad rozbudowę atlasu co w znacznej części też czyni Paweł. Tak jak napisał Nadir a ja często mówię chętnych do współpracy i pomocy jeśli się znajdą to jest co kot napłakał. Jeśli ktoś chciałby się zobowiązać do pomocy przy robieniu dekadowych ankiet wstawiania dekadówek serdecznie zapraszam :) zaznaczam że nie chodzi mi o jednorazowy zryw i słomiany zapał ale coś systematycznego... :) Takich co pomagali i "znudziło" im się to było już setki ludzi. A niusy mógłby robić każdy kto by chciał zrobić to samodzielnie - każdemu mogę dać takie uprawnienia - a kto je robi ? praktycznie nikt...
Pewne formy forum tracą na "atrakcyjności" a nie znaczy to że nie możemy coś zmieniać ale ci co coś robią mogą liczyć tylko na siebie...


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Leszek/S
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8140
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 00:32
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Ankiety - sens bytu dekadówek ?

Post autor: Leszek/S » niedziela, 24 czerwca 2018, 11:39

Anita79 pisze:QR_BBPOST PODSUMOWUJĄC: Wątek został stworzony dla administratorów, żeby przyznali sobie wzajemnie rację, że im się NIE CHCE prowadzić dekadówek!!!
Pozdrawiam Panów... I proszę Nadir, żebyś nie oceniał ludzi skoro nie potrafisz czytać ze zrozumieniem...
:brawo: :brawo: :brawo:


Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat