Ankiety - sens bytu dekadówek ?

Awatar użytkownika

Autor tematu
Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Ankiety - sens bytu dekadówek ?

Post autor: Paweł » czwartek, 21 czerwca 2018, 19:30

Czasu mam więcej , ponieważ u mnie brak :borowiczki: :kurka: :borowik: :maslak: :ceglas: za sprawą :sun: i braku :deszcz: .
Sporządzając zestawienia rankingowe, :zdziwiony: , że :fotka: :fotka: w ankietach dekadowych coraz mniej.


W zeszłym roku Zenit planował nowinki :D
Zenit pisze:Zenit, QR_BBPOSTSpokojnie nowy regulamin wejdzie z dniem 1 stycznia 2018 roku a teraz już wcześniej informuję a zmianach.
ale nadal cisza :zhm: . Chyba , że porzucił wprowadzanie zmian.


Na bazie poniższej wypowiedzi
Zenit pisze:Zenit, QR_BBPOSTjeśli zdjęcie miesiąca ma mieć sens to powinno pokazywać grzyba z tego okresu. Nie jest sztuką narobić w szczycie sezonie dużo zdjęć i dawać je cały czas. Sztuką jest dawanie zdjęć świeżych i aktualnych
można zrewolucjonizować Ankiety .

1. Z dniem 1.07.2018 zaniechać ankiet dekadowych.
2. Pozostawiamy ankietę miesiąca oraz roku.
3. Każdy , kto będzie chciał uczestniczyć w ankiecie miesiąca , :fotka: :fotka: :kurka: :maslak: :borowik: :ceglas: :muchomorki: ... , które napotka na swojej drodze w danym miesiącu .
4. Pierwszą ankietę miesiąca - lipca 2018 , moderator otworzyłby 1.VIII.2018 . Czas zgłoszeń co najmniej 15 dni, a liczba :fotka: :fotka: 1-5.
5. Głosowanie od 16-tego dnia przez 10-12 dni
6. Ankieta roku bez zmian .

Zyski
1. Mniej ankiet :D
2. Zwycięska :fotka: odzwierciedlałaby grzybka , który został upolowany w danym miesiącu. :ok:
3. Mniej pracy przy rankingu :) , o ile jest sens ciągnięcia tego wątku. :zhm:

Utrudnienia
1. Niektórzy z powodu opadów śniegu jak również :sun: :sun: mogą mieć problemy z :fotka: :fotka: miesiąca. :cry:



Oczekując wypowiedzi innych użytkowników .....


przedstawiam -> moja ZEROWA piątka :D

Nie wygrywam w Rankingu , ale wygrywam w :fotka: :fotka: z zerem głosów :lol: ;) .
Doszło do tego , że nawet mi przestały się podobać , jak :zdziwiony: :fotka: :fotka: konkurencji. :rotfl: :rotfl: :rotfl:


Awatar użytkownika

Rodzina
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 721
Rejestracja: wtorek, 20 lipca 2010, 10:55
Ulubione grzyby: Borowiki,kożlarze
Lokalizacja: spod Warszawy
Pochwalony: 224 razy
Kontakt:

Ankiety - sens bytu dekadówek ?

Post autor: Rodzina » czwartek, 21 czerwca 2018, 21:06

Sugerowałbym aby zdjęcia były surowe ( tzn. takie jak w aparacie) a nie po obróbce przy użyciu programu np.Photoshop ;)
Ankiety stają się w istocie konkursem sprawności w posługiwaniu się w/w narzędziami.


Bez urazy.Wyraziłem tylko swoją skromną opinię.

P.S. W okolicach " Stolycy" susza.


Awatar użytkownika

Zenit
Założyciel strony oraz forum
Założyciel strony oraz forum
Posty: 73060
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 22:30
Imię: Wiesław
Ulubione grzyby: Smardze...
Lokalizacja: Kraków
Pochwalił: 48860 razy
Pochwalony: 9013 razy
Kontakt:

Ankiety - sens bytu dekadówek ?

Post autor: Zenit » czwartek, 21 czerwca 2018, 23:17

Paweł pisze:QR_BBPOST 1. Z dniem 1.07.2018 zaniechać ankiet dekadowych.
to ile jedna ankieta w miesiącu ? i głosowanie na koniec miesiąca
jestem za tym,
Rodzina pisze:QR_BBPOST Sugerowałbym aby zdjęcia były surowe ( tzn. takie jak w aparacie) a nie po obróbce przy użyciu programu np.Photoshop
Nie wiem czy podciągnięcie kolorów jest czymś strasznie zakłócającym obraz ale fakt ci którzy tego nie robią często są mniej doceniani przy punktacji.
Wszystko robione z umiarem jest dobre - ale trudno zabronić komuś "retuszu" :)


Zenit - Wiesław Kamiński Grzyboznawca nr 1561
http://www.NaGrzyby.pl
Galeria 2005-2016 -> https://nagrzyby.pl/galeria/main.php


Człowiek jest wielki, nie przez to co ma, lecz przez to kim jest, nie przez to co posiada, lecz przez to czym dzieli się z innymi.
Awatar użytkownika

Anita79
Hubiak przyrośnięty
Hubiak przyrośnięty
Posty: 432
Rejestracja: poniedziałek, 19 maja 2014, 21:25
Ulubione grzyby: borowiki wszelkiej maści, kanie
Lokalizacja: Kraków
Pochwalony: 288 razy

Ankiety - sens bytu dekadówek ?

Post autor: Anita79 » czwartek, 21 czerwca 2018, 23:59

Zenit pisze:QR_BBPOST trudno zabronić komuś "retuszu"
Wiesław - retusz a photoshop to kompletnie 2 różne sprawy - co innego wyciągnąć ze zdjęcia głębię koloru, a co innego "stworzyć" całkiem nowy wygląd grzyba wraz z otoczeniem za pomocą photoshopa, bo to już faktycznie sprowadza się do pokazu umiejętności obsługi programu, którym 98% z nas nie dysponuje nawet w swoim komputerze, więc jak dla mnie wspomniany przez Ciebie umiar ograniczać się powinien właśnie maksymalnie np. do wyostrzenia kolorów w programie dostępnym dla każdego za darmo jak IrfanView.
Co do ilości ankiet - ja bym nic nie zmieniała - jak częściej są ankiety itp. tym częściej zagląda się na forum i ogólnie na portal a przecież o to Ci chodzi Wiesław nieprawdaż?
Im rzadziej coś się tu będzie działo tym rzadziej się tu będzie wchodzić. Już nie wspomnę o poronionym pomyśle wstawiania zdjęć na konkurs z miesiąca, który aktualnie trwa - wykluczycie w ten sposób uczestnictwo w ankietach połowy dotychczasowych bywalców. :( :( :( nie wszyscy siedzą w lesie 12 miesięcy w roku :doh: Takie moje zdanie ;)


Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Ankiety - sens bytu dekadówek ?

Post autor: Nadir » piątek, 22 czerwca 2018, 04:43

Anita79 pisze:QR_BBPOST Co do ilości ankiet - ja bym nic nie zmieniała - jak częściej są ankiety itp. tym częściej zagląda się na forum i ogólnie na portal a przecież o to Ci chodzi Wiesław nieprawdaż?
Weź jeszcze pod uwagę, że te ankiety musi ktoś obsługiwać. Powiem słowami Zenita: Tłumów chętnych nie widzę. :niepewny: Od siebie dodam, że tych chętnych nie widziałem i nie widzę od lat.
Paweł podratował sytuację i od bieżącego roku przejął ode mnie duży ciężar i nakład pracy, jaki się wiąże z ankietami - za co chwała mu i pokłony :poklon: , bo to wbrew pozorom nie jest 5 minut raz na 10 dni. Zresztą... o czym tu gadać. Zgłoszenie fotek przez użytkownika to czysta przyjemność, a reszta ...(chyba w mniemaniu wielu osób) robi się sama. Nie to żebym się żalił, po prostu stwierdzam fakt. Chyba większość nie zdaje sobie sprawy ile przy tym pracy. I to by poniekąd wyjaśniało, dlaczego nie ma chętnych żeby to nieodpłatnie robić.

Ja jestem bardzo za pomysłem Pawła, i tu już nie chodzi tylko o pozbycie się części ciężaru prowadzenia ankiet. Do konkursu w obecnej formie już dawno wdarła się monotonia spowodowana nie tylko wieloletnim brakiem zmian, ale też innymi czynnikami.

Anita79 pisze:QR_BBPOST Im rzadziej coś się tu będzie działo tym rzadziej się tu będzie wchodzić.
:zdziwiony: Traktuję to w kategorii żartu. :) Jeżeli dla kogoś to forum to są tylko ankiety i wygrane, to chyba pomylił adresy :)

Anita79 pisze:QR_BBPOST Już nie wspomnę o poronionym pomyśle wstawiania zdjęć na konkurs z miesiąca, który aktualnie trwa - wykluczycie w ten sposób uczestnictwo w ankietach połowy dotychczasowych bywalców. :( :( :( nie wszyscy siedzą w lesie 12 miesięcy w roku :doh:
A w czym wyżej wspomniany pomysł jest "poroniony"? To że w ankietach miesięcznych będą zdjęcia adekwatne do rzeczywistości, to jest źle? Nikt przecież nie powiedział, że każda ankieta miesięczna musi być pełna fotek i że każdy musi cały rok bywać z aparatem w lesie, byleby tylko nadążyć z zapełnianiem ankiet. Każdy weźmie udział w konkursie wtedy kiedy zechce i kiedy będzie miał co zgłosić, a gdy się przydarzy mała ilość zdjęć w ankiecie to przecież nic zdrożnego.
Poza tym przecież od dawna naocznie widać że ilość fotek w dekadówkach znacznie zmalała, a to jest wyraźny sygnał że tych ankiet jest za dużo i są za często (to nie jedyny powód, ale o pozostałych wolę nie wspominać). Po co więc na siłę utrzymywać coś, co cieszy się już tak małym zainteresowaniem? Uparte prowadzenie tych ankiet w tej formie to jak podpieranie trupa kijem.

Rodzina pisze:QR_BBPOST Sugerowałbym aby zdjęcia były surowe ( tzn. takie jak w aparacie) a nie po obróbce przy użyciu programu np.Photoshop ;)
Ankiety stają się w istocie konkursem sprawności w posługiwaniu się w/w narzędziami.
Takie sugestie padały już dobre kilka lat temu. I na sugestiach się skończyło. Czy coś w tej kwestii się zmieni, gdy
Zenit pisze:QR_BBPOSTci którzy tego nie robią często są mniej doceniani przy punktacji.

:?:
...zobaczymy :) Wszystko w rękach głosujących :)


Podsumowując - moim zdaniem stały konkurs powinien przybrać formę jaką proponuje Paweł (ankiety miesięczne i roczna). I trzeba jakoś sprawić, aby ten konkurs to był konkurs naturalnych zdjęć, a nie konkurs przesyconych kolorami wariacji artystycznych. Być może wtedy powrócą ci, którzy kiedys zgłaszali tutaj zdjęcia, ale zniechęceni takim a nie innym obrotem sprawy zrezygnowali. Nie mam na to gotowej recepty jak wytyczyć sensowne granice, może Zenit albo Paweł coś wymyśli... :)

Paweł, odnośnie czasu zgłaszania, to może by jednak nie przydzielać tego czasu dopiero w następnym miesiącu, tylko dać możliwość zgłaszania na bieżąco (tak jak to obecnie jest w dekadówkach)? Wtedy do każdej ankiety miesiąca zdjęcia można byłoby zgłaszać przez cały trwający miesiąc, a nawet powinien być czas nieco dłużej, np. od 1-go bieżącego miesiąca do 5-go następnego miesiąca, czyli np. czas na zgłaszanie fotek lipca byłby od 1 lipca do 5 sierpnia (włącznie). A głosowanie na fotkę lipca zaczynałoby się 6-go sierpnia. W ten sposób każdy zdąży zgłosić swoje zdjęcia, bo na pewno nieraz tak się przydarzy że ktoś będzie miał fajne fotki zrobione akurat na koniec miesiąca, więc powinien spokojnie mieć możliwość zgłosić je zanim ruszy głosowanie.


Awatar użytkownika

Autor tematu
Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Ankiety - sens bytu dekadówek ?

Post autor: Paweł » piątek, 22 czerwca 2018, 09:45

Zenit pisze:Zenit, QR_BBPOST trudno zabronić komuś "retuszu"
Co racja to racja :) , szczególnie jak balans bieli lekko szwankuje :cry: .



Anita79, ja bawię się Microsoft Office Picture Manager do pomniejszania :fotka: . Skorzystałem kiedyś z Optimizilli , ale program zmniejsza wagę :fotka: , ale równocześnie usuwa datę wykonania :fotka: :cry: . A założeniem zawartym w regulaminie będzie / wyciągniete z otchłani historii :D /:
Zenit pisze:Zenit, QR_BBPOST chciałem poinformować że kolejna zmiana w przyszłorocznym regulaminie polegać będzie jeszcze na braku możliwości zamieszczania zdjęć z których została usunięta data wykonania zdjęcia (chodzi o taką przeróbkę fotki że usuwa się informacje daty wykonania zdjęcia z exifu)



Anita79, masz bardzo fajne grzybki na :fotka: :fotka: , ale coś u Ciebie szwankuje balans bieli - strasznie ponuro . Ostatnio zgłosiłaś -> a po poprawieniu półcieni :zdziwiony: wyraźniej zarysowany jest brzeg kapelusza ->
Według mnie, wypadałoby ująć trochę nasycenia kolorem. Ja , aby uniknąć zabawy na komputerze , balansuję zmianiami w trakcie fotografowania.
Jeden grzybek może mieć od 5 do 10 :fotka:. Po zgraniu , łatwo się nieudane kasuje -> do kosza :lol: .



Nadir pisze:NadirQR_BBPOST ...dać możliwość zgłaszania na bieżąco...
Słusznie i rzeczowo :ok: :beer: . Ba, nawet :doh: , będzie możliwość rezygnacji ze zgłoszonej :fotka: , na korzyść następczyni z późniejszego okresu ;) .


Awatar użytkownika

Leszek/S
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8140
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 00:32
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Ankiety - sens bytu dekadówek ?

Post autor: Leszek/S » piątek, 22 czerwca 2018, 10:12

:grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2:

:grzyb2: Robicie zmiany regulaminu w trakcie trwania konkursu - śmieszne :lol: :lol: :lol: :grzyb2:

:grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2:


Awatar użytkownika

Autor tematu
Paweł
Grzyb chroniony!
Grzyb chroniony!
Posty: 27340
Rejestracja: czwartek, 6 stycznia 2011, 18:43
Lokalizacja: Poznań - Winiary
Pochwalił: 8669 razy
Pochwalony: 20857 razy
Kontakt:

Ankiety - sens bytu dekadówek ?

Post autor: Paweł » piątek, 22 czerwca 2018, 11:15

Leszek/S pisze:Leszek/SQR_BBPOST :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2:

:grzyb2: Robicie zmiany regulaminu w trakcie trwania konkursu - śmieszne :lol: :lol: :lol: :grzyb2:

:grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2:
Nie będzie zmiany regulaminu w trakcie trwania konkursu :) , gdyż obowiązujacy regulamin dotyczy ankiet dk czerwca 2018 i ankiety na :fotka: miesiąca czerwca.
Zmianie ulegnie formuła ankiet / bez dekadówek/ i będzie nowy regulamin obowiązujący od ankiety na zdjęcie miesiąca lipca 2018.
Stary regulamin pozostaje , choć będzie później bezużyteczny , ale jest świadectwem kryteriów wyboru :fotka: :fotka: okresu minionego
-> viewtopic.php?f=40&t=16547.

Jedynie jest dylemat z Rankingiem :zhm: , ale on miał tylko kryteria miejsc i punktacji, bez jakiegokolwiek regulaminu.


Awatar użytkownika

Leszek/S
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8140
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 00:32
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Ankiety - sens bytu dekadówek ?

Post autor: Leszek/S » piątek, 22 czerwca 2018, 12:15

Paweł pisze:QR_BBPOST Nie będzie zmiany regulaminu w trakcie trwania konkursu
:lol: :lol: :lol: :rotfl:


Awatar użytkownika

gonzo
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 19027
Rejestracja: poniedziałek, 9 marca 2009, 08:36
Ulubione grzyby: rydze,zieleniatki,kanie oraz drożdże piwne
Lokalizacja: Radomsko
Pochwalił: 3906 razy
Pochwalony: 16712 razy
Kontakt:

Ankiety - sens bytu dekadówek ?

Post autor: gonzo » piątek, 22 czerwca 2018, 13:33

Leszek/S pisze:QR_BBPOST Robicie zmiany regulaminu w trakcie trwania konkursu - śmieszne
Z obecnego regulaminu:

Postanowienia końcowe

§ 30. Regulamin obowiązuje od dnia 1 stycznia 2013 roku do odwołania.

§ 31. Administratorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w Regulaminie. Każde zmiany zostaną opublikowane i będą obowiązywać tylko dla ankiet tworzonych po dacie publikacji tych zmian albo po dacie wskazanej w publikacji (jeżeli taka data zostanie podana).


Awatar użytkownika

gonzo
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 19027
Rejestracja: poniedziałek, 9 marca 2009, 08:36
Ulubione grzyby: rydze,zieleniatki,kanie oraz drożdże piwne
Lokalizacja: Radomsko
Pochwalił: 3906 razy
Pochwalony: 16712 razy
Kontakt:

Ankiety - sens bytu dekadówek ?

Post autor: gonzo » piątek, 22 czerwca 2018, 13:40

Paweł pisze:QR_BBPOST A założeniem zawartym w regulaminie będzie / wyciągniete z otchłani historii /:
Zenit, QR_BBPOST chciałem poinformować że kolejna zmiana w przyszłorocznym regulaminie polegać będzie jeszcze na braku możliwości zamieszczania zdjęć z których została usunięta data wykonania zdjęcia (chodzi o taką przeróbkę fotki że usuwa się informacje daty wykonania zdjęcia z exifu)
To niektórzy nie poszaleją :D ;)
Paweł pisze:QR_BBPOST Skorzystałem kiedyś z Optimizilli , ale program zmniejsza wagę , ale równocześnie usuwa datę wykonania
Zapewne kwestia ustawień.


Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Ankiety - sens bytu dekadówek ?

Post autor: Nadir » piątek, 22 czerwca 2018, 13:41

Leszek/S pisze:QR_BBPOST :grzyb2: Robicie zmiany regulaminu w trakcie trwania konkursu - śmieszne :lol: :lol: :lol: :grzyb2:
Nie wiem co w tym takiego śmiesznego :zhm: , no ale pośmiejmy się razem, bo śmiech to zdrowie :lol: :lol: :lol:
Oj Leszek, , wstydziłbyś się, tyle lat bierzesz udział w konkursie, a nadal nie doczytałeś do końca regulaminu. Doczytaj §30 i §31 obecnego regulaminu, a zrozumiesz że jedno wcale nie przeczy drugiemu :)
Poza tym, zmiany w obecnym regulaminie były już nie raz robione i jakoś nie robiłeś wtedy alarmu pod niebiosa. A może i robiłeś... :zhm: :hihi:
Teraz będzie poważniejsza zmiana, ale wcale nie obalająca całego konkursu. Finalny regulamin się skróci, więc może czytając go będzie łatwiej dotrzeć do ostatnich paragrafów :roll: :)
Paweł pisze:QR_BBPOST Nie będzie zmiany regulaminu w trakcie trwania konkursu :)
Myślę że Leszkowi chodzi o konkurs jako całość - a w tym kontekście zmiana nastąpi, bo zmieni się wyłanianie fotek "składowych" na fotkę roku. Nie zaburza to jednak listy fotek już wybranych i w żaden sposób nie łamie obecnego regulaminu. :)
Paweł pisze:QR_BBPOST Jedynie jest dylemat z Rankingiem :zhm: , ale on miał tylko kryteria miejsc i punktacji, bez jakiegokolwiek regulaminu.
Jestem o to spokojny, że coś sensownego wymyślisz ;) :D


Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Ankiety - sens bytu dekadówek ?

Post autor: Nadir » piątek, 22 czerwca 2018, 13:42

gonzo pisze:QR_BBPOST Z obecnego regulaminu:
Ooooo... gonzo, uprzedziłeś mnie :)

gonzo pisze:QR_BBPOST To niektórzy nie poszaleją :D ;)
:hehe:


Awatar użytkownika

Leszek/S
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Śmiertelnie trujący zarodnikowiec
Posty: 8140
Rejestracja: piątek, 17 czerwca 2011, 00:32
Imię: Лешек
Ulubione grzyby: Drożdże gorzelnicze
Pochwalił: 779 razy
Pochwalony: 2784 razy
Kontakt:

Ankiety - sens bytu dekadówek ?

Post autor: Leszek/S » piątek, 22 czerwca 2018, 18:24

Pozostaje mi tylko jeszcze raz powtórzyć:
:grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2:

:grzyb2: Robicie zmiany regulaminu w trakcie trwania konkursu - śmieszne :hehe: :hehe: :hehe: :grzyb2:

:grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2: :grzyb2:


Awatar użytkownika

Nadir
Administrator
Administrator
Posty: 17926
Rejestracja: wtorek, 5 października 2010, 23:55
Imię: Piotr
Ulubione grzyby: co roku inne
Lokalizacja: Chełm
Pochwalił: 14106 razy
Pochwalony: 3136 razy

Ankiety - sens bytu dekadówek ?

Post autor: Nadir » piątek, 22 czerwca 2018, 18:37

:hehe: :hehe: :hehe: faktycznie, ubaw po pachy :ehehe: :ehehe: :ehehe:


Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat